All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Geraldo Biba. Show all posts
Showing posts with label Geraldo Biba. Show all posts

Sunday, 6 January 2013

Revista PALOMA - 5 Janar 2013

Revista PALOMA, 5 Janar 2013
  • Alberie Hadergjonaj: "Mos me terboni me! Keni harruar qe jam mami!", "Vajzat me perkedhelin shume"
  • Ofendime mes mamase se Adelina Ismajlit dhe Leonora Jakupit
  • Pas Nik Xhelilajt, Bertan Asllani pjese e telenovelave turke?
  • Franceska dhe Ermali mohojne lajmin: Nuk ka as puthje dhe as lidhje!
  • Ja na erdhi Viti i Ri, VIP-at tane ne arrati...: Rita Ora, Angela Martini, Bleona Qereti, Nora Istrefi, Flaka Krelani, Dren Abazi, Ami dhe Vesa, Valbona Mema, Maya Alickaj, Elton Deda, Eneda Tarifa, Kamela Islamaj, Eugent Bushpepa, Marsela Cibukaj.
  • Marsela Cibukaj: "Jetoj ne vitin e dashurise dhe vendin e cudise..."
  • Rozana Radi tradhton Noizyn per Stresin
  • Oriela Nebijaj: "Po te mos isha e lumtur singell, do te kerkoja te dashur!"
  • Dafina Rexhepi: Pa Blerim Destanin, nuk do kisha bere asgje!

Sunday, 4 November 2012

Rresheni dhe Durresi fitojne ne “Miss dhe Mister Albania 2012”

Megjithëse në një transmetim jo direkt në një kanal televiziv, por është mbajtur në Tiranë, spektakli i bukurisë shqiptare, ku përfshihen në një garë edhe femrat edhe djemtë “Miss dhe Mister Albania 2012”.

Pas dy vjetësh mungese, regjisorja Vera Grabocka ka risjellë këtë spektakël, ku më e bukura u shpall vajza nga veriu i Shqipërisë, nga qyteti i Rrëshenit, Adrola Dushi, 1. 79 cm, ndërsa mashkulli më i bukur shqiptar tashmë nga ky spektakël u shpall djali dy metra i gjatë, nga Durrësi, Geraldo Biba.

Në këtë konkurs bukurie kishte edhe nga Kosova, si Agonis Vishaj nga Deçani, Shtjefen Marku nga Gjakova, Berat Behrami nga Drenica, Fitore Berisha nga Istogu, dhe Leonora Novobërdaliu nga Prishtina. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rreshen and Durres earn "Miss and Mister Albania 2012"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online