All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gentian Gojani. Show all posts
Showing posts with label Gentian Gojani. Show all posts

Sunday, 26 June 2011

Gentian Gojani Nuk Eshte Larguar nga TNT

TNT nuk e ka ne plan te ndahet

Grupi i njohur “TNT” nuk do te ndahet, kete lajm e beri te njohur per gazeten “Zeri”, Llapa anetar i ketij bendi. Sipas Llapes, Gentian Gojani nuk eshte larguar nga “TNT” dhe as qe e ka ndermend te largohet.

“Puna jone, ecuria dhe suksesi i grupit eshte duke shkuar mjaft mire dhe keshtu qe as qe behet fjale per ndarje. Disa media ne vend po mundohen qe nepermjet shpifjeve te shesin gazeten dhe keshtu qe fatkeqesisht viktime kemi qene ne duke thene ‘TNT’ po ndahet. Tani e dy dite jemi duke demantuar lajmin ne ato media qe kane shpifur. ‘TNT’ vazhdon punen dhe as qe mendon per ndarje”, ka thene Llapa.

“TNT” tani eshte ne pergatitje te projekteve te reja te cilat do t’i lansoje ne shtator. “Pritet qe gjate vjeshtes te nxjerrim ne treg kenge te reja. Pervec pergatitjeve te kengeve tani jemi mjaft te angazhuar edhe me mbremje muzikore brenda dhe jashte vendit”, thote ai.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online