All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gazmend Haxhifejzullahi. Show all posts
Showing posts with label Gazmend Haxhifejzullahi. Show all posts

Monday, 23 January 2012

Edona Llalloshi feston vitin e ri artistik me bashkeshortin

Ku eshte Doa?

Këngëtarja që vitin  e kaluar u bë nënë, Edona Llalloshi, ka qenë të dielën në mbrëmje e ftuar përkrah bashkëshortit të saj, Gazmendit në “Vitin e Ri Artistik” që u organizua në Prishtinë. Ndoshta kanë dashur që të rrinë pak larg vajzës së tyre dhe të argëtohen me ata pak artistë që ishin mbledhur në këtë mbrëmje, por nuk e besojnë që mami Edona nuk e ka pasur mendjen te Doa e saj që e ka lënë vetëm.

Flitet se kjo martesë është shumë e lumtur, falë tashmë edhe gëzimit që i solli ciftit fëmijën e tyre të parë dhe ne urojmë të jetë kështu gjithmonë për këngëtaren./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edona Llalloshi artistic feston new year with husband

Saturday, 25 June 2011

Edona ne Photoshoot Si Shtatzene...

Para lindjes, Edona Llalloshi realizon fotosesion profesional si shtatzene

I kane ngelur dhe shume pak jave qe kengetarja e njohur Edona Llalloshi te behet nene dhe te sjelle ne jete vajzen e saj te pare nga lidhja me biznesmenin e njohur Gazmend Haxhifejzullahu, duke iu bashkengjitur keshtu listes se gjate te femrave VIP, te cilat jane bere nena. Ajo, se bashku me Gazmendin, tashme jane vendosur ne vilen e tyre te re ne Prishtine dhe po bejne pergatitjet e fundit per pritjen e bebit te vogel, duke menduar dhe nje emer te bukur per te. Krahas ketyre aktiviteteve, Edona ka dashur qe te kete si kujtim te shtatzenise, nje set me fotografi profesionale, te cilat i ka realizuar vellai i saj, Miloti. E veshur me disa fustane elegante ngjyre te kalter dhe roze tipike per shtatzena, Edona ka pozuar edhe me bashkeshortin e saj, Gazin. Sigurisht qe keto foto do t’i ngelin kengetares si kujtim i bukur nga shtatzenia e pare me baba biznesmenin e njohur, me te cilin ishin njohur rastesisht permes shoqerise dhe kishin vendosur te fejoheshin e me pas edhe te martohen, pasi kengetarja

Sunday, 29 May 2011

Martohet Edona Llalloshi...!

Martohet Edona Llalloshi

Edona Llalloshi eshte martuar. Te pakten keshtu thote profili i saj ne Facebook dhe, pas disa hulumtimeve tona, arritem te mesojme se kengetarja Edona Llalloshi meqe eshte ne pritje te femijes se pare me biznesmenin pejan Gazmend Haxhifejzullahi, ka vendosur qe lidhjen e saj ta kurorezoje me martese zyrtare, por pa ceremoni ose ndoshta e ka realizuar me rrethin me te ngushte familjar larg syrit te mediave, duke mos dashur ta beje aq publike sa heren e pare. Per nje kohe te shkurter pritet te vije ne jete vajza e tyre e pare, ndersa cifti eshte ne pergatitje per t’u bere prinder. Ata jetojne ne vilen e re qe e kane blere ne Prishtine, ndersa Edona nga komentet te cilat i lexuam, ishte tejet e entuziazmuar dhe me padurim pret qe engjelli i saj i vogel te vije ne jete.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online