All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gent Zenelaj. Show all posts
Showing posts with label Gent Zenelaj. Show all posts

Saturday, 9 November 2013

Gent Zenelaj, largohet nga "2XL", joshet nga oferta e "Agon"

Gent Zenelaj largohet nga "2XL", kalon tek "Agon"
Largohem nga ’2XL’, do jem me Saimirin ne programin e ri

“Bashke me Saimir Kodren do bejme nje program si ‘Fiks Fare’”

Nese dicka e ke dashur vertet, ajo behet realitet nje dite. Kjo i ka ndodhur Gentian Zenelajt, i cili 10 vite me pare ka marre pjese ne nje audicion te “Fiks Fare” per te moderuar kete program dhe nuk ishte pranuar atehere, nje peng qe e mbante dhe sot e kesaj dite. Dhe ja fati i trokiti ne dere. Nje oferte i vjen nga miku i tij, Saimir Kodra, per te drejtuar te dy programin e tij me te ri ne “Agon Channel”. Pas disa emrave te diskutuar dhe dilemave te personazheve te perfolur, vendimin e merr Zenelaj, i joshur nga nje fillim i ri ne karriere. Improvizimi ishte e vecanta e shfaqjes pa skenar qe ndodhte brenda mureve te “Apartamentit 2 XL” ne ekranin e “Vizion Plus”, dhe natyrisht qe do te vazhdoje edhe ne programin e ri te konceptuar mes “Le iene” dhe “Striscia la notizia”. Gentiani tregon arsyen pse vendosi te ike nga “Apartamenti 2XL” ne mes te sezonit, dhe paga e ofruar nga televizioni i ri.

Monday, 29 April 2013

Gent Zenelaj dhe pasioni i cmendur per motorret...

Gent Zenelaj
Gentian Zenelaj, pasioni i cmendur jashte "2XL"-se

Dihet tashme prej kohesh qe Gentian Zenelaj, aktori simpatik i shoe-t te humorit “Apartamenti 2XL” eshte nje ‘fans’ i zjarrte i motorreve. Eshte e rralle te te qelloje ta shohesh Gentin rrugeve te Tiranes pa motorrin e tij te dashur.

Here vetem, e here me Julin si pasagjer, Genti pjesen me te madhe te puneve qe ka gjate dites, i kryen me motorrin e tij. Duke njohur mire kete pasion te aktorit, organizatoret e maratones se motorreve ‘Vespa’ nga Tirana ne Shkoder e ftuan Gentin t’i bashkohej ketij aktiviteti ne statusin e te ftuarit VIP.

Friday, 31 August 2012

Gentian Zenelaj, emision kuzhine ne "Tring"

Gent Zenelaj, emision kuzhine ne “Tring”

Aktori i njohur i humorit Gent Zenelaj kete sezon te ri vjen me nje ndermarrje tjeter ne televizion, edhe pse ne thelb eshte serish humori. Nuk behet fjale per asnje largim te tij nga Vizion Plus, por Gentin tanime mund ta shihni ne “Tring Living” ne nje program mjaft simpatik. Ne jete gjerat duhen marre me humor, edhe recetat… Keshtu ndodh “Te Genti”, ku e rendesishme eshte te argetohesh, jo te besh pjata perfekte.

Nje program kuzhine krejt ndryshe nga te tjeret, Genti tregon nje tjeter ane te tijen. Ate do ta vizitojne cdo jave personazhe te ndryshme publike. Personazhet do zbulojne recetat e tyre te preferuara, qe do pergatiten me pas nga Genti. E ftuara e pare e Gentit ishte kengetarja Rosela Gjylbegu, e cila ne bashkepunim me Gentin (qe ishte shefi i kuzhines) pergatiten pjata mjaft te shijshme. Ne i urojme suksese Gentit, tanime si kuzhinier! /mapo/

Monday, 20 August 2012

Revista PALOMA - 18 Gusht 2012

Revista PALOMA, 18 Gusht 2012
 • Xhensila Myrtezaj: Do te mbetem gjithmone lozonjare! Kengetarja rrefen mbi muziken, veren, femijerine e saj dhe marredhenien me Besin
 • Ndahen motrat: Luana ne Shqiperi, Marina ne Itali
 • Vere si e Bertines
 • Shkenda Dubova: Hera e fundit qe me shihni me foto te tilla
 • Ruhuni kengetare, po vjen Enca
 • Samanta Karavella: Jeten luksoze nuk e kam, por e deshiroj
 • Lira Burgija, pushime ne Ibiza me te fejuarin
 • Gent Zenelaj feston 35 vjetorin mes miqsh
 • Teuta Kurti pjese e sezonit te ri "The Voice"
 • Linda Halimi me klip erotik, skena te nxehta me femra lakuriq. Ndalohet nen 18 vjec!
 • Rezarta Shkurta, nga Ibiza ne Dubai
 • Kledi Kadiu ne festivalin e Venezias me filmin e jetes se tij: Nuk kam qene i dashuri i Maria de Filipit
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online