All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label G4SHI. Show all posts
Showing posts with label G4SHI. Show all posts

Monday, 30 April 2012

KID GASHI, shqiptari qe refuzon Jay-Z

Reperi KID GASHI, shqiptari qe refuzon Jay-Z

Aktualisht ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, gati per te pushtuar top-listat muzikore. Sic ka raportuar albaniac, reperi e ka nisur me sportin e futbollit amerikan, por ne momentin kur dukej se e ardhmja e tij kishte marre rrugen perfundimtare, ai vendos qe te lere gjithcka -sportin,shkollen- per te ju dedikuar 100% hip-hopit. Guximi dhe pasioni i tij i cmendur per hip-hopin ka bere qe te vleresohet pozitivisht ne underground e New York-ut dhe qe ne shume pak kohe te krijoje nje emer per veten e tij. Ai ka publikuar Mixtape-in e pare, - nje perzierje kengesh origjinale dhe fragmentesh nga hitet me te njohura, "The Last of A Rare Breed", qe e vendosi G4SHI-n ne harten e talenteve te reja qe duhen pare me vemendje. "Can't Go Home", "Never Coming Back", "Coulda Shoulda woulda","Before I start", "In My Lifetime","Oh Really", jane disa nga hitet e te riut, i cili shpjegon se “Roc Nation”, nje prej kompanive me te njohura muzikore ne bote qe drejtohet nga Jay-Z, ka qene dhe vazhdon te jete e interesuar per ta marre nen vete G4SHI-n,por deshira e tij me e madhe eshte te lidhet me G.O.O.D Music te Kanye West.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online