All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gazmend Rama. Show all posts
Showing posts with label Gazmend Rama. Show all posts

Tuesday, 3 December 2013

Gazmend Rama-Gazi edhe mjeshtër i folkut

Ka një zë fantastik dhe të pakrahasueshëm e ku është ai muzika nis dhe nuk ndalet pasi zëri i tij është i fuqishëm. Është fjala për artistit Gazmend Rama që të gjithë  e njohin si Gazi i cili ka vite që jeton në Zvicër por prania e tij është kudo ku ka festa dhe shqiptarë.

Ia thotë bukur muzikës që të gjithë shqiptarët  e duan dhe e kërcejnë asaj argëtuese, dhe është një nga këngëtarët më të kërkuar sidomos në dasmat shqiptare.

Ne mësojmë se Gazi ia thotë bukur edhe muzikës së folkut shqiptar sic e shihni edhe në këtë foto përkrah këngëtarit Mahmut Ferati ai ka qenë në një program ku është kënduar bukur muzika e pastër burimore shqiptare, ajo folk, ndërsa me të duket edhe prania e artistit Isuf Berisha që të gjithë e njohin si  një veteran  folkut nga Peja.

Ne mësojmë se dy artistët  Gazi dhe Isufi kanë kënduar në programin e vitit të ri një këngë të bukur me titull “Bashkojmë trojet”, këngë që është regjistruar në Tiranë dhe do të jete në DVD-të festive të Vitit të Ri.

Gazi është nga qyteti i bukur i Pejës, por duke jetuar në Diasporë ai shihet më tepër i angazhuar andej, por nuk e harron të vizitojë dhe të jetë i ftuar në shumë koncerte edhe në origjinën e tij.

Është gjithashtu një nga këngëatarët me një agjendë shumë të ngjeshur sidomos kur i referohet dasmave shqiptare ku shumë të rinj që martohen dhe duan ta kenë atë në dasëm e tyre./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gazmend Rama - the master of folk Gas

Saturday, 31 January 2009

Disko Tanzpalast 7 Shkurt 2009: Gazmend Rama, Besnik Zeqiri

Disko Tanzpalast 7 Shkurt 2009

TE SHTUNEN ME 7 SHKURT 2009

GAZMEND RAMA, BESNIK ZEQIRI (BESI)

Diskothek Tanzpalast
Besim Shala
Am Bahnhof 2
Horgau
86497 Augsburg
Germany

0176 207 27 775
0173 569 50 78
diskotanzpalast.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 24 January 2009

Disco Puls 31 Janar 2009: Ryva Kajtazi, Gazmend Rama

Disco Puls 31 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 31 JANAR 2009

RYVA KAJTAZI, GAZMEND RAMA
Bajram Gigolli, Nusran Fera, Bajram Dobra
Dj Trimi, Dj F-Flow

Disco Puls
Industriestr. 40
5600 Lenzburg (AG)

www.disco-puls.ch
076 / 449 57 09
076 / 589 15 91
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online