All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gerta Mezuraj. Show all posts
Showing posts with label Gerta Mezuraj. Show all posts

Thursday, 27 September 2012

Ermela: Si po harxhoj milionet e fituara per te nxjerre motren nga burgu...

Ermela: Si po i harxhoj 100 milionet qe fitova ne Big Brother per te nxjerre motren nga burgu

Fituesja e “Big Brother 4” rrefen kalvarin e motres dhe padrejtesite qe sipas saj po i ben sistemi i Drejtesise.

Ermela Mezuraj vetem ne 100 dite u kthye ne vajzen 100 milionshe si fituese e “Big Brother 4”, mjaftueshem per t’u konsideruar e pasur, ne krahasim me c’kishte qene para hyrjes ne loje. Dhe kurioziteti te shtyn ta pyesesh se cfare beri me ato para. Por paralelisht me kete fitore, Ermela u komentua po njesoj ne faqet e gazetave per burgun e motres se saj, Gerta, e cila u arrestua me akuzen e bashkepunimit ne grabitjen e 67 mije eurove, ekuivalenti ne monedhen shqiptare i cmimit te madh te qe ajo fitoi ne “BB”.

Sunday, 12 February 2012

Motra e Ermela Mezuraj ne burg...

Denohet me burg motra e Ermeles se “BB4”

3 vjet e 4 muaj burg dhe 27 mije euro demshperblim eshte vendimi i gjykates per Gerta Mezurajn.

TIRANE – Gerta Mezuraj, motra e ish-fitueses se programit “Big Brother Albania 4”, Ermela Mezuraj, u denua me 3 vjet e 4 muaj burg nga Gjykata e Tiranes. Ajo u deklarua e fajshme per vjedhjen e nje shume prej afro 67 mije eurove me 14 dhjetor 2010, para te cilat ishin xhiroja disaditore e nje agjencie udhetimesh ku ajo vete ishte e punesuar. Vendimi i fajesise ndaj saj u shpall dy dite me pare, ne perfundim te 14 seancave gjyqesore. Sipas Gjykates, vepra penale e “vjedhjes me pasoja te renda” eshte kryer nga Gerta Mezuraj ne bashkepunim me te dashurin e saj, Rodrig Malaj. Per te pandehurin Malaj, gjykata vendosi deklarimin e tij fajtor dhe denimin me 5 vjet heqje lirie.

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 11 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Shkurt 2012

  • Zanfina Ismaili: I dua vithet dhe kembet e mia. "Tmerri kur lame Kosoven, kam frike nga nje lufte tjeter". "Merruni me kukullat prej silikoni, boll me me mua"
  • Vedat Ademi, Inida Gjata Zhaku dhe Artan Imami, konkurrentet e rinj te "Dancing"
  • Motra e Ermeles, Gerta Mezuraj, denohet me 3 vjet e gjysem burg
  • Dren Abazi i fiksuar pas gitarave
  • Jessie J adhuron shqiptaren Rita Ora
  • Vedati prezanton bashkeshorten Dorela
  • Miranda Hashani dhe qiraxhiu i saj
  • Leonora Jakupi: Kur rritesh ne moshe, rriten edhe kerkesat
  • Arvizu, "Shqiptarizohet" ambasadori amerikan, shkel Kodin Rrugor. Familja Arvizu ben "shopping" ne librari
  • Afrim Aliaj: Seks me te panjohura? Shpesh here i pyes ne mengjes per emrin. Rrefimi i pare intim i modelit te perfolur shqiptar. Seksi qe ne takimin e pare, shume romantik.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online