All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Genta Ismajli. Show all posts
Showing posts with label Genta Ismajli. Show all posts

Thursday, 19 December 2013

Rikthehet Genta Ismajli, lobon për humanizën

Këngëtarja atraktive Genta Ismjali është rikthyer në skenë pas një pushimi të gjatë në Amrikë pranë familjes së saj. Që në ditët e para asaj nuk i ka munguar energjia dhe ka qenë e ftuar në një koncert në fundjavën e kaluar në Tiranë e më pas në Shkodër.

Ne mësojmë se Genta ishte këngëtarja kryesore që i ka thënë “Po” me plot dëshirën madje duke realizuar edhe një video ku tregon se ishte e gatshme të merrte pjese në koncertin që u mbajt të premten në Prishtinë për të ndihmuar një vajzë adolshente që vuan nga një sëmundje.

Ndërsa vullnetit të saj ia janë bashkuar edhe dhjetra këngëtarë të tjerë në mes tyre Sabri Fejzullahu, Fjolla Morina, Adelina Berisha, etj. Këngëtarja Ismajli vazhdon të mbetet beqare edher në këtë fund vit, ndërsa që ga ndarja me Milotin ajo ka ditur të ruajë mirë qoftë edhe ndonjë simpati të sajën./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Wiley returns , lobbies for humanizën

Thursday, 10 October 2013

Genta, i ike politikes...

Genta i ik politikes
Nuk pranon te kendoje neper fushata

Si duket kengetarja e njohur, Gentiana Ismaili-Genta, nuk eshte e kenaqur me strukturat politike ne vend. Ajo eshte e irrituar nga politika, prandaj kjo e ka shtyre qe pikerisht ne kete periudhe te fushatave politike te shkoj ne pushime jashte vendit. Dhe ate nuk do ta shohim te jete pjesemarrese me kendim ne asnje fushate te subjekteve politike.

Nga menaxhmenti “Treja” kompani e cila percjelle dhe menaxhon kengetaren na bejne te ditur se Genta gjate kesaj periudhe ka marre mjaft oferta nga disa parti politike per te qene e angazhuar me kendim ne fushata te ndryshme te tyre gjate ketij muaji.

Por keto oferta kengetarja i ka refuzuar me pretekstin se momentalisht ndodhet ne pushime dhe se me kthimin e saj do te prezantoj projektin per librin autobiografik.

Saturday, 21 September 2013

Genta, probleme me te atin?

Genta shkon ne Amerike tek i ati
Genta ne Amerike, perpiqet te rregulloje marredheniet me te atin

Kengetarja e cila sjell plot energji kur eshte ne skene, ka udhetuar jave me pare drejt Amerikes. Fjala eshte per Genta Ismajlin, e cila, pervecse ka menduar edhe te pushoje pak atje, pas koncerteve verore, dicka tjeter qe gazeta jone meson me ane te nje burimi eshte se ajo po konsultohet per te zgjidhur disa probleme me babain e saj. E, ne fakt, nese u rikthehemi daljeve te pakta ne publik te familjes se saj, ne dime se gjithmone mamaja e saj eshte ekspozuar, sidomos pas ndarjes nga Miloti. Pra, nena e saj Shpresa e shoqeronte ne shume vende. Kemi pare edhe motren e Gentes, por kurre babain, madje edhe vete Genta nuk ka folur per ate. Por, sic duket, marredhenia e saj kohet e fundit me te nuk ka qene e mire, dhe per kete ajo ka pasur nje arsye me shume per te shkuar tek ai e per ta takuar. Urojme gjithashtu qe ajo ta binde babain per t’u rikthyer ne Kosove, ku mendohet se Genta eshte duke bere nje shtepi ne Prishtine e, pse jo, per te jetuar sa me prane prinderve dhe famijes se saj.

Friday, 30 August 2013

Genta, surprizat per 10-vjetorin e karrieres

... me liber dhe dokumentar autobiografik

Angazhimi i madh ndaj projektit me te ri te cilin do ta shpalos ne jubilarin e 10-te te karrieres muzikore e ka shtyre kengetaren e njohur Genta Ismaili qe te angazhoj nje menaxher te ri.

Ajo tashme ka angazhuar Ademin, menaxherin i cili do te menaxhoj punen e kengetares, mbase do te perkujdeset edhe per intervistat qe kengetarja do t’i jape neper mediume. Sipas Ademit eshte duke u bere pune e madhe ne projektin me te ri te kengetares, gjegjesisht behet fjale per nje liber dhe dokumentar autobiografik qe do te permbaje material te bollshem nga jeta dhe veprimtaria e kengetares pergjate dhjete viteve te saj ne skene. “Ne muajin maj te vitit 2014 do te shpaloset nje projekt i madh per shenimin e dhjetevjetorit te kengetares sone te njohur Genta Ismaili.

Sunday, 14 July 2013

Ermali dhe Genta, si dy "beshereta"...

Ermal Mamaqi & Genta Ismajli
Shemtohen me zor!

Nderkohe qe gjithe njerezit normal te kesaj bote, aq me shume personazhet e famshem, bejne te pamunduren qe te duken sa me bukur ne sy te publikut, ka edhe disa "te cuditshem", si Ermal Mamaqi me Genta Ismajlin, te cilet shemtohen vete me pahir dhe e bukura e kesaj "shemtie" eshte qe nuk e kane aspak problem ta bejne ate publike. Natyren karagjoze te Ermal Mamaqit e njohim te gjithe, po ashtu jemi mesuar edhe me mimikat e tij te cuditshme, prandaj nuk na bejne shume pershtypje. Por Genten, ate kengetaren seksi qe te gjithe njohim, nuk e kishim pare ndonjehere ne kete gjendje. Kjo foto eshte shkrepur gjate kohes se fushates, kur te dy kengetaret ishin pjese e stafit te PD-se dhe ku, pervec impenjimit per te kenduar ne skene, jane argetuar shume edhe ne prapaskene me njeri-tjetrin. Gjithsesi, neve kjo foto na pelqen. Sa mire do te ishte te kishte me shume personazhe te tille, qe nuk rrine gjithe kohen te ngurte, per t'u dukur sa me bukur, por dine te bejne edhe humor! /paloma/

Sunday, 7 July 2013

Genta dhe Graniti, nje lidhje misterioze...

Genta dhe Graniti
Moderatori kosovar: Me Genta Ismajlin, me shume se miq

Eshte si hije e Gentes. Kudo qe eshte kengetarja, eshte edhe moderatori Granit Miftari, djali nga Gjilani, i cili nuk eshte i panjohur per publikun. Por i pakuptueshem per publikun mbetet raporti qe ai ka me Genten. Duke qene se shihen gjithmone bashke, shpesh jane hedhur dyshime rreth nje lidhjeje te mundshme dashurie mes tyre. “Me Genten njihemi prej 9 vitesh. Jemi njohur per here te pare te disa te aferm dhe nga aty filluam te shoqerohemi”, ka treguar fillimisht Graniti, duke sqaruar se miqesia e tyre eshte forcuar dhe ka filluar te marre kete forme qe ka sot, nga xhirimet e kenges se Gentes “Skllav me ti s’do te jesh”. “Kane kaluar shume e shume vjet. Miqesia ende ruhet per arsye te respektit reciprok, ndjenjes njerezore, pozitivitetit, sinqeritetit dhe dashurise. Po, eshte e vertete se ne jemi me shume se miq. Jemi si anetare te nje familjeje e jo vetem miq. Madje raporti yne sa vjen e forcohet”, ka shtuar ai duke mos mohuar se kane nje lidhje me shume se miqesore.


Saturday, 6 July 2013

Shpat Kasapi ne shtepine e Genta Ismajlit

E dimë tashmë se këngëtari Shpat Kasapi është duke u bërë gati për të sjellë një video, ku gjinia femërore do të mund të shohë atë këtë herë më ‘hot’.

Por për këngëtaren Genta Ismajli nuk e kemi ende ndonjë informacion se ku mbeti ajo me ndonjë këngë verore. Por tek shikojmë këtë foto na bën të mendojmë se cfarë don Shpat Kasapi në shtëpinë e Gentës.

Por është e vërtetë ai është këtu në shtëpinë e saj në Prishtinë ndërsa shihet edhe një mik i ngushtë i këngëtares. Ndonjë duet në horizont, apo dicka tjetër. Kjo pritet të shihet!/Albavipnews/

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
 • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
 • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
 • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
 • Blero skena "hot" ne videoklip
 • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
 • Fevziu naten politike, diten biciklete...
 • Silva Gunbardhi, josh me linjat
 • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
 • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
 • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Wednesday, 3 July 2013

Kush deshtoi dhe kush po ben sukses ne SHBA...

Shqiptaret ne Amerike, kush deshtoi dhe kush po ben sukses

"Endrra ime eshte Amerika". Me kete slogan do te paraqesim nje parade te emrave te artisteve, sidomos kengetareve, qe kane synuar famen amerikane gjate ketyre dy dekadave. Per magjine e te quajturit Amerike, raportimet e para nga shqiptaret kane ardhur nga Koli Kristofori, nje djale i ri e i varfer nga fshatrat e Korces, i cili rreth 130 vite me pare mori rrugen e emigracionit, duke qene i pari shqiptar qe shkeli ne "token e premtuar". Por cilet jane personazhet qe kane qene te gatshem te sakrifikojne famen ne vendin e tyre, te lene pas gjithcka, per t'ia nisur nga e para si shqiptare ne nje konkurrence te eger, por qe te shperblen aq shume? Ne kete kontekst nuk do te listojme ne kete shkrim emra si Eliza Dushku, James Belushi apo Kristine Elezaj, qe kane lindur ne SHBA ose jetojne atje prej shume dekadash, sic eshte rasti i Fadil Berishes.

Sunday, 23 June 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Saturday, 22 June 2013

Invazion i "zogjeve", tash Genta e nxjerr ne shesh...

Genta Ismajli ekspozon "zogun"
Genta Ismajli nxjerr ‘zogun‘ ne shesh

Nje pakujdesi ne veshje e levizje e ka kthyer kengetaren Genta Ismajli ne ‘prene’ me te mire per fotografin tone.

Kengetarja energjike, e cila se fundmi eshte bere pjese e fushates se Partise Demokratike, ne ndalesen e radhes (Shkoder) ka ekspozuar me shume se c’duhet nga pjeset e saj intime...

Nje kembe e ngritur lart ne funksion te koreografise qe vetem Genta di ta beje dhe fap, “zogu” del ne shesh...

Saturday, 15 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 15 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS, 15 Qershor 2013
 • Anaidi & Joana, sfide njeri-tjetrit me partnere te rinj
 • Futbollistet e Kombetares, namin me femra pas ndeshjes me Norvegjine. Loriku kalon naten me Genta Ismajlin! Ujkani preferon Riken e "BB", shkeputet nga miqte; Edgar Cani puthet me nje kacurrelse
 • Sali Berisha, mysafir ne "2XL", regjisori: Cfare pritet ne 25 minuta improvizim
 • Eldora: Ditet jashte "Big Brother" po i kaloj me Shpendin. Mendoj se partneri im duhet te kete karakteristika te tjera nga ai. Eldora: Te lumtur te ben personi i duhur dhe paraja
 • Qetsori: Jam i angazhuar ne fushate, kam ambicie ne politike
 • Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese
 • Iliri i "BB6" po shijon jeten e Tiranes me Anisen
 • Bjordi ne shoqerine e vajzes se Alberto Castagna
 • Vigani i "BB6" shfaqet ne publik me nje vajze seksi

Saturday, 25 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 25 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS, 25 Maj 2013
 • Laura Vorpsi, zbulohen fotot e reja. Ana tjeter e Laura Vorpsit, pelqen armet dhe mesazhet per seksin.
 • Toros i "BB4": Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te. Mendoj se nese Elona do deklaronte hapur se eshte lesbike, do fitonte "Big Brother"
 • Mirjeta e Big Brother ndahet nga bashkeshorti pas 9 muajsh martese
 • Sinan Hoxha, nuk i shpeton tundimit, heq rrudhat me botoks
 • Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at
 • Angela Martini zhvishet nudo per 27-vjetor, fotot
 • Vigani: Finalistet sipas meje, besoj se fitues do te jete Anaidi
 • Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere
 • Genta Gjalpi shfaqet me shenja dhune ne fytyre
 • Aferdita Dreshaj dhe Ilir Shaqiri frekuentohen edhe 1 vit pas "Dancing"
 • Blero nuk e mban fjalen, vazhdon te vjedhe muzike

Thursday, 23 May 2013

Ermali e quan dele Genten

Këngëtari dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi ka luajtur si zakonisht edhe në fotot që bën me kolegët e tija.

Në këtë rast, ai e ka quajtur dele edhe këngëtaren e njohur kosovare Genta Ismajli, duke bërë shaka, pasi ajo dhe vajza tjetër i janë afruar tufës së lules që ai mban në dorë dhe ai ka shënuar në rrjetin e tij social se “I keni parasysh ato delet”.

E megjithatë kolegët e tij nuk është se janë mërzitur, pasi janë mësuar për humorin e tij të hollë.M.GJ.

Saturday, 11 May 2013

Revista BLUETOOTH - 11 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 11 Maj 2013
 • Miss Durresi: Lidhja ime me Noizy-n! Takohemi ne fshehtesi. Shume njerez jane xheloze per marredhenien tone. Daniela Pajaziti rrefen marredhenien me reperin: Ai eshte shume i kujdesshem dhe i embel
 • Zbulohen fotot erotike te Adelina Tahirit
 • Ambasadori amerikan, fans i Aurela Gaces. Fotot e Aleksander Arvizu ne pub, duke shijuar muziken shqiptare.
 • Ola Bruko, brenda dhe jashte studios se lajmeve
 • Miss-i Arnida Capi, kandidate ne Tirane, pas Ngjeles
 • Algen Nikolla: Ju rrefej dasmen e Valeria Marinit. Si i lashe jashte Cinzia Leonen dhe Bobo Vierin
 • Elvana Gjata "djeg" Tiranen
 • "Eurosong", feste e madhe per Lulgjurajn dhe Sejkon
 • Valbona Mema dhe Shpat Kasapi, turne ne Australi
 • Te rejat e "BB6": Elona-Rikes: Ti ndjen per Ilirin; Anaidi-Joanes: S'kam hyre ne "BB" per te gjetur te dashur; Joana: Rikja eshte lesbike. Genjen, s'ka punuar per nje firme te njohur; Elona rrefen per vuajtjet e saj; Iliri i shpreh ndenjat Rikes: Nuk rri dot pa ta ndjere aromen; Shpendi: Joana eshte zero.

Sunday, 31 March 2013

Vigani i BB6, mik me Genta Ismajlin

Genta Ismajli & Vigan Shehu
Djaloshi që thuhet se po ia merr zemrën modelës në realiti-shoun “Big Brother Albania 6”, Vigan Shehu, edhe më parë ka pasur shoqëri të mirë me shumë VIP-a.

Siç e shihni edhe në këtë foto të zbuluara nga ne, modeli nga Gjakova duket se e ka mikeshë të mirë edhe këngëtaren atraktive, Genta Ismajlin, madje duket se miqësia e tyre është aq e madhe saqë ata, sipas fotos, janë zbavitur kaq shumë.

Djaloshi thuhet se lidhjet me femrat nuk i ka treguar shumë, por fotot me miq dhe personazhe publike janë të shumta. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani BB6, friend Genta Ismajli

The boy who reportedly takes MODELES heart realiti-reality show "Big Brother 6" Vigan Shehu previously had good company with many VIPs.

Friday, 29 March 2013

Genta i respekton kështu talentet e vegjel

Genta Ismajli
Vajza atraktive e muzikës, nga Kosova, Genta Ismajli, duket sikur angazhimin e saj, e ulur në karrigen e jurisë në “Gjeniu i vogël”, e ka marrë shumë seriozisht.

Nuk është vetëm veshja e saj e rëndësishme gjatë netëve garuese të talenteve fëmijë, por ajo i respekton ata duke u ngritur në këmbë, siç duket edhe në këtë foto.

Bravo Genta! Kështu duhet, pasi nesër këta fëmijë do të jenë artistë të mëdhenj dhe kolegë me ty. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta respects so little talent

Attractive girl of music, from, Genta Ismaili, it seems her commitment, sitting in the chair of the jury at the "little genius" has taken very seriously.

There is only wearing her important competitive nights children's talents, but she respects them being set on foot, as it appears in this picture. Genta Bravo! So, after tomorrow, these children will be great artists and colleagues to you. M. GJ.

Tuesday, 19 March 2013

Genta protagoniste ne nje film gjerman [VIDEO]

Kengetarja Genta Ismajli kesaj radhe vjen me nje befasi te madhe per fansat duke u paraqitur ne nje rol kinematografik ne filmin gjerman me titull "Alex".

Ende nuk eshte bere e ditur sa thelle eshte e angazhuar Genta ne kete film te zhanrit sci-fi-action, por mjafton te vizitosh faqen zyrtare te filmit tek alex-the-movie.com ku emri i Genta Ismajlit figuron krahas artisteve Nikolai Kinski dhe Werner Daehn, te cilet luajne rolet kryesore ne kete film.

Filmi pra eshte i prodhimit gjerman i Warnuts Entertainment, shkruar nga Dr. Stephan Warnatsch dhe drejtuar nga Florian Frerichs ndersa traileri i filmit ka pak kohe qe eshte publikuar ne internet. /Albavipnews/Sunday, 17 March 2013

Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar?

Genta Ismajli
Genta Ismajli, ne nje lidhje te re dashurie

Genta Ismajli, me nje te dashur te ri?! Ajo vete thote ‘jo’, por thashethemet qe qarkullojne per te se fundmi, pohojne te kunderten. Ylli i skenes sone flitet te kete nisur nje histori dashurie me gazetarin nga Kosova, Granit Miftari, i cili e shoqeron ngado kengetaren. E kontaktuar nga “Bluetooth”, vete Genta e ka mohuar kete lajm duke thene se ‘me Granitin jemi miq shume te mire’. Por, perkunder deklarates se saj, zera prane televizionit ‘Klan’ ku ajo eshte e angazhuar seriozisht keto kohe si anetare e jurise se “Gjeniut te Vogel”, thone se kengetarja eshte ne nje lidhje dashurie. Te njejtat burime na konfirmojne se ata ndajne te njejtin hotel se bashku, cka i shton edhe me shume dyshimet tona per nje histori dashurie. Megjithese kengetarja eshte gjate gjithe kohes e shoqeruar edhe nga e ema, Graniti nuk i ndahet per asnje moment. Madje kohet e fundit, ai u eshte pergjigjur edhe telefonatave ne adrese te Gentes, duke u shnderruar keshtu ne nje ‘menaxher’ te kohes dhe angazhimeve qe ka kengetarja e suksesshme.


Revista PALOMA - 16 Mars 2013

Revista PALOMA, 16 Mars 2013
 • Luana Vjollca vjen me emisionin me te ri kushtuar "Formula 1": "Jam jashte rregullave"
 • Kledi Kadiu le Italine, prezanton nje talent show ne Shqiperi
 • Sexy and Single; Blerina Braka: Flirto me shume meshkuj dhe mbaji te gjithe "varur"
 • Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar
 • Astrit Kuka, familjar i Anaidit: Afrimiteti me Joanen eshte loje
 • Eriselda Hadri (mikesha e Jonildes): Jonilda po luan me Ilirin, eshte e fejuar jashte. Operacioni mund t'i ndikoj negativisht...
 • Big Brother; Formohen tre ciftet e para: Joana-Anaidi, Eliri-Elona, Eldora-Shpendi
 • Rita Ora per Rob Kardashian: Ai eshte i semure psiqik!
 • Aida Shtino braktis "Njerez te humbur" per t'u bere deputete?
 • Besa i rikthehet bashkepunimit me rumunet, lancon hitin ne Rumani
 • Shpati dhe Aferdita e kalojne ndarjen lehte, argetohen me te tjeret!
 • Roza Lati ben tatuazh emrin e mamit!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online