All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Genti Lako. Show all posts
Showing posts with label Genti Lako. Show all posts

Sunday, 12 August 2012

Revista BLUETOOTH - 11 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Gusht 2012
 • Fjolla Morina: Seks per here te pare kur u martova, isha 17 vjec. Marredhenia me vajzen, koleget me te cilat s'flet dhe muzika. Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks.
 • Orinda Huta: Vera ime, pa pushime. Projektet e reja ne televizion dhe kenga qe pritet te dale shume shpejt
 • Genta sherr me DJ personal. Kengetarja: Vetem e hoqa nga puna; DJ: Reagova kur me hodhi ne rruge.
 • Shkenda Dubova pozon nudo
 • Cifti ne krize. Ermali pushime me shoqerine, zemerohet Franceska
 • Xhemi Shehu: Pas lindjes u bera paranojake
 • Foto: Adi i BB2 pushime intime ne Jale
 • Liria e Argita Berisha, pushime ne Dhermi
 • Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit
 • Gerta Heta dhe Genti Lako pushtojne territorin e muzikes
 • Kujt i thote "Te Dua" Flori?!

Sunday, 4 December 2011

Genti Lako Rikthehet Pas Gjashte Vite Mungese ne Media...

Genti Lako rikthehet pas gjashte vitesh ne media

Kompozitori i njohur, Genti Lako, i rikthehet eksperiences se punes ne media pas gati gjashte vitesh nga largimi i tij nga “Top Channel” dhe “Top Albania Radio”. Kete here Lako eshte autor i nje programi muzikor rinor me titull “Jo vetem hite”, qe transmetohet cdo te shtune ne oren 15:40 ne ekranin e “Albanian Screen” (AS). Ishte ky televizion qe i dha mundesine kompozitorit te njohur te shume hit-eve ne muziken shqiptare per te realizuar kete program, qe ka ne thelb muziken e momentit dhe kengetaret me te njohur. Nga vete titulli, programi qe zgjat 60 minuta eshte ndertuar me disa disa rubrika te vecanta, si per shembull: “VIP online”, qe zbulon ate cfare ndodh ne faqet e vipave ne Facebook apo Twitter, fotot dhe komentet me interesante te pasqyruara ne faqet e tyre zyrtare, apo rubrika “Suprize ne skype”, ku cdo te shtune nje personazh i caktuar lumturohet duke marre mesazh surprize nga nje mik i afert. Boshti i programit qe prezantohet nga Borana Kalemi eshte ndertuar me hitparade-in e kengeve me te mira shqiptare dhe prezencen ne program te kengetareve te ndryshem dhe personalitete nga fusha te ndryshme te artit ne Shqiperi, te cilet japin pershendetjet e tyre speciale per teleshikuesit e televizionit “AS”. Ky program muzikor eshte nje nga projektet e fundit muzikore te ketij televizioni, nderkohe qe thuhet se jane duke u pergatitur projekte te reja. Ne “Jo vetem hite” dallohet stili i vecante i Gentit ne ideimin dhe realizimin e ketij programi, nje stil qe e ka dalluar ate ne krijimtarine e tij muzikore ne vite. Per sa i perket jetes se tij jashte televizionit, tashme eshte konfirmuar si pjesemarres ne Festivalin e 50-te ne RTSH, me nje krijim qe do te kendohet nga Xhensila Myrtezai, nderkohe qe vazhdon punen si krijues ne studion e vet muzikore. /panorama/dhjetor 2011/

Saturday, 11 June 2011

Genti Lako Per Top Fest 8: Cmimin e Pare Xhensiles...

Genti Lako: Cmimin e pare do ia jepja Xhensiles, e vetmja kenge qe me mbajti mberthyer

Ne “Top Fest 8 ishin 17 kenge ne finale, meqenese konsiderohet festivali i muzikes moderne shqiptare, mendon se u perfaqesuan te gjitha rrymat?
Vura re qe kishte mungese te 2 rrymave shume prezente ne Top Fest-et e kaluara, hip-hop dhe metal underground.

C’mendim ke per baladat, a i duhen muzikes shqiptare kaq shume balada ne nje vit?
Te them te drejten, shume balada krijojne pak monotoni, por ajo qe me shqeteson mua eshte kopjimi deri ne detaj i artisteve te medhenj boterore. Me vjen keq qe artiste te medhenj shqiptare me emer performojne dhe realizojne kenget e tyre, si Rihanna, Beyonce, Timberland etj. Une s’kam degjuar asnje

Sunday, 2 November 2008

Pasionet e Genti Lakos

Genti Lako ne peshkim
/photo panorama plus/

Pasionet e Genti Lakos

Kujtoni se dini gjithcka per Gentin Lakon?! Por ne keto foto qe shihni do te kuptoni se mbase nuk u kishte shkuar ne mendje nje kompozitor si ai, shume diskret kur vjen puna per te folur per veten, dhe qe punon me ore te tera ne studion e tij, te kishte ca pasione shume te vecanta, per peshkimin dhe gjuetine. Peshkimi eshte nje pasion qe i ka lindur qe kur ka qene 11 vjec, duke qene se i ati si nje nga gjuetaret me te vjeter profesioniste, e merrte me vete per gjueti. Ai ka nje cifte per gjueti shpendesh dhe nje teke per precizion te larte, qe perdoret per gjueti te rende. Madje nuk mund te quhet nje pasion kalimtar, pasi jo me kot eshte bere anetar i shoqates se gjuetareve “Kujtim Pano”, ndaj zakonisht organizohemi ne grupe prej 10 – 15 personash. Ndersa peshkimi, sidomos ne det i ka hyre ne qejf tani vone. Zakonisht peshkon nga ora 4 e mengjezit deri ne 9 te paradites, pasi atehere eshte momenti me i mire. Ndersa per gjueti nuk ka lene vend pa dale, por zonat qe njeh me mire jane lagunat e Lezhes, apo zonat afer Tepelenes. Per peshkim ai behet nje grup prej 4 vetash, shoke te tij, si dhe kur shkon te takoje njerezit e bashkeshortes ne Durres, nuk harron t’i hedhe grepat. Po sa kohe shpenzon per keto pasione? Aq sa te mos i prishe pune pasi gjuetia e kafshes dhe gjuetia e peshkut ka sezonin 6 – 7 muaj ne vit, ndaj gjate kesaj kohe dal zakonisht te djelave. Pjesen tjeter te vitit mundohet mos ta thyeje rregulloren e gjuetarit duke mos gjuajtur jashte sezonit. Por Pasionet e Genti Lakos mos ndoshta kjo e ndihmon e ne muzen e tij krijuese? Mbase po per Gentin krijimi i muzikes eshte dicka shume romantike, ndersa vrasja e nje kafshe ose shpendi ne gjueti nuk eshte dhe aq romantike si akt. Por gjithsesi natyra te shlodh dhe per kete ka zgjedhur vende te mahnitshme qe te shlodhin mendjen./panorama plus/01.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online