All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gerta Matohiti. Show all posts
Showing posts with label Gerta Matohiti. Show all posts

Monday, 27 August 2012

Geri, nuk eshte vetvetja as si kengetare...

Gerta Matohiti GERIGeri e “Big Brother” nuk eshte vetvetja as si kengetare

Donte te behej e famshme dhe u fut ne “Big Brother”. Kur doli qe aty, e kuptoi se ne kete format eshte njeri qe fiton ca leke dhe te tjeret harrohen sapo te filloje vera. Edhe pse ne e ngaterruam me ca histori dashurish, prape nuk ia dolem t’i benim nje promo te mire. Keshtu qe e zgjidhi vete, u be kengetare! Sapo ka nxjerrre kengen e saj te pare te shoqeruar me klip (Geri - As Po, As Jo), ku pervecse na tregon se disponon disa fustane, ashtu sic beri edhe ne shtepine e “Big Brother”, nuk morem vesh asgje tjeter. Nje kenge me shume e recituar se e kenduar, na beri te mendojme se edhe marifetet kompjuterike qe rregullojne zerin, shpeshhere nuk bejne pune. Pra, me nje fjale edhe ne muzike Geri nuk eshte vetvetja. Po sikur ta provosh me nje rol filmi, Geri? /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Geri of "Big Brother" is not herself either as a singer
Wanted to become famous and put in the "Big Brother". When he came there, he realized that this format is one that earns some money and others just forgotten to start the summer. Although we ngatërruam with some history dashurish, still not managed to make a good promo. So he settled himself, he became a singer! Once nxjerrrë her first song associated with the clip, where except tells us that disposes of some dresses, as did the house of "Big Brother", we have heard nothing. One more song and reciting and singing, made ​​us think that computer tricks governing voice, often do not work. So, in short Geri music is not itself. But if I try with a movie role, Gary? / panorama plus / ]]

Sunday, 12 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 11 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Gusht 2012
 • Ermali & Franceska. E verteta e ndarjes.
 • Pas problemeve me shendetin, Ami nderpret shtatzenine
 • DJ Wrondon: Une nuk rrah femra; Genta, nje kengetare e deshtuar. Genta: Ishte zenke, jo rrahje!
 • Kastro Zizo: Aventura ime e re si kuzhinier, ja VIP-at qe do shijojne pjatat e mia ne festen e "Birra Korca"
 • Fotot e dasmes se Mirjetes se BB4. Mirjeta: Kam plane te behem nene me dy femije
 • Stresi & Ronela ironizojne te varferit, video-skandali ne youtube kritikohet nga fansat
 • Pas ndarjes nga e fejuara, Lyrical Son shijon pushimet me miqte
 • Jehona Sopi publikon fotot e para si shtatzene, gati klipi i ri
 • Elhaida Dani triumfon me kater cmime ne "Champions League Festival" te Rumanise
 • Alessio Alia shijon pushimet dhe tregon trupin ne forme
 • Gerta Heta rikthehet ne televizion si moderatore
 • Spartak Ngjela nuk ndahet nga bukuroshet

Monday, 2 July 2012

Revista PALOMA - 30 Qershor 2012

Revista PALOMA, 30 Qershor 2012
 • Manjola Nallbani: Familja eshte e para!
 • Genta: Kam njohur nje djal qe me pelqen, Rubensi s'na le te qete!
 • Adelina Tahiri si Jennifer Lopez, Tuna si Rihanna
 • Seldi, sa seksi...
 • Klea e "Procesit sportiv", Nje yll i ri po lind!
 • Shakohoxha: Komentatori duhet te beje 15 gabime ne ndeshje
 • Pas thashethemeve, Liam le Shqiperine, shkon te Evelina per ta qetesuar
 • Gerta: Mes meje dhe Liamit nuk do te kete dashuri. Do behem kengetare!
 • Erdhi vera, u zhvesh Rovena
 • Nora Istrefi shkon ushtare!
 • Nudo e pare ne nje kopertine shqiptare
 • I dashuri ideal: Oni Pustina
 • 1 minute me Viola Spiron
 • IN & OUT: Robert Berisha, Albana Osmani, Eliza Dushku (IN); Ledri, Kryeredaktoret e revistave, Real 1 (OUT)
 • Pa te brendshme eshte moda: Angela Martini, Genta Ismajli, Arta Dobroshi, Rita Ora, Adelina Berisha, Bleona Qereti, Tuna Sejdiu

Saturday, 30 June 2012

Geri: Me Liamin jemi vetem miq, njihemi familjarisht...

Gerta Matohiti Liam Mandiaro Big Brother
Liami dhe Gerta e BB5: Rrefejme te verteten e lidhjes sone

Jane komentuar shume dy ish-banoret e edicionit te BB5 per nje lidhje mes tyre kete jave. Megjithate, te dy ata kane versionin e tyre te historise per te treguar. Liami, i cili eshte aktualisht ne lidhje me te dashuren gjermane, Eveline, dhe Geri, vajza simpatike qe pohon se ne krah te saj nuk ka asnje mashkull. Te verteten e tyre, ata e tregojne ne intervistat qe kane dhene per “Mapomania”.

Geri, vajza simpatike, e cila u be e njohur ne formatin e “Big Brother 5” , vjen ne kete interviste duke rrefyer te verteten e marredhenies se saj me Liamin. “Ne jemi vetem miq”, – thote ajo dhe tregon se kjo gje e ka shqetesuar pak jo vetem ate, por edhe miqte dhe familjen e saj. Edhe pse thote qe shoqeria e tyre nuk ka ndryshuar, serish ajo pohon se tani ka frike te dale ne shoqeri me Liamin pas fjaleve qe kane qarkulluar per nje histori dashurie mes te dyve. Gjithashtu, Geri tregon edhe per marredhenien e saj me Evelinen, te dashuren e Liamit, per te cilen thote se ka nje miqesi te mire. Vec kesaj, Geri beson ne dashurine e forte qe ata kane per njeri-tjetrin, ndaj i vjen keq per kete situate te krijuar, ku ajo eshte protagonistja kryesore.

Revista BLUETOOTH - 30 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 30 Qershor 2012
 • Polemikat per kengen "Ku ka si Tirona". Ermali dhe Dr Flori: Kengen nuk e beme per te tallur kend
 • BB5; Gerta: "Nuk do ndahem nga Liami per asnje arsye". Se shpejti del kenga, e verteta e lidhjes...
 • Motra e Taulant Balles "Sherr" me nje vajze, ajo e padit per fyerje
 • Oriela Nebijaj dhe Zonja Vjollca. Kush jane fytyrat e reja te mengjesit ne "News 24"
 • Gerta Heta martohet per here te dyte
 • Ministrit Bumci i cahet goma ne Fier
 • Eshte vere, shperthejne VIP-at
 • Aurela Gace: Ja pse e kendoj une refrenin e "West Side Family"
 • Mbyllet "Maratona e Kenges Popullore"
 • Visari i Skillz-ave ne prag fejese
 • Rovena Stefa ndihmon financiarisht shqiptaret
 • Ronela Hajati regjistron kengen me Baba Stars
 • Big Basta, nje kenge me Shpat Deden

Sunday, 24 June 2012

Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete...

Gerta Matohiti Big Brother Albania 5
Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete, punojne bashke ne club-e per “alibi”

Flirti mes tyre brenda lojes ne shtepine e “Big Brother 5” nuk mund te konsiderohej aq i paperfillshem. Fakti qe Liami dhe Gerta fjeten bashke ne prani te kamerave, duket se nuk ishte aq i rastesishem sa ata pohuan. Mes tyre kishte nje terheqje fizike, dhe arsyeja e nje stepjeje per ta pohuar ndoshta ishte pikerisht fakti se Liami luajti me statusin “i dashuruar”. Vajza nga Kelni, Evelin Pollok, per te cilen Liami pohoi se ka nje lidhje serioze tashme prej nente muajsh, ishte e pranishme ne naten finale te spektaklit, per te vazhduar dhe disa dite pushime ne qytetin e Vlores si cift. Nderkohe qe Liami, edhe pse kishte pohuar se ne qofte se nuk do fitonte, do te rikthehej serish ne Gjermani, ai nuk e beri. Ai percolli Evelin drejt Gjermanise pak jave me pare dhe vendosi te qendroje ne Tirane, ku nen menaxhimin e Dritanit te BB5 do te luaje si DJ ne disa club-e te njohura te jetes se nates. Tashme duket se dashuria e bere publike per Evelin eshte lekundur.

Tuesday, 29 May 2012

Arbri e shijon me Gerten fitoren

Menjëherë pas natës finale të edicionit të pestë të “Big Brother Albania”, fituesi nga Prishtina i këtij realty-shou Arbër Zeka e ka kaluar mbrëmjen me vajzën që nisi ta ngacmojë kur ishte brenda në shtëpi.

Ja ne siguruam këtë foto ku shihet Arbri me Gertën, madje shumë pranë njëri-tjetrit. Ishte si një simpati që shpesh herë triumfuesi thoshte sikur e donte vajzat e takave të lartë të BB5. Por sa është e vërtetë që mund të lindë diçka, kjo pritet të shihet.

Ndërsa ne mësuam edhe diçka tjetër që Arbri atë natë e ka kaluar pa gjumë, por se me kë nuk e dimë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gertën arbri relishes the victory

Immediately after the final night of the fifth edition of "Big Brother", winner of the Pristina-show Arben Zeka Realty has spent the evening with the girl who began to harass when he was inside the home.

Saturday, 19 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 19 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 19 Maj 2012
 • Zajmina, biografi ne wikipedia, ku i renditen te gjitha deshtimet si kengetare. Nga kenget e vjedhura deri te vleresimi me nje vote
 • Gerta e BB5: Ju tregoj bisedat qe me ka bere Franceska per te dashurin ne burg. Ai u denua per lende narkotike, Franceska mendon vec per te. Lidhja me Ermalin, vetem per loje!
 • Rona Nishliu ne Eurosong, fansat qajne me zerin e saj, por ironizojne look-un e patrajtuar
 • Besnik Qaka, solisti i NRG Band, akuzohet per marredhenie seksuale me te mitur, rrezikon 10 vite burg. Besnik Qaka: Keta te njollosin pa kurrfare ndergjegjeje
 • Flet Sadri Malaj, babai i Soni Malajt: "Nuk mund te denigroje imazhin e vajzes sime Arjan Konomi, i cili rrihet ne pub-e"
 • Doruntina Hoxha: Miss Suedia, nje mundesi qe te realizoj deshirat e mia
 • Blerim Destani: Seksi ndikon shume per te qene ne forme

Revista BLUETOOTH - 19 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 19 Maj 2012
 • Prinder per here te pare: Princ Leka & Elia Zaharia, Ermal Mamaqi & Amarda Toska, Erjon Zaloshnja & Eneda Tarifa. Ciftet VIP, ne pritje te femijeve
 • Akuzat per pedofili. Besniku i NRG Band: Po me shantazhojne!
 • Leonora Jakupi reklamon gjoksin
 • Bertina: Erioni, kapitull i mbyllur per mua
 • Elgit Doda prezanton te dashuren
 • Fadil Berisha pozon me Kim Kardashian
 • Alberie Hadergjonaj ndryshon look
 • Shkendije Mujaj serish ne foto me VITHET jashte
 • Gerta Matohiti: Flija me Liamin per te acaruar Arbrin
 • Dritani i BB5: Gocat jo ne shijet e mia, me mungoi flirti. Liami fitues! S'kisha pare ndonjehere  vajza qe t'i hidhnin mbathjet neper shtepi per loje
 • Ciljeta e ndare nga Aleksi prej 4 muajsh
 • Stela Kotri, prezantuesja provon te kendoje me Devis Xherahun

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online