All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Francesk Frokaj. Show all posts
Showing posts with label Francesk Frokaj. Show all posts

Wednesday, 9 October 2013

Vija Models sonte sjell Top Fashion Party ne Prishtine

Fashion, mode, spektakel muzike. Kjo eshte ajo qe do te sjelle sonte ne nje mbremje te vecante agjensioni i modes "Vija Models" nw Duplex ne Lange Bar duke nisur nga ora 22:00.

Artiste, modele te njohur, personalitete do te jene te pranishem duke shijuar disa sfilata nga ana e modeleve te ketioj agjensioni qe udhehiqen nga Franceks Frokaj.

Mes modeleve shqiptare do te kete edhe te huaja, por edhe personalitete te Agjensive te modes te njohur ne bote si nga Spanja, Turqia, Italia etj.

Per te gjithe te ftuarit do te argetohen nga muzika me 'in' dj, por edhe nga grupi 'String String', nga kengetari Beni Baksi dhe nga Skivi nga labeli "Baba Stars", ndersa do te prezantohet nga moderatorja e njohur Erleta Hoti. Sonte Prishtina do te jehoje ne nje Top Fashion Party./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Models line tonight brings in Pristina Top Fashion Party

Monday, 7 May 2012

Françesk Frokaj, sukseset si Model dhe Fotograf skane te ndalur !

Françesk Frokaj njihet si model dhe tashme edhe si një fotograf profesional .Ai ka pasion fotografine,  por e gjen veten tek modelimi, dhe artin ne përgjithësi e ka ne gjak. Pas sukseseve te shumta ëndrrat e tij s’kanë te ndalur, ai një dite shpreson te jete pjesë e "Best Model Of The World", detajet i sjell intervista ne vazhdim.

Cfare e ben te veçohet një model/e qe ndoshta te tjerët nuk e vërejne ?
Për te qene model/e nuk dmth te jesh i pashëm ose e bukur ekstrem, modelet vërehen nga te tjerët për nga stili qe e kane, përmasat ku femra jo me pak 1.75cm dhe mashkulli jo me pak se 180cm, te ketë një fytyrë interesante –tipik te jetë model/e, por te ketë dhe shkathtësi te medhaja.

Na fol pak për karrierën tënde qe ke krijuar tani ne moshë te re ?
Ehhh me rikthyet prapë ne atë kohe ku shume here e kujtoj me nostalgji. Agjensite Shqiptare disa herë me patën ofruar te sfiloj për to, te them te drejtën nuk e shihja te arsyeshme te sfiloj për 50 euro. Dikur i mbusha 18 vite dhe prapë me ofruan disa agjenci tjera te sfiloj ne një garë te madhe me disa modele te njohur dhe me një shume pak me te mire. Ku aty krijova fansa erdhën te bënin foto me mua, te me përshëndesnin. Pas asaj sfilate pata oferta për te qene pjesë e klipeve, imazh i reklamave etj.

Sunday, 29 April 2012

Sa paguhen ata qe zbukurojne spotet shqiptare?

Nuk donim me këtë temë ta ulnim aspak profesionin e të qenit modele, apo model në Kosovë, por të tregonin se një i tillë në vendin tonë, sidomos kur zbukuron një videoklip, nuk paguhet sa duhet.

Megjithëse personazhet që i takuam thonë që janë deri diku të kënaqur, japin edhe shuma të mira për tregun tonë, ne dëgjuam se në një videoklip shqiptar, djemtë, modelet nga Kosova ishin paguar vetëm 20 euro.

Megjithëse kishte edhe nga ata që nuk donin të flisnin, por disa prej modeleve më të njohur në vend na thanë se sa paguhen në një video. Ne urojmë të mos na kenë gënjyer, pasi lajmi për 20 euro në klip ishte “tmerr”, krahasuar me shumën që modelet po na tregojnë.

Bujar Ajvazi
“Edhe pse kam pasur shumë oferta nuk kam dashur të marr pjesë, sepse nuk më ka pëlqyer klipi ose roli, se sa për para nuk kemi çka të bisedojmë, ose të gënjejmë se këtu në Kosovë nuk paguhet asgjë, veç nëse dalim prej vetes e gënjejmë se të gjithë e dimë atë!”

Monday, 26 December 2011

Modeli Francesk Frokaj Kerkohet nga Amerikanet...

Modeli Francesk Frokaj kerkohet nga kompania amerikane

Ka lindur ne Istog, ku shume djem dhe vajza kane nje tipar te vecante te magjise se bukurise shqiptare. Quhet Francesk Frokaj, nje nga modelet me te njohur ne Kosove dhe jo vetem. Degjuam se djaloshi me nje fizionomi shume te vecante, po mendon nese do te firmose nje kontrate te majme per te qene imazh i nje kompanie te njohur amerikane ne New York. Por nuk dihet ende nese do te pranoje modeli kosovar, pasi ai eshte shume i angazhur ne dy fakultetet ne Prishtine, ne Fakultetin Ekonomik dhe ne Fakultetin Elektro-Informatike, dhe i ka shume paresore ato. posted at albavipnews.blogspot.com. Nese Francesku do te shkoje ne New York i duhet qe ti ndaloje studimet per nje vit, gje qe nuk e deshiron, ndersa ai do te jete perkrah nje modeleje te famshme amerikane ne kete reklame. /maksim gjokaj/kosova sot/dhjetor 2011/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online