All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ganimete Jashanica. Show all posts
Showing posts with label Ganimete Jashanica. Show all posts

Saturday, 18 August 2012

Ganimete Jashanica, behet me klip...

Surpriza te radhes nga Ganimetja

Kengetarja Ganimete Jashanica do te sjelle nje befasi per adhuruesit e saj. Ajo pritet te lansoje videoklipin e kenges “Kurbeti”, ne duet me Hysen Smailin. Nje pjese e klipit eshte xhiruar, ndersa tani ka mbetur vetem edhe fundi, dhe ky do te jete nje videoklip mjaft prekes per te gjithe ngase ka te beje me nenen dhe djalin ne kurbet. “Klipi eshte xhiruar ne nje shtepi shume te vjeter ne nje fshat te Dukagjinit, dhe ka skena mjaft interesante, ku nena e pret djalin nga kurbeti.

Kemi punuar mjaft shume ne kete klip dhe tani ka mbetur vetem edhe nje pjese e vogel dhe besoj se adhuruesit do ta pelqejne shume sepse ka te beje me realitetin e ndodhur ne vendin tone”, ka thene ajo per “Zerin”. Gjate ketij viti Ganimetja do te sjelle edhe disa kenge te reja, te cilat eshte duke i pergatitur me Naim Krasniqin. Kenga qe do ta lansoje gjate kesaj periudhe titullohet “Muhaxheret” dhe do ta kete edhe videoklipin. Nderkaq pas saj do te pasoje edhe nje potpuri popullore dhe nje kenge e vjeter folklorike e realizuar nga Fatos Canolli. /zeri/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online