All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Foto Montazh. Show all posts
Showing posts with label Foto Montazh. Show all posts

Sunday, 18 January 2009

Zajmina Vasjari Pre e Foto-Montazheve!


/photo bluetooth/

BUKUROSHJA SHQIPTARE BIE PRE E FOTOMONTAZHEVE ON-LINE
FOTOT NUDO TE ZAJMINA VASJARIT

Kengetarja: “Jane skandaloze, s’eshte e vertete qe i kam bere”

Bukuroshja shqiptare Zajmina Vasjari, e cila eshte gjithashtu dhe njera nga fitueset e edicioneve te “Miss Shqiperia”, eshte bere se fundmi edhe me shume e kerkuar dhe e klikuar ne sitet elektronike ne internet. Ne njerin prej tyre, pikerisht ate celebritete.com jane publikuar disa foto te cilat e pasqyrojne Zajminen nudo. Admiruesit e saj, por dhe kuriozet kane patur rastin ta shohin ate ne poza shume te nxehta dhe shume provokuese. E pyetur per keto foto erotike, show-girl Vasjari, mohon kategorikisht qe keto poza te jene realizuar prej saj dhe i quan ato skandaloze. Ajo i konsideron ato thjesht fotomonzhe te shemtuara.

FOTO
Jane nje seri prej thuajse 8 fotosh ne te cilat pasqyrohet Zajmina Vasjari e cila pozon pa vello. Ne keto poza ajo shfaqet me ngjyren e verdhe te floket, ngjyre te cilen per hir te se vertetes ajo ka kohe qe e ka braktisur. Fotot qe qarkullojne ne internet e paraqesin ate te zhveshur here nga mesi e siper, e here nga mesi e poshte, gjithashtu mbi secilen nga to eshte dhe i sigluar emri i saj. Pozat nudo kane ne sfond ambiente te ndryshme duke filluar qe nga perkulja mbi makine dhe deri tek shoqerimi i saj me nje tjeter femer, e cila duket se quhet Xhuli. Pikerisht keto foto ka shkatuar shume debate dhe nder vizitoret e site-it, te cilet duken se jane te ndare ne grupe, disa nga ta mendojne se jane te realizuar vete nga Zajmina, ndersa pjesa tjeter e kundershton kete ide. Te realizuara po ose jo prej saj, publiku mashkullor ka qene shume aktiv ne komente nga me te ndryshmet.

KENGETARJA
E pyetur ne lidhje me kete ceshtje kengetarja bukuroshe Zajmina Vasjari, ka mohuar kategorikusht qe te kete realizuar keto foto, madje i ka konsideruar ato si vertet skandaloze “Nuk eshte aspak e vertete qe une i kam bere ato foto dhe pse aty shkruhet emri im. Mund te shikoni qe fytyra ime eshte perdoruar ne trupa te fotove nudo, per te aluduar sikur une i kam realizuar ato. Me duken vertet skadaloze dhe i konsideroj ato thjeshte si fotomontazhe te shemtuara”, ka perfunduar ajo lidhje me kete ceshtje.

FOTO-MONTAZHET
Ne bote artistike jashte Shqiperise, keto lloj fotomontazhesh jane shume te perhapura dhe konsiderohet si dicka teper normale qe admiruesit e VIP-ave te bejne edhe montazhe te ndryshme fotografike duke i paraqitur ato shpesh lakuriq, apo ne skena me karakter seksual. Ne boten shqiptare te VIP-ave eshte Zajmina e para qe per mire, apo per keq behet pre e ketyre montazheve.

KALENDARI
Zajmina Vasjari ne vitin 2003, sebashku dhe me disa te tjera bukuroshe te tjera shqiptare si Elisabeta Gjinpali, Ciljeta Xhilaga, Aldona Elezi, Denisa Cela, Zijada Melani, Xhorxhina Llogori, kane pranuar te pozojne ne nje kalendar, i cili i pasyronte ato gjysem te zhveshura. Ky kalendar ishte i pari i ketij lloji i realizuar nga vajza shqiptare dhe ne kohen kur u realizua terhoqi shume dhe vemendjen e publikut. Por dhe pse ky kalendar ishte reklamuar si ato te realizuara nga “Max”, ose “Pirreli”, ne kete te fundit Zajmina kishte pozuar me te brendshme veshur.

KARRIERA
E ka nisur si nje “Miss Shqiperia”, por kjo nuk ka qene finishi per bukuroshen shqiptare. Shume shpejt ajo, krahas modes dhe evenimenteve te ngjashme, filloi te angazhohej ne muzike, duke terhequr vemendjen si kengetare shume ekstravagante ne skene. Kenga per te u be trampoline per te vijuar suksesin dhe per te arritur majat. Hapja e ateliese se saj, beri qe vajza e skenes te terhiqte vemendjen e publikut, kete radhe edhe si nje biznesmene. /gazeta shqiptare/17.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: zaimina vasiari
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online