All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Florian Beqiri. Show all posts
Showing posts with label Florian Beqiri. Show all posts

Tuesday, 23 December 2014

Adrian Gaxha dhe Floriani 100 përqind në Amerikë

Ashtu sic ishte reklamuar edhe më parë dyshja e suksesshme e muzikës shqiptare Adrian Gaxha dhe Floriani do të udhëtojnë drejt Amerikës për të kënduar në festën e Krishtlindjeve.

Një lajm që ishte 100 përqind i sajuar se sikur Adrijani dhe Floriani nuk do të mund të ishin aty, e ka hedhur poshtë edhe vetë organizatori i ‘Albis Party’ z. Naser Nika, madje duke treguar edhe vizat që u janë bërë artistëve për këtë mbrëmje të madhe.

Kështu që të gjithë fansat e tyre që ndodhën në Amerikë mund ti drejtohen kësaj mbrëmje për tu argëtuar jo vetëm me ata por edhe me artisten Adelina Ismajli dhe reperin e njohur G4SHI./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Gaxha and Floriani 100 percent in America

As was previously advertised successful duo Adrian Gaxha Albanian music and Florian will travel to America to sing Christmas holiday. A story that was 100 percent of the fabled that if Adrijani and Florian could not be there, also rejected the organizer of 'Albis Party' Mr. Naser Nika, even showing the visas that were done to the artists for this great evening.

So all their fans that occurred in America can turn this evening to entertain not only those but also with singer Adelina Ismaili and rapper known G4SHI. / Maxim Gjokaj /

Sunday, 30 June 2013

"Kjo Zemer" e bukur, por jo si "Ngjyra e Kuqe"...

Adrian Gaxha ne klipin "Kjo Zemer"
Adrian Gaxha ft Floriani, klikime te pergjysmuara me kengen e re “Kjo zemer”

Adrian Gaxha dhe Floriani kane publikuar klipin e tyre te dyte se bashku me titull “Kjo zemer”, qe e kane konsideruar “Ngjyra e kuqe 2”. E, pas nje jave te publikimit te klipit te tyre ne youtube, duket se nuk kane mundur dot te kapin as gjysmen e numrit te klikimeve qe regjistruan me “Ngjyra e kuqe”, nje kenge qe Gaxha ia dedikonte te dashures se tij, Luana Vjollces. Ne klipin e ri “Kjo zemer”, Adriani perleshet me konkurrentet djem per te fituar te dashuren e tij, me te cilen me pas perfundon ne altar. Por ndersa klipi ”Ngjyra e kuqe” hyri ne historine e kengeve shqiptare si nje nga me te pelqyerat dhe me te votuarat ne internet ne garen e “Kenga Magjike”, kjo kenge duket se ka tingelluar e zakonshme per shijet e publikut. Ndersa “Ngjyra e kuqe” vetem brenda dy ditesh pas publikimit ne youtube arriti te grumbullonte gati gjysme milione klikime, ndersa kenga i kaperceu mbi 3 milione klikime vetem pas pak kohe te publikimit te saj.

Wednesday, 13 February 2013

Floriani i “Ngjyres se kuqe” i mbush 13 vjeç


Dy dite me pare, talenti nga Maqedonia, Florian Beqiri, ka rrumbullakosur 13 vjet. Madje ne rrjetin e tij social “Facebook”, ai ka marre qindra urime, sidomos nga fansat.

Ndihet shume i lumtur, e ndoshta do ta mbaje mend gjate kete 13-vjetor kengetari i hitit “Ngjyra e kuqe”, ndersa torta qe i eshte bere, ka qene me foto te lojtarit te tij te preferuar, Ronaldo, dhe menaxheri i tij, kengetari Adrian Gaxha, ia ka dhuruar atij nje pale atlete origjinale te firmes ‘Nike’. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Floriani "red color" turns 13 years old

Two days ago, the talent from Macedonia, Florian Beqiri, rounded off 13 years. Even in his social network "Facebook", he has received hundreds of compliments, especially from the fans.

Feel very happy, will probably remember during this 13th annual singer of the hit "red color", while the cake is done, has been his favorite player photo, Ronaldo, and his manager, singer Adrian Gaxha, has bestowed on him a pair of sneakers original signature 'Nike'. M.Gj.

Friday, 18 January 2013

Adriani dhe Floriani sfidojne dyshen Sinani dhe Seldi

Ka shumë fëmijë që i dëgjojmë duke kënduar nëpër shumë vende, qoftë edhe dasma, apo në kanalin ‘Youtube’.

Por, si duket, për 13-vjeçarin e talentuar të superhitit ‘Ngjyra e kuqe’ ka qenë një fat i madh që talenti i tij të reklamohet nga ana e këngëtarit Adrian Gaxha.

Këtij të fundit sikur i ka rënë një bingo e madhe. Sot për sot ata janë dyshja më e kërkuar, madje duke sfiduar edhe dyshen tjetër, Sinani dhe Seldi.

Ardiani dhe Floriani sapo i kanë realizuar disa foto artistike të bukura nga Veton Osmani, e ndërsa shumë shpejt do të sjellin edhe dy këngë të reja. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian and Floriani challenge Sinani doubles and Documentary

There are many children who hear them singing in many countries, even weddings, or on channel 'Youtube'. But, apparently, for the 13-year-old talented superhitit 'red color' has been a great luck that his talent advertised by singer Adrian Gaxha.

The latter seemed to have fallen a great bingo. At present they are looking duo, even challenging other doubles, Sinan and Documentary. Ardiani and Floriani just have performed some beautiful artistic photo by Veton Osmani, and will soon bring two new songs. M. GJ.

Saturday, 5 January 2013

Floriani i vogel, "tradhton" Encen per Leonoren [VIDEO]

Kengetari simpatik 12 vjecar, qe i thone "Floriani i vogel", pak kohe me pare u deklarua se kengen "Ngjyra e kuqe" ia kishte kushtuar kengetares se re Enca Haxhia.

Nuk e dime nese e kishte njemend, apo "ngjyra e kuqe" eshte shnderruar ne nje strategji e tij te persosur per te fituar zemrat e vajzave njepasnje, pasi tani duket sikur ka nderruar mendje dhe i eshte qepur pas bukuroshes Leonora Jakupi.

Ai se bashku me Leonoren, kane realizuar nje reklame televizive per kompanine e kafese "Devolli Princ" ku Floriani shfaqet si nje "princ i vogel" duke i kenduar Leonores. Duket sikur "ngjyra e kuqe" ketu i ngjan edhe Leonora Jakupit, e cila ne video nuk fsheh kenaqesine per kete fakt. /Albavipnews/Revista PANORAMA PLUS - 5 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 5 Janar 2013
 • Blerim Destani, nderron vitet me dy te dashurat ne Dubai
 • Sisi Ujka: Nje femije, dhurata qe deshiroj nga Pirro per 2013. E dashura 27 vite me e re deklaron pasionin per kantautorin Cako: Falemnderit qe ekziston duke me dhuruar vetem lumturi
 • Zhaku vendos te hakmerret. Nxjerr te palarat e personazheve VIP ne autobiografine e saj
 • Personazhi: 12 muajt e Jonida Vokshit ne kalendarin sensual te 2013-s
 • Ciljeta Xhilaga: Pse e mbylla biznesin, ja planet e mia ne SHBA pas lindjes
 • Florian Beqiri, 12 vjec, kendon ne klube si te rriturit
 • Ulpiana Lama, e martuar prej 14 vitesh, demonstron puthje televizive me bashkeshortin per te fituar vemendje
 • Zana Krasniqi tre muaj shtatzene me biznesmenin nga Londra
 • Televizion; 2012-ta, ja VIP-at qe e quajten vit ters pas ndarjes nga bashkeshortet dhe te dashurit: Redon Makashi & Elda Koci, Samanta Karavella & Kreshnik Kasneci, Tuna Sejdiu & Rilind Reka, Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Klevis Bega & Erleta Hoti, Rozana Radi & Mc Kresha

Sunday, 23 December 2012

Edhe Floriani i vogel e ka nje vajze me te kuqe [VIDEO]

Floriani te cilit i thone "i vogel" ndoshta edhe eshte dhe do jete i tille per nje kohe, por qysh tani, si nje "Bieber" shqiptar, po cmend vajzat kudo qe shfaqet. Por, vete ai, ka zbuluar se ka ne mendje nje vajze te vecante te ciles ai i kendon.

Derisa te gjithe flisnin per kengen "Ngjyra e Kuqe" qe Adriani ia kishte dedikuar Luana Vjollces, atekohe nuk na shkonte mendja se edhe Floriani i vogel, ka nje vajze te ciles ai ia kishte dedikuar kete kenge.

Dhe vajza qe ka rrembyer zemren e Florianit te vogel, eshte kengetarja e re dhe e embel Enca Haxhia, e cila poashtu eshte nje vajze qe pelqen ngjyren e kuqe, madje shpesh duke i lyer edhe floket me kete ngjyre.

Revista PALOMA - 22 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 22 Dhjetor 2012
 • E bukura e ka emrin Marina Vjollca
 • Iva Tico dhe Alketa Vjesiu, debat te ashper ne publik. Iva: Alketa ka shume fjale dhe aspak brendi! Alketa: Iva eshte nje gazetare mediokre
 • Floriani i vogel i dashuruar ne Encen: "Ia kam kushtuar asaj kengen 'Ngjyra e Kuqe'"
 • Personazhet e (zh)veshur me keq per 2012-n!
 • Ardian Bujupi: Thashethemet per fitoren e festivalit po me penalizojne!
 • Mariza Ikonomi: Kam jetuar dashuri te dhimbshme!
 • Kenan Imirzalioglu: Virgjeria te nje femer eshte shume e rendesishme!
 • Ermal Mamaqi: 2013-a me muzike dhe pa aktrim!
 • Nora Istrefi ofendon Rita Oren: Rita, je qesharake!
 • Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve! Mund te blija nje Ferrari dhe te beja shpenzime ekstravagante, por s'bej asnjeren nga keto!"
 • Meshkujt dhe femrat me seksi shqiptare te 2012-s

Tuesday, 4 December 2012

Adriani dhe Floriani ndajne te dashurat

Simpatiket Adrian Gaxha dhe Floriani kane bere namin me "Ngjyren e Kuqe" duke thyer cdo rekord te pelqimit dhe shikueshmerise. Madje, kjo kenge beri dhe nje gje shume te bukur, te themi nje mrekulli, duke kthyer Luana Vjollcen ne krahet e Gaxhes.

Kjo dyshe, tashme e famshme, per nje cast dhe na kujtuan ciftin e njohur Usher & Justin Bieber. Ne nje analogji te tille, Floriani, si nje "Bieber shqiptar" po rremben zemrat e femrave kudo qe shkon. Dhe fotot deri me tani kane treguar se ai eshte bere goxha i shkathet ne kete drejtim.

Floriani, sic dihet, eshte tani nen menaxhimin e Adrian Gaxhes dhe ky bashkepunim ka rezultuar shume i suksesshem. Por, ky bashkepunim ka dhe nje cmim. Ata duhet nga tani te ndajne edhe te dashurat. Sic shihet edhe ne kete foto qe e zbuluam, Floriani nuk ka hezituar te jep dhe te marre puthje te nxehta nga Luana, e dashura e Gaxhes, e cila duket te kete qene "trofeu" me i bukur qe "Ngjyra e Kuqe" ka sjell per ta, deri me tani. /Albavipnews/

Tuesday, 27 November 2012

Floriani, nje "Justin Bieber" shqiptar [AUDIO]

Sapo ka publikuar kengen e dyte ne bashkepunim me Adrian Gaxhen, nje house remix te kenges shume te njohur "Xhamadani Vija Vija", nje dedikim per 100-vjetorin e Pavaresise.

Fjala, pra, eshte per Florianin e vogel nga Shkupi, qe nje dite do te behet "i madh" ne skenen muzikore. Ne duet me Adrianin shkojne shume bukur dhe kane rrembyer simpatine e te gjitheve me kengen "Ngjyra e kuqe" qe ndezi skenen e "Kenges Magjike" ndersa ne internet theu gjitha rekordet.

Per nje cast, Adriani dhe Floriani, na perkujtuan ciftin e njohur Usher dhe Justin Bieber ne fillet e karrieres. Nje histori e ngjashme, kur kengetari me fame Usher zbulon Bieber-in ne internet, atekohe ende i panjohur, dhe me pastaj, nen menaxhimin e Usher, ai u be njeri nder kengetaret e rinj me te njohur ne bote.

Tash, Adrian Gaxha eshte bere menaxher i Florianit te cilin do ta kete nen perkujdesje per 5 vjetet e ardhshem. Kurse Floriani simpatik, ka filluar qysh tash te rremben zemrat e gjitha femrave dhe pritet te behet nje "Justin Bieber" shqiptar. /Albavipnews/


Monday, 26 November 2012

Adriani dhe Floriani pas videos, nje kenge te re per feste

Djemtë e superhitit ‘Ngjyra e Kuqe”, Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri, ashtu siç kishin premtuar, e mbajtën fjalën dhe të dielën sollën videon e kësaj këngë, e cila ka marrë vlerësimin maksimal për idenë dhe realizimin interesant nga produksioni “Entermedia”.

Ndërsa Adriani ka treguar për gazetën tonë se sot do të sjellë edhe një këngë të vjetër e të bukur shqiptare në një remix si kurrë më parë, bëhet fjalë për këngën “Xhamadani Vija-Vija”, dhe kjo do të jetë dhurata e tij dhe e Florianit për festën e 100-Vjetorit të shtetit shqiptar. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian and Floriani after videos, a new song for the holiday

Superhitit boys' Color Red "Adrian Gaxha and Florian Beqiri, as promised, delivered remarks and Sunday brought a video of this song, which has received the maximum assessment for the idea and execution interesting of production" Entermedia ".

As Adrian told our newspaper that today will bring a beautiful old Albanian song in a remix like never before, it is about the song "doublet striped", and this will be his gifts and Floriani celebration of the 100th anniversary of the Albanian state. M.Gj.

Sunday, 25 November 2012

Erdhi video e superhitit “Ngjyra e kuqe”

Ashtu sic ishte thënë kohë më parë videoja e këngës më të klikuar të momentin “Ngjyra e kuqe” do të vinte por me një ide ashtu sic duket , fantastike.

Ka rrëmbyër komentet e para pozitive kjo video, por në kanalin Youtube ka pasur një ndalim të klikimeve, me siguri për arsye se kënga me të madhe ka shikueshmëri të jashtëzakoshme.

Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri tashmë do të kenë mundësi që nesër këto klikime ti fitojnë vetë, e jo si ato që shkuan në xhep të festivalit ‘Kënga Magjike’/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Video came superhitit "red color"

As was said long ago the video of the song when clicking "red color" but came up with an idea as it seems fantastic. Has grabbed the first positive comments this video, but Youtube channel has had a ban on clicks, probably because the great song have extraordinary visibility.

Sunday, 11 November 2012

Revista PALOMA - 10 Nentor 2012

Revista PALOMA, 10 Nentor 2012
 • Shkendije Mujaj: E vetmja marredhenie qe kam eshte ajo me Allahun! Libri i preferuar: Kurani!
 • Rita Ora dhe Dafina Zeqiri nxjerrin gjoksin... serish!
 • Noizy: Ardit Gjebrea nuk me do, pasi nuk i bej lajka!
 • Argjentina Ramosaj, ne lidhje te re me parukierin nga Kosova?
 • Lisa Kujofsa ne nje rrefim te sinqerte: Kam kater muaj pa ngrene! Tregu eshte shume i ashper, kam presione nga vajzat elegante
 • Oriola Marashi, nje modele e lindur: Gjithmone kam dalluar nga vajzat e tjera!
 • In Love; Julian dhe Armanda Deda: Bashke derisa vdekja te na ndaje!
 • Ema Andrea nderron profesionin, behet Dj
 • Besa Kokedhima behet modele
 • Rrofte dashuria! Xhensila dhe Besi, Ami dhe Ermali
 • Prapaskenat e "Miss & Mister Albania"

Friday, 9 November 2012

Meti i BB5 luan ne videon e kenges “Ngjyra e Kuqe”

Modeli nga Prishtina, i cili u bë i njohur falë edhe pjesëmarrjes së tij në realiti-shou BB5, tashmë si duket nuk ka hequr dorë nëpër video-klipet shqiptare, duke qenë protagonist.

Por, këtë herë do të jetë pjesë e një prej klipeve shumë interesante që pritet të vijë së shpejti në ekranet shqiptare. Bëhet fjalë për klipin e këngës shumë popullore “Ngjyra e Kuqe”, këngë kjo e cila këndohet nga dueti Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri.

Djaloshi simpatik ka pranuar të luajë një rol në këtë video, e cila do të ketë një temë shumë interesante.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meti of BB5 plays in the video of the song "Red Color"

Tuesday, 6 November 2012

Hiti i Adrianit dhe Florianit, edhe ne shesh te Prishtines

Me aktorët e humorit “Stupcat” për të kënduar Himnin e Flamurit të hënën e 5 nëntorit, në sheshin ‘Nënë Tereza’, në Prishtinë, ishin bashkuar edhe Adrian Gaxha dhe Florian Beqiri, me hitin e tyre ‘Ngjyra e Kuqe’.

Si duket kjo këngë vërtet është bërë shumë hit edhe në Kosovë, ndërsa djemtë kanë qenë të përzgjedhurit e organizatorëve të kompanisë mobile, që e zhvilloi ky aktivitet.

Dueti sapo e ka realizuar videoklipin e kësaj kënge të bukur dhe pritet të debutojmë në fund të kësaj javë në ditët finale të festivalit “Kënga Magjike 2012”.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian hit and Florian, the square of Pristina

With stakeholders humor "Stupcat" to sing Hymn Flag Monday November 5, in the square 'Mother Teresa in Pristina, were joined Adrian Gaxha and Florian Beqiri, with their hit' Color Red '.

Friday, 19 October 2012

Floriani i “Ngjyres se kuqe”, i famshem si Adriani

Është pa dyshim një nga personazhet më të vegjël nga mosha që vetëm për një javë u bë shumë i famshëm, falë këngës së tij “Ngjyra e kuqe”, e kënduar me Adrian Gaxhën në “Kënga Magjike”.

Por Floriani 12- vjeçar thotë se ka shumë kërkesa edhe nga vajzat tani, sidomos në Facebook, por ai i zgjedh ato në bazë të emrit dhe fotos.

Florian Beqiri thotë se i pëlqen të bëhet i famshëm si Adrian Gaxha, ndërsa se prindërit e tij e lënë të këndojë deri në orët e vona të pasmesnatës, kur është në dasmë, pasi ai, megjithëse në këtë moshë, këndon nëpër dasma. Por, në rrëfimin e tij, ai tregon se në këtë moshë që është nuk e ka një vajzë, aq që e do, e as që e ka simpati.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Florian "red color", famous as Adrian

Monday, 15 October 2012

Gaxha & Florian Beqiri, sikur dikur Usher & Justin Bieber

12 vjecari Florian Beqiri nga Shkupi, djaloshi qe emocionoi te gjithe me zerin e tij te vecante gjate duetit me Adrian Gaxhen ne Kenga Magjike me kengen "Ngjyra e Kuqe", pa dyshim eshte zbulim i vitit, te mos themi i dekades. Eshte i vogel ne moshe, por me talent, zgjuaresi dhe shkathtesi te nje me te rrituri.

Kur pame imazhet e te dyve, Gaxhes dhe Florit ne Kenga Magjike, per nje moment na u kujtua historia e kengetarit te ri kanadez, Justin Bieber i cili filloi karrieren duke kenduar ne Youtube. Ne vitin 2008, Bieber ne moshen 14 vjecare, zbulohet rastesisht ne Youtube nga talent kerkuesi Scooter Braun i cili e njoftoi ate me kengetarin e njohur Usher. Me pastaj, Bieber u be i famshem ne krahet e Usher dhe u shnderrua ne nje superyll, sic e njohim sot.

Njelloj, Floriani u zbulua ne Youtube dhe urojme qe kjo histori e Gaxhes me Florin te perseritet dhe ai nje dite te behet Justin Bieber-i shqiptar. /Albavipnews/

Ndiqni performancen ne Kenga Magjike:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 13 October 2012

Revista BLUETOOTH - 13 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 13 Tetor 2012
 • Valbona Selimllari: "Kam jetuar dashurine e vertete. Jam e lumtur me jeten time". Rrefimi i miss-it te perjetshem. "Nga e para", ndjeshmeria ndaj fenomenit te varferise dhe Bona si zonje shtepie
 • Grate e Futbollisteve. Historite e dashurise se cunave te kombetares
 • Xhemi Shehu: VIP-at s'duan te njohin humbje. "Kryefjala e kohes sime: Martini. Motivi i lumturise ne jete"
 • Adrian Gaxha hap zemren: Si perfundoi historia ime me Luanen. Florin e pashe ne nje video, s'e dija qe ishte nga Shkupi.
 • Florian Beqiri: Une, 12 vjecari surprize i "Kenges Magjike"
 • Vali Corleone: Me beni kryetar, ta bej Gjilanin si Milano
 • Genta Ismajli fryn buzet.
 • Sekreti i shnderrimit te Rozana Radit
 • Blerim Destani ne ndjekje te paparaceve
 • Adrian Gaxha, verdalle per te gjetur parking

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online