All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Genta BB5. Show all posts
Showing posts with label Genta BB5. Show all posts

Friday, 5 October 2012

Cmendet Genta e BB5, nxjerr gjoksin

Është munduar të mbulojë dicka me dorë, por më mirë të mos kishte tentuar pasi cdo gjë i duket.

Kjo është fotoja më e re e postuar në profilin e saj dhe si duket pak e acaruar vajza e BB5, Genta por gjoksi i saj i rrumbullaket duket në shesh. Nuk dihet nëse vetë ajo ia ka bërë vetes këtë foto, apo ndonjë i dashur i saj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Madden Genta BB5, takes off the breast

Is trying to cover something up, but better not tried because everything looks. This is a new photo posted on her profile and it seems a little peeved BB5 daughter, but her chest Genta rrumbullkat appear on the site. It is unknown whether she herself has made ​​him this picture, or her beloved. / Albavipnews /

Monday, 1 October 2012

Genta e BB5, nuse ne ‘Facebook’

Vajza, e cila ishte super e komentuar, derisa ajo luante brenda shtëpisë së BB5, - Genta i ka punët mirë me portalin ‘Facebook’, madje ajo reklamon edhe shumë foto të çastit.

Nuk dihet nëse i ka shkuar mendja për t’u martuar apo jo, por ajo këto ditë në rrjetin social ka postuar një set fotografik, në të cilin ka pozuar e veshur si nuse me fustanin e bardhë. Ajo vetëm pak javë më parë ishte në shtypin rozë për një abort të saj, me një djalë që ende nuk dihet se kush ishte.

E megjithatë vajza nga Babani i Korçës, si duket, mjafton të lakohet dhe të jetë në fokus të medieve e të tjerat kalojnë për të. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta of BB5, bride in 'Facebook'

The girl, who was super comment, while she played in BB5 house - Genta has good jobs portal 'Facebook', it promotes even more photos of the moment. It is not known if the mind has gone to marry or not, but these days social network has posted a photo set, which has posed dressed as a bride with white gown.

It just a few weeks ago was in the pink press for her abortion, a guy who still do not know who it was. Yet girls from Korca Babani, apparently, enough to roll out and be the focus of the media and others go to. M.Gj.

Sunday, 27 May 2012

Banoret e “Big Brother 5” harbohen pas spektaklit final

Nuk kanë qenë të gjithë në after party që u organizua pas natës finale të ‘Big Brother Albania 5’. Por ata që kanë qenë e kanë “djegur” diskon ‘Saint Tropes” në Tiranë.

Ishin edhe disa nga finalistët, nuk mungoi Arbri, Liami, Genta, Anila, Vlashi, Graciano, Lorena, Klaudia, Gerta etj. Por si duket Ermali dhe Franceska nuk ishin, apo të paktën syri ynë në këto foto nuk na i zuri. Megjithastë ata që ishin janë harbuar fare duke hypur edhe sipas në banak e duke kërcyer./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Residents of "Big Brother 5" running wild after the final spectacle

There have been all After parties that took place after the final night of 'Big Brother 5'. But those who have been "burned" disco "Saint Tropes" in Tirana. There were also some of the finalists, not missing Arbri, Liami, Genta, Anila, Vlashi, Graciano, Lorena, Claudia, Gerta etc.. But it seems Ermali and Francis were not, or at least our eyes in these pictures took us there. Megjithastë those who are enraged at being dun even under the counter and jumping. / Albavipnews /

Genta: Fotot ishin nje abuzim

Genta, e renditura e treta nga votat e publikut, ne Fun -Club theksoi: “Big Brother ka ndikuar për mirë tek mua. Tani dua diçka të mirë për jetën time, por në radhë të parë qetësi shpirtërore dhe psikologjike pas atyre që kam kaluar. Kam dëshirë të punoj në televizion.”

Duke iu rikthyer skandalit të fotove, Genta u shpreh: “Fotot ishin një abuzim nga një person tek i cili unë kisha besim. Nga çdo e keqe ka një të mirë, unë mora gjërat pozitive.”/Fun-Club/Top Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta: Photos were an abuse

Genta, ranked third by public votes, the Fun Club said: "Big Brother has influenced for good on me. Now I want something better for my life, but primarily spiritual and psychological tranquility after those who have passed. I like to work in television. "Going back to the photo scandal, Genta said: "The photos were an abuse of a person to whom I had confidence. From every evil has a good, positive things I got. "/ Fun-Club/Top Channel /

Saturday, 26 May 2012

Rubensi: Genta i nxori fotot vete. Desh e peshtyva në BB5

Emrin e tij e kemi ndeshur dendur këto kohët e fundit në faqet e gazetave rozë. Rubens Shehu, ish i dashuri i Gentës së “BB5”, i akuzuar nga shumëkush si personi që i ka publikuar fotot, sjell sot një version shumë interesant të ngjarjes. Le të lexojmë bashkë për më shumë rrëfimin e tij.

Jemi një javë përpara finales, si e pret daljen e Gentës?
Daljen e Gentës nuk e pres fare…S’kam për çfarë ta pres Gentën kur të dalë.

Do ta takosh, apo kjo histori tashmë nga ana jote konsiderohet e mbyllur?
Ajo histori është e mbyllur për mua, Genta në sytë e mi është një hiç.

E ke ndjekur Gentën brenda. Ka thënë që edhe sikur të duash ti, s’do të takojë. Si mendon?
Që të tregohem i sinqertë Gentën e kam ndjekur shumë pak, për të mos thënë fare. Për ato çfarë thotë Genta për mua, i marr informacionet nëpërmjet friends-ve të mi në ‘facebook’. Po, më kanë treguar që ajo ka thënë se nuk do të më takojë edhe sikur të dua unë ta takoj. Për mua s’është aspak problem nëse nuk e takoj, përkundrazi më bëhet qejfi që do jem rehat, dhe s’do e kem më Gentën nëpër këmbë.

Wednesday, 16 May 2012

Genta e krahason Liamin me Azizin bullgar

Banorët e reality-shou më të madh shqiptar “Big Brother Albania” kanë mbetur në dy javët e fundit të konkurrimit. Dhe, si duket, këto ditë të fundit duan t’i kalojnë sa më shumë në aktivitete.

Këtë herë, të katër djemtë që kanë mbetur janë veshur duke luajtur rolin e femrave. Ndërsa, dy vajzat: Genta dhe Françeska i kanë vlerësuar ata. Genta më pas e ka krahasuar Liamin, i cili flitet se është një lojtar i fortë për ta fituar “BB5”, në stilin e tij në këtë pjesë si femër me Azizin, këngëtarin transeksual bullgar.

Çfarë do të mendojë ai kur të dalë jashtë dhe ta shohë këtë krahasim që vajza nga fshati i Korçës ia ka bërë Liamit?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Liamin compares with Bulgarian Azizi

Saturday, 12 May 2012

Genta: Fale Kosoves ti Arber je ketu

Ndërsa Liami, Tani e Gerta janë duke qeshur dhe duke u argëtuar me njëri-tjetrin në dush, disa nga banorët e tjerë ndodhen në kuzhinë, duke biseduar me njëri-tjetrin.

Ndërsa atje ndodhet edhe Ermali dhe Erioni, një zënkë me batuta ironike fillon mes Gentës e Arbrit. “Je mërzitur që nuk je në grupin tonë?”,e pyet me ironi Arbri, ndërsa Genta e pyet: “Pse kush është grupi yt?”. Ajo thotë se është gati ta pështyjë në fytyrë, në mënyrë që atij t’i dalë fytyra e tij e vërtetë.

Genta mendon se Arbri nuk është njeri i qëndrueshëm. “Uro Kosovën për qëndrimin tënd në shtëpi!”, i thotë Genta, ndërsa Arbri thotë se ajo nuk e meriton diskutimin me të dhe largohet. “Unë kam për të ndenjur më gjatë se ti”, shprehet Genta.

Thursday, 10 May 2012

Genta dhe Françeska, shou me puthje ne “BB5”


Protagonistët që kanë mbetur në “Big Brother Albania 5” vazhdojnë t’i numërojnë tani edhe pak javë dhe ditë që u kanë mbetur nga ky spektakël. Por, lojërat e tyre, debatet dhe zënkat, por edhe shou i tyre vazhdon të jetë ende më i thellë.

Besoni apo jo, siç e shihni edhe në foto, Françeska ka puthur në buzë Gentën, dhe kjo për të xhelozuar pak gjininë mashkullore. Për këtë puthje në buzë që i bie të jetë parë me epitetin për të dyja vajzat ‘lezbike’, ka pasur shumë komente nga më të këqijat.

 Por, nuk duhet të harrojmë diçka që “BB5” është thjesht një lojë dhe një shou që shikohet dhe reflektohet nga të gjithë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta and Francis, show the kiss in "Bb5"

Remaining protagonists in "Big Brother 5" continue to count even now a few weeks and days that are left by this spectacle. But their games, debates and disputes, but also show them continues to be deeper. Believe it or not, as you see in the photo, the kiss on the lips Francis Gentën, and this for xhelozuar less masculine.

For the kiss on the lips who gets to be first with the epithet for both girls 'lesbian', there were many comments from the worst. But we must not forget something that "Bb5" is just a game and a show that is seen and reflected by all./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Monday, 23 April 2012

Genta-Rubensi, shembull klasik i dhunes psikologjike

Djali fillimisht e mohon se është ai njeriu që i ka publikuar, por në të njëjtën kohë, pranon se mund të bëhet fjalë për një rast hakmarrje, pasi Genta nuk iu bind dëshirës së tij për të mos u futur në “Big Brother”.

Dhuna verbale, urdhëra si “pusho” apo “ulu atje”, si dhe mënyra se si bashkëbisedonte Rubensi me Gentën, të dashurën e tij të shtatë viteve, shokuan shumë prej ndjekësve të ngjarjeve në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.

Por, pikërisht sepse ky lloj komunikimi mund t’i ngjajë shumë diskutimeve të çifteve shqiptare, ai u shndërrua një temë kryesore debate në emisionin e “Pasdites”, në “Top-Channel”.

I pari që dha një koment rreth fenomenit ishte vetë Edgari, që ka qëndruar me Gentën në shtëpinë e “Big Brother” që prej fillimit të programit. “Kam qenë afër gentës në disa raste. Praktikisht është kjo Genta që unë njoh, një njeri i nënshtruar, që ka sjellje krejt të ndryshme në vetëm gjysmë ore.

 Kalon nga një rezistencë, sharje e qarje, duke qarë hallin apo duke i bërë një masazh njeriut me të cilin po zihej. Në shtëpi ajo ka folur me këdo për Rubensin, por jo me mua.

Saturday, 21 April 2012

Genta e akuzon Rubensin per fotot nudo

Pas ketyre javeve te fundit nga ku Genta, banore e Big Brother me ne fund merr vesh mbi skandalin qe eshte perhapur gjere ne media. Ajo ballafaqohet me Rubensin, me ish te dashurin e saj, autor i fotove skandal.

Genta shokohet mbi ate cka zbulon dhe fillon te qaje. Ajo i kerkon Rubensit ti tregoje se kush i ka publikuar dhe nxjerre ne publik keto foto por Rubensi mohon faktin se ka qene ai. Genta i thote Rubensit se ai i ka bere shantazh Gentes, duke e kercenuar se ai do ti bente publike fotot e nxehta qe kane bere ne intimitet ku Genta shfaqet me te brendshme dhe ne skena vertete skandaloze.

Shantazhi i publikimit te fotove, Rubensi ja ka bere ne momente debatesh qe cifti ka bere mes tyre por Rubensi mohon faktin se mund te kete qene ai qe i ka nxjerre publike keto foto.

Thursday, 12 April 2012

E ëma e Gentes: Po “perdhunohet” jeta e vajzes sime

E ëma e Gentës së “BB5”, Eleni Gjalpi, ka reaguar për fotot e “nxehta” të së bijës që kanë dalë në shtyp, foto ku ajo shfaqet me bikini seksi, si dhe duke pozuar me te brendshme me pistolete.

Keto foto mendohet se jane hedhur ne nje rrjet social nga vete Genta ose i dashuri i saj, ndonese ky i fundit ka deklaruar se nuk ka qene ai qe i ka shperndare ato.

Jame shume e indinjuar per qarkullimin e ketyre fotove, dhe kete gje vetem nje nene mund ta kuptoj. Me vjen keq qe keta njerez po “perdhunojne” jeten private te vajzes sime apo dikujt tjeter, pasi secili ka te drejte te beje cte doje me jeten e tij, ka thene gjate nje interviste te shkurter telefonike nga Greqia Eleni Gjalpi, per “Big Brother Fun´s Club”.

Duket pra se e ema e vajzes nga fshati Baban i Devollit, nuk eshte me teper e habitur nga gjesti i se bijes dhe te dashurit te saj, por nga fakti se disa media kane “guxuar” ti publikojne keto foto./Standard/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The mother of Gentes: Yes "raped" my daughter's life

Tuesday, 10 April 2012

Genta do ta nxjerre Metin nga “Big Brother”

Loja sa vjen dhe bëhet më interesante në reality-shou “Big Brother Albania 5”. Nëse në ditët e para të këtij spektakli ishte vajza nga Korça, Genta, e cila qante për djalin nga Prishtina, Metin, vetëm pak orë më parë ajo thotë “Mjaft ndenji Meti në BB, tani le të shkojë të stërvitet në futboll”.

Ndërsa një mendim të tillë e kishte edhe Graciano, por kjo do të shihet në mbrëmjen e së shtunës, por gjasat, megjithëse ne në Kosovë na vjen keq, i ka të dalë Meti./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta will issue Metin from "Big Brother"

The game is becoming more interesting in reality-show "Big Brother 5." If in the early days of this spectacle was the girl from Korca, Genta, who wept for the boy from Prishtina, Metin, only a few hours before it says "Enough Matthey stayed in BB, now let's go be trained in football." While such a thought had also Graciano, but it will be seen on Saturday evening, but likely, although we are sorry to Kosovo, has come Matthey./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Tuesday, 13 March 2012

Intervista me Melson Kurti, i dashuri aktual i Gentes se BB5...

Flet Melson Kurti, i dashuri aktual i Gentes: Ne intimitet ajo eshte me mendjehapur se vajzat e Tiranes

Ne skeden e saj te prezantimit ne “Big Brother 5”, Genta ka pohuar se ka si qellim t’u tregoje te gjitheve se edhe nje vajze qe vjen nga nje vend i vogel dhe periferik, mund te jete po aq e integruar dhe e perparuar per shoqerine. 22-vjecarja nga fshati Baban i Devollit, e cila sapo ka perfunduar studimet per Anglisht, deri tani ka bere pershtypje per natyren e saj te cliret ne kete loje. Por cila ka qene jeta e saj intime para se te hynte ne BB5? Ajo vete ka pohuar se ka pasur vetem nje lidhje te rendesishme ne jeten e saj, per te cilen preferon te mos flase shume pas zhgenjimit qe ka pesuar. Por per vajzen qe nuk ka komplekse per prejardhjen dhe formimin e saj dhe qe nuk e ka problem te perballet me kedo qe mund ta paragjykoje, flet per “Panorama Plus” nje djale nga Tirana, i cili tregon per dy muajt qe kaloi me Genten ne nje lidhje te hapur, sic ai e quan lidhjen me Genten.

Tuesday, 6 March 2012

Genta e “BB5” flet shume per Eliza Dushkun

Quhet Gentiana, vajza që shkeli e para në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother 5”, madje të gjithë mësuan me të parën edhe origjinën e saj nga Devolli i Korçës. Por, vajza pak ditë më parë ka treguar se është ndjerë shumë e lumtur se ajo kishte dalë në foto me aktoren e famshme botërore me origjinë po nga vendlindja e Gentës, Eliza Dushku.

Kjo është e përbashkëta që kanë këto dy vajza, por që çapkënia Genta do të donte të shkonte në famën e saj. Vajza që bie në sy në këtë reality-shou shumë të ndjekur për spontanitetin e saj, si duket krenohet shumë për vendin e saj ku ka lindur dhe jetuar, madje, pak nga pak ajo po ua mëson edhe dialektin simpatik banorëve të tjerë në “BB5”.

Monday, 5 March 2012

Bisedat e cuditshme te Gentes ne BB5

Vazhdon të ndiqet me të madhe reality-show më i madh shqiptar “Big Brother Albania 5”. Ndërsa banorja më capkëne dhe që vazhdon të jetë ajo që është në të vërtetë, qoftë edhe me sinqëritetin e saj të madh, është Genta.

Sic dihet tashmë origjina e Gentës është nga Devolli i Korcës, ku shquhet për dialketin e saj, të cilin vajza shumë po ua mëson si duket edhe banorëve të tjerë. Ashtu sic kishte thenë dhe në fillim donte shumë të shkonte me famë hapave të aktores së famshme Eliza Dushku, meqë edhe ajo është me origjinë nga Devolli.

Genta pas mesnatës të së dielës që kaloi, ajo ka thënë dicka shumë të rastësishme në një bisedë e sipër, se Helena e Trojës është “kurva më e madhe e historisë”. Por edhe dashurinë për Eliza Dushkun, ajo e ka treguar duke thënë se pikërisht këtë vit ajo kishte bërë një foto me aktoren dhe për këtë krenohej shumë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gentes strange conversations of Bb5

Saturday, 25 February 2012

Arjola vs Genta, Armike qysh para hyrjes ne Big Brother...

Arjola dhe Genta armike qe perpara hyrjes ne “Big Brother”

Arjola, flokekuqja nga Pogradeci beson se inteligjenca, karakteri dhe tipi i saj provokues do e benin nje banore interesante ne realit, por me sa duket nuk i ka perdorur dot keto tre cilesi ne marredhenien e saj me nje tjeter banore, Genten.

Zera te shumte thone se vajzat jane njohur me njera- tjetren gjate audicioneve te para qe kane bere per te qene konkurrente ne kete edicion. Pasi jane takuar disa here vajzat jane shprehur se nuk e durojne dot njera- tjetren. Sigurisht qe kjo njohje e meparshme nuk ka rene ne sy nga ana e vajzave gjate qendrimit ne shtepi sepse eshte kunder rregullave te ketij reality qe banoret te njihen paraprakisht. Ndoshta autoret e dinin kete dhe i kane porositur vajzat te bejne. Ndoshta ata po e zbulojne kete vetem sot, asgje nuk dihet.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online