All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Flutura Zeneli. Show all posts
Showing posts with label Flutura Zeneli. Show all posts

Tuesday, 24 January 2012

Flutura Zeneli, me trup ne Paris, me mendje ne Kosove...

Flutura: Nuk ka si shqiptaret!

Edhe pse ka dy vjet qe kur u largua nga Kosova, malli per vendin e saj nuk po shuhet kurre. Me trup ne Paris e me mend ne Kosove, aktorja Flutura Zeneli po kalon kohen e saj ne nje vend ku mendon se cmohet arti dhe kultura.

Ajo ne Paris ka nisur angazhimet e saj te aktrimit, mirepo nuk mendon qe per nje kohe te gjate te jetoje atje, sepse malli per Kosoven nuk po i shuhet. Per me shume rreth punes dhe cdo gje tjeter flet Flutura per “Zeri”.

Ka kohe qe nuk ju kemi pare ne skenen e artit, cilat jane shkaqet?

Se pari dua qe te gjithe lexuesve te gazetes “Zeri” t’iu uroj nje vit te mbare dhe u dergoj te falat e mia nga larg. Eshte e vertete qe ka kohe te gjate qe nuk jam aktive ne profesionin tim ne Kosove per arsye se jam larguar nga atje per nje kohe te pacaktuar.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online