All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label G-Bani. Show all posts
Showing posts with label G-Bani. Show all posts

Thursday, 24 November 2011

G-Bani: "Nuk kam pasur iPhone ose Laptop..."

G-Bani: Nuk kam pasur iPhone ose Laptop...

Eshte ky rrefimi viral qe fillon me "Nuk kam pasur..." dhe perseritet ne Facebook ndersa G-Bani (Alban Perlala) e ka postuar ne verzionin e tij te personalizuar qe me pelqeu mjaft pasi kishte shtuar edhe nje foto te veten kur kishte qene femije. Ja si eshte:

"Nuk kam pasur iPhone ose Laptop, ose PSP. Luaja hapa dollapa ose me komca dhe letra shkrepsesh, beja gara me karroce me kuzhinjeta. Shkoja ne shtepi kur erresohej. Nena ime s'me merrte ne telefon, vetem me therriste nga ballkoni: Arbaaaaan, hajde ne shpi. Ne vend te Facebook-ut luaja ne lagje me shoket dhe shoqet. Shoqe yje te bukura edhe origjinale, jo si kto legenet e sotme. Fast food-i im ishte nje fete buke me sheqer, te cilen e njomja me uje, ose ne kohe lluksi me vaj ulliri. Nuk kishim gel antibakterial, por luanim me balte. C'do te Diele ne mengjes shifnim teatrin e kukullave me Tullac Tullumbacin dhe filma vizatimor me arushin Kolargol, jo Big Brother. Femijeri e lumtur. Beje edhe ti 'like' nese ndonje here ke pi uje nga zorra dhe prape se prape ke mbijetuar... dhe gjithmone ajo pyetja klasike : ''a pihet ky uji?''"

Do te ishte e deshirueshme te degjojme verzionet tjera nga VIP-at tjere, qe me sinqeritet te tregonin nese kane luajtuar me balte apo jo kur ishin femije... he he!

p.s. lexoje perkthimin ne anglisht nga Google me poshte... gallate!
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 14 November 2011

G-Bani, Intervista "Koha Jone" - Nentor 2011

G-Bani: Ato qe s'mi tregojne meshkujt i mesoj nga femrat

Arban Perlala eshte emri i vertete i artistit mjaft te njohur Shqiptar G-BANi. Edhe pse eshte me se i afirmuar, Arbani mbetet shume i thjeshte dhe i cilter ne sjelljen e tij. Ndoshta kjo ciltersi i ka dhuruar dhe mbeshtetjen fanatike nga mijera simpatizantet qe ka, te cilet e gjejne veten tek vargjet e ti dhe tek menyra e jeteses. Ai eshte si nje femije qe kundershton te rritet dhe ti nenshtrohet snobizmit dhe negativitetit qe disponojne me shumice te medhenjte dhe artistet me fame. Arbani ka disa vite qe jeton ne Suedi, ku edhe studion

Pershendetje Arban, si po ia kaloni ne Suedine e ftohte? C'ka te re nga muzika qe beni ju?
Po ia kaloj mjaft ngrohte. Aktualisht po studioj dhe per sa i perket muzikes po shkruaj tekste kengesh per artiste te tjere, i jam perkushtuar kesaj karriere tani.

A keni menduar te shkruani tekste per kengetare kosovare?
Ne fakt kam shkruar per kengetare Kosovare. Se bashku me Flori Mumajesin kam pas shkruar vargjet e kenges Secret te kengetares Nora Istrefi. Me shume qejf do te shkruaja edhe kenge te tjera per artiste Kosovare, pse jo.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online