All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gentian Mara. Show all posts
Showing posts with label Gentian Mara. Show all posts

Tuesday, 24 April 2012

Ingrid Gjoni behet nene...

Ingrit Gjoni behet nene, vjen ne jete Paridi

Ingrit Gjoni, kengetarja e dashur e skenes shqiptare ka perjetuar gjate dites se djeshme, ato qe ajo i quan emocionet me te forta ne jeten e saj… emocionet e lindjes se nje femije. Oret e para te dites se hene e kane kthyer Ingritin ne femren me te lumtur ne planet, duke i dhuruar keshtu nje status te ri jetesor, ate te nenes. Parid Mara eshte emri i engjellit me te ri te botes, fryt i dashurise 6-vjecare te kengetares me partnerin e saj, Genti. Po cfare na tregoi Ingriti. Cilet ishin njerezit e pare qe e vizituan. Gezimi i saj dhe i babait te femijes. Pse u zgjodh ky emer dhe cila eshte domethenia e tij. Pergjigjet per keto dhe te tjera pyetje, Ingrit Gjoni na i dha vete, gjate vizites qe i beme dje ne spitalin “Hygeia” ku dhe u krye lindja.

Gjithe spitali e di per lindjen e saj, edhe punonjesit e sigurise madje. Ne recepsion na njoftojne se dhoma e kengetares gjendet ne katin e trete, aty ku eshte pavijoni i lindjeve. Nuk eshte e veshtire ta gjesh dhomen ne fakt sepse ne suiten VIP, sic njihet ndryshe kjo hapesire, ka qene e shtruar edhe motra e saj, Inisi. Pavaresisht kesaj, nje infermiere na shoqeron deri tek dera, ku lulet kane zene prite tashme. Mes tyre bie me shume ne sy, nje buqete e madhe me 100 trendafila te bardhe, dhurate e partnerit te kengetares, Gentit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online