All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Florida Sala. Show all posts
Showing posts with label Florida Sala. Show all posts

Saturday, 21 September 2013

Florida Sala, shqiptarja qe pelqen te pozon e zhveshur

23-vjecarja qe po thyen tabute

Interviste me Florida Salen, modelen qe premton nje karriere te gjate e te suksesshme jo vetem brenda kufijve te Shqiperise

Edhe pse vera sapo ka mbaruar, Florida Sala vjen me e nxehte se kurre. Eshte e vetmja vajze shqiptare qe ka guxuar kaq shume ne Shqiperi. Kemi pare modele te tjera shqiptare qe nje karriere te tille e kane praktikuar jashte kufijve te Shqiperise. Florida Sala, ama ka vendosur t’i thyeje tabute ne vendin e saj. Dhe nuk kishte si te ishte ndryshe per nje vajze vlonjate. Ajo ka lindur ne Vlore dhe eshte vetem 23 vjec.

Ka vite qe merret me modeling dhe eshte e para modele qe tenton te zhvishet perpara nje aparati fotografik. Pozat e fundit qe Florida ka realizuar jane me se tunduese, sidomos tani qe ka filluar te fryje era e vjeshtes. Nje vajze e zhveshur bukur bregut te detit ka terhequr keto dite jo vetem vemendjen e djemve shqiptare, por thuajse te te gjitheve. “Shekulli” ju sjell sot nje bisede te ngrohte me nje vajze guximtare, te paren qe mund te thyeje tabute e botes se fotomodelingut ne Shqiperi.

Monday, 6 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 4 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 4 Shkurt 2012
 • Alketa Vejsiu, Prezantuesja dhe bashkeproducentja e X Factor Albania zbulon detajet e neteve te spektaklit! "Me ka marre malli te kendoj"
 • Bleona Qereti nga tapeti i kuq ne "qilimin flutures"
 • Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula shfaqin hapur dashurine
 • Misse Beqiri, modelja shqiptare ne pozon nudo ne Suedi
 • Ervini i Big Brother: Ju prezantoj te dashuren time te re
 • Fansi kercenon: Do vras veten po nuk takova Adelina Ismajlin
 • Tuna dhe Noizy bashkepunim profesional dhe privat
 • Xhani Shqerra ndahet nga e fejuara modele
 • Bledi Strakosha hedh ne gjyq gazetarin
 • Ciljeta shume prane Hollivudit
 • Rezarta Shkurta ben realitet endrren e 15-vjecarit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online