All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Frederik Ndoci. Show all posts
Showing posts with label Frederik Ndoci. Show all posts

Monday, 8 July 2013

Frederik Ndoci, familjar i shkelqyer...

Ana familjare e Frederik Ndocit

Kengetari i njohur Frederik Ndoci, duket se i eshte rikthyer pasionit te tij te aktorit, por tashme ne shtepine e tij, duke u shfaqur para bashkeshortes dhe dy femijeve te vegjel i veshur si sheik. Kjo foto qe shihni eshte postuar ne Facebook nga gruaja e tij, Alisa Baraku, e cila e ka shoqeruar me komentin “buzeqeshja qe me zgjon cdo mengjes”, dedikuar atij. Korrikun e vitit te kaluar, Frederiku u be babai i djalit te tij te pare Nikolo, pas tri vajzave, dy nga martesa e pare dhe vajzes nga martesa e fundit. Pas vajzes Marilu, kengetari ne pervjetorin e tij te 50-te u gezua me ardhjen ne jete te djalit te tij te pare.


Monday, 10 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 10 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Bleona Qereti reagon ne facebook per lajmin se ka refuzuar dreken me Rita Oren dhe e klasifikon si lajm te rreme!
 • Rita Ora paralajmeron turin e saj britanik "Radioactive" qe fillon me 28 janar
 • Rob Kardashian akuzon Riten per tradhti. Rita nuk i eshte pergjigjur akuzave. Por, me vone ai poston se asnjehere nuk ka permendur emrin e Rita Ores dhe se ai respekton femrat!
 • Festivali i RTSH nise me 20 dhjetor!
 • Gjyste Vulaj zgjedhe Ameriken per te lindur djalin
 • Zanfina Ismajli xhiron klipin "Te kerkoj"

Sunday, 9 December 2012

Revista PALOMA - 8 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 8 Dhjetor 2012
 • Gjyste Vulaj zgjedh Ameriken per lindjen e djalit. "Ju rrefej per shtatzenine time te veshtire... Kam stilin alla Gjyste!"
 • Xheni Hallulli: Shpirti im binjak gjendet ne trupen e "Portokalli"-se
 • Luana dhe Adriani, me te dashuruar se kurre
 • Seldi behet producent, hapen studion e tij
 • Rob Kardashian: Nuk e quajtur Rita Oren kurve! Kam respekt per te!
 • Dy fytyrat e Stresit. Arkimedi eshte nje filozof i zgjuar. Stresi, nje djale i levizur qe mban arme sepse s'le njeri ta poshteroje
 • Frederik Ndoci, menaxheri i Lek Plepit
 • Gerta Heta, nje femer ne karriere, me nje familje te mrekullueshme: Jam shefe me vizion perendimor!
 • Ku do te kendojne artistet per Vitin e Ri?
 • Imelda, ish-banorja e "Big Brother", rrefen perse vendosi te rrise gjoksin
 • Bleonen e kopjojne te gjitha!
 • In Love: Dashnor Diko & Etleva, te dashuruar ne qytetin e serenatave. Dashnor Diko: Nuk kam enderruar  ndonjehere qe gruaja ime te jete nje princeshe.

Saturday, 8 December 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Dhjetor 2012
 • Soni Malaj: Telefonata surprize e Berishes. "Vera dhe Alketa, kumbarat e dashurise sime me Mirkon. Ai me detyroi te vija"
 • Franceska: Jam singlle, por e lumtur per lidhjen e Ermalit
 • Ish-e dashura Elda Koci: Liber, me tradhtite e Redon Makashit
 • Enkel Demi sherr me Florianen para festivalit
 • Frederik Ndoci: Une i dhashe vetem idene, Lek Plepi me beri producent
 • Daffy: Albumi im i trete do t'ju cmend!
 • Shkendije Mujaj heq mbathjet, publiku e ofendon
 • Anxhelina Hadergjonaj feston 20-vjetorin
 • Briney imiton Bleonen
 • Rita Ora refuzoi mediat, nuk flet shqip
 • Ledri Vula e shpall Rita Oren nusen e tij
 • Rob Kardashian: Rita me tradhtoi me 20 meshkuj
 • Rita Ora ben fans edhe Barack Obamen
 • Rita dhe Rihanna ballafaqohen ne "X-Factor"-in britanik?
 • Fillojne krishtlindjet per Rozin

Wednesday, 22 August 2012

Alisa Baraku: Jeta me Frederikun, pas lindjes se djalit...

Alisa Baraku: Jeta me Frederikun pas lindjes se djalit te pare

Ajo tashme eshte nene e dy femijeve dhe bashkeshortja e kengetarit te njohur Frederik Ndoci. Ka sjelle ne jete dy engjej dhe ne krah ka nje mashkull, i cili i ndihmon ne cdo hap. Vjen me nje rrefim te sinqerte per ”Panorama plus”, Alisa Baraku, ajo e cila e beri te lumtur artistin e madh Frederik Ndoci, duke e bere per here te pare babain e nje djali. Shume detaje interesante nga kjo lidhje i tregon vete Alisa…

Sapo je bere nene per here te dyte, si ndihesh?
Vetem tri jave me pare Zoti na priviligjoi perseri duke me dhene per te dyten here emrin nene me nje djale te cilin e pagezuam Nikolo, eshte nje emocion dhe lumturi kaq e madhe, sa nuk do te arrija kurre ta shpjegoja me fjale. Cfaredo qe te themi eshte pak ne krahasim me ate qe eshte brenda zemres sone.

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Saturday, 4 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 4 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 4 Shkurt 2012
 • Greta Koci: Eshte si oksigjeni...
 • Per shopping me Rovena Stefen. 10,000 euro per nje pallto!
 • Frederik Ndoci: Marredhenia me vajzat, ma ka shkurtuar jeten!
 • Albina: Stresi? Nuk ia vlen...
 • Orgesa Zaimi: S'ka gje te pamundur!
 • Rezarta Shkurta pajtohet me Viten...
 • Iliret: Kengetaret e tallavase, jane mekatare!
 • Fiori Dardha i "Bla bla bla": Televizioni nuk eshte per te gjithe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 4 February 2012

Greta Koci is like oxygen ...
For shopping with Stephen Rovena. 10.000 euros for a coat!
Frederick Ndoci: relationship with the girls, have shortened my life!
Albina: Stress? Not worth it ...
Orgesa Zaimi: there is nothing impossible!
Rezarta agrees with Vita ...
Iliret: tallavase singers, are sinful!
Fiori's "Bla bla bla": Television is not for everyone! ]]

Sunday, 22 January 2012

Frederik Ndoci do behet baba per here te dyte... [VIDEO]

Frederik Ndoci baba serish

Lajmet e mira jane shtuar keto kohe per Frederik Ndocin! Ende pa u bere 2 vjec Mariluja e tij me bashkeshorten Alisa Baraku, vjen lajmi se po presin nje tjeter femije!

Atmosfera ne shtepine e muzikanteve eshte e elektrizuar nga gezimi edhe pse vete Frederiku nuk deshiron ta beje shume publik kete lajm per shkak se bashkeshortja eshte ende ne muajt e pare!

Tani ama eshte shume vone pasi fjala mori dhene, por ne kete rast nuk mund vecse te urojme Frederikun dhe ta komplimentojme per formen e mire fizike dhe shendetesore, mesa duket muzika ben mrekullira. /top channel/

Kronika:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 21 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 21 Janar 2012
 • Skandali: Videoja e Ledri Vulajt duke masturbuar perfundon ne internet
 • Jeta e re e Ledines: Mora ndihmese, te me mesonte si te rrisja djalin. Rrefimi i kengetares, nga Festivali tek i biri. Nga vokalizat, tek punet e shtepise. Nga rikthimi ne muzike, tek kendveshtrimi i saj per skenen... E ndjej qe Erlisi do te behet muzikant, me ndjek mua ne prova.
 • Ervini qesharak, thurr endrra per Ermelen: Historia jone s'ka mbaruar. Fituesja: Thjesht e injoroj
 • Aurela Gace: Gjithe jeten me bilete dhe valixhe ne dore. Mrekullia me emrin Grace, bashkejetesa me Skerdin, angazhimet e shumta muzikore dhe kenga e re "Tranzit". Jam ne medyshje per te ardhmen e femijes tim, te qendroj ne Shqiperi apo...
 • Neda e BB4: Pse braktisa FRPD-ne per Aleancen Kuq e Zi. Kam shume per te dhene ne Kavaje dhe Tirane.
 • Silva Gunbardhin s'e le nena te mbaj qen
 • Devis Xherahu: Do behem baba? Nuk e dija...!

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 20 Janar 2012

Revista GAME OVER, 20 Janar 2012
 • Vesa Luma: Askush nuk e di cka ka ndodhur me jeten time
 • Frederik Ndoci serish baba; Alisa ne muajin e dyte te shtatzenise
 • Artiola Toska: Jeta ime mes muzikes dhe familjes
 • Rita Ora; Klasifikimi i "4 Music", shqiptarja le pas Beyonce, Usher dhe Jessie J
 • Neda Karafili pjese e Aleances "Kuq e Zi": ne PD nuk gjeta hapesire
 • Emina Cunmulaj: Sam Nazarian ka gjithcka qe nje vajze deshiron
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 20 January 2012

Vesa Luma: Nobody knows what happened to my life
Frederick Ndoci dad again; Alisa second month of pregnancy
Artiola Tosca: My Life between music and family
Rita Ora; classification of "4 Music", Albanian leaves behind Beyonce, Usher and Jessie J
Neda Karafili part of the alliance "Red and Black": I could not find space in PD
Emina Cunmulaj: Sam Nazarian has everything a girl wants ]]

Friday, 6 January 2012

Frederik Ndoci: Rona Nishliu nje gjest politik, por i drejte...

Frederik Ndoci: Ja pazaret e festivaleve ku kam konkurruar

Frederik Ndoci i hap te gjitha letrat dhe rrefen mekatet ndaj tij ne festivalet e RTSH-se por edhe pazaret e bera nder vite, qe nga nderhyrjet e dikurshme te partise e deri tek blerja e cmimit me marka... Festivali i sivjetshem? Shume ka per te thene.... E fillon qe nga cmimi i pare por edhe pakenaqesite e te tjerave, duke mos lene pa permendur detaje e emra te sotshem e nder vite.

Me perfundimin e Festivalit te 50-te te Kenges ne RTSH, nuk kane munguar as mendimet kritike per te e sidomos per vendimet e jurise. Si qe ky festival sipas jush?
Festivali i sivjetshem ka qene shume me pozitiv se cdo vit tjeter. Kritikat i duhen cdo festivali sepse vihen disa gjera ne vend, por ato qe lihen pa u permendur, ndodhin vitin tjeter.

Saturday, 24 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 23 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 23 Dhjetor 2011
 • Frederik Ndoci: Refuzoj Eurovizionin, Shpetova nje here nga Gay-t
 • Bleona Qereti e veshur me keq ne American Music Awards 2011
 • Libri i Nedes, Komente fantastike te ish-banoreve te BB4
 • Ciljeta: S'jam rivale me Greta Kocin ne PD
 • Blendi Fevziu bashkon eliten per Enver Hoxhen
 • Valbona Mema, koncert falas per te gjithe shqiptaret
 • Lorik Cana: Genta pajtohet me Adelinen
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 23 December 2011

Frederick Ndoci: I Refuse Eurovision, once escaped from Gays
Bleona Qereti dressing worse at American Music Awards 2011
Neda book, fantastic comments from former inhabitants of BB4
Ciljeta: I'm not a rival with Greta in PD
Blendi Fevziu joins elite over Enver Hoxha
Valbona Mema, free concert for all Albanians
Lorik Cana: Genta agrees with Adelina
]]

Friday, 16 December 2011

Frederik Ndoci: Nuk me Shihni ne Juri se Mua Nuk me Blen askush...

Frederik Ndoci: Jurite e korruptuara larguan interesin nga festivali i TVSH

Frederik Ndoci eshte edhe kete vit pjese e festivalit te kenges ne Radiotelevizionin shqiptar. Premton se do te beje "nje paraqitje me dinjitet zotnie ne festivalin e 50-te", qe perkon edhe me nje vit jubile. Por teksa rrefen dicka mbi historine e kenges se tij, ai i pergjigjet edhe pyetjes mbi "kompromentimin" e jurise dhe zhurmat per cmimet. Ai pranon se aty ka marifete, e per kete arsye shprehet se nuk ka qene asnjehere pjese e vendimmarrjes. Ne festimin e dekades se peste te jetes se ketij konkursi te kenges shqipe, ku mori jete dhe emer melosi shqiptar, Ndoci do te interpretoje bashke me motrat, Julin dhe Riten. Kengetari shkodran ka nje kontribut te gjate ne kengen shqipe dhe ne kete festival, por zeri i tij nuk eshte ndalur vec brenda kufijve, pasi ne karriere ai numeron koncerte dhe vleresime pa fund edhe jashte vendit. Mbase per kete arsye ai premton se nuk do te luante kurre me dinjitetin e artistit, as per para as per celesa hyrjesh...

I riktheheni serish Festivalit te Kenges ne Radio Televizionin Shqiptar. Cili eshte synimi juaj kete radhe?
Me qene se eshte jubile (50 vjetori) thashe se pjesemarrja ime do ishte thjesht nje dedikim si Frederik, kesaj skene qe na u be si altar qe ne hapat e para te fillimeve te artit tone. Mendova qe edhe teksti te ishte nje histo-dedikim dhe i tille do jete, pasi fabula e tekstit eshte nje dialog i Frederikut dhe jetes time, pra nje autobiografi per cfare labirintesh kaloi jeta ime 50-vjecare...

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 9 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 9 Dhjetor 2011
 • Milaim Zeka, Shperthen "Vjehrri" i Seldit: Ai kurre nuk do te kujdeset per vajzen time
 • Martohet vajza e Frederik Ndocit?
 • Shqiptarja Rita Ora lidhet me Robin, vellain e Kim Kardashian
 • Almeda Abazi, pjese e nje tjeter spektakli gjigand ne Panama
 • Nik Xhelilaj: Me kane thene te fshihem dhe te mos dal
 • Grande Fratello: Danillo porno-skandal me transeksualin Manila Gorio
 • Te famshme nga burrat, pse jo?!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 9 December 2011

Milaim Zeka, Seldi's "father-in-law" explodes: He will never care for my daughter
Marries the daughter of Frederick Ndoci?
Albanian Rita Ora associated with Rob, brother of Kim Kardashian
Almeda Abazi, part of another giant spectacle in Panama
Xhelilaj Nik: I have been told to hide and not to show up
Grande Fratello: Danilo transsexual porno-scandal with Manila Gorio
Famous by men, why not?
]]

Friday, 9 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY, 9 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 9 Dhjetor 2011
 • Tuna: Me rrezikohet jeta...
 • Gymysh ne nje film shqiptar
 • Vedat Ademi: single per pak kohe
 • Rrefimi i Aniles: Nje baba si Sabri Godo
 • Rita Ora, Nuse ne familjen Kardashian
 • Vipat Metroseksuale... nga Pirro Cako tek Frederik Ndoci

Ky eshte numri me i ri i Celebrity. Personazhet me te komentuar qe vijne si asnjehere tjeter, me lajme, surpriza, thashetheme etj. Nje rrefim i gjate i Tunes, per jeten private, karrieren dhe ambicjet ne muzike po jo vetem, Speciale, Vipat Metroseksual, ja cilet jane ne Shqiperi, Vedat Ademi, single per pak kohe, rrefimi i Anila Godos per marredhenien e saj me te ndjerin Sabri Godo.......Mode, eros, estetike, test dashurie, histori njerezore etj....E keni gjithe javen ne treg..Lexim te mbare....
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 9 December 2011

Tuna: My life is threatened ...
Gymysh in an Albanian film
Vedat Adam: single for a while
Confession of Aniles: A father like Sabri Godo
Rita Ora, Bride of Kardashian family
Fashion Metroseksuale ... from Pirro Cako to Frederick Ndoci

his is the new number by Celebrity. Characters with the comment coming as ever, with news, surprises, gossip etc.. A long story of Tunes for private life, career and ambitions are not only in music, specials, Metroseksual VIPs, who are here in Albania, Vedat Adam, single for some time, Anila Godo story of her relationship with the deceased Mode ....... Sabri Godo, eros, the aesthetic, love test, human history .... etc. you have all week to the market throughout Reading .... ..
]]

Tuesday, 15 November 2011

Frederik Ndoci Rikthehet ne 50 Vjetorin e Festivalit te RTSH

Frederik Ndoci: “Jeta ime”, nje dialog me jeten ne 50 vjetorin e festivalit te RTSH

Kengetari Frederik Ndoci rikthehet ne edicionin e 50-te te Festivalit te Kenges ne RTSH me kengen me titull “Jeta ime”. Me tekst dhe interpretim te tij, kenga eshte nje kompozim nga Lejla Agolli dhe me orkestrim te Endri Sines. Kete here kengetari, i cili eshte vleresuar ne skenen e festivaleve disa here me cmime, vjen me nje balade per te cilen pohon se eshte nje meditim per jeten. “Kenga “Jeta ime” eshte me tekst nga une, dhe ajo eshte balade. Kenga eshte nje dialog per jeten, pasi dihet si jeta ime ashtu dhe jeta e gjithsecilit prej nesh ka uljet dhe ngritjet e veta”, pohon kengetari. Fredrik Ndoci kete here i bashkengjitet 28 emrave, qe do te jene ne garen e muzikes se lehte shqiptare ne skenen e festivalit te RTSH, ndersa publiku ruan akoma kenget e tij qe dikur kane qene dhe fituese. Ne naten retrospektive te Festivalit te Kenges ne RTSH kete vit pritet do te jene dhe disa nga kenget fituese nder vite te kengetarit, i cili eshte vleresuar per zerin dhe talentin e tij ne festival. Kete vit ne jubile te Festivalit te Kenges ne RTSH Frederik Ndoci ngjitet ne skene me kengen qe ka kompozitore Lejla Agollin, ku fale ketij bashkepunimi ne nje tjeter eveniment te kenges qytetare ata jane vleresuar dhe me cmim te pare. “Me Lejla Agollin une kam bashkepunuar dhe me pare dhe jam vleresuar me cmime. Eshte nje bashkepunim shume i mire dhe e vleresoj”, pohon kengetari Frederik Ndoci.

Wednesday, 14 April 2010

Frederik Ndoci: Eurovizionin e Fitojne Vetem Homoseksualet!

Ndoci: Eurovizionin e fitojne vetem GAY-t

Ai eshte nje nga ata kengetaret qe ka prekur skenen e festivalit Europian e megjithate eshte me paragjykuesi se kushdo tjeter. E themi kete pas nje deklarate publike qe ai ka bere. Frederik Ndoci, fituesi i Festivalit ne RTSH ne vitin 2006 me kengen “Balada e gurit”, i ftuar ne emisionin e Rudina Magjistarit, per te folur rreth eksperiences se tij ne Eurovizion (se bashku me kengetaret e tjere perfaqesues te Shqiperise) pohoi se “Eurovizionin e fitojne vetem ‘gay’-t dhe organizatoret e ketij festivali, jane te tille”. Nuk dime nese kengetari eshte racist ndaj ketij grupimi apo inatin e ka me Eurovizionin, qe nuk i dha vleresimin e duhur. /b.w./prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Ndoci: Eurovision win only Gay people

He is one of those singers who have touched the European festival scene is yet paragjykuesi than anyone else. And we say this after a public statement that he has done. Frederik Ndoci, winner of the Radio Television Festival in 2006 with the song "Balada Stone", the show invited Rudina magician to talk about his experience in the contest (along with other singers Albanian representatives) stated that " The only win Eurovision 'gay'-t and the organizers of this festival, are such. Do not know if the singer is racist anger against this group or have the Eurovision, which gave no proper assessment.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online