All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gessy. Show all posts
Showing posts with label Gessy. Show all posts

Sunday, 7 April 2013

Gessy: Genta e ka treguar veten shume femije...

Flet Gessy: Genten e kam lene une, te gjitha i ben nga xhelozia, Bertina vajze e mire

Nga nje person i panjohur, per nje kohe shume te shkurter u be nje nga personazhet me te perfolur ne median roze. Gessy eshte djaloshi me te cilin ka pasur nje romance Genta Gjalpi, banore e “BB5”. Kjo romance kishte pesuar krize dhe qe te dy jane ndare. Nderkohe javes qe kaloi ne kishim rrefimin e Gentes ne lidhje me ndarjen si dhe rrefimin e Bertines, ndersa kete radhe vendosem qe te sjellim edhe versionin e Gessy-t se cfare mendon per vajzat. “Ato qe ka thene Genta, jane te gjitha genjeshtra, sepse nuk eshte Genta ajo qe me la por jam une ai qe e lashe ate per shume arsye. Qe do te thote se nuk eshte ne rregull nga trute, eshte shume minorene dhe nuk eshte femer serioze. Une jam nje biznesmen qe merrem me aktivitete pune dhe me interesojne njerez serioze, kam dhe shoqerine e miqesine time. Por perpara se te lidhesha, me eshte prezantuar si njeri serioz, ndersa me pas e tregoi veten shume femije.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online