All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gerta Heta. Show all posts
Showing posts with label Gerta Heta. Show all posts

Sunday, 9 December 2012

Revista PALOMA - 8 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 8 Dhjetor 2012
 • Gjyste Vulaj zgjedh Ameriken per lindjen e djalit. "Ju rrefej per shtatzenine time te veshtire... Kam stilin alla Gjyste!"
 • Xheni Hallulli: Shpirti im binjak gjendet ne trupen e "Portokalli"-se
 • Luana dhe Adriani, me te dashuruar se kurre
 • Seldi behet producent, hapen studion e tij
 • Rob Kardashian: Nuk e quajtur Rita Oren kurve! Kam respekt per te!
 • Dy fytyrat e Stresit. Arkimedi eshte nje filozof i zgjuar. Stresi, nje djale i levizur qe mban arme sepse s'le njeri ta poshteroje
 • Frederik Ndoci, menaxheri i Lek Plepit
 • Gerta Heta, nje femer ne karriere, me nje familje te mrekullueshme: Jam shefe me vizion perendimor!
 • Ku do te kendojne artistet per Vitin e Ri?
 • Imelda, ish-banorja e "Big Brother", rrefen perse vendosi te rrise gjoksin
 • Bleonen e kopjojne te gjitha!
 • In Love: Dashnor Diko & Etleva, te dashuruar ne qytetin e serenatave. Dashnor Diko: Nuk kam enderruar  ndonjehere qe gruaja ime te jete nje princeshe.

Tuesday, 11 September 2012

Gerta Heta, rikthehet si moderatore e nje programi muzikor te vecante...

Gerta Heta: “Risite e programit tim, do t’ju mesojme sekretet se si behet nje kenge”

Pas dy vitesh martese ne dimrin e 2010, Gerta Heta rikthehet ne ekran, tashme me statusin e mamase. Luna, vajza e saj nga martesa me futbollistin kroat Matko Djarmati, ishte femija qe pati fatin te ishte deshmitare ne ceremonine e dasmes se tyre te dyte, qe organizuan ne Kroaci. Tashme qe jeta e saj ka ndryshuar, le te shohim sesa ka ndryshuar vete Gerta, ndersa do te shfaqet ne ekran me nje program muzikor te tipit dokumentar ne “AS”, ku do te shkele ne territore te panjohura muzikore.

Gerta Heta, riktheheni pas disa vitesh ne ekran si moderatore e nje programi te mirefillte muzikor me autoresine e kompozitorit Genti Lako. Cila do te jete risia per te terhequr vemendjen e publikut?
- Do jete nje emision me prezantime te thjeshta videoklipesh, apo gossip per kengetaret, por do shkojme me ne thellesi, duke u marre me historikun e zhanreve te ndryshme muzikore, duke e shnderruar kete cikel emisionesh ne nje gjysmedokumentar muzike.

Saturday, 8 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Shtator 2012
 • Franceska & Ermali, nuk e fshehin me: Jemi ndare!
 • Ciljeta: Ju tregoj per Tomasin, babain e femijes tim, jam e lumtur. Femija, fryt i nje dashurie te madhe me Tomasin
 • Fotot nudo te Bleona Qeretit dhe sherri me Rudina Magjistarin
 • Desada Metaj: Ja cfare bejne politikanet mbrapa kuintave tek "Opinion"
 • Jehona Sopi behet nene, vjen ne jete Aria
 • Rozana Radi zbulon anen e vajzes familjare, ne "AS" me program kuzhine
 • Enkel Demi s'le gje pa provuar, tani edhe DJ
 • Flaka Krelani tregon sensualitetin ne bregdetin amerikan
 • Adem Berka, modeli shqiptar qe po cmend mediat boshnjake
 • Xhemi Shehu rikthehet me show humori si moderatore e nje gare mes VIP-ash. "I love my country", formati me i ri ne TCH qe nxjerr zbuluar kulturen e VIP-ave shqiptare
 • Ulpiana Lama, zbulohen fotot me burrin kosovar dhe rivalen e ekranit

Monday, 13 August 2012

Revista PALOMA - 11 Gusht 2012

Revista PALOMA, 11 Gusht 2012
 • Anjeza Branka: Mashkulli im, me i miri! Ai me ofron gjithcka qe kerkoi nga nje mashkull!
 • Andresa Soares: Femrat ne Shqiperi, shkojne deri ne motel e s'bejne gje!
 • Lynx: Nuk jetojme dot pa seks
 • Martohet Mirjeta, Marieli nuk i shkon ne dasme!
 • Shkendije Mujaj, nje besimtare e devotshme, vishet me perce
 • Adelina Tahiri zihet me Tunen, per Blerim Destanin?
 • Franceska: Turp t'u vije gazetareve qe shpikin! Me Ermalin jam e lumtur!
 • Luar, gati per suksesin nderkombetar
 • Anxhela Peristeri: Eshte bukur te te adhurojne mbi 100 njerez. Anxhela rrefen per punen e saj ne Greqi, puna ne buzuk, si u prit kenga e re dhe synimi per te depertuar ne muziken greke
 • Elhaida Dani, triumfon serish, shpallet me e mira ne Europe
 • Greta dhe Eni Koci me look te ri, behen si binjake

Sunday, 12 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 11 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Gusht 2012
 • Ermali & Franceska. E verteta e ndarjes.
 • Pas problemeve me shendetin, Ami nderpret shtatzenine
 • DJ Wrondon: Une nuk rrah femra; Genta, nje kengetare e deshtuar. Genta: Ishte zenke, jo rrahje!
 • Kastro Zizo: Aventura ime e re si kuzhinier, ja VIP-at qe do shijojne pjatat e mia ne festen e "Birra Korca"
 • Fotot e dasmes se Mirjetes se BB4. Mirjeta: Kam plane te behem nene me dy femije
 • Stresi & Ronela ironizojne te varferit, video-skandali ne youtube kritikohet nga fansat
 • Pas ndarjes nga e fejuara, Lyrical Son shijon pushimet me miqte
 • Jehona Sopi publikon fotot e para si shtatzene, gati klipi i ri
 • Elhaida Dani triumfon me kater cmime ne "Champions League Festival" te Rumanise
 • Alessio Alia shijon pushimet dhe tregon trupin ne forme
 • Gerta Heta rikthehet ne televizion si moderatore
 • Spartak Ngjela nuk ndahet nga bukuroshet

Revista BLUETOOTH - 11 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Gusht 2012
 • Fjolla Morina: Seks per here te pare kur u martova, isha 17 vjec. Marredhenia me vajzen, koleget me te cilat s'flet dhe muzika. Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks.
 • Orinda Huta: Vera ime, pa pushime. Projektet e reja ne televizion dhe kenga qe pritet te dale shume shpejt
 • Genta sherr me DJ personal. Kengetarja: Vetem e hoqa nga puna; DJ: Reagova kur me hodhi ne rruge.
 • Shkenda Dubova pozon nudo
 • Cifti ne krize. Ermali pushime me shoqerine, zemerohet Franceska
 • Xhemi Shehu: Pas lindjes u bera paranojake
 • Foto: Adi i BB2 pushime intime ne Jale
 • Liria e Argita Berisha, pushime ne Dhermi
 • Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit
 • Gerta Heta dhe Genti Lako pushtojne territorin e muzikes
 • Kujt i thote "Te Dua" Flori?!

Sunday, 15 July 2012

Gerta pas rimarteses e mendon nje rikthim televiziv...

Gerta Heta
Gerta Heta: Martesa ime e dyte ne Kroaci, me Lunen deshmitare

Gerta Heta, kengetarja dhe prezantuesja e njohur, qysh pas lindjes se vajzes se saj Luna ka hequr dore nga perkushtimi ndaj muzikes dhe prezantimit. Po, Luna tani eshte rritur, madje ajo ishte edhe deshmitare ne martesen e dyte te prinderve te saj te pak diteve me pare ne Kroaci. Eshte koha e duhur qe Gerta t’u rikthehet planeve te saj artistike. Se pari, ka nje kenge, e cila i dedikohet Lunes dhe qe po pret ta lancoje se shpejti, e nderkohe edhe prezantimi eshte ne planet e saj te aferta. Prezantimi dhe kenga jane dy pjese te pandara te saj per te cilat thote: “Te dyja i shijoj shume, si skenen e kenges edhe studion televizive. Te te dyja ndihem komode, por nuk e di nese kenga do te me pranoje mua gjate. Per prezantimin di qe mund ta bej tere jetes dhe e bej me shume dashuri”. Gerta rrefen edhe marredhenien e saj me Matkon, per te cilin thote se lindja e Lunes e ka bere me te forte dashurine e tyre ne cift.

Gerta pas lindjes se Lunes duket se i keni lene pak ne hije aktivitet tuaja muzikore. Ia keni ndjere mungesen skenes keto kohe?

Saturday, 30 June 2012

Gerta Heta martohet perseri...


Martohet per se dyti Gerta Heta

Ej mos u cudisni shume por keto gjera ndodhin. Qe Gerta Heta, kengetarja e prezantuesja e njohur eshte martuar per se dyti, e kete veprim e ka bere dje ne mbremje, kjo eshte me se e sigurt, por fakti eshte se po martohet me te njejtin burre qe nje vit e gjysme me pare vuri kurore ne Tirane, futbollistin Matko Djarmati. Por kjo dasme eshte ndryshe, sepse ndodhi ne Rijeka te Kroacise, aty ku ka lindur e ku eshte rritur bashkeshorti i saj, aty ku ka familjen e miqte. Plani per dasme kroate ka qene peng i ciftit qe tashme kane dhe nje vajze bukuroshe, Lunen 14 muajsh, peng te cilin e hoqen dje pas nje ceremonie fantastike buze detit. /bluetooth/

Revista BLUETOOTH - 30 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 30 Qershor 2012
 • Polemikat per kengen "Ku ka si Tirona". Ermali dhe Dr Flori: Kengen nuk e beme per te tallur kend
 • BB5; Gerta: "Nuk do ndahem nga Liami per asnje arsye". Se shpejti del kenga, e verteta e lidhjes...
 • Motra e Taulant Balles "Sherr" me nje vajze, ajo e padit per fyerje
 • Oriela Nebijaj dhe Zonja Vjollca. Kush jane fytyrat e reja te mengjesit ne "News 24"
 • Gerta Heta martohet per here te dyte
 • Ministrit Bumci i cahet goma ne Fier
 • Eshte vere, shperthejne VIP-at
 • Aurela Gace: Ja pse e kendoj une refrenin e "West Side Family"
 • Mbyllet "Maratona e Kenges Popullore"
 • Visari i Skillz-ave ne prag fejese
 • Rovena Stefa ndihmon financiarisht shqiptaret
 • Ronela Hajati regjistron kengen me Baba Stars
 • Big Basta, nje kenge me Shpat Deden

Wednesday, 9 May 2012

Gerta & Matko festojne ditelindjen e pare te Lunes...

Gerta dhe Matko, nje vit me Lunen

Kjo eshte ditelindja e pare e Lunes, vajzes se Gertes dhe Matkos, vajze e cila ka ndryshuar thelbesisht jetet e tyre. Tanime cdo gje vertitet rreth te vogles, koha, mendimet. Eshte dashuria me e madhe ne jete, thote cifti ndersa mes femijesh te vegjel te miqve kane vendosur te festojne ditelindjen e pare te bukurise se vogel. Edhe Bluetooth i uron jete te gjate e shendet Lunes. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gerta and Matko, a year with Luna

This is the first birthday of Luna, and Matkos Gertës daughter, a girl, which has fundamentally changed their lives. Now everything revolves around the small, time, thoughts. It is the greatest love in life, says the couple while among young children of friends decided to celebrate the first birthday of little beauty. Bluetooth also wishes long life of health to Luna. / bluetooth / ]]

Sunday, 18 December 2011

Gerta Heta i rikthehet argetimeve pas lindjes se vajzes...

Gerta Heta, dalja e pare ne publik pas lindjes se vajzes

Rreth 7 muaj pas ardhjes ne jete te vajzes, Gerta Heta u eshte rikthyer argetimeve. Per me teper, shume ne forme dhe fashion. Dalja e pare publike e kengetares dhe moderatores ka qene nje event i organizuar nga Petri Bozo, promovimi i kalendarit te miss-eve. Cka do te thote qe festa ishte e mbushur plot me bukuroshe elegante, por po me keto cilesi u shfaq edhe Gerta. Me nje grim te erret qe i shkon dimrit dhe me nje veshje te stilit Burberry, ajo mund te ngaterrohej lehte me miss-et e Petrit. Nuk dime te themi se si ka arritur te heqe peshen e paslindjes, vetem dime te themi qe kengetarja dukej mjaft mire ne feste. Nusja shqiptare Gerta Heta dhe dhendri kroat, Matko Djarmati, vune kurore ne Tirane vitin e kaluar, ne nje ceremoni martese tradicionale. posted at albavipnews.blogspot.com. Cifti vendosi te celebroje lidhjen, vetem pak muaj pas zbulimit te lidhjes dashurore dhe ne pritje te femijes se tyre. Ata tashme kane nje vajze, Luna, e cila erdhi ne jete gjate muajit prill. Cifti aktualisht jeton ne Tirane, per faktin se karriera e te dyve lidhet me Shqiperine. /panorama plus/dhjetor 2011/

Saturday, 17 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 17 Dhjetor 2011
 • Orinda Huta: Ju rrefej bashkejetesen me Turin, kush qeverise ne shtepine tone. Festivalin e RTSH e kam enderruar gjithmone, s'do mungoj ne muzike
 • Olsi: Vuajta kur u ndava nga Olta
 • Noizy: Me modelen vetem nje nate, perdora prezervativ
 • Flori ben Labin te kendoj Dance
 • Alketa Vejsiu: Paskuintat e takimit me Simona Venturen
 • Tifozet VIP ne ndeshjen Real - Barcelona
 • Elvana Gjata: Se shpejti vjen "Gjaku im"
 • Elgit Doda: Me frymezon gjithcka e bukur
 • Ciljeta mbledh 1800 demokrate ne Itali per 21-vjetorin e PD
 • Rozit dhe Mc Kreshes i vjedhin videon
 • Zanfina Ismajli votohet femra me te pasmet me seksi
 • Ledi Vokshi le SHBA per Tiranen?
 • Big Basta dhe Vesa Luma, Rikthehet Flirti?!
 • Big Mama rihap luften me Rovena Stefen
 • Rishfaqet ne skene Gerta Heta
 • Silvana e Kafazit Super Seksi
 • Petri Bozo edhe ne feste punon
 • Rovena Dilo dhe Eranda Libohova bashke...

Sunday, 14 February 2010

Gerta Heta Single Per Shen Valentin!

Gerta Heta
/photo public domain/

Gerta Heta: Nje “Hirushe” me pantallona

Ndonese dita e saj eshte e mbushur me angazhime te shumta Gerta Heta, kengetarja dhe moderatorja e suksesshme shqiptare ndan sot ne kete interviste per suplementin “Bluetooth” disa nga sekretet e jetes private. Por, nderkaq Gerta na tregon dhe per bashkepunimin e fundit me Visarin, planet per nje klip te ri, pjesemarrjen ne “Top Fest”, si dhe mbi angazhimin e saj aktual qe mban emrin “Kiss Fm”. Le te udhetojme se bashku ne boten e fshehte te Gerta Hetes.

Si e ka nisur Gerta kete vit?

Me 3 jave pushime ne USA dhe rikthim ne punen e re Kiss FM 105.7.

Cili eshte statusi aktual i Gertes nga ana sentimentale?

Singel.

Dhe si ndjehesh me kete status?

Here mire se nuk kam kujt e pse t’i raportoj, e here keq se ka raste qe te mbyt vetmia.

Nuk kane qene kandidatet e duhur apo…?

Njerez te mire ka plot, por duke e ditur cfare kerkoj tek partneri, thjesht nuk me ka ndodhur ta gjej ate qe po kerkoj.

Ka ndodhur qe meshkujt t’ju kene propozuar pa ju njohur mire vetem per shkak te zerit te bukur dhe aparences?

Nuk e di, te pakten nuk ma kane deklaruar kete gje e cila do me bente te ndihesha keq. Do doja te me pelqenin per bukurine time te brendshme, per boten time, per kete qe jam e jo per pozicionin e punes.

Cfare vleresoni me shume tek nje mashkull?

Do me pelqente nje mashkull me “mendje te bukur”, modest dhe i sinqerte.

Po tek nje femer?

Sinqeritetin dhe modestine.

Puthja e pare ishte aq romantike sa ce prisnit?

Se tepermi.

Cfare ju karakterizon juve si njeri?

Ciltersia, modestia, mirenjohja, kembengulja. Doni me per Belulin?(Qesh)

Cfare vleresoni me shume tek miqte?

Pastertine ne marredhenien me mua.

Cili eshte defekti juaj me i madh?

Pikerisht ajo qe une vleresoj me shume tek njerezit, pastertia ne marredhenie, mund te them se e kam me tepri dhe mund te abuzohet me te, keshtu qe po e konsideroj defekt.

Me cfare ju pelqen te merreni me shume?

Me gjithcka, art, sport, pune, udhetime, mjaft qe te mos bie pre e rutines.

Cfare eshte per ju lumturia?

Me kalimin e viteve kam ndryshuar vizionin edhe per konceptin lumturi. Per mua lumturia eshte, ne mos shkelqim ne sy, te pakten jo lot, jete e rrethuar nga njerez qe te duan, shendet per ty e njerezit qe do me shume ne jete.

Cfare eshte per ju mjerimi?

Syte e trishte te atij femijes qe me vjen cdo dite tek xhami i makines, qe kerkon para te ushqehet. Nuk di pse mjerimin e lidh me femijet gjithmone.

Nese jo vetja juaj, kush do te donit te ishit?

Me thene te drejten nuk do ndryshoja asgje. I jam mirenjohese Zotit qe me ka sjelle ne jete si Gerta Heta.

Ku do te donit te jetoni?

Une e kam provuar te jetoj edhe ne NY e kam zgjedhur rikthimin ne Shqiperi keshtu qe besoj kjo i jep pergjigje pyetjes se ku do doja te jetoja.

Ngjyra dhe lulja juaj e preferuar?

E kuqja dhe trendafili.

Shkrimtari dhe libri i preferuar?

Jane shume, nuk mund te vecoj.

Piktori dhe kompozitori juaj i preferuar?

Klimt e Beethoven.

Heroi juaj ne jeten reale?

Nena ime.

Heroi juaj ne historine e botes?

Mahatma Gandhi.

Cila eshte figura historike qe ju urreni?

Nuk kam ndonje.

Cili eshte ushqimi juaj i preferuar?

Sushi.

Cfare urreni me shume?

Mosmirenjohjen.

Cfare talenti tjeter do te donit te kishit?

Pikturen.

Si do te donit te vdisni?

Ne gjume.

Cila eshte gjendja juaj mendore kohet e fundit?

Me men n’koke (Qesh).

Cila eshte motoja juaj?

Mos hiq dore nga endrra.

Cila eshte gjeja e pare qe mendoni sapo coheni ne mengjes?

Rradhen e puneve te dites.

Sa kohe kaloni perpara pasqyres?

Jo shume, nuk jam e fiksuar.

Dhurata me e bukur qe keni bere?

Dhurata me e bukur qe kam bere ka qene shfaqja surprize ne deren e prinderve te mi, pa i lajmeruar kur jetoja ne USA.

Cili eshte suksesi juaj me i madh deri tani?

Dua te besoj qe gjithcka kam marre ne dore e kam bere sukses.

Me cfare po merreni aktualisht?

Jam drejtore programacioni ne nje radio te re te Tiranes, Kiss FM si dhe kam cuar nje kenge ne kompeticionin muzikor Top fest.

Sa kohe ju ha ky angazhim?

Nuk kam orar, por mund te them se sikunder eshte fillimi, pjesen me te madhe te dites.

Ne foto, ne klipe, ne jeten e perditshme ju vishni gjithmone pantallona. Cfare keni me fustanet?

Nuk kam asnje gje, perkundrazi me pelqejne. Megjithate natyra ime ekspresive, puna e perditshme me kane “detyruar” le te themi qe te zgjedh keto lloj veshjeje. Megjithate kur prezantova “Netet e Klipit” isha me fustan. Madje po ju zbuloj se kur te kendoj ne “Top Fest” do te jem e veshur me nje fustan lekure.

Sapo keni realizuar nje bashkepunim shume interesant me Visarin, e kujt ishte ideja?

Ishte ide e Visarit te cilin e kam njohur vjet teksa drejtoja spektaklin “Netet e Klipit”. Jam e kenaqur me rezultatin e bashkepunimit.

Cilet jane autoret e kenges?

Avni Qahili tekstshkruesi, dhe nje kompozitor Maqedonas emri i plote i te cilit nuk po me vjen ndermend, per fat te keq.

Lidhet fabula e kenges me ndonje eksperience tuajen personale?

Jo nuk kam fare lidhje.

Mund te na tregosh ndonje prapaskene interesante te klipit?

Po xhironim skenen kurriz me kurriz ne erresire dhe pervec te ftohtit te madh te dhjetorit, ishim ne stresin te mbaronim sa me shpejt sepse komshinjte kishin dale ne dritare e po ankoheshin per prishje qetesie e mund te njoftonin policine e Shkupit. Skena eshte xhiruar me shpejtesine e eres; vetem 3 dubla.

Kush u kujdes per look-un tuaj ne kete klip?

Veshjet ishin personale ndersa per hair/make up S.O.N.I.

Ke ndonje plan tjeter te afert ne lidhje me muziken?

Me e aferta pjesemarrja ne Top Fest ndersa ne plan kam edhe nje videoklip te ri, ndoshta ne vere. /eraldo rexho/gazeta shqiptare/13.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Gerta Heta: A "Cinderella" with pants

Although her day is filled with numerous commitments Gerta Heta, singer and successful Albanian moderator shares in this interview today Supplement "Bluetooth" some of the secrets of private life. But, while Gerta and shows us the latest cooperation with Visari, plans for a new clip, participation in "Top Fest", as well as its current commitment that is named "KISS FM". Let us travel together in the secret world Hetes Gerta.

As Gerta has launched this year?

With 3 week vacation in the USA and return to work the new Kiss 105.7 FM.

What is the current status of Gertes by sentimental?

Singel.

And how do you feel with this status?

Here best that I not report to whom and why, sometimes bad that there are cases that loneliness kills.

Were not appropriate candidates or ...?

There'sa good people, but knowing what to ask your partner, simply has not happened to find what I'm looking for.

There has been proposed that men have you known you better not only because of the beautiful voice and aparences?

I do not know, at least I have not stated that this will make me feel bad. I would liked to be with my inner beauty, for my world, for this that I am not for the employment position.

What rate more to a man?

Do me like a man with "beautiful mind", modest and sincere.

Yes to a woman?

Sincerity and modesty.

Kiss the first was so romantic as ce expect?

Mostly.

What characterizes you as you man?

Ciltersia, modesty, gratitude, persistence. Want me to Beluli? (Laughs)

What rate more to friends?

Purity in the relationship with me.

What is your biggest fault?

Exactly what I appreciate more in people, purity in relationships, may I say that excessive and can be abused, so I consider faulty.

With Take what you like more?

With everything, art, sports, work, travel, enough not to fall prey to the routine.

What is happiness for you?

As the years have changed the vision and concept for happiness. For me happiness is, we do not face brightness, at least not tears, be surrounded by people who love, health for you and more people will we be.

What is for you misery?

The sad eyes of that child to come to the mosque every day of the car, that requires money to eat. Do not know why the misery of always connecting with children.

If not yourself, who would wanted to be?

The said right will not change nothing. I am grateful that the Lord has brought to life as Gerta Heta.

Where would you like to live?

I've tried to live in NY and I return in Albania selected so I believe this answers the question where I wanted to live.

Color and your favorite flower?

Red and pink.

Favorite writer and book?

Are many, we can not disentangle.

Painter and your favorite composer?

Klimt's Beethoven.

Your hero in real life?

My mother.

Your hero in the history of the world?

Mahatma Gandhi.

What is the historical figure that you hate?

I do not have any.

What is your favorite food?

Sushi.

What hate more?

Mosmirenjohjen.

What other talent would like to have?

Painting.

How would you like to die?

Asleep.

What is your mental state recently?

With men n'koke (Laughs).

What is your motto?

Do not remove hand from the dream.

What is first thing in the morning you just coheni?

Row works the day.

How long before the mirror switch?

Not many, I am not fixed.

With the beautiful gift you have made?

Beautiful gifts I've made has been a surprise appearance at the door of my parents, without announcing when I lived in the USA.

What is your biggest success so far?

I want to believe that everything I've received in hand made successfully.

Dealing with what is currently?

I am director of programming in a new radio Tirana, Kiss FM and I bring a song competition Top music fest.

How much time you eat this engagement?

I do not have time, but can say that is well as the beginning, most of the day.

In the picture, in clips, in everyday life you always wear pants. What you have to dress?

I do not have anything, contrary to like. However, my expressive nature, daily work with have "forced" to say that choosing this kind of dressing. However when prezantova "Klipi nights" was the dress. Even if you discover when to sing in "Top Fest" will be wearing a leather dress.

Once you have conducted a very interesting collaboration with Visari, Whose was the idea?

It was Visari idea whom I knew years runs as spectacle "Klipi nights. I am happy with the outcome of cooperation.

What are the authors of the song?

Avni Qahili tekstshkruesi, and a Macedonian composer full name of which comes to mind is not with, unfortunately.

Cell associated with the fable of yours any personal experience?

No, I have no connection.

You can tell us any interesting behind the scenes clip?

But back to back xhironim scene in the dark and cold in addition to the great December, we were in stress mbaronim neighbors as soon as they appear in the window is for breach complained tranquility of the police can Skopje. The scene is filmed with wind speed; only 3 dubla.

Who can care for your look-un in this clip?

Were personal clothing while for hair / make up SONI

You have any other plans to close about music?

With close participation in Top Fest while we have also plans a new video, maybe in the summer.
]]

Monday, 15 December 2008

Kafazi i Arte 6: Dita 13, Mysafire Gerta Heta

KAFAZI I ARTE 6: DITA 13, MYSAFIRE GERTA HETA14-12-2008 9:32
Biseda interesante mes banoreve gjate nates.

Gjate mbremjes se kaluar, banoret qe kane qene me aktive ne biseda, edhe gjate nates, kane qene Adela, Geri dhe Ylberi. Temat kane vijuar, nga prostitucioni dhe droga, e deri tek divorci dhe martesa mes homoseksualeve. Ne fakt, banoret e Kafazit te Arte, nuk i kane per here te pare keto tema, por me sa duket ata duan te dalin ne konkluzione. Te mos harrojme qe keto biseda lindin nga shqetesimet e perditshme te te gjithe njerezve. Kafazi i Ndryshkur ka perjetuar nje nate te qete dhe te dy banoret kane fjetur ne kuzhine, sic kane bere netet e fundit.

14-12-2008 10:06
Gjumi vazhdon te jete prezent ende ne te dy Kafazet.

Personazhet e njohur te dy Kafazeve, sic duket e ndjejne qe eshte dite e diel dhe keshtu po vonojne te zgjohen. Ne Kafazin e Ndryshkur, Berolda dhe Matilda kane fjetur ne kuzhine dhe pervec te tjerave, edhe ne nje divan. A mund te jete kaq e ftohte shtepia e Rremes? Ku i dihet. Gjithashtu edhe Kafazieret e Arte vazhdojne te flene. Ata duhet te jene duke enderruar per surpriza te tjera ne shtepine e perbashket.

14-12-2008 11:31
Joni zgjohet i pari, Matilda dhe Berolda vazhdojne te flene.

Joni zgjohet i pari nga te gjithe banoret e shtepise se Kafazit te Arte. Ai pasi ka bere nje dush, eshte veshur dhe eshte ngjitur ne tarace. Qetesia e ketij fillim dite, sic duket po e fut ne mendime Jonin. Me pas banoret e tjere jane ngritur nga gjumi dhe kane kryer te gjitha punet e para vetjake. Ata jane ulur rreth tryezes dhe kane hapur biseda te shkurtra sa per tu zgjuar teresisht. Nderkohe shtepie e Rremes eshte ende e fjetur. Banoret e denuara i ka futur ne nje gjume te thelle fjetja ne te njejtin divan.

14-12-2008 12:19
Banoret e Arte flasin per drogen dhe personat Vip.

Banoret e Kafazit te Arte kane folur per Orinda Huten, e cila ka hyre dje ne shtepi. Ata diskutuan per pritjen qe i bene si djemte dhe vajzat. Joni dhe Ylberi u treguan me te sjellshem me te, ndryshe nga vajzat, qe ishin me indiferente. Banoret duke pire kafe, vazhduan dhe diskutimin e djeshem ne lidhje me llojet e drogave dhe perdorimin tyre. Pjese e bisedes se tyre kane qene edhe emra te njohur personash Vip, te cilet perdorin substanca narkotike. Biseda rreth tryezes se mengjesit ka gjetur nje rezultante te perbashket nga te gjithe banoret. Nderkohe, ne Kafazin e Ndryshkur, banoret e denuara kane sistemuar kuzhinen e Rremes. Mengjesi ka qene me i vonuar per to.

14-12-2008 13:08
Silvana merr pica surprize nga motra.

Banoreve te Kafazit te Arte u eshte dhene prova e dites nga drejtuesit e Kafazit. Banoret kane marre nje test inteligjence me pyetje te ndryshme dhe secili duhet ti pergjigjej individualisht. Pergjigjet nuk kane qene shume te sakta, megjithate ata kane provuar njohurite e tyre. Me pas ka patur nje surprize per Silvanen nga motra e saj. Ajo ka marre disa pica, me te cilat jane kenaqur te gjithe banoret e shtepise se Arte. Ne te njejten kohe Berolda dhe Matilda kane bere punet e shtepise. Ato kane fshire oborrin dhe kane nderur rrobat e lara. E ku ka me mire se ta nisesh diten paster. /news24/14.12.08/

14-12-2008 14:03
Vajzat jepen pas puneve te shtepise.

Ne kete kohe dreke, ne te dy shtepite e Kafazit, vajzat “jane hedhur ne sulm”. Ato kane marre freret ne dore per sa i perket puneve te shtepise. Ne Kafazin e Ndryshkur, Berolda ka prere dru dhe ia ka vene sobes qe te ngrohen. Por jo vetem kaq. Vajzat kane thekur buke dhe kane ngrene ne kuzhinen e vogel. Ne Kafazin e Arte, Silvana ka lare enet e bera pis ne mengjes. Ajo e ka kuptuar se po u lane gjerat per me vone, behen me te veshtira. Djemte ndoshta do ta tregojne veten me vone se vajzat.

14-12-2008 15:10
Kafazi i Ndryshkur ndjek lojen me denime tek Kafazi i Arte.

Banoret e Kafazit te Arte, jane ndare ne dy grupe dhe i kane bere njeri-tjetrit pyetje nga fusha te ndryshme. Ata jane munduar te pergjigjen saktesisht dhe sigurisht qe ne fund ka patur dhe denime. Pikerisht per denimet ka pasur dhe debat. Disa nga banoret, kane dhene denime te sikletshme dhe jo te gjithe kane pranuar. Debatin me te forte e ka patur Joni me Adelen, e cila nuk ka pranuar te puthet. Ato momente, i ka ndjekur dhe Berolda nga Kafazi i Ndryshkur, e cila eshte munduar tu pergjigjet pyetjeve qe degjonte. Vajzat ne shtepine e Rremes, i kane aktivitet me te kufizuara dhe e kane ndjekur me kersheri debatin. Nga kjo loje banoret dalin tek natyra e tyre, duke qene me origjinale.

14-12-2008 16:01
Joni e akuzon Adelen per arrogance.

Menjehere pas lojes me pyetje, ka plasur debati dhe diskutimet ne lidhje me zbatimin e denimeve.Banore qe kane konfliktuar me teper kane qene Joni dhe Adela. Kjo ka ngjallur debat dhe midis banoreve te tjere te shtepise. Joni e ka akuzuar Adelen per arrogance dhe banoret e tjere per te pabindur dhe kane shprehur antipati ndaj saj. Personat ne Kafazin e Arte jane shprehur se ndershmeria e nje femre nuk lidhet me denimet e nje loje.
Nderkohe kete debat e kane ndjekur edhe kafazieret e ndryshkura ne News 24. Ato nuk kane rene dakort me Jonin dhe banoret e tjere, ndoshta sepse e kane gjykuar gjithshka nga pozicioni i femres.

14-12-2008 16:58
Karaoke ne Kafazin e Ndryshkur

Berolda dhe Matilda, dy banoret e Kafazit te Ndryshkur kane dhene nje spektakel te vertete keto momente. Ato kane marre mikrofonat ne duar dhe kane nisur te kendojne e kercejne kenge te ndryshme. Nderkohe nje situate e kendshme eshte krijuar edhe ne Kafazin e Arte. Djali i Ylberit sot ka ditelindjen dhe ai i ka sjelle babait nje torte, duke i bere nje surprize atij dhe duke e bere pjesetar te festes. Banoret e tjere, i kane kenduar kengen e rastit dhe kane shijuar embelsiren.

14-12-2008 18:17
Puthet Joni me Silvanen

Banoret e Kafazit te Arte kane vene ne loje Silvanen, qe te puth Jonin. Situata ka sjelle te qeshura mes te gjitheve, pervec Gerit, qe eshte ndjere pak keq. Ai vazhdon te kete ende simpati per vajzen edhe pse ajo sillet ftohte per te. Silvana ka premtuar qe do ta puth Jonin, vetem nese ne sfond vihej kenga e Genta Ismajlit “E pamundur”. Regjia e ka vendosur dhe ajo e ka puthur Jonin. Berolda me Matilden pasi kane kenduar e kercyer jane ulur te clodhen.

14-12-2008 19:23
“Martohet” Joni me Silvanen

Loja me shishe ka krijuar nje situate te kendshme ne shtepine e Kafazit te Arte. Banoret kane denuar Jonin dhe Silvanen me “martese”. Frensis ka bekuar lidhjen e tyre dhe cifti i ri eshte puthur ne buze. Denimet kane vazhuar nje pas nje me pas duke argetuar pa mase banoret. Nderkohe Berolda dhe Matilda kane marre si dhurate nga banoret e Kafazit te Arte nje torte. Ato jane kenaqur nga kjo surprize e tyre dhe i kane falenderuar miqte e tyre.

14-12-2008 20:33
Gerta Heta ne Kafazin e Arte

Kengetarja Gerta Heta ka surprizuar dje ne mbremje kafazieret e edicionit te gjashte. Ajo ka hyre ne shtepi, ndersa ne sfond degjoheshin kenget e saj. Gerta ka diskutuar me banoret dhe i ka motivuar ata te jene me aktive. Kafazieret kane folur edhe per ikjen e Pellumbit, por edhe per Kafazin e vitit te kaluar. Heta u ka bere dhurate edhe pije alkoolike banoreve duke i kenaqur keshtu dhe u sjelle humorin atyre. Banoret kane folur per njeri-tjetrin dhe Gerta ka dhene opinionin e saj per ta dhe per audiencen, qe tashme kane krijuar. Biseda ka qene shume e kendshme dhe kafazieret kane kaluar nje kohe te bukur me kengetaren Heta.

14-12-2008 21:08
Banoret marrin ne pyetje Gerta Heten

Banoret jane shume te entuziazmuar me pranine e kengetares Gerta Heta. Ata i kane bere pyetje te shumta asaj, qe nisen me pjesemarrjen e kengetares ne Festivalin “Kenga Magjike” e deri tek pyetjet intime, nese ka te dashur apo jo. Heta ka argetuar pa mase kafazieret dhe u ka dhene keshilla te vlefshme per vazhdimin e lojes atyre. Me pas muzika ka mbuluar Kafazin e Arte dhe banoret kane kercyer me kenget e njohura te Hetes.

14-12-2008 21:59
Banoret sulmojne Adelen

Banoret kane sulmuar Adelen per sjelljen e saj te diteve te fundit. Ka qene Joni i pari, qe e kritikuar per fjalorin e saj, kur ka sharre nje dite ate. Pas tij edhe Geri, i cili eshte shume i indinjuar nga Adela, pasi ajo qau kur ka ikur Pellumbi. Edhe Frensisi e ka mbeshtetur ne kete pike. Adela eshte merzitur shume dhe eshte perpjekur te justifikoje sjelljen e saj. Kengetarja Gerta Heta vazhdon te jete ne shtepi dhe eshte perpjekur te vendose paqen mes banoreve. Kete situate e kane ndjekur dhe dy banoret e shtepise se Kafazit te Ndryshkur. /news24/14.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Votoni tek balkanweb.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online