All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Getoar Selimi GETI. Show all posts
Showing posts with label Getoar Selimi GETI. Show all posts

Sunday, 31 August 2014

Geti me te dashur te re?

Pas ndarjes, nje bukuroshe e panjohur ne krah te Getit

Pas ndarjes nga bukuroshja Florenta Islami, reperi i njohur Getoar Selimi nuk ka deklaruar ndonje lidhje te re dashurie, por ka vazhduar te heshte.

Sapo filloi sezoni i veres, duket se ai nuk ka pasur kohe shume per aventura e dashuri, edhe pse prane vetes ka pasur femra dhe njihet si tip aventurier.

Gjate ketyre diteve neve na ka rene ne sy nje afersi e madhe me kete bukuroshe, me te cilen jane fotografuar se bashku, por qe eshte e panjohur per publikun.

A thua kjo do te jete femra e radhes qe ai do e deklaroje si te dashur?! /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After separation, an unknown beauty on Geti's arms
After separation from the beauty Florenta Islami, known rapper Getoar Selimi has not declared any new love connection, but kept silent. As soon as summer season begun, it seems that he has not had much time for adventure and love, though with him there were women and he is known as the adventurous type. During these days we have noticed a close relationship with this lovely girl, with whom he was photographed together, but that she is unknown to the public. Do you think she will be the next girl that he will declare as his love ?! ]]

Sunday, 19 May 2013

Bleona Qereti shofere e Getoar Selimit (Video)

Menduam se edhe ajo do te kendonte ne kengen me te re e sapo dale me nje video nga Ting 3NT, por ne fakt ajo aty ben vetem shoferen e Getit.

E kemi fjalen per kengetaren Bleona Qereti, e cila ne video duket si nje shofere qe shetit reperin e ndersa ai kendon./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona Qereti drivers of Selim Getoar

We thought that she would sing the new song with a newly emerged video from Ting 3, but in fact it only makes it shoferen the Getty.

The keyword for the singer have Qereti PAF, which in the video looks like a rapper walks of society that while he sings. / Albavipnews /

Tuesday, 7 May 2013

Bleona me Getoarin sjellin ‘Ferrarin’

Këngëtarja shqiptare, e cila deri tani ka sjellë disa krijime muzikore në tregun e huaj, Bleona Qereti, nuk i është larguar muzikës shqiptare.

Mësuam se këtë herë është bashkuar me reperin e njohur Getoar Selimi për të sjellë një këngë në duet me titull “Ferrari”.

Sipas disa fotove që edhe vetë artistët kishin reklamuar nëpër rrjetet sociale, ata duket se përveçqë do të sjellin një këngë interesante, janë dhe u argëtuar shumë duke e xhiruar videon, e cila pritet të jetë në treg së shpejti. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona to bring Getoarin 'Ferrari'

Albanian singer, which until now has brought some musical creations in the overseas market, Qereti PAF, is not removed Albanian music. We learned that this time has teamed up with rapper known Getoar Aegis to bring a song in duet titled "Ferrari".

Saturday, 4 May 2013

Bleona i kthehet kenges shqipe

Bleona dhe Geti, adrenaline ne "Ferrari"

Krahas aventurave ne boten hollivudiane dhe lancimit te dy kengeve ne anglisht "Pass Out" dhe "Without You", Bleona duket se ka vendosur t'i rikthehet skenes shqiptare me nje projekt vendor.

Ka zgjedhur kesaj radhe te bashkepunoj me "ma t'mirin n'vend", reperin nga Kosova, Getoar Selimi nga labeli "Baba Stars", apo sic njihet edhe me emrin artistik GhettoGeasy.

"This is funnnnn...", ka shkruar Bleona ne rrjetin social duke postuar foto nga xhirimet e videokenges se re ne Tirane, ku te dy shihen te adrenalizuar brenda nje makine "Ferrari".

Bleona se shpejti do te lancoj zyrtarisht singellin e saj te trete ne anglisht me titullin "Take it like a man", ndersa mediat e huaja e kane vene ne qender te vemendjes si nje artiste qe duhet vezhguar.

Paraqitjet e saja ne tapetin e kuq, poashtu nuk do te mungojne, pasi agjenda e sjell ate se shpejti ne Festivalin e Filmit ne Kane te Frances. /Albavipnews/

Monday, 25 February 2013

Geti shnderrohet ne "Scarface"...

Getoar Selimi Geti
Kush e frymezon Getoar Selimin?

Getoar Selimi ka vendosur te shnderrohet ne “Scarface”-in e Kosoves. Edhe me pare kemi pare postime te ngjashme te Getoar Selimit ku duket qarte ndikimi qe ka pasur personazhi i Toni Montanes ne jeten e vertete te reperit. Se fundmi Getoar Selimi ka postuar nje foto ne faqen e tij ne Twitter ku nepermjet photoshop-it ka shnderruar pamjen e tij ne ate te Toni Montanes. Madje vete reperi nga Kosova ka shtuar se kjo eshte fytyra e tij e vertete.

Source: Bluetooth
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who inspires Getoar Selimi?

Getoar Selimi has decided to become "Scarface" in Kosovo. Even before we have seen similar posts Getoar Selim where clearly the impact that has had the character of Tony Montana in real life of the rapper. Lately Getoar Selimi has posted a picture on his Twitter page that through photoshop-it has transformed his appearance into that of Tony Montana. Even rapper from Kosovo himself, added that this is his real face. ]]

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Tuesday, 20 November 2012

Kënga “N’Prishtine”, e degjuar dhe e komentuar

Dikush këtë këngë, e cila u prit shumë mirë nga fansat, donte ta quante të vjedhur, por që ndoshta kjo dashakeqësi më shumë i dha klikime.

Po flasim për këngën dhe videon ‘N’Prishtinë”, kënduar nga reperi Getoar Selimi, këngë kjo që e ka arritur një shikueshmëri të paparë në kanalin Youtube.

Si duket, shumë adhurues po e prisnin reperin me diçka të re, e tashmë ai ka ardhur fort falë këngës punuar nga djemtë Zzap dhe Chriss. Besoj se edhe reperi është i lumtur me këtë famë, pasi vëmendjen e madhe që deshi e rrëmbeu me “N’Prishtinë”.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The song "N'Prishtinë" listening and commenting

Man this song, which was very well received by the fans, like to call it stealing, but that it probably more malice gave clicks. Are talking about the song and video 'N'Prishtinë ", singing by rapper Getoar Selimi this song has reached an unprecedented visibility

Monday, 12 November 2012

Geti publikon videon, akuzohet per vjedhje [VIDEO]

Ka kohe qe eshte paralajmeruar hiti solo i Getit "N'Prishtine", qe do vije si nje kenge dhe klip i "forte", te mbahet mend. Dhe, klipi i shumepritur sapo eshte lancuar ne kanalin zyrtar te Baba Stars ne Youtube, mirepo jo dhe pa probleme.

Geti, djali i modes, bossi i labelit Baba Stars dhe njeherit anetar i grupit Tingulli 3NT, gjithmone e ka konsideruar veten si nje "prishtinali te forte" dhe i ka kenduar Prishtines edhe me heret, me kengen "Prishtinali jom".

Ajo qe verejtem ishte se ne kete kenge, Getoar Selimi, sic eshte emri i tij i plote, vjen me emrin "Ghetto Geasy", derisa nje kohe ishte vetem "Geti" apo "Getoari", dhe pastaj "Ghetto Gold" e disa variante tjera qe u shfaqen dhe u zhduken. Duket sikur kengetari nuk e ka te qarte ende se me cfare emri solo do te prezantohet ne publik, megjithese ka bere nje karriere te bujshme ne bashkepunim me te tjeret.

Friday, 2 November 2012

Geti, nje videoklip solo

Getoar Selimi eshte ne pergaditje te klipit te tij te ri "N'Prishtine" qe do te lancohet se shpejti. Klipi eshte ne fazat e fundit te xhirimit qe po realizohet nga nje produksion vendor.

Kesaj radhe, anetari i grupit Tingulli 3nt dhe bossi i labelit Babastars, ka vendosur te vije solo dhe ka paralajmeruar se kenga do te jete nje hit i radhes, pas atij te fundit "High".

Geti i kushton rendesi te vecante veshjes dhe eshte i pasionuar pas markes "Versace", ndersa pritet qe edhe ne klip te vije me nje prezantim te tille, me plote mode. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Getty, a solo video clip
Getoar Selimi is being prepared to clip his new "N'Prishtine" to be launched soon. The clip is in the final stages of shooting is being conducted by a local production. This time, the member of the 3nt and labeli Babastars sound group, decided to come solo and warned that the song will be a hit next, after that last "High". Getty pays particular attention to dress and is passionate about the brand "Versace", while it is expected that the clips come with such a presentation with full mode. / Albavipnews / ]]

Tuesday, 2 October 2012

Getoari i fiksuar edhe pas firmes Versace

“It’s all about Versace”- kjo ishte ajo se cfarë kishte shkruar reperi dhe lideri i labelit Babastars, Getoar Selimi.

Nga kjo ne kuptojmë se djaloshi i rrepit është shumë i dashuruar pas kësaj firmë, ashtu sic duket edhe në këtë foto. Tashmë mund të themi se Geti nuk është i fiksuar vetëm pas rrepit, por edhe pas cdo gjë që ka të bëjë me Versace./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Getoari fixed after Versace firm

"It's all about Versace" - this was what he had written rapper and leader labeli Babastars, Getoar Selimi. From this we understand that boy rap is very enamored of the firm, as it looks in this picture. Now we can say that Getty is not fixed only after the rap, but after everything that has to do with Versace. / Albavipnews /

Saturday, 29 September 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Shtator 2012
 • Krenar Ahmetaj: Di gjithe gjuhet e botes, pervec asaj te femrave. Si e mori lejen per te prezentuar "Miss Globe" ne Polici dhe reagimi i gruas
 • Aferdita Dreshaj: Ju rrefej jeten seksuale me Shpatin. Jam vajze per shtepi
 • Julian Deda: Sekreti qe na mban te lidhur ne te tre. E shijoj famen nga mengjesi deri ne darke.
 • Bleona Qereti, prapaskenat e koncertit ne Tirane. Koncerti dhe perplasja perpara tij me rektorin Kacani, ardhja e Ganiut dhe multimiliarderit Preston Haskell
 • Eliza Dushku prezanton dokumentarin ne "Tirana Art Day's"
 • Zhaku: Christian eshte pergjithmone ne jeten time
 • Alberie Hadergjonaj troket te Flori
 • Getoar Selimi i fiksuar pas Versace
 • Enca Haxhiaj provon me Big Basten "Kengen Magjike"
 • Agnesa, Orgesa, Kejsi Tola nen gjurmet e Lana Del Rey

Friday, 21 September 2012

Noizy e kercenon Getoarin

“Ju zoçkat e Kosovës bëni mirë ta mbyllni gojën, ndryshe do ta hedh videon kur ju kam rrahur dhe videon që  Varrosi... Dafina Zeqirin”.

Ky ishte mesazhi që reperi i njohur nga Shqipëria e ka lënë në profilin e tij në Facebook, duke e kërcënuar kështu reperin tjetër të njohur kosovar, Getoar Selimi. Ditë më parë, Getoari kishte shpërndarë sipas Noizyt disa lajme jo të mira, siç ndodh rëndom ndërmjet dy reperëve.

Në bazë të këtij profili, zërat se Noizy do të takohet dhe do të pajtohet me anëtarët e Baba Stars bien poshtë, pasi zënkat e tyre fatkeqësisht kanë lëshuar rrënjë thellë.

Ndërsa për emrin e reperit Varrosi, ai është pjesë e OTR, grupit të Noizyt dhe ka lindur në Burrel, por jeton në Londër, dhe si duket paska pasur një takim me Dafina Zeqirin./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy threatens Getoari

Wednesday, 22 August 2012

Getoari romantik, me te fejuaren ne Venedik...


Getoari romantik

Koncertet e shumta verore tashme po perfundojne dhe Getoar Selimi ka arritur te gjej pak kohe per pushime. Ai ka vendosur qe derisa pushon te behet edhe romantik pasi qe ka zgjedhur qytetin e bukur te Venedikut ne Itali per te pushuar! E sigurisht ai nuk eshte vetem, por po shoqerohet nga e fejuara e tij Florentina Islami.Getoar Selimi pas aferave te shumta me femra, tashme qe nje kohe te gjate eshte ne lidhje me Florentinen./indeksonline/

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Sunday, 8 July 2012

Geti i BabaSTARS sulmohet ne Gjakove


Reperi i grupit, Tingulli i 3nt, Geti, është sulmuar nga fansat e BabaStars në Gjakovë, për shkak të dështimit të koncertit në një prej klubeve të qytetit.

Burime të Telegrafit raportojnë se ende nuk dihet pse ka dështuar koncerti i Tingulli 3nt në Gjakovë, por kjo kishte lënë të mllefosur shumë fansa, disa prej të cilëve e kanë sulmuar liderin e BabaStars, Getin, duke hedhur shishe të birrës në drejtim të tij.

Kulmi i irritimit të pranishmëve ndodhi pikërisht kur Geti u largua nga skena pa kërkuar falje për dështimin e mbrëmjes, gjë që aspak nuk u prit mirë dhe pasoi me incidentin në fjalë.Ende nuk ka ndonjë konfirmim mbi këtë ngjarje nga menaxherët e BabaStars./Telegrafi/

>
[[ translation by google:
Geti is attacked in Gjakova BabaSTARS

Wednesday, 13 June 2012

Historia e zeze e repit shqiptar... [VIDEO]


Historia e konflikteve te repit shqiptar

Moda e kengetareve gangstere ne Shqiperi edhe pse s’ka shume qe ka filluar ka bere per vete qindra fansa.

Mjafton te klikosh me emrin e nje bande te tille ne rrjetin social Facebook dhe shikon pafund te rinj qe emrin e bandes e kane bere pjese te emrit te tyre.

Fyerje ekstreme priten e percillen nga fansa te bandave te ndryshme, djem dhe vajza, sa here qe komentohet per keq emri i grupit apo lideri i tij.

Friday, 6 April 2012

Dafina Zeqiri dhe Getoari ofendohen keq

Për marrëdhëniet jo shumë të mira mes Dafina Zeqirit dhe Getoar Selimit kemi kohë që kemi shkruar, që pasi bashkëpunimi i tyre i shumëpërfolur u la përgjysmë.

Megjithatë, si nga ana e Dafinës, ashtu edhe nga Getoari, u tha se bëhej fjalë thjesht për një shtyrje për shkak të angazhimeve dhe se vazhdonin të ishin miq. Por ja që faktet na tregojnë të kundërtën.

Në faqen e tij në Twitter, Getoari është treguar i pamëshirshëm në komentet e bëra në emër të Dafina Zeqirit. “Dafina Zeqiri, ti je një vajzë e shëmtuar. Rita Ora është mbretëresha”,– janë këto fjalë të shkruara nga vetë rreperi kosovar. Për të vijuar më tej me të tjera ofendime: “Dafina Zeqiri jeton në banesën 200 euroshe nga ndarja me Krenarin! E shëmtuaaaar”.

“Dështon koncerti i Dafina Zeqirit në Suedi, vendi ku ka jetuar”. Nuk e dimë se cila është arsyeja e gjithë këtij mllefi që Getoari shfaq ndaj këngëtares kosovare, aq më shumë që tani Dafina është edhe në një lidhje me Ledri Vulajn, i cili është pjesë e grupit “Baba Records” të themeluar nga Getoari.

Sunday, 25 March 2012

Geti dhe Florenta ndahen...

Getoari ndahet nga e fejuara Florenta

Shtate muajt e lidhjes se dashurise se reperit Getoar Selimi me bukuroshen Florenta Islami kane mbaruar! Ishte fundi i muajit gusht 2011, kur u raportua se ne nje cermoni shume luksoze me shume te ftuar, ne mesin e tyre me shume miq te reperit dhe familjare te tij, ishte bere ceremonia e fejeses se Getoarit me Florenten, ku organizatore e festes kishte qene pikerisht e ema e Getit.

Ashtu sic raportuan mediat per fejesen, kete radhe programe te ndryshme televizive, bazuar ne disa statuse qe e fejuara e Getit, Florenta, kishte lene ne Twitter, tregojne se ne lidhjen e ciftit po perjetohet nje krize. Krize e cila ka rezultuar me ndarje, pasi ne profilin e saj ka larguar te gjitha fotot qe ka pasur me Getin, ndersa njesoj ka vepruar edhe reperi ne profilin e tij ne facebook.

VIP Ballina: Revista PALOMA - 24 Mars 2012

Revista PALOMA, 24 Mars 2012
 • Flet shoqeria e Lorenes: Nuk po e njohim Lorin brenda shtepise. Nuk duhet te kishte bere seks me Gracianon
 • Hermes Nikaj pranon lidhjen e tij me Vlash Martika
 • Ermali i BB5: Femrat per mua jane objekt seksi
 • Ndahet Getoari nga e fejuara Florenta
 • "X Factor" rikthen Ledina Celon ne skene
 • Rozana Radi pjese e nje filmi anglez
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France. "I love you more" futet ne Top 20 te festivali Protoclip
 • Ditelindja e "shthurur" e Xhoana Xhenetit
 • Dy bukuroshet Hueyda El Saed dhe Beatrix Ramosaj pelqejne te fortet
 • Rezart Veleshnja:  Bej gjithcka per te mos humbur ate qe kam"
 • Jurgen Bala, miku i Gracianos: Te atin e njihte me pare, ndersa dashuria e tij mban emrin Adela!

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 24 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Mars 2012
 • Elton Deda, kengetari nis procedurat e divorcit nga Jola, pas 7 vitesh martese
 • Krize ne lidhjen e Getit, reperi ndahet nga e fejuara Florenta
 • Hana Cakuli, nga muzika ne prezantim
 • Eranda Libohova, konkurrentja e re ne listen e femrave VIP te "Dancing"
 • Emina Cunmulaj, pas vendeve perendimore, tani karriere edhe ne Indi
 • Eni Vasili, studime ne Milano
 • Flet biznesmeni Besim Mehmeti: Per 10 vite kam ndihmuar financiarisht Dafina Zeqirin, ajo eshte mosmirenjohese
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France
 • Agron Llakaj: Ju rrefej projektin tim te ri satiriko - humoristik
 • Tronditen ciftet e BB, seks pa dashuri dhe shume te dashur jashte shtepise. Zbulohen nga vete rrefimet e tyre se cilet jane partneret e vertete dhe per ke u rreh zemra

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online