All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gazeta Shqiptare. Show all posts
Showing posts with label Gazeta Shqiptare. Show all posts

Wednesday, 17 July 2013

Cozman: Emri im i vertete eshte Ylber Loti!

...U njohem ne nje club

Ai eshte simpatik dhe shume i pelqyer nga vajzat. Duket se Cozman prezantoi veten e tij si rrepist, por edhe si nje djale i dashuruar.

Pas publikimit te bashkepunimit midis Cozman dhe kengetares sexy Tuna Sejdi, u be publike edhe lidhja e tyre e dashurise. Ne videoklip ata shfaqen shume afer fizikisht me njeritjetrin, duke ofruar skena ‘hot’ per shikuesit.

Por me gjithe kuriozitetin e madh qe ka ne publik per lidhjen e dy te rinjve, Cozman preferon te flase sa me pak per kete pjese.

Megjithekete ai e pranon lidhjen me Tunen. Emri i tij i vertete eshte Ylber Loti dhe ka lindur ne Prishtine. Ka jetuar per shume vite ne Londer dhe atje i kane vene edhe nofken “Cozman”. Prej me shume se nje viti, djaloshi nga Prishtina i eshte bashkuar grupit te hip hop-it “Babastars” dhe po shijon suksesin ne muzike, i cili sa vjen e po behet edhe me i madh.

Sunday, 9 June 2013

Vrasesi i nenes se Elsa Liles, denohet me 20 vjet burg

Vrau ne 1997-en nenen e Elsa Liles, denohet me 20 vjet burg, motivet mbeten mister

Albenc Ago ‘kycet’ 20 vite ne qeli per vrasjen e Eva Vishajt, nenes se kengetares se madhe shqiptare Elsa Lila.

Gjykata e Apelit shpalli dje verdiktin final per Agon, duke e denuar me dy dekada burg, pasi e gjeti fajtor per krimin e rende. Ago u denua ne mungese ne vitin 2005 nga Gjykata e Tiranes dhe nje vit me vone u ekstradua nga Italia, duke nisur dhe betejen ligjore me drejtesine shqiptare.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online