All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gjergj Kacinari. Show all posts
Showing posts with label Gjergj Kacinari. Show all posts

Sunday, 7 October 2012

Revista PALOMA - 6 Tetor 2012

Revista PALOMA, 6 Tetor 2012
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi: Pengu me i madh i jetes time...
 • Arrestohet balerini! Policia ve ne pranga Simonen e "Dancing With The Stars"
 • Dren Abazi: Nuk jam i lidhur me Olta Gixharin. U lodha me sajesa te tilla!
 • I dashuri ideal: Shpat Kasapi
 • Eliza Dushku vjen ne Tirane per dokumentarin e saj. "Kam nje lidhje emocionale me Shqiperine!"
 • Shqiptarja Olta Plloci, nga "Veline" ne boten e spektaklit italian
 • Rikthene "Spirit Voice", vajzat ne studio incizojne kengen e re
 • Linda Halimi pozon nudo: Dua t'i them gjithe botes qe ndihem mire me trupin tim!
 • Erik Lloshi & Ersida: S'jetojme dot pa njeri tjetrin!
 • Ledri i ben bllok Dafines, fshin te gjitha fotot me te
 • Zhaku heq dore nga "Kenga Magjike", futet te Vip Shpija
 • Rita Ora i zgjidh punet ne krevat

Sunday, 26 August 2012

Revista PALOMA - 25 Gusht 2012

Revista PALOMA, 25 Gusht 2012
 • Kaltrina Selimi: Do te vishem me te bardha, sa te heq marakun
 • Anjeza Maja, tashme si prezantuese e emisionit te mengjesit: S'mund te mbetem peng e se shkuares
 • Barbana Dini, tregon pse vendosi te ndryshoje: Nuk kam kohe te martohem, jam e zene duke martuar te tjeret!
 • Ledi Vokshi: Dashuro pak, qe te mos vuash shume!
 • Bledi Strakosha zihet ne publik me fotografin e Joni Pecit
 • Cifti i BB5 vazhdon lidhjen. Franceska: "Nuk shoqerohem me kriminela". I ati i Franceskes: "Nuk lejoj me abuzime ne emer te vajzes sime"
 • Arber Cepani, pushimet ekzotike ne Karaibe
 • Stacionet amerikane dokumentar per Bleonen. Kengetarja vjen ne Shqiperi me avion privat.
 • Nik Xhelilaj, ylli me i ri i serialeve turke
 • Kush e urren aq shume Tunen?
 • Jonida Maliqi, pas pushimeve, gati klipi i ri

Saturday, 25 August 2012

Gjergj Kacinari i bashkohet bendit te ri te Renis Gjokes...

Gjergj Kacinari: Cfare pres nga hyrja ne banden e Renis Gjokes

Gjergj Kacinari ishte nje nga konkurrentet e “The Voice” i cili u be menjehere i njohur. E para ishte sepse per te gjitha vajzat ai ishte nder djemte me simpatike, dhe e dyta, mbiemri qe ai mban imponon respekt te njerezit. Megjithate, Gjergji beson se ne muzike dhe art nuk ka rendesi se i biri i kujt je, por talenti. Se fundmi Gjergji eshte bere pjese e bandes se re qe ka krijuar ish-lideri i grupit “Burn”, Renis Gjoka. Cfare pret nga kjo bande, por edhe lidhjet qe cuan ne kete bashkepunim, Gjergji i tregon ne kete interviste. Gjithashtu, ai flet edhe per femijerine e tij, lidhjet e para me muziken dhe cfare keshillash merr nga i ati, mjeshtri Alfred Kacinari.

Gjergji, se fundmi je futur ne banden e Renis Gjokes. Si erdhi ky bashkepunim?

Sunday, 10 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 9 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 9 Qershor 2012
 • Xhemi: Ende nuk kam marre ate qe dua nga ekrani. Shpresoj te prezantoj programin tim te preferuar. Moderatorja e njohur flet per familjen, impresionet e bashkepunimit me Alban Dudushin dhe ambiciet e reja ne ekran per sezonin e ri.
 • Martina Ivezaj perfaqeson Gjermanine ne "Miss World"
 • Netet e Klipit Shqiptar, fiton Aurela Gace me klipin "Tranzit"
 • Ciljeta pas ndarjes nga Aleksandri, kapet mat ne shoqerine e djemve muskuloze
 • 10 muaj pas ndarjes, konflikt mes Krenarit dhe Ledrit. Ndizen gjakrat, ish-i dashuri rreh parnterin aktual te Dafines
 • Ne "Video Fest" fiton Alban Skenderaj, Genta Ismajli pa te mbathura, tregon pjeset intime.
 • Ja kengetaret qe stonuan ne "Top Fest 9"
 • Elhaida Dani: Ende s'e besoj qe jam une fituesja e "Top Fest" 
 • Argjentina Ramosaj: Te gjithe prisnin fitoren time ne "Top Fest"
 • Besa Kokedhima: "TF" mundesi e mire promovimi per artistet e rinj

Sunday, 15 January 2012

Gjergj Kacinari, Djali i Talentuar dhe i Thjeshte i "Voice of Albania"...

Per momentin jam singell, fama s'do te me ndihmoje per nje lidhje

Gjergj Kacinari: Mami, mbeshtetesja ime e flakte

Djali bukurosh me mbiemrin e rendesishem i ka rene ne sy te gjitheve qe kur doli heren e pare ne talent show-n “The Voice of Albania”. Kjo fame u dyfishua kur ai vetem 17 vjec ishte pjese e orkestres qe luante ‘live’ ne “Festivalin e 50-te te Kenges ne RTSH”. I duhet akoma dhe nje vit qe te mbaroje liceun artistik, luan piano, kitare, kendon bukur dhe ka nje ze te vecante. Punon cdo dite per disa ore rresht, po si te gjithe moshataret e tij kalon kohe edhe ne Facebook. Tanime eshte bere i njohur dhe emri i tij diskutohet ne ambiente e media te ndryshme. Gjergj Kacinari, djali i talentuar na la nje shije vertete te mire sepse ndryshe nga shume pseudo-artiste ne Shqiperi qe hiqen si njerez te rendesishem, ai ishte i perulur, i thjeshte dhe me kembet ne toke. Kjo padiskutim ia rrit vlerat ne syte e publikut dhe e shtyn te ece perpara me kembet e veta pa patur nevoje per mbiemrin e rendesishem. Kete do ta kuptoni edhe ju pasi te lexoni kete interviste…

Si vendose te marresh pjese ne “The Voice of Albania”?
- Fare rastesisht. Nuk eshte se kisha bere ndonje plan. Nje dite shkova per te shoqeruar nje shokun tim, dhe u futa edhe vete ne audicion.

Saturday, 14 January 2012

VIP Ballina: Revista "PALOMA" - 14 Janar 2012

Revista "PALOMA", 14 Janar 2012
 • Rezarta Shkurta: Cmendurine e madhe ende nuk e kam bere
 • Neda dhe Ogreni serish ne Big Brother
 • Noizy zhgenjehet nga femrat, u hidhet meshkujve
 • Martohet Ermela Mezuraj
 • Gjergj Kacinari: Nuk jam ketu fale babit, por talentit. Pas kritikave te marra ne spektaklin "The Voice", rrefen Gjergj Kacinari
 • E dashura me shtyu te puthja Inen e Big Brother
 • Dafina dhe Genta puthen dhe perqafohen nga halli
 • Sinan Hoxha - dyfishohen koncertet ne Kosove, shan serbet ne kengen e tij
 • Zanfina Ismajli: Jam origjinale, nuk i kam fryre buzet
 • 3 talente qe do te mbahen mend gjate, Lori Haxhiu, Klajdi Haruni dhe Tristan Halilaj
 • 2012, do permbyset bota? Vip-at pergjigjen!

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Janar 2012

 • Lorik Cana lidhet me miss-in. Ne Tirane perflitet fejesa me Arniten, ne Kosove lidhja me Genta Ismajlin
 • "E Diell" me dy autore. Vec Alban Dudushit dhe Xhemi Shehut, ne prezantim edhe Ulpiana Lama. Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste
 • Ronela Hajati: Kam marre kredi per te bere kenge!
 • Teuta Kurti pas marteses ne pritje te nje femije
 • Anxhela Peristeri: Jeta ime ne buzuqet e Greqise
 • Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine
 • Surprizat e Holta Dulakut
 • Agnesa Vuthaj: Jam nje beqare e lumtur
 • Zbulohet i dashuri i Irsa Demnerit
 • Turi i suksesshem i Valbona Memes
 • Adelina Ismajli zihet me Dj serbe per ceshtje nacionaliteti
 • Rozana Radi dhe Mc Kresha hapin zemren
 • Dafina me Ledrin nje tjeter dashuri VIP?!
 • Gjergj Kacinari: Mami, mbeshtetesja ime e flaket! Konkurrenti i "The Voice of Albania": Per momentin jam singell, fama s'do te me ndihmoje per nje lidhje

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online