All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gjira Kajtazi. Show all posts
Showing posts with label Gjira Kajtazi. Show all posts

Sunday, 2 June 2013

Granit Xhaka dhe Gjira, jete nate ne Prishtine

Futbollisti i njohur shqiptar i cili luan në rradhët e kombëtares zvicerane, Granit Xhaka ka vizituar këto ditë Kosovën, ku ka pasur kohë pak të dalë edhe të frekuentojë jetën e natës në Prishtinë.

Dëshmitarët e gazetës sonë tregojnë se ai ka qenë në një nga klubet më të njohura në Prishtinë në “ Maroon” në shoqërinë e këngëtares Gjira Kajtazi ku janë argëtuar.

Nuk është hera e parë që futbollisti simpatik shihet pranë këngëtares aktraktive, e cila dhe ajo kishte ardhur në Prishtinë këto ditë për një këngë të re.

Madje disa zëra tregojnë se egziston edhe një simpati në mes tyre, ndërsa disa të tjerë thonë se Gjira është mesi i takimit të Xhakës dhe këngëtares Argjentina Ramosaj.

Por kur të kemi ne fakte më të sakta për këtë info të dytë do tju tregojmë të parët.

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
 • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
 • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
 • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
 • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
 • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
 • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Wednesday, 2 January 2013

Fenomeni Rita Ora


Të gjithë e quajnë fenomen dhe yll këngëtaren Rita Ora.

Kështu ka nisur edhe ideja jonë në bisedën me disa nga artistët më të njohur shqiptarë, ku për gazetën tonë kanë treguar dikush me disa fjalë e dikush nga krenaria që u dhuroi të gjithë shqiptarëve me suksesin e saj kjo artistë shqiptare me famë botërore, kanë shumë fjalë për të thënë për të.

Edhe ata vetë si artistë shqiptarë do të donin një ditë të kishin famën e saj, por konkretisht  çfarë mendojnë këngëtarët tanë për Rita Orën?

Genta Ismajli:  “Gëzohem për suksesin e saj, si të gjithë shqiptarët. Edhe unë mendoj njëjtë me ta.”

Ermal Fejzullahu: “Për Rita Orën çfarë të them, isha dje duke e analizuar në një performancë të “X Factor” të UK, dhe për mua ajo është një yll i lindur dhe po na e n’drit fytyrën kudo që shkon dhe kështu ne i urojmë edhe shumë më shumë sukses.

Kengetaret, shpenzime per te qene “in”

Nuk janë vetëm femrat ato që duhet të duken bukur në një video, por edhe meshkujt, apo qoftë edhe në një ditë të zakonshme dhe të lirë të tyre, jo vetëm gjinia e bukur është meraklie e të veshurit.

E për tu dukur bukur dhe ’in’ dhe duke qenë se je në syrin kritikues të njerëzve të tjerë të thjeshtë, artisti mundohet të vishet bukur dhe të duket mirë në një video.

Këtë vit që iku sollën shumë klipe, sa i kushtuan ata rëndësi, apo a i fituan ato para që shpenzuan na rrëfejnë vetë këngëtarët e njohur shqiptar.

Aurela Gaçe: “Oh, sigurisht shpenzova shumë në albumin tim të ri, në klipet pasuese sigurisht, dhe të gjitha këto kanë shumë kosto.  Nuk i kam bërë llogaritë  a i fitova menjëherë çfarë shpenzova, por  diçka është e ditur, kur punon shumë , edhe rezultatin  e sheh.”

Rovena Stefa: “Do të gënjeja nëse do të thosha se nuk shpenzova, nganjëherë më shumë se sa duhet kur i referohem harxhimeve, pasi unë si këngëtare i kushtoj shumë rëndësi dukjes, për të ardhur pranë fansave më bukur dhe gjithmonë e më mirë.

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
 • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
 • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
 • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Gjira, lanson klipin ne ditelindjen e saj [VIDEO]

Gjira apo me bukur Argjira, si e ka emrin e vertete, ka publikuar videoklipin e saj te shumepritur "Mami s'po m'len" dhe si deri me tani, prape ia qellon!

Kenga dhe klipi eshte nje hit i radhes dhe eshte mirepritur jashtezakonisht mire nga fansat. Videoja eshte shikuar nga mijera vizitore brenda pak oresh, pas publikimit ne Youtube.

Ne televizion, premiera e klipit eshte shfaqur ne emisionin "Prive" te shtunden me 17 Nentor. Dhe Gjira nuk ka zgjedhur kete date rastesisht, por per arsye se ajo keto dite feston ditelindjen e saj te 23-te.

"Po thone ashte cike e keqe, cike pa tradita/ Rrin deri vone jashte, tuj u sjell me pishpirika/Ha, sa e keqe! Sillet gjithkah sokakut/I kam prind t´diplomum, prape njerin me shkolle s´e mati", jane disa nga vargjet e kenges, ku si zakonisht, Gjira terheq vemendjen tek botekuptimet stereotipe te shoqerise.

Teksti i kenges eshte shkruar nge Gjira dhe Lena, ndersa kenga eshte punuar nga Rocko Beats. Klipi eshte realizuar nga produksioni i motres se saj LenazCut. /Albavipnews/Friday, 19 October 2012

Gjira se shpejti me kenge dhe klip te ri

Kengetarja e "revoltuar" Gjira Kajtazi qe jeton ne Gjermani, ka bere te ditur se ka ne pergaditje kengen e re te saj me titull "Mami s'po me len" te ciles do i bej edhe videoklipin. Kenga eshte punuar nga Rocko Beats me tekst nga Gjira dhe Lena.

Kenga fillimisht do lansohet neper radio ne muajin nentor dhe me pastaj shume shpejt do lancohet edhe videoja. Edhe kesaj radhe, punimin e videos Gjira ia beson produksionit te motres se saj qe mban firmen LenazCut. Ky eshte videoklipi i saj i peste me radhe.

"Po thojn esht qik e keqe, qik pa tradita, rrin deri vone jasht e sillet me Pishperika", jane disa nga vargjet e kenges se re te Gjires.

Tekstet provokuese te Gjires gjithmone kane shkaktuar shqetesime dhe polemika ne estraden tone dhe besojme qe edhe kesaj rradhe nuk do te jete me ndryshe.

"Frymezohem nga jeta, nga njerezit me te cilet jetoj, nga ngjarjet e verteta dhe realiteti ku jetojme", ka thene Gjira ne nje interviste per revisten "Flatra" te muajit Tetor, kopertina e se ciles mban foton e saj te realizuar nga mjeshtri Avni Selmani. /Albavipnews/

Thursday, 16 August 2012

Gjira: Kur kthehem ne Prishtine, mbushem me energji...


Gjira, artiste per mbamendje

Gjira, ose Argjira Kajtazi, ka vetem 22 vjet dhe jeton ne Gjermani prej nga po ben fame e nam, si kengetare e muzikes shqiptare. Tekstet e saj mjaft provokuese, por edhe interpretimi brilant e bejne Gjiren shume te vecante dhe te adhuruar.

Gjira, kohe me pare ishte pjese e koncertit te Unikkatilit ne Prishtine, paraqitja e se ciles ishte tejet atraktive. Ne kontaktuam me te dhe zhvilluam kete bisede, mbase te vecante, gjithsesi per keto arsye:

Tuesday, 17 July 2012

Gjira ngaterrohet me Bleron

Javen qe shkoi Gjira tregoi se nuk mban pergjegjsi per ato qe shkruan shtypi….hmmm, ok atehere do behemi dhe ne me keq se policet e do i sjellim shkrimet me foto e me audio, se tash keq kjo puna e internetit i hedh tani i fshin me vone.

Kengetarja duket se ka ngelur e pakenaqur nga nje interviste e Bleros ne nje kanal televiziv dhe kete ja ka bere te ditur te gjithe fansave te saj ne FB duke postuar:

 ”Blero shum kisha pas qef edhe pak n’TV me t’ ndegju tu hanger mut por kam me shku mi taku do shqipe te verteta per do Prova… Neser Prishtina On Fireee!!!”

Vallaj, keq po na vjen qe na ka shpetu kjo video e Bleros tu henger mut,por mos u shqetesoni se pervec ankeses se Gjires,nuk i ka dhene efekte te tjera anesore.Kengetari ka qene shendosh e mire ne Kosove ku eshte pare duke mbajtur koncert. LMAO! /Albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjira in quarrel with Blero

Saturday, 23 June 2012

Gjira nuk ndalet, lanson kengen e re... [AUDIO]


Gjira thote “Boom Cik e Cak”

Nuk e ka ndermend t’i le te qeta yjet tona te estrades. Ajo qe ne nje mase te madhe po e revolucionarizon muziken ne trojet shqiptare, Gjira, ka lansuar projektin e saj te ri “Boom Cik e Cak”.

Eshte vetem ne audio version dhe perkunder kesaj komentet e kenges se re jane me se pozitive, pasi edhe njehere flet per realitetin e kohes, shkelqimin e rrejshem te “VIP”-ave shqiptar.

Ne te kaluaren Gjira ka lansuar edhe hite te medha sikur “Dite e Re, Nafake e Re” dhe “Cka po don met knu Zemer”. /Telegrafi/

Gjira ft.Ardi - "Boom Cik e Cak

- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 6 May 2012

Kengetaret komentojne incidentin ndermjet Baba Stars dhe Noizyt


Të enjten në programin e natës “Top Vip” në Top Kosova Radio është komentuar incidenti i pavërtetuar ende mirë e që u quajt edhe “rrahje me grushte” mes dy labelëve, “Baba Stars” dhe “OTR”, duke pasur të drejtë të gjithë dëgjuesit të japin komentin e tyre për këtë ngjarje që shëmton në përgjithësi artistët shqiptarë dhe sjell urrejtje gjithëshqiptare.

Për këtë ngjarje që thuhet se ndodhur në aeroportin e Cyrihut në Zvicër, mes djemve të ‘Baba Stars’ dhe reperit nga Shqipëria Noizyt, kanë reaguar edhe komentuar edhe kolegët e tyre, këngëtarët e njohur shqiptarë, ku disa nuk kanë qenë të informuar, e disa të tjerë preferonin nga çudia të thoshin “No koment”, ose binin në hall për një përgjigje.

Linda Halimi:
“S’i kam përcjellë kurrë karrierën ose muzikën e asnjërit, kam respekt për të dyja palët, kaq.”

Gjyste Vulaj:
“Pse a janë rrahur përnjëmend? A çfarë i kisha rrah që të dytë, edhe mos me i lan me qajt bile.”

Saturday, 24 March 2012

Gjira me Demonstrata ne muzike ( Video and Text)


Ky eshte teksti i kenges me te re te kenduar nga Gjira, ndersa me poshte keni mundesi te shihni edhe videoklipin.

Texti:
Do kanë mendu qe s´vi apet
E do tjera kanë ra n´siklet
S´di çka po tuten unë jam veç vet
Shote Galica guess who's back

Do janë tuj m´ gju
po askush s´pom rrokë
lypa përmbajtje
po ti s´kishe kokë

E po na thrrasin „Hej moj, hej, ku je!"
armiqt po plasin, zgjidhje nuk po gjejnë
Kush s´do t´na ndalë më, këtë rrugë e kemi zgjjedh
për kët do t´ vdesim si për këtë atdhe

Muzikë - demonstrata
anti bajata
anti komercial
anti bitchy style

Gjira: “Njerëzit nuk duhet t’i keqkuptojnë mesazhet e mia”

Intervistë me këngëtaren Gjira

 E njohin të gjithë si Gjira, por emri i saj është ende më i bukur, Argjira Kajtazi, e cila vjen sot në këtë intervistë me një lajm të veçantë. Ajo sot e promovon videoklipin më të ri, me titull “Muzikë demonstrata”.

 Por, cili do të jetë mesazhi i radhës i këngëtares, e cila tronditi si një tërmet skenën muzikore shqiptare me një stil krejt të veçantë. Lexojeni për më tepër intervistën!

“Kosova Sot”: Gjira është dhe një këngëtare humaniste, me shpirt prekës, përveçse “rebele”?
Gjira: Unë nuk jam “rebele”, sepse e kam përdorur në këngët tjera një gjuhë muzikore të drejtpërdrejtë,  të cilën estrada jonë nuk e ka pasur së paku në këtë mënyrë, dhe atë nga një femër deri më tash! Kjo vetëm e tregon që unë e përjetoj atë që e them dhe ndoshta një ironi me tone kritike, e dëgjuar për herë të parë, kështu mund të tingëllojë edhe si një rebelim!

Friday, 17 February 2012

Per Gjiren, Pavaresia fillon brenda nesh

Këngëtarja atraktive Gjira është bërë aktive këto orë në facebook në prag të 4-Vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ku ka shkruar në profilin e saj kështu: “Urime moj Kosovë, Urime Populli im, Pavarësia fillon brenda nesh, DASHURI, LOJALITET, TOLERANCE DHE RESPEKT, sepse vetëm së bashku mund të arrisim maksimumin! PEACE & LOVE - Ju dua!”.

Këngëtarja e hitit “C’ka po don me knu zemër” e ndjen më shumË dashurinë për vendlindjen e saj, pasi ajo jeton ka shumë vite jashtë Kosovës./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
For Gjirën Independence begins within us

Attractive singer "bays" has become active on Facebook these hours ahead of the 4th Anniversary of the Declaration of Independence, which has written on her way: "Love Kosovo Congratulations, Congratulations my people, Independence starts within us, LOVE, loyalty, tolerance and respect, because only together can arrisim best! PEACE & LOVE - I love you. " Singer the hit "What I do with knu heart" feels more love for her homeland because she has lived many years abroad. / Albavipnews /


Monday, 13 February 2012

Gjira per 2 ore nje kenge Amsera Rekes (Video)

Kenga e Gjires dhe Ardit klikohet nga te gjithe

Tragjedia që preku familjen Reka nga Restelica e qytetit të Dragashit ka inspiruar këngëtarët Gjira dhe Ardi të realizojnë një këngë për ta.Dyshja kanë vendosur t’ia kushtojë një këngë Amsera Rekës, vajzës pesëvjeçare që mbijetoi tmerrin e ortekut që goditi këtë fshat të shtunën në orët e para të mëngjesit.

Ishin trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës, ata që shpëtuan këtë vogëlushe nga ferri i peshës së borës dhe konstruksioneve të shtëpisë së rrënuar mbi të. Ndersa Albulena Kajtazi, menaxherja e Gjires ka treguar se kenga u be per 2 ore dhe nuk do te kete ndonje klip me cilesor, pro keshtu. Teksti i kenges dhe idea erdhi nga Gjira, ndersa kenga po degjohet dhe komentohet ne cdo portal dhe eshte vene si audio duke shprehu dhimbjen per kete tragjedi/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Wednesday, 11 January 2012

Gjira Kendon Vetem Shqip...

Gjira: Me pelqen te kendoj vetem ne shqip

Prinderit kendonin dhe kendojne pothuajse te gjithe ne familjen e saj. Keshtu ka treguar, mes tjerash, e ftuar ne programin ‘Pro Shqip” ne Top Kosova Radio, kengetarja Gjira, e cila se fundi solli hitin me titull “C’ka po don me t’knu zemer”.

Ajo eshte shume patriote dhe nuk i pelqen te kendoje ne gjermanisht apo anglisht. Sipas saj ajo tingellon me bukur ne shqip, andaj kendon vetem ne gjuhen amtare, pavaresisht se dhe te huajt ne Gjermani, ku ajo jeton, e pelqejne muziken e saj.

Gjira thote se ka kenduar qysh e vogel, pasi kenga eshte hobi me i madh i saj dhe asnje pune tjeter nuk mund ta beje me mire sesa te kendoje.

Kengetarja e ka gati edhe nje kenge pak me te bute, qe titullohet “Baby”. Vajza shume e komentuar kohet e fundit per hitin e saj, pritet serish te na befasoje./maksim gjokaj/top kosova radio/telegrafi/

Wednesday, 4 January 2012

Gjira e zbut me “Baby”

Prindërit këndonin dhe këndojnë pothuajse të gjithë në familjen e saj. Kështu ka treguar mes tjerash në programin ‘Pro Shqip” e ftuar në Top Kosova Radio këngëtarja Gjira që solli një “tërmet hit” me titull “Ç’ka po don me t’knu zemër”.

Është shumë patriote, dhe nuk i pëlqen të këndojë në gjermanisht, apo anglisht, por tingëllon më bukur e kënduar në shqip për këtë tha se këndon vetëm në gjuhën amtare, pavarësisht se dhe të huajt në Gjermani ku ajo jeton e pëlqejnë muzikën e saj.

Ajo ka kënduar qysh e vogël, pasi është hobi më i madh i saj dhe asnjë profesion tjetër nuk mund ta bëjë më mirë se sa të këndojë. Ajo ka gati edhe një këngë pak më të butë në tekst dhe ritëm që u dëgjua për herë të parë në valët e Top Kosova Radio me titull “Baby”.

Vajza shumë e komentuar kohët e fundit për hitin e saj, pritet sërish të na befasojë. Maksim Gjokaj/kosova sot/

Ndiqni intervisten ekskluzive ne "Pro Shqip" te Top Kosova Radio me moderator Maksim Gjokaj:

 - - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 3 January 2012

Gjira dhe “Loja e saj shpërblyese"

Këngëtarja e re dhe e talentuar Gjira,që kohët e fundit është përfolur shumë për këngën e saj “Çka po don me t’knu”,së fundmi në faqen e saj zyrtare ka publikuar një video ku fansave të saj u porositë që të dërgojnë një video me performancën e tyre me këngën e saj “Çka po don me t’knu”.

Si rezultat i gjithë kësaj ai/ajo që performon më së miri fiton bluzën e këngëtares me të cilën performoi në klip./Grazzi/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjira and her "rewarding game"

Singer young and talented bays, which has recently been much maligned for her song "Çka po don me t’knu" recently in her official website has released a video where her fans to send messages video of their performance with her ​​song "what I want to t'knu" where as a result of all this he / she who performs best singer wins the shirt of which performed in the video. / Grazzi /.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online