All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Genc Salihu. Show all posts
Showing posts with label Genc Salihu. Show all posts

Thursday, 10 November 2011

Genc Salihu i kenaqur me albumin e pare...

Genc Salihu me projekte te reja per fundvit

Ka disa dite qe kengetari Genc Salihu ka lansuar ne treg albumin e tij te pare me titull “Kange e vene”. Genci me kete album ka sjelle ne treg nje stil te ri te zhanrit muzikor, nje zhaner te rralle ne industrine muzikor.

Sapo ka dale albumi ne treg suksesi ka dominuar menjehere, publiku e ka pritur me kenaqesi kete rryme muzikore, ndonese suksesi i albumit eshte duke vazhduar ende. “Jam i kenaqur me lansimin e albumit. Kam verejtur se publiku eshte i interesuar per kete rryme muzikore.

Albumi permban 11 kenge, te gjitha jane te zhanrit rok alternative dhe secila kenge e ka nga nje mesazh”, ka thene ai per “Zeri”. Ne kete album Genci ka punuar me Nesim Maxhuni, Armend Xhaferin, Visar Kuqin. Kenget jane miksuar nga Labinot Spanca dhe Pellumb Ballata, ndersa u masteruan ne SAE Mastering ne SHBA.

Genci pervec albumit ka realizuar edhe videoklipin e kenges “Lufta eshte bahqe”, ndersa tani e disa dite ka nisur edhe projektet me te reja me te cilat do te prezantohet ne programet e Vitit te Ri. /k.b./zeri/nentor 2011/

Tuesday, 17 May 2011

Genc Salihu Fiton "Video Fest 2011"

Genc Salihu dominon ne VFM

Kenga “Rrugeve” nga Genc Salihu fitoi cmimin kryesor dhe tre cmime te tjera ne edicionin e nente te Videofestit Muzikor- njeres prej ngjarjeve te pakta muzikore ne Kosove qe mbledh yjet me te medha te estrades muzikore shqiptare- qe u zhvillua te henen mbrema ne Teatrin Kombetar.

Klipi i kenges “Ani, ani syn” nga Tingulli 3nt dhe Flori fitoi ne zhanrin hip-hop, derisa hiti “Delicious” i Dafina Rexhepit ne bashkepunim me MC Kreshen fitoi ne kategorine “Best New Artist”.

Dafina Zeqiri dhe Ledri ishin te pakonkurrence me videospotin e kenges “Ti po m’pelqen” ne kategorite R&B dhe ‘styling’ me te mire.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online