All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Genc Prelvukaj. Show all posts
Showing posts with label Genc Prelvukaj. Show all posts

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Monday, 25 February 2013

Etnon, kete vere lancojne albumin e tete...

Etnon
Etnon te lansoje albumin e tete

Hip-hop grupi shqiptar, Etnon, ka konfirmuar se gjate veres do te lansoje nje album te ri, te tetin ne karrieren e tyre.

Lajmin e ka konfirmuar Genc Prelvukaj me ane te Twitterit, ku ai ka paralajmeruar se grupi i njohur ndryshe edhe si “Etno Engjujt” po punon ne albumin e tete qe do te lansohet veres.

Etnon kohe me pare lansuan albumin e shtate, “7 Chapters” qe ishte pelqyer shume nga publiku per hitet “Disponim N’Shihe” dhe “On Fire”.

Source: Telegrafi
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ethno launch the eighth album

Hip-hop Albanian groups, ethno, has confirmed that this summer will launch a new album, the eighth in their career. News has confirmed Genc Prelvukaj via Twitter, where he warned that the group known as "Ethno Angels" is working on the eighth album to be launched summer. Ethno long ago launched the seventh album, "Chapters 7" that was liked by the public hits the "mood N'Shihe" and "On Fire". ]]

Tuesday, 9 October 2012

Anxhela ne krahet e Blerimit, apo te Gencit?

Mund të themi se bukuria dhe sensualiteti i saj kur ajo ishte në Tiranë, ua mori sytë të gjithëve. E kemi fjalën për modelen e famshme shqiptare Anxhela Martini, e cila në dokumentarin e aktores së Hollivudit, Eliza Dushku, u fokusua nga të gjithë, sidomos nga meshkujt.

Por, në këtë foto që e zbuluam ndoshta në “After Party” në Tiranë, të datës 5 tetor, nuk po mund ta kuptojmë se atë natë bukuroshja shkodrane është peshuar më shumë në krahët e aktorit Blerim Destani, apo të producentit Genc Prelvukaj.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Blerim wings, genci?

We can say that the beauty and sensuality of her when she was in Tirana, he got everyone's eyes. We mean the famous model Albania Angela Martini, which in the documentary Hollywood actress Eliza Dushku, focused by all, especially by men.

Sunday, 7 October 2012

Genc Prelvukaj krenohet me dy Dafinat

Se Genc Prelvukaj ka zbuluar talentin e këngëtares Dafina Rexhepi , këtë e kemi ditur, por se producenti  ka zbuluar edhe zërin dhe talentin e Dafinës tjetër, Zeqirit, këtë e mësuam gjatë intervistës që ai dha kur ishte i ftuar në programin e së dielës në RTV21.

“Suksesi im më i madh janë dy Dafinat. Në fillim, kam qenë në dilemë nëse publiku do ti ngatërroj për shkak të emrit, por, më pas të dyjat i kanë krijuar fansat e tyre dhe kanë definuar suksesin e tyre në muzikë”, ka thënë mes tjerash Genci./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genc Prelvukaj boasts two Dafinas

That Genc Prelvukaj has zbluluar singer talent Dafina Rexhepi, this we knew, but that producer has discovered his voice and talent other Dafina, Zeqiri learned during the interview that he gave when he was invited to Sunday porgramin RTV21 . "My greatest success are two Dafinas.

Wednesday, 29 August 2012

Etnon, Presioni dhe Dj Blunt bashkojne repin shqiptar...


Etnon dhe Presioni bashkojne reperet ne “Chronicle”

Hip hop grupi, Etno Engjujt, qe sot quhet Etnon, se bashku me reperin e TBA, Presionin dhe DJ Blunt, kane lansuar videoklipin e kenges “Chronicle” (Etnon - Chronicles).

“Chronicle” eshte kenge e albumit “7 Chapters” te lansuar kete vere nga Etnon. Sic verehet nga titulli, kenga eshte kronike mbi fillimet e repit shqiptar.

Genci i ‘Etnon’ befasohet nga turma e madhe ne Vlore

Një nga grupet më të suksesshme shqiptare të repit ‘Etnon’ kanë qenë i ftuar special i turneut të këngëtares Bleona Qereti.

Dhe, ashtu siç kemi thënë, koncerti i parë ishte fundjavën e kaluar në Vlorë, e Genc Prelvukaj kaq shumë ishte befasuar nga pritja e publikut, sa këtë e kishte shprehur në portalin e tij në Facebook, duke shkruar konkretisht kështu: “Për herë të parë ngjitem në skenë e nuk shoh fundin e njerëzve. Thanks Vlora!”.

Ndërsa ‘Etnon’ këtë verë solli edhe albumin më të ri, ku gati të gjitha këngët janë bërë hite të kësaj vere./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genci of 'ethno' surprised by huge crowds in Vlora

One of the most successful Albanian rap 'ethno' have been special guest singer tour PAF Qereti. And, as we have said, the first concert was last weekend in Vlora Genc Prelvukaj so was surprised by the reception of the public, as this was expressed in his portal on Facebook, writing specifically as follows: "For the first time first go up on stage and do not see the end of people. Thanks Vlora! ".

Friday, 17 February 2012

Si urojne Vipat per Pavaresi te Kosoves?

Tashmë portali më i madh social “Facebook” është bërë një urë komunikimi ku të gjithë mund të shprehin atë që duan, edhe kur bëhet fjalë për urimet janë të shumta. Edhe personat publikë e shfrytëzojnë facebookun për të uruar, edhe në këtë 4 Vjetor të Pavarësisë së Kosovës.

Ne  hulumtuam dhe ja se cfarë kishin shkruar në profilet e tyre të vërteta Vipat shqiptarë.

Reperi i famshëm shqiptar Gold AG:
“Jeto o flamur sa të jeton Shqipnia ...”,

Altuna Sejdiu TUNA “Gëzuar 4 vjetorin e Pavarësisë”
(me nje foto "mix" ku vjen shume provokuese)

Gena”Gezuar Pavarësinë për gjithë Kosovën, nesër festojmë për një Kosovë gjithmonë të pavarur”.

Reperi Genc Prelvukaj:
“Të dashur shqiptarë : Urime 17 Shkurti - Dita e pavarësisë së Kosovës” (ne profil ka vendosur flamurin kuq e zi)

Dafina Rexhepi (e mbështjellë me një foto me flamurin kombëtar): “Urime të gjithëve 4 Vjetori i Pavarësisë’.

Edhe këngëtarja e shumë hiteve shqiptare Rovena Stefa kishte uruar të gjithë shqiptarët me rastin e Pavarësisë së Kosovës.

Friday, 20 January 2012

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 20 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 20 Janar 2012
 • Miriam Cani: Suksesi nis nga Shqiperia
 • Adelina Ismajli fejohet me menaxherin
 • Menaxheri i Dafina Zeqirit: Muzika, luks qe duhet paguar
 • Neda Karafili i hyn politikes, zedhenese e Aleances Kuq e Zi
 • Genc Prelvukaj, ish-gruaja lidhet me mashkull 4 vjet me te ri
 • Big Brother 5: Hermes Nikaj pjese e show-it
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 20 January 2012

Miriam Cani: Success starts from Albania
Adelina Ismaili betrothal manager
Dafina Manager: Music, luxury you must pay
Neda Karafili of entering politics, spokeswoman Black Red Alliance
Prelvukaj Genc, ex-wife is related to male 4 years younger
Big Brother 5: Hermes Nikaj's part of show ]]

Saturday, 7 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Janar 2012
 • Basha injoron Ciljeten, preferon motrat Koci ne festen e Vitit te Ri
 • Elvana dhe Flori bejne publike lidhjen e tyre jashte vendit
 • Alban Dudushi vendoset moderator i "E Diell" per 2012-n
 • Pas ndarjes, Tuna shet vellot e bardha per bamiresi
 • Zana Krasniqi dhe Kaltrina Selimi sjellin te dashurit ne Prishtine
 • Ronela dhe Visari behen perseri bashke ne Kosove
 • Zbulohet Adriana e dashura e Blerim Destanit. Cifti kalon festat ne Nju Jork
 • Ardit Gjebrea: Me mungon Adi Krasta ne ekran. "Jemi miq, do kisha deshire ta ndiqja nga shtepia tek "E Diell"
 • Zbulohen 34 deshirat e Genc Prelvukajt per 2012
 • Oni Pustina e Linda Poda, dashuria vazhdon
 • Dashurohet Adrian Gaxha, Luana e uron per lidhjen e re
 • Sinani fillon te shoqerohet me femra pas problemeve me Seldin
 • Albani, Juliana, Vesa dhe Pandi i shpallin sfide njeri-tjetrit ne "X Factor"
 • Desada Metaj me djalin 2-vjecar ne stadium, e pergatit ta bej futbollist
 • Kengetaret, hipokrite pas festivalit ne RTSH. Nuk kane guxim te shprehin ambicien per cmimin e pare
 • Edhe pas dy nderhyrjeve, gjoksi i Dafina Zeqirit perseri me defekt
 • Pas problemeve me celulit, Vesa shfaqet ne verzionin seksi 
 • Merr fund genjeshtra e Almes, detyrohet te pranoje fejesen me Cimin

Genc Prelvukaj kerkon vajze te bukur per 2012

Zbulojmë 35 dëshirat e Genc Prelvukajt për 2012

Rep këngëtari Genc Prelvukaj, vitin 2012 e ka filluar me një listë të gjatë të dëshirave të cilat mendon se duhet të plotësohen gjatë këtij viti. Në këtë listë të gjatë gjenden shumë dëshira të arsyeshme të cilat po t’i lexosh të mbushet mendja se patjetër duhet bërë.

Mes 35 dëshirave të shkruara nga ana e Gencit, gjendet edhe njëra ku thotë se gjatë këtij viti të ketë sa më shumë femra të bukura për shqiptarët (single) me cka e fut edhe veten këngëtari që prej një kohe të gjatë akoma nuk ka filluar ndonjë lidhje të re.

Për vitin 2012 i kam këto 35 dëshira:

1. Të paktën tre shqiptarë të fitojnë ne euromillion
2. Populli të mbjellë më shumë grurë
3. Të renovohet kombëtarja shqiptare e futbollit

Friday, 2 December 2011

Genc Prelvukaj Feston Ditelindjen e Djalit...

Genc Prelvukaj feston 6 vjetorin e djalit, Gjinit

Rep kengetari i njohur i grupit Etno Engjuj, Genc Prelvukaj ka festuar ditelindjen e djalit te tij Gjinit.

Gjini ka mbushur 6 vite, dhe eshte fryt i dashurise nga martesa e Gencit me ‘Miss Gjilanin”, modelen e tanishme Arta Arifi, me te cilen ishte ndare pas disa viteve martese.

Qe nga deshtimi i marteses se pare, Genci nuk ka bere publike asnje lidhje te dashurise deri me tani… /editorial/dhjetor 2011/

p.s. Perndryshe Genci eshte zyrtar i larte publik ku kryen funksionin e keshilltarit politik te kolegut te tij Memli Krasniqit i cili eshte Minister i Kultures, Rinise dhe Sportit ne Republiken e Kosoves... /deshar/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genc Prelvukaj celebrates 6th birthday of his son, Gjini

Friday, 27 May 2011

Genc Prelvukaj i Pervishet Punes me Vullnet...

photo credit: unknown

Genci di ta menaxhoje kohen

Kengetari yne i njohur, Genc Prelvukaj, ka nisur pergatitjet muzikore ne studion e tij. Gjate ketij sezoni ai do te lansoje ne treg disa kenge te reja. Pervec kenges, Genci eshte i angazhuar edhe ne punen si keshilltar politik i ministrit te Kultures, Rinise dhe Sportit, te cilen pune thote qe e kryen me mjaft deshire. Puna ne ministri nuk ka ndikuar qe ai te ngece ne kenge, keshtu qe tani per tani ai po gjen kohe per dy profesionet e tij.

Friday, 15 May 2009

Flash News 15 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 15 Maj 2009

Kejsi Tola kualifikohet ne Finale te Eurovizionit 2009
Kejsi dhe kenga e saj "Carry me in your dreams" ka arritur qe te kualifikohet per naten finale te Eurovizionit 2009 qe mbahet te shtunen me 16 maj ne Moske. Ajo ka perfaqesuar denjesisht Shqiperine ne gjysem finale ku mori duartrokitje te shumta nga publiku para dhe pas performances.

Labinot Tahiri realizon kenge te re
"Nata e fundit e beqarise" eshte titulli i kenges me te re te Labinot Tahirit. “Kam dashur qe ne kete sezon te sjell ne treg nje kenge dasmore, e cila besoj se do te pelqehet ne publik. Pra, tani jam ne perfundim te kenges dhe do te lansohet shume shpejt”, ka thene Labi. Ai planifikon qe kenges t'i realizoj edhe nje videoklip dhe kete, si thote ai, do ta beje me nje video produksion vendor. /kosova sot/

Lorik Cana sprovon veten edhe si aktor
Humoristi i mirenjohur Sevdai Radogoshi, i njohur edhes si Qumili, keto dite ka nisur incizimet per projektin e tij me te ri humoristik. Ne kete projekt do te marre pjese edhe futbollisti i mirenjohur Lorik Cana, i cili aktualisht eshte kapiten i ekipit te Marsejes dhe lojtari me i njohur shqiptar ne bote. “Jam duke bere nje komedi shume interesante, ne te cilen do te aktroj une me ekipin tim, por e vecanta e kesaj eshte se ne kete komedi do te aktroje edhe futbollisti i mirenjohur Lorik Cana. Ky projekt, tha humoristi Sevdai Radogoshi, konsiderohet si shume i madh dhe projekt qe pritet te kete shume suksese. Xhirimet do te behen ne Gjermani, ne Zvicer dhe ne France. “Them se do te jete nje projekt shume interesant, sepse do te kete shume humor dhe gjera te mira. Ky projekt pritet te hidhet ne treg ne muajin shtator te ketij viti. /kosova sot/

Mihrije Braha injoron Videofestin, shikon Big Brother 2
Ne festivalin e videoklipeve “Videofest 2009”, ne te cilin moren pjese kengetare te shumte me videoklipet e tyre, u pane edhe shume personalitete te njohura nga fusha te ndryshme. Ne pranine e shume kengetareve e mysafireve eshte verejtur mungesa e ciftit me te njohur kosovar, Mihrije Braha dhe Naim Abazi, te cilet nuk ishin prezente as per marrjen e nje shperblimi qe iu dha Mihrijes nga juria. Mihrija u vleresua me videospotin e kenges “Ti nuk je shtepia ime” dhe mori cmimin “Best Pop - folk”. Sipas nje burimi i afert me Mihrijen dhe i njohur per “Kosova Sot”, arsyeja e mosprezences se Mihrijes ka qene per shkaqe te joprofesionalizmit qe ka dominuar ne festival dhe qe videoklipet jane vleresuar nga nje juri aspak profesioniste, anetaret e te ciles nuk kane te bejne fare me njohjet, cilesine dhe domethenien e videoklipeve. Pra, kengetarja eshte e zhgenjyer nga ky festival, dhe sipas te afermeve te saj, Mihrija ne mbremjen e shfaqjes se “Videofestit” ka qene ne Kosove, gjegjesisht ne shtepi, duke shikuar ‘Big Brother 2’ dhe nuk ka deshiruar te merret fare me “Videofestin”. /kosova sot/

Ryva Kajtazi e kenaqur me suksesin e klipit "Neper Shtratin Tend"
Ryva Kajtazi koheve te fundit ka lansuar nje treg kengen dhe videoklipin me te ri te quajtur “Neper shtratin tend”. Sa i perket suksesit te kenges dhe klipit Ryva thote se ndjehet shume e kenaqur, pasi qe kenga po ashtu edhe videospoti jane pelqyer shume ne publik. Ryva per kete klip ka marre shume mesazhe perurimi, qe i kane shprehur preferencat e tyre pozitive ne skenat xhiruese te klipit. Pra, per vete faktin se videoklipi po transmetohet mjaft shume neper ekranet televizive, Ryven e ben te ndjehet mire. “Menjehere pas lansimit te videospotit ne ekranet tona televizive, kam arritur te marre kritika te shumta pozitive, te cilat me kane bere qe te ndjehem mire. Pra, nga kjo kam arritur te kuptoj se kenga dhe videoklipi po pelqehen mjaft shume nga publiku”, shprehet Ryva per “Kosova Sot”. Ryva ka nisur punen per plane te reja muzikore, e qe na le te kuptojme se gjate ketij sezoni veror do te paraqitet me disa projekte te reja, te cilat do te jene befasi per publikun. /kosova sot/

Xuxi: Big Brother degjeneron shoqerine!
Edhe pse nuk e ka percjelle shume hit-shoun real "Big Brother Albania", Xuxi eshte shprehur kunder ekzistimit te nje shou te tille, duke thene se as per te gjitha parate e botes nuk do te bindej per te hyre ne ate shtepi. “Me vjen keq prej pjesemarresve, dhe nuk dua qe asnjeri prej tyre qe kane qene dhe qe jane ende brenda te ofendohen, por une mendoj se Big Brother eshte dicka qe e degjeneron shoqerine tone”, eshte cituar Xuxi nga e perditshmja “Infopress”. “Per vete as edhe gjithe parate e botes nuk do te me mjaftonin per te me bindur qe te futem ne nje shtepi te tille”, ka shtuar kengetari. /infopress/telegrafi/

Genc Prelvukaj ne lidhje me modelen Lejla Gucati
Kengetari dhe kompozitori Genc Prelvukaj, ka dy muaj qe ka filluar nje lidhje me modelen Lejla Gucati. Bukuroshja nga Mitrovica, e cila jeton ne Luksemburg, ka arritur te perfitoje zemren e njerit nga djemte me te kerkuar te estrades sone. Lejla qe mban titullin e "Miss Puls 2008", ishte pjese e sfilatave ne "Kosova Fashion Week 2009" qe u organizua ne Prishtine, ndersa ne prill ishte pjesemarrese e spektaklit te bukurise "Miss Shqiptarja ne Evrope 2009" ku u kurorezua me titullin Percjellesja e Pare. Ne kete mbremje, ka qene i pranishem edhe Genci i cili gjate tere kohes i ka qendruar prane, ndersa pas mbremjes ata jane larguar ne drejtim te panjohur. Edhe pse larg njeri tjetrit, duket se kane arritur deri me tani te mbajne nje lidhje te qendrueshme. /kosovarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Casey Tola qualify to the finals of Eurovision 2009
Casey and Her song "to carry in your Dreams" has managed to qualify for the final night of the Eurovision 2009 was held May 16 to Saturday in Moscow. It is worthily represented Albania in the final half of which received applause from the public before and after performance.

Labinot Tahiri implements new songs
"Last Night of the beqarise" is the title of the song with new Labinot Tahiri. "I loved that this season brings to market a song in the wedding party, who believe that we will favor the public. So now I'm at the end of the song and will lansohet very quickly, "said Labi. He was planning to pull a song and this video clip, as he says, will make a local video production. / Kosova Sot /

Lorik Cana sprovon himself as actor
Humoristi prominent Sevdai Radogoshi, edhes known as Qumili, recordings these days has begun to draft his new comic. In this project will attend the famous Soccer player Lorik Cana, who is currently captain of the team and player with Marsejes known Albanian in the world. "I am making a very interesting comedy, in which I will aktroj with my team, but this special is that in this comedy will aktroje also famous Soccer player Lorik Cana. This project, said humoristi Sevdai Radogoshi, considered as very large project and is expected to have much success. Filming will be in Germany, in Switzerland and France. "I guess that will be a very interesting project because it will be very humorous and good things. This project is expected to put on the market in September this year. / Kosova Sot /

Mihrije ignores Videofestin Braha, sees Big Brother 2
In video clips of the festival "Videofest 2009", in which participated singer to numerous video clips with them, were seen very well known personalities from various fields. In the presence of many noted singers of the guests is the lack of the famous couple Kosovo Mihrije Braha Naim and Abazi, who were not present or for obtaining a payment cover Mihrijes was given by the jury. Mihrija was rated videospotin with the song "Thou art my home" and received the award "Best Pop - folk." According to a source close to Mihrijen and known for "Kosova Sot", mosprezences reason that Mihrijes was due to joprofesionalizmit which has dominated the festival and video clips that are evaluated by a professional jury at all, members of which are not do nothing with the knowledge, quality and significance of the video clips. So, the singer is disappointed by this festival, and according to her relatives, Mihrija display on the evening that "Videofestit" has been in Kosovo, ie at home, while watching 'Big Brother 2' and not desirable to deal with any "Videofestin. / Kosova Sot /

Ryva Kajtazi pleased with the success of klipit "in Your bed"
Recent Ryva Kajtazi has launched a market videoklipin the song and called the new "in your bed." Regarding the success of the song and says klipit Ryva feel very satisfied, as was also kenga videospoti are favored more in public. Ryva for this klip received many messages inauguration, which have expressed their preferences in the positive scenes xhiruese to klipit. So, for them that videoklipi are transmitted through a lot more TV screens, Ryven makes it feel better. "Immediately after the launch of our television screens in videospotit, I managed to receive numerous positive criticism, which to have made to feel better. So from this I managed to understand the songs and videoklipi is pelqehen lot more from the public, "says Ryva for the" Kosova Sot ". Ryva has started work on new musical plans, which let us to understand that during this summer season will be presented with several new projects, which will be surprises for the public. / Kosova Sot /

Xuxi: Big Brother degjeneron society!
Although not much has forwarded a real hit-show "Big Brother Albania", Xuxi is expressed against the existence of such a show, saying that neither the money for all the world will not comply to enter the home. "With regret of participants, and do not want none of them who were and who are still within the ofendohen, but I think that Big Brother is something that degjeneron of our society", is quoted by the daily Xuxi "Infopress. "For them, nor all the money of the world will not suffice to convince with that stuff in such a house," added singer. / Infopress / telegraph /

Genc Prelvukaj in relationship with model Leyla Gucati
Genc Prelvukaj singer and composer, has two months that has begun a relationship with model Leyla Gucati. Beauty from Mitrovica, who lives in Luxembourg, has managed to benefit the heart of one of the men most wanted our estrades. Leyla who holds the title of "Miss Puls 2008, was part of sfilatave in Kosovo Fashion Week 2009" which was organized in Pristina, while in April and was participating spektaklit beauty "Miss Albania in Europe 2009" which was crowned with the title Tracking First. In this evening, was also present Genci at all times who has stayed close, while the evening after they are removed toward the unknown. Although far from each other, seems to have achieved so far to maintain a sustainable connection. / Kosovarja /
]]

Thursday, 9 April 2009

VIP-at Kosovare dhe Facebook-u!

Te famshmit kosovare dhe facebook-u

He, he... derisa Zajmina ia kushtoi nje kenge te plote ketij fenomeni me titull "Facebook", tashme eshte bere e pamendueshme qe nje VIP te mos kete edhe nje Facebook te vetin. Por ja zbuluam se disa nuk kane facebook ende dhe as qe kane kohe te mirren me te. Per te mesuar me shume se sa perdoret facebooku nga vipat kosovare dhe a eshte nje i tille i domosdoshem apo jo, ndiqni nje reportazhe te realizuar nga "Express Live" KTV, transmetuar sot me 9 prill.


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: genta ismajli ismaili, genc prelvukaj, nrg band, vesa luma, dafina zeqiri, ryva kajtazi, agnesa vuthaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 21 March 2009

Genc Prelvukaj TV Reklame per AIDS

Genc Prelvukaj ne TV Publicitet, Aids

Verzioni 1


Verzioni 2

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: hiv sida vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

TEXT ]]

Thursday, 12 February 2009

Genc Prelvukaj, Me Shume Punon Per Te Tjeret!

Genc Prelvukaj

Genc Prelvukaj nuk di per lodhje
Kengetar dhe kantautor

Ne realitet, Genci thote se me shume punon per te tjeret se sa per veten, sepse, pervec qe komponon dhe orkestron, ai ben edhe tekste te kengeve

Genc Prelvukaj, njeri nder kengetaret tejet te suksesshem, pervec kenges, merret dhe me projektet e shumta ne produksionin e tij “Gramafon Entertainment”. Ka disa vjet qe Genci e udheheq kete produksion dhe deri me tani ka arritur te bashkepunoje me shume kengetare, si nga Kosova, Shqiperia e Maqedonia. Edhe fitimet te jane te mira. Ne realitet, Genci me shume thote se punon per te tjeret se sa per veten, sepse, pervec qe komponon dhe orkestron, ai ben edhe tekste te kengeve. Pra, merret me te gjitha realizimet e kengeve, te cilat punohen ne produksionin e tij.“Nuk ndiej shume lodhje ne pune, sepse eshte nje profesion qe e dua dhe me pelqen. Te ju them te drejten me shume punoj ne mbremje se sa diten, dhe keshtu me duket se e kam me te lehte”, shprehet ai per “Kosova Sot”. Padyshim se edhe fitimet ne punen e tij, ne produksion dhe ne koncerte, jane te mira, mirepo Genci thote shpenzimet jane te medha. Kjo do te thote se ai nuk ndihet shume i kenaqur me keto fitime. “Sa i perket fitimeve, mendoj qe shuma e fituar e nje kengetari nuk eshte aq e mire sa mendojne dhe vleresojne te tjeret nga kendi, ne perjashtim te disa rasteve. Une kam nje pune qe zhvillohet ne rrotacion, per shkak qe investohet, nxirret dhe prape investohet. Ketu mund edhe te humbet, por nuk mund te fitohet shume, varesisht prej kushteve te ndryshueshme. Dihet qe ne kemi probleme me piraterine, probleme me te drejten autoriale e shume e shume gjera te tjera”, perfundon ai. /k.b./kosova sot/12.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: etno engjujt gentz
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Friday, 28 November 2008

Genc Prelvukaj: Flej Diten, Punoj Naten!

Genc Prelvukaj Etno Engjujt
/photo public domain/

BISEDE: GENC PRELVUKAJ
REPERI QE FLE DITEN E PUNON NATEN

"Arsyeja perse punoj naten eshte per shkak se nuk kam takime, telefonata, nuk kam dekoncentrime, jam me kreativ naten", ka thene Genci

Reperi i njohur, Genc Prelvukaj, pas shume angazhimeve me projektet e kolegeve te tij, me ne fund ka filluar te punoje per vete. Behet fjale per nje album te ri, i cili do t'i kete rreth 15 kenge. "Deri me tani i kam pergatitur pese kenge te reja, ndersa albumi do t'i kete 15 kenge. Kryesisht punoj vete, orkestrimin, komponimin dhe tekstet e kengeve", shprehet ai per "Kosova Sot". Genci ne oferta te tjera eshte duke punuar me Astrit Stafajn, pjesen dermuese te punes thote se e ben gjate mbremjes, ndersa diten me shume eshte ne gjume. "Arsyeja perse punoj naten eshte per shkak se nuk kam takime, telefonata, nuk kam dekoncentrime, jam me kreativ naten", thote ai. Ka 5 vjet qe Genci punon si kantautor, duke realizuar kenge per shume kengetare dhe grupe. Padyshim se kjo pune thote se nuk eshte e lehte, por, megjithate, shton se njeriu mesohet.

ALBUMI I RI DHE VIDEOKLIPET

Ne albumin e radhes, Genci do te realizoje edhe disa videoklipe, ndonese nuk e ka shprehi qe para albumit te nxjerre ne treg klipe. "Do te kete nje videoklip te ri, paralelisht me albumin. Ne albumin e kaluar i kam bere tri videoklipe, keshtu qe edhe ky album do te kete disa, ndoshta edhe me shume", shton ai. Gencit nuk i pelqen qe videoklipet t'i punoje me te njejtin produksion . Heren e fundit ka punuar me tri produksione te ndryshme, si "Award" ne Shkup, "Pulla" ne Prishtine dhe "Bubrreci" ne Shkup. "Arsyeja perse me pelqen te punoj me produksion e te ndryshme eshte sepse secili produksion dallon nga njeri- tjetri", shprehet ai. Sa u perket cmimeve per realizimin e videoklipeve, Genci mendon se eshte pak shtrenjte per shkak se, sic thote ai, industria e muzikes ka pesuar renie, keshtu qe eshte shtrenjte per te realizuar nje klip. Mirepo, mendon se disa produksione jane reale per punen dhe mundin qe e bejne.

KONKURRENCA

Natyrisht se ne tregun muzikor dominojne grupe te shumta muzikore, keshtu qe secili po i ben konkurrence njeri-tjetrit. Genci per kete mendon se grupet me shume i bejne konkurrence njeri- tjetrit se sa "Etno Engjujve", sepse ka 12 vjet qe Genci dhe Miloti funksionojne si grup. "Ka shume vjet qe jemi me kete rryme muzikore, publiku eshte mesuar me neve, keshtu qe duhet nje kohe qe grupi te kete nje pasivitet ne menyre qe te pesoje renie ne treg dhe skene. Grupet qe formohen heret dhe mbahen mire nje kohe te gjate nuk rrezohen brenda nates", thote ai. Sa u perket kengetareve te rinj, Genci mendon se ka supertalente ne muzike, mirepo kane edhe mangesi jashtezakonisht te medha ne menaxhim koncept dhe organizim te tyre. "Mirepo, nuk e perjashtoj rastin qe ka edhe te tille qe bejne pune te mire ne te gjitha aspektet qe une mendoj se keta te fundit jane shume pak. Sa u perket fitimeve dhe rep grupeve nuk mendoj se fitojne shume, sepse ka shume prej tyre qe mezi se mbijetojne ekonomikisht, por ne tjetren ane e vazhdojne punen e muzikes, ne disa raste edhe ate jokomerciale", thekson ai. Ndersa, sa i perket punes se Gencit si kantautor dhe kengetar, mendon se nuk eshte edhe shume fitimprurese, sepse, sic thote ai, sa punohet dhe sa investohet nuk eshte ne proporcion te mire. "Varesisht prej sezonit jane edhe cmimet e komponimit , orkestrimit dhe tekstit . Nuk mendoj se eshte shtrenjte per te realizuar nje kenge, ngase eshte pune shume e mundimshme psikike", shprehet ai.

NDARJA ME DAFINEN

Kohet e fundit kane qarkulluar shume fjale ne treg per lidhjen e Gencit me Dafina Zeqirin, kengetarja qe realizoi albumin e pare me Gencin. Sipas Gencit, ne mes tyre nuk ka pasur asnje lidhje dashurie, ata kane qene vetem kolege, keshtu qe per nje kohe ata kane punuar bashke ne projektet e Dafines. "Eshte shkeputur kontrata e bashkepunimit me Dafinen. Sic dihet, ne industri te muzikes nuk ka marreveshje te perjetshme. Secili ka te drejte te vendose per rrugen qe do ta ndjeke ne te ardhmen, menyren e punes, rrethin punues, por ka edhe te drejte t'i nderroje kompanite. Dafina eshte nje kengetare e madhe, kapaciteti i saj eshte per cdo lemi. Bashke kemi realizuar nje album shume te mire edhe i uroj suksese ne te ardhmen", shprehet Genci. Sipas tij, kompanite punojne me metoden : vijne, punohet, shkojne. Nuk eshte dicka emocionale dhe kjo mendon se eshte njera nder parimet e biznesit. Genci ka besim se Dafina do te jete edhe me lart. /k.bajrami/kosova sot/27.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 8 April 2008

Genc Prelvukaj TV Reklame Golden Eagle

Genc Prelvukaj ne TV Publicitet per Golden Eagle


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online