All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gent Pjetri. Show all posts
Showing posts with label Gent Pjetri. Show all posts

Sunday, 29 January 2012

Gent dhe Gerta Pjetri ndahen ne gjyq me mirekuptim...

Pas 2 vitesh martese, ndahen me mirekuptim

Doktori i “Fiks”-it, padi ne Gjykate per divorc nga bashkeshortja

Edhe pse nuk kishin organizuar ndonje ceremoni dasme, Gentian Pjetri dhe Gerta e kishin celebruar lidhjen e tyre te dashurise, nderkohe qe nisen te bashkejetonin ne nje apartament ne Tirane. Pas komenteve te ndryshme per nje krize ne lidhjen e Gentit me menaxheren nga Gjirokastra, tashme faktohet se mes tyre gjithcka ka marre fund. Ne Gjykaten e Tiranes ata kane depozituar te dy kerkese- padi per zgjidhje martese, me nr.7626, e regjistruar me date 24 janar 2012. Ne kete rast drejt Gjykates jane drejtuar te dy, Gentian Pjetri dhe Gerta Pjetri, nderkohe qe kjo e fundit rezulton te kete marre mbiemrin e bashkeshortit gjate celebrimit.

Sunday, 18 December 2011

Fejesa e Doktorit te "Fiks Fare" eshte ne Krize...

Ne krize fejesa dyvjecare e doktorit te “Fiks”-it, Gerta largohet nga shtepia

Dukej si nje lidhje e duhur per ta futur Doktorin e “Fiks Fare” ne shinat e duhura per jeten, edhe pse ata qe e njohin nga afer, njohin nje djale shume te qete dhe te respektueshem. Deri pak para dy vitesh, ajo quhej vajza enigmatike e Doktorit, ndersa ishin pare te shoqeroheshin gjithmone bashke, edhe pse s’e kishin pranuar lidhjen e dashurise mes tyre. Por pas daljeve te para ne publik, ata vendosen te fejohen, duke nisur dhe bashkejetesem ne nje apartament ne Tirane. Tashme burime te aferta te ciftit kane treguar se kjo lidhje duket se po kalon nje lekundje, nderkohe qe Gerta eshte larguar nga shtepia. Me sa duket, jo pa qellim dhe Saimiri i Fiks-t ne nje nga emisionet e fundit duket se ka shkembyer batuta me Gentin, i tha se ai kishte kohe ta zgjidhte gruan me te cilen do te martohej. Por shakaja eshte gjysma e se vertetes. Nuk dihet se cila eshte arsyeja e kesaj tronditjeje te lidhjes se tyre, nderkohe qe Doktori thuhet se keto dite i eshte rikthyer serish alkoolit, “marredhenien” me te cilin nuk e ka fshehur as vete. Gent Pjetri, i njohur si Doktori, e mori vendimin e rendesishem te jetes me fejese, ne maj te vitit 2009.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online