All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gezim Gashi. Show all posts
Showing posts with label Gezim Gashi. Show all posts

Sunday, 7 April 2013

Gezim Gashi: Kjo vere me plot angazhime dhe projekte te reja...

Gezim GashiGezim Gashi se shpejti me projekte te reja

Kengetari i ri shqiptar, i cili ka krijuar fame nderkombetare, Gezim Gashi, ka paralajmeruar se do te lansoje projekte te reja dhe se kjo vere per te do te jete plot me angazhime.

Gezimi, i cili njihet per kengen e tij “Trigger” qe ishte shnderruar ne hit nderkombetar, pasi eshte shfaqur ne televizionet evropiane dhe ka qene pjese e top listave evropiane, ka zbuluar se ka qendruar ne Kosove diteve te fundit.

“Gjate veres do te kem kenge me Etnon. Une po ashtu jam duke punuar ne kenge te reja me producentin nga Los Angelesi, Andreas Oberg”.

“Kjo kenge qe do te punohet nga ky producent do te jete ne bashkepunim me nje artiste shqiptare te njohur nderkombetarisht. Kenga tjter me reperin suedez te nominuar per Grammy, Lazee, do te lansohet po ashtu shume shpejt dhe jam duke punuar me producentin Boy Rekless, qe i krijon hitet e Usher, Jason Derulos dhe Demi Lovatos”, eshte shprehur Gezimi per Telegrafin.

Friday, 7 December 2012

Kosovari i ‘Trigger”-it merr pelqime te tjera

Pasi e kanë uruar shumë artistë të njohur shqiptarë, si Bleona Qereti, Afërdita Dreshaj, Vesa Lumaj, dhe në fund nga ministri i Kulturës, Memli Krasniqi, djaloshi kosovar i cili jeton në Suedi, Gëzim Gashi, vazhdon të marrë pëlqime edhe nga të huajt.

Mësuam se djali me vokalin e veçantë, i hitit “Trigger”, ka çdo ditë komplimente edhe nga të huajt, madje edhe propozime, si p.sh. një vajzë e njohur dikur si ish e dashura e të ndjerit Elvis Presli, kërkon të bashkëpunojë, ndërsa kuptojmë se shumë shpejt Gëzimi do të ketë një tjetër këngë me një nga reperat e njohur suedez, Lazee.

Vetë Gëzimi ëndërron që një ditë të ketë një bashkëpunim me këngëtaren Rita Ora. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Forum 'Trigger "-it takes other consents

Once you have wished many famous Albanian artists as PAF Qereti, Venus Dreshaj, Vesa Lumaj, and finally by the Minister of Culture, Memli Krasniqi, Kosovo boy who lives in Sweden, Joy Gashi, continues to receive consents from foreigners .

Wednesday, 24 October 2012

Kenga “Trigger” e Gashit degjohet ne radiot e huaja


Menjëherë sapo është lansuar në kanalin ‘Youtube’ video e këngëtarit që kohë më parë ne e zbuluam për zërin e tij shumë të veçantë, Gëzim Gashi, ajo ka marrë shumë klikime dhe po pëlqehet tej mase.

Madje, mësuam se kënga “Trigger” e realizuar me klip nga ‘Urban Graphics”, si audio po dëgjohet shumë edhe në radiot e huaja dhe vetë këngëtari nuk e ka pritur këtë sukses kaq të madh.

Këngëtari nga Kosova, i cili jeton jashtë, thotë se tani ka kërkesa për të nënshkruar kontrata për këtë këngë edhe me një radio të njohur në Los-Anxhelos, apo edhe Angli, ndërsa në Suedi ku ai jeton po dëgjohet shumë kënga e tij.

Monday, 22 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
  • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
  • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
  • Aksidentohet Adelina Tahiri
  • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
  • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
  • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
  • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
  • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
  • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
  • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"

Sunday, 21 October 2012

"Trigger" i Gezim Gashit super sukses (Video)

Djaloshi me zërin e vecantë Gëzim Gashi, ka pak ditë që ka sjellë një këngë shumë të bukur dhe mjaft të klikuar falë edhe videos, me titull “Trigger”.

Klipi është realizuar nga “Urban Graphics”, ndërsa për ne Gëzimi ka treguar se këngën e ka shkruar vetë, ndërsa një suedez e ka bërë bitin.

Djaloshi i këtij hiti në gjuhën angleze, ka treguar se kënga është duke shkuar shumë mirë, dhe këtë sukses nuk e ka pritur, ndërsa ka marrë shumë komplimente nga një këngëtar nga Amerika i famshëm, i quajtur në art “Passion”. Ndiqni videon më poshtë dhe dëgjoni se cfarë zëri ka shqiptari Gëzim Gashi./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Trigger" of Gezim Gashi super success

The boy with the voice of special joy Gashi, a few days brought a very beautiful song and clicked enough thanks to the videos, titled "Trigger." Clip is made ​​by "Urban Graphics", while Gezim has shown that song wrote itself, while a Swedish made ​​the beat.

Tuesday, 21 August 2012

Gëzim Gashi, kosovari qe punon me Derulon dhe Lavaton

Ai është vetëm 20-vjeçar dhe e ka një zë, i cili ka bërë që në internet të dëgjohet dhe të quhet nga muzikantët e huaj super-talent.

Po flasim për Gëzim Gashi, i cili është nga Prishtina, por ka shumë vite që jeton në Suedi dhe e ka një zë mahnitës, ndërsa po menaxhohet nga producenti i njohur suedez Peter Andren dhe një ditë do ta prekë ëndrrën amerikane, ku falë bashkëpunëtorëve të tij ka arritur të punojë me njerëzit e famshëm që krijojnë hite për Xhejson Derulon dhe Demi Lavaton.

Mësuam se Gëzimi po e përgatit një këngë me shqiptaren Melinda Ademi, e cila u bë e njohur për pjesëmarrjen e saj në ‘American Idol’. Së shpejti, artisti me zërin e veçantë do të vijë në Kosovë, ku do ta realizojë një videoklip dhe do që edhe në vendlindje muzika e tij të dëgjohet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gezim Gashi, a Kosovan who works with Derulo and Lavaton

He is only 20-years old and has a voice that has made the Internet be heard and considered by foreign musicians super-talent. Joy talking about Gashi, who is from Pristina, but has many years of living in Sweden and has a marvelous voice, while being managed by Swedish producer known Peter Andrew and one day will affect the American dream, where accomplices thanks his work has reached the celebrities who hits for Jason Derulo create and Demi Lavaton.

Friday, 17 August 2012

Gëzim Gashi, ky talent që pret të tundë botën

Quhet Gëzim Gashi një tjetër supertalent shqiptar që dëshiron me zërin e tij shumë të vecantë të pushtojë tregun e huaj. Ai ka lindur në Prishtinë, por që në moshën e vogël ka emigruar në Suedi ku edhe jeton. Ne mësuam se 20 vjecari ka një zë shumë melodioz që po vlerësohet shumë dhe është bërë një sensacion edhe në youtube, madje ai këndon për mrekulli dhe këngë origjinale të artistëve të mëdhenj. Kur e kanë dëgjuar zërin e tij Andreas Carlsson Anders Bagge & Laila Bagge, prodhuesit e hiteve të artistëve botërorë, kanë ngelur të mahnitur. Gëzimi do të vijë shumë shpejt në Kosovë në vendlindjen e tij për të realizuar një videoklip të këngës “Trigger” dhe me këtë rast të njihet edhe këtu, por që synon tregun e huaj falë edhe kontakteve që ai ka krijuar me producentë të mëdhenj të muzikës. Ndërsa ka rënë në kontakt, falë bashkëpunëtorëve, edhe me Jason Derulo dhe Demi Lovato. Momentalisht, Gezimi ka menaxher dhe producent suedezin e njohur Peter Andren. Mjafton që të klikoni emrin e tij në kanalin youtube dhe dëgjoni zerin e mrekullueshëm të këtij artisti të ri e që me siguri nesër do të jetë një emër shumë i dëgjuar i muzikës RnB. Në biografinë e tij në gjuhën angleze thuhet se Gëzimi ka një X në talentin e tij dhe një ditë ky mund të shpërthejë në të gjithë botën. /Albavipnews/

Kenga me e fundit e Gezimit, "My Girl"

- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online