All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gent Bushpepaj. Show all posts
Showing posts with label Gent Bushpepaj. Show all posts

Tuesday, 1 October 2013

Gent Bushpepaj: Tradita e koncerteve rock duhet te vazhdoje...

Eugent Bushpepaj
Bushpepa: Ndjekesit e rock-ut po pakesohen, faji i medias

Per te gjithe te apasionuarit e muzikes rock, vjen sot nje lajm i mire. “Tirana Rock Festival 2013”, vjen serish kete vit si vazhdim i iniciativave te suksesshme te “Tirana Rock Festival 2012” dhe “Tirana Jazz and World Music Festival 2012 dhe 2013”.

Misioni i “Tirana Rock Festival” eshte krijimi i nje festivali tradicional rock-u, te pervitshem, i cili do te gjalleroje jeten artistiko-kulturore te kryeqytetit, duke u kthyer ne nje mjet te rendesishem komunikimi ndermjet brezave dhe shkembim kulturor me vende te tjera. Ky festival, me pjesemarrjen e Renis Gjokes, Blla Blla Blla, Samavayo, Copyleft dhe Eugent Bushpepes, do te mbahet te shtunen e 5 tetorit, ora 17.00, ne sheshin pas Pallatit te Kultures ne kryeqytet. “Bluetooth”-it te sotem do t’i bashkengjitet sot rrefimi i nje prej artisteve me te mire te rock-ut, Eugent Bushpepa

Sunday, 3 March 2013

Gent Bushpepaj, "llaston" te dashuren e tij...

Gent Bushpepa sillet si supermen me te dashuren e tij

Kengetari i njohur Eugent Bushpepa duket mjaftueshem i dashuruar me te dashuren e tij Andia, me te cilen ka krijuar nje lidhje serioze keto kohe. Pervec argetimeve ne club-et e Tiranes, ku vajza e shoqeron gjithandej, ata kane vendosur te bejne ca pushime ne Itali, ku kane realizuar edhe kete foto.

Rock-eri i njohur ka vendosur t’i largohet per pak dite jetes intensive te te kenduarit “live” ne lokalet e nates, dhe ka menduar t’i kushtoje kohe te dashures se tij, duke u argetuar me te.

Duket se eshte shume i sjellshem dhe i dedikuar me partneren e tij, perderisa e llaston ne kete menyre sic e shihni ne foto, duke e bere ate te ndihet si ne qiellin e shtate. I angazhuar ne “Top Channel”, ai shfaqet ne programe te ndryshme, ku gjithmone kendon “live”. Pervec konkurrimit ne “Top Fest”, ku Genti nuk mungon pothuaj ne asnje edicion, ai vazhdon studimet ne degen e Stomatologjise, nje dege qe nuk dihet nese atij do t’i hyje ndonjehere ne pune.

Saturday, 7 July 2012

Revista BLUETOOTH - 7 Korrik 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Korrik 2012
 • Ekskluzive: Gjobat e papaguara te politikaneve. Ministri i Brendshem, Flamur Noka mban rekord me 17 gjoba.
 • Intervista; Anbeta Toromani: E mbaja me buke! Oni Pustina me vodhi leket, diten qe u ndame!
 • Adelina Berisha "shkon" ne burg
 • Breanne Benson, u pergjigjet shqiptareve: Familja ime e di qe jam pornostare!
 • Graciano, nga "Big Brother" tek "Amici": Me zgjodhi Celentano, por mund te me penalizoje gjuha!
 • Lorik Cana, pushime me te dashuren italiane ne Shqiperi
 • Big Basta: Ju pres sot ne mbremje
 • Cfare do te thote Ledi Vokshi?
 • Tuna dhe Diellza me te njejten veshje
 • Ciljeta: Jam nje vajze singell, por e lumtur
 • "O Dafinen, o familjen", Xheri i vendos kushte te birit
 • Shqiptaret lobojne per Rita Oren
 • Gent Bushpepa nuk hedh hap pa te dashuren

Saturday, 26 May 2012

Top Fest 9, te kenaqurit dhe te pakenaqurit e festivalit...

Ja te kenaqurit & te pakenaqurit e Top Fest 9

Pak dite na ndajne nga finalja e edicionit te nente te festivalit te muzikes moderne shqiptare, Top Fest. Emra te njohur te njohur te muzikes shqiptare qe kane qene pjesemarres ne kete event, nuk jane kualifikuar ne finalen e madhe, e cila do te zhvillohet ne 3 qershor ne Pallatin e Kongreseve.Edhe kete vit nata finale eshte konceptuar si nje mbremje gala ku do te ndahen cmime per pjesemarresit ne kategori te ndryshme si dhe cmimi i madh, ai i festivalit qe zgjidhet zakonisht nga votat e publikut. Ronela Hajati, Orgesa Zaimi, Kejsi Tola , Laura Nezha, Ciljeta , grupi Lynx, Marsela Cibukaj, Laura Nezha , Enrika Derza etj nuk kane arritur te kualifikohen per te qene pjese e finales.Ne rrjetin social Facebook kengetare te ndryshem kane komentuar lidhur me mosperfshirjen e tyre ne kete event.

Sunday, 28 December 2008

Gent Bushpepaj: "Nuk Konkurroj me Ne Festival..."

Gent Bushpepaj dhe Sunrise
/genti, rovena dhe sunrise, photo panorama/

Gent Bushpepaj: “Nuk konkurroj me ne Festival, cmimet ishin ndare me pare”

Festivali i 47-te ne RTSH i cili u mbyll rreth nje jave me pare pati te kenaqurit dhe te pakenaqurit e tij. Reagimet e para u pane menjehere pas ndarjes se cmimeve ku nje pjese e artisteve jane larguar te zemeruar nga Pallati i Kongreseve dhe nje pjese tjeter kane vazhduar per te after Party vetem si nje detyrim i shoqerise. Ne fakt ne kete Festival u paraqiten nje sere kengesh dhe bashkepunimesh ku mes te tjerash edhe ai i Sunrise me solist Gent Bushpepen dhe kengetaren Rovena Dilo. Kenga “S’jam balade” e rrymes gothic rock edhe pse ngjalli interes nga juria, nuk eshte se u vleresua shume. Lidhur me kete ne kemi zhvilluar nje interviste te shkurter me kengetarin Gent Bushpepa i cili shpreh pakenaqesite e tij mbi kete eveniment, per “Panorama Plus”.

Si u vleresuan kenget sipas jush?
A jeni i kenaqur nga vendi qe zute? Menyra se si u vleresuan kengetaret ne ate event, dhe ketu flas nga ana personale, ben qe une mos te marr me pjese ne Festivalin e fundvitit.

Cilat jane arsyet qe ju kane bere te merrni kete vendim?
Ka nje sere arsyesh, mes te tjerash po te radhis fonine e cila linte shume per te deshiruar, aq sa nuk mund te degjoja veten. E dyta eshte juria. Perderisa ne jurine e vogel prej shtate vetesh kishte edhe njerez qe nuk kishin fare lidhje me muziken, do te thote qe cmimet jane ndare qe pa filluar akoma festivali. Dihej qe Festivalin do ta fitonte Zhulali pas shantazheve qe beri vitin e kaluar.

Po ne lidhje me kenget e tjera pjesemarrese c’mendim keni?
Per mendimin tim, pa perfshire veten duke u treguar me modest se duhet, kishte kenge qe meritonin nje vend me te mire ndryshe nga c’ishin rradhitur. Mendoj se shume kompozitore po behen milionere fale ketij festivali. /panorama/27.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: sunrise bushpepa eugent
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online