All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Florim Gega. Show all posts
Showing posts with label Florim Gega. Show all posts

Saturday, 25 July 2015

“Xhano” kthehet në hit veror (Video)

Djemtë kur u bashkuan për këtë duet ata e menduan mirë.

E për këtë kënga “Xhano” kënduar nga këngëtari Flori dhe reperi MC Qopa është kthyer në një hit veror dhe po pëlqehet dhe dëgjohet kudo.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Xhano" back in summer hit

Boys when they came together for the duet they thought best. And for this song "Xhano" sung by the singer and rapper MC Qopa Gold has become a summer hit and is accepted and heard kudo.M.GJ.

Wednesday, 2 July 2014

Florim Gega, artisti me pasionin e këngës në zemër (Shiko Videon)

Një tjetër artist shqiptar i cili jeton në Munich të Gjermanisë por ka lindur në Therandë, është kudo i ndodhur ku muzika dhe kënga është ‘Live’.

Është fjala për këngëtarin Florim Gega, i cili me muzikë mësojmë se merret që nga fëmijëria, dhe ka 5 vjet që e ka shdërruar në një pasion duke e futur muzikën në zemrën e tij.

Por në pyetjen tonë se deri tani sa këngë dhe albume ka ai na jep këtë përgjigje: ‘Unë kam 3 albume, dhe shumë shpejt do të del një album i ri, shumë këngë në tregun mzuikor shqiptar, ndërsa kam edhe dy videoklipe dhe pritet një tjetër video e re’.

Florit i pëlqen të këndojë gjithmonë ‘live’ por shpesh duhet të respektojë eventin dhe kur është nevoja edhe play-back. Por si i ka ai raportet me kolëgët dhe artistët e tjerë, me kë ai këndon më tepër, Florin na thotë kështu : ‘Njoh shumë dhe kam shumë respect për të gjithë dhe bashkëpunime nëpr koncerte. Kam kënduar me Sabri Fejzullahun, Afrim Muciqin e shumë të tjerë’.

Artisti shqiptar së shpejti do të ketë një bashkëpunim me reperin MC Qopa, ndërsa ky bashkëpunim do të vij edhe me një videoklip shumë intersant.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online