All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Franceska Jace. Show all posts
Showing posts with label Franceska Jace. Show all posts

Monday, 9 September 2013

Franceska, serish me foto seksi

...rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer

Moda eshte pasioni i saj, ndaj ne kete hob qe ka, ajo ia lejon vetes te kaloje disa limite thjesht artistike si ne keto foto qe shihni.

Franceska Jace, vajza me seksi e “Big Brother 5”, rikthehet ne vemendjen e publikut me nje set fotografish artistik, ku pervec sensualitetit te shfaqur poshte nje carcafi te bardhe, ajo pozon prane nje femre te tjeter.

20-vjecarja nga Vlora nuk ka tabu kur fjala eshte per jeten e saj profesionale, ndaj kesaj here ngacmon fantazine e fansave te saj ne kete menyre. Thote se kete sezon mund te nise nje karriere televizive, nderkohe qe pritet te ndjeke studimet per Gazetari, qe eshte dhe dega e saj e preferuar.

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Sunday, 28 July 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013
Revista PALOMA, 27 Korrik 2013
 • Ciljeta: Im bir me ka bere te ndihem edhe me seksi
 • Shpat Kasapi: Me Aferditen jemi takuar si miq. Per momentin jam single!...
 • Devis Xherahu: Me Ertemionen ne Spanje, endrra qe m'u be realitet!
 • Blerina Braka: Nuk kam pune me zogun e Tunes, une kam zogun tim!
 • Arbana argetohet ne klub me bashkeshortin
 • Franceska: Vigani nuk eshte mashkull per mua!
 • Eldora e "BB6", super seksi per 28 vjetorin e saj. Shpendi me dhuroi nje tufe trendafila dhe nje varese Swarovski
 • Fjolla dhe Stresi "djegin" Tiranen
 • Julian Deda keshillon vellain e sapomartuar: Me mend ne koke!
 • Per pushime ne Dubai me Nora Istrefin
 • Nga Niko Komani: VIP-at me trendi te plazhit; Aferdita Dreshaj, Albana Osmani, Argjentina Ramosaj, Adrian Gaxha, Anjeza Branka, Arion Muca, Afroviti Goge, Anxhelina Hadergjonaj, Suada Sherifi, Tuna, Viola Spiro, Besa Kokedhima, Fjolla Morina, Liberta Spahiu, Emina Cunmulaj, Flaka Krelani, Jeta Faqolli, Enca Haxhiu, Oriola Marashi, Nora Istrefi, Lori Hoxha, Luana Vjollca, Roza Lati, Petrula Spiro...

Monday, 22 July 2013

Franceska sapo e ndare nga nje lidhje, ben jete te shthurur neper Evrope...

Flet Franceska e Big Brother: Jam ndare nga i dashuri, ju tregoj raportet me meshkujt

Per me shume se nje vit qe Franceska Jace mori fame nga pjesemarrja ne lojen e “Big Brother 5”, kurioziteti per jeten e saj private e vecanerisht ndonje historie dashurie nuk mungoi. Franceska, e cila sapo ka perfunduar shkollen e mesme dhe po pergatitet per te filluar studimet per Gazetari, tregon me shume per djemte me te cilet eshte perfolur, nisjen e punes ne televizion kete sezon te ri dhe ofertave per martese qe ka marre, edhe pse eshte vetem 20 vjec.

Si po i kalon keta muaj te veres, mund te na tregosh per udhetimin tend jashte?
Muajt e veres po i kaloj shume mire. Isha ne nje udhetim shume te bukur ne Itali, Holande, Gjermani, Kosove e Maqedoni. Gjate ketij udhetimi bera pak jete te shthurur, shopping e qetesi natyrisht…

Saturday, 13 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Sunday, 23 June 2013

Franceska kapet mat me djalin e politikanit biznesmen...

Franceska & Albani
Franceska e “BB5”, e dashuruar me djalin e nje politikani biznesmen

Ka kaluar nje vit qe kur Franceska Jace, konkurrentja nga Vlora e “Big Brother 5” shfaqej ne faqet e para te gazetave pas daljes nga loja e “BB”. Vemendjen kryesore e terhiqte me zbulimin e linjave ne fotot e realizuara ne plazh dhe, po ashtu, me historine e perfolur te dashurise me Ermal Merdanin, finalistin e “BB5”. Tashme, pas nje viti fame qe mori ne “BB” dhe nje terheqjeje me dashje nga vemendja mediatike, ja ku kemi nje lajm per jeten sentimentale te 19-vjecares nga Vlora. Kemi mundur te sigurojme keto foto plazhi, ku Franceska, pas ndarjes nga Ermali, per here te pare shihet ne krahet e nje djali te ri me te cilin ka krijuar lidhje dhe qe po shijon ditet e para te plazhit. Sipas informacioneve tona, djali quhet Alban, eshte nga Fieri e i biri i nje politikani te njohur. Franceska eshte takuar me Albanin gjashte muaj me pare ne nje nga lokalet prane Liqenit Artificial, ku ajo punonte si menaxhere.


Franceska: Jam supersingell, do pozoj topless ne Itali

Franceska Jace by Renuar Locaj
photo: renuar
Franceska: Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell

Sapo publikon disa foto te reja, te gjithe syte kthehen tek ajo. Nje nga vajzat me te bukura e me sexy ne historine e reality show-t “Big Brother”, per kete arsye nuk harrohet lehte, edhe pse ka kaluar nje vit pas mbarimit te edicionit te saj. Franceska Jace vazhdon te jete ne faqet e shtypit roze, sepse lexuesit vazhdojne te kene kuriozitet mbi jeten e saj. Nje jave me pare ajo u fotografua nga paparacet tane ne shoqerine e Anaidit, fituesit te sivjetshem. U aludua per nje afrim te mundshem midis te dyve... Te verteten lidhur me kete dhe disa detaje te tjera mjaft interesante mbi jeten e saj, Franceska i zbulon sot ne kete interviste.

Franceska cfare te ka lodhur kaq shume, qe i fillove pushimet kaq shpejt?
Me ka lodhur paksa puna ne fakt. Ndaj vendosa te bej nje pushim te vogel, por ende nuk e quaj qe kam filluar tamam pushimet.

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 22 Qershor 2013
 • Ciljeta, linja seksi ne plazh edhe pas lindjes se djalit
 • Sheila zhvishet per here te pare
 • Anaidi: Gati per te filluar pune ne Bashkine e Tiranes. Me femren e duhur afeksionohem qe ne momentin qe fillon te flase
 • Anaidi dhe Elona priten nga shume fansa ne Prishtine
 • Franceska e "BB5", e dashuruar me djalin e nje politikani biznesmen
 • Rike e "BB6" pas aventurave ne Tirane, rikthehet ne krahet e Lukes
 • Shpendi, pushime ne mal dhe pishina, pa Eldoren
 • Netet e cmendura te Bjordit dhe Joanes
 • Tirana i sjell fat, Olta Leka e BB6 ze te dashur nje djal simpatik
 • Iliri dhe Anisa ndajne me fansat edhe dhomen e gjumit
 • Blero e quan veten edhe yll futbolli
 • Adelina Tahiri transformohet ne nje Kim Kardashian
 • Ertemiona Mejdani, konkurron serish per miss
 • Zajmina Vasjari, fishekzjarre dhe brohoritje ne rruge per 26-vjetor

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Saturday, 15 June 2013

Fati bashkon Francesken dhe Anaidin ne lokalet e nates...

Anaidi, jete nate me Francesken e “Big Brother”

Te dy kane qene konkurrente ne “Big Brother”, por ne dy vite te ndryshme. Te dy krijuan lidhje dashurie brenda shtepise, Anaidi me Joanen dhe Franceska me Ermalin. Te dy u ndane nga te dashurit respektive, pas mbarimit te programit. Franceska dhe Anaidi kane fate te ngjashme, e duket se fati i bashkoi.

Ata jane pare teksa kalojne ore ne shoqerine e njeri-tjetrit ne nje nga baret e kryeqytetit. Paparaci yne i ka fotografuar teksa argetohen e buzeqeshin. Sipas thashethemeve, ky ishte takimi i tyre i pare ku u prezantuan. Edhe pse takoheshin per here te pare, dy te rinjte duket se u pershtaten mjaft mire dhe biseduan gjate. Si te djallezuar qe jemi, mendojme se edhe mund te linde dicka midis te dyve… Do presim.

Saturday, 13 April 2013

Franceska: 10 keshillat per te mos humbur nje lidhje...

Franceska Jace
Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e “Big Brother”

Pasi e ka perjetuar vete eksperiencen e lojes se “Big Brother”, nje vit me pas Franceska Jace jep opinionin e saj per banoret e rinj. Pse vecon Anaidin si lojtarin me te forte dhe parashikimin qe ben per lidhjen e tij me Joanen. Pasi historia e saj me Ermalin perfundoi me ndarje, ajo pohon se ka zene mend tashme, ndaj lidhjen aktuale zgjedh ta mbaje te fshehte. E sigurt se te gjitha lidhjet e krijuara ne “BB” jane te destinuara per fund aspak te lumtur, ajo jep dhjete keshilla per te mos gabuar ne nje lidhje.

Franceska e ke ndjekur lojen e “Big Brother 6”, si te duken banoret?
Po, dhe mund te them qe vetem Anaidi me pelqen aty, banoret e tjere nuk me duken lojtare.

Revista PANORAMA PLUS - 13 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 13 Prill 2013
 • Rezarta Shkurta, pas 7 vitesh martese pret femijen e pare. Kengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante
 • Big Brother; Zbulohet Jani, i dashuri i Joanes, shpenzoi mbi 10 mije euro per te, edhe pas skenave intime me Anaidin.
 • Paparazzi; Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi
 • Merr fund miqesia e Noizy-t me Eni Kocin, nuk i kursejne sharjet dhe fyerjet ne publik
 • Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e "Big Brother". 10 keshillat e Franceskes, per te mos humbur lidhjen.
 • Big Brother; Fansat cuditen pse Xhimi nuk pyeti fare per te birin; Debat i forte per Xhimin: Ai po abuzon me ushqimin tone; Shpendi: Ish-gruaja me tha, nese futesh ne "Big Brother", nuk do ta shohesh me vajzen; Elena dhe Joana te merzitura per faktin se do hyjne vajza seksi ne shtepi; Iliri: Po te doja, do ta beja Olten te binte ne dashuri me mua;

Sunday, 24 February 2013

Franceska, tani jep puthje me para

Franceska Jace
Franceska i thote Ermalit: Tani puthjet i kam me euro

Te ftuar ne programin “Top Show”, dy ish-protagonistet e “Big Brother 5”, Ermal Merdani dhe Franceska Jace, ndezen edhe nje here kuriozitetin e publikut. Tashme mediat e kane bere me dije ndarjen e tyre, pas nje lidhjeje gjate muajve te programit dhe vetem pak javeve pasi ai mbaroi. Por ne intervista, ata asnjehere nuk kane dhene arsye konkrete se perse lidhja e tyre mori fund, gje qe nuk e thane edhe gjate “Top Show”-t. Por ajo qe te binte ne sy ishte se Franceska mbase ka mbetur pak me e lenduar nga kjo ndarje, sic ndodh gjithmone ne cifte ku femrat zakonisht e vuajne me shume. Madje ajo nuk ngurroi ne nje moment qe te pohoje se Ermalit i pelqejne flirtet e shpeshta me femrat. Nderkohe vete Ermali ka pohuar se mbas ndarjes me Francesken ka pasur lidhje te tjera, ndersa kjo e fundit edhe pse eshte perfolur per ndonje lidhje, vete nuk ka pohuar asgje.


Saturday, 23 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Shkurt 2013
 • Big Brother; Sekrete e mistere per audiencen, por edhe per familjaret. Autori Rezart Aga rrefen surprizat e show-t qe nis sonte
 • Ciljeta: Partneri im eshte i lumtur qe bebja i ngjan atij
 • Paparazzi; Tuna kapet mat me te dashurin e ri, reperin kosovar Cozman
 • Personazh; Bleona blen 500 mije "fansa" egjiptiane ne facebook. Nga 60 mije, brenda nje dite behen 500 mije.
 • Franceska i thote Ermalit: Tani puthjet i kam me euro!
 • Sezoni i ri i "Portokalli", nje parodi politike ne prag te fushates. Regjisori Altin Basha rrefen risite, Eneda edhe pse shtatzene vijon prezantimin
 • Dudushi i ben "surprize" Alfred Pezes, i nxjerr kroniken ku shan Edi Ramen
 • Flet producenti Turjan Hyskaj, pas largimit te Mamaqit nga "Ap.2XL": Ermali nuk mund te prodhoje dot humor kur eshte i lodhur!
 • Transformimi befasues i Edit Harxhit

Tuesday, 12 February 2013

Franceska, perpjekje per t'u angazhuar ne televizion...

Franceska pas aksidentit fillon pune ne nje tjeter lokal

Edhe pse viti 2013 nuk nisi shume mbare per Franceska Jacen, vajzen nga Vlora qe u be e njohur me lojen e saj ne “Big Brother 5”, ajo e ka hedhur pas kraheve shijen e keqe qe i la aksidenti ku pesoi disa fraktura ne trup, ndersa po kerkon te arrije te tjera qellime ne jete. Keshtu, pas rikuperimit fizik nga frakturat qe pesoi ne kembe dhe dore, ndersa u aksidentua me nje shokun e saj ne autostrade disa jave me pare, Franceska ka filluar pune si menaxhere ne nje lokal te njohur prane Liqenit Artificial ne Tirane. E pyetur nga “Panorama” per largimin nga club “Vanilla” dhe punen ne lokalin e ri, Franceska pergjigjet: “Puna e re shkon shume mire. Ndihem shume rehat me punen, edhe pse per momentin s’kam marre ndonje oferte te vecante. Po bej perpjekje per te nisur pune ne televizion duke qene se po hapet nje televizion i ri dhe po aplikoj aty”, ka pohuar ajo pa zbuluar me shume detaje per momentin.

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Saturday, 12 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Saturday, 29 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Dhjetor 2012
 • Anjeza Shahini, lidhje dyvjecare me diplomatin anglez. Ne Festival me kengen "Love", sepse dashuria eshte premtim!
 • Nata e Vitit te Ri: Kengetaret qe do te paguhen nga 2 deri ne 7 mije euro
 • Politikane, gazetare e artiste festojne ne darken madheshtore te "IHB Group"
 • Ligerti, informaticieni me te cilin Ermela tradhtoi Jotin. Kush eshte Ligerti, djali qe i ka rrembyer zemren Ermeles. Emrela "block" Ervinit, edhe pse s'jane bashke xhelozohet kur e sheh me femra. Joti: Emrela me tradhtoi, kusheriri me njoftoi me SMS ndersa puthej me Ligertin
 • Kryeministri Berisha: Zgjohem me "Gangnam Style" dhe qetesohem me Rona Nishliun
 • Shkendija, Bleona dhe Genta e BB, 3 femrat qe gjate 2012-s i nxoren ne shesh te gjitha
 • Pas dy deshtimeve ne martese, Kastro Zizo behet doktor ndjenjash
 • Berisha takon djemte e "2XL": Do vij ne 2013!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online