All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gjon Karrica. Show all posts
Showing posts with label Gjon Karrica. Show all posts

Thursday, 26 June 2014

Gjon Karrica sjell super këngë me aktorin e ndjerë Mixhën Ramë (Video)

Sapo ka ardhur me një video shumë interesante dhe me një ritëm që të bën të kërcesh duke kujtuar bukur ‘Vallen e Rugovës’, këngë kjo që është lansuar nga artisti Gjon Karrica. ‘Miz Kxeh’ quhet kënga dhe është në bashkëpunim me aktorin e madh Fitim Domi, i njohur si Mixha Ramë, i cili u nda nga jeta vetëm pak ditë më parë.

Nga vetë këngëtari me një stil unik ne mësojmë se spoti i këngës është realizuar nga një producent zviceran konkretisht nga Bengamin Ott, ndërsa për tekstin është kujdesur vetë artisti në bashkëpunim me aktoren Teuta Sadiku. Kënga nuk ka vetëm ritëm që do të kthehet në një hit të verës, por edhe parade ku Mixha Ramë ironizon femrat e mbushura me silikon.

Klipi ka nisur të pëlqehet shumë edhe në kanalin Youtube, e ndërsa Gjon Karrica ka në plan një tjetër bashkëpunim që do ta zbulojmë në ditët që vijnë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
John Karrica song brings super late actor Ram Mixhën

Once a video has been very interesting and at a pace that makes beautiful dancing remembering 'Dance of Rugova', this song is launched by artist John Karrica. 'Kxeh Miz' song is called and is in collaboration with the great actor Profit Domi, known as Mixha Rame, who passed away just a few days ago.

Tuesday, 1 October 2013

Gjon Karrica ne ZHSHA me veshje nga Räuber

Një nga artistët e rinj por shumë atraktiv Gjon Karrica në mbrëmjen e 2 tetorit në spektaklin Zhurma Show Awards do të jetë i pranishëm.

E duke ditur se ai është po kaq atraktiv edhe me veshjen e tij dhe stilin ne zbuluam se ai do të vishet ekstra me një stilist të famshëm i cili quhet Räuber, dhe po bën shumë zhurmë me stlimet e tij në evropë.

Stilisti i ka përgaditur eksra garderobë vetëm për artistin e hitit “Lugati”. Ne ju sjellim edhe këtë foto ekskluzive që jeni duke e parë këngëarin me disanjerin e tij./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://www.teksteshqip.com/gjon-karrica/lajme_5557.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
John Karrica in ZHSHA dress from Räuber

One of the young artists but very attractive John Karrica the evening of October 2 Noise spectacle Awards Show will be present. And knowing that he is equally attractive with his clothes and style we discovered that he will wear an extra celebrity stylist who called Räuber, and is making a lot of noise with his stlimet in Europe.

Designer wardrobe eksra has prepared for the artist's hit single "ghost". We also bring you this exclusive photo you are viewing këngëarin with his disanjerin. / Maxim Gjokaj /

Wednesday, 25 September 2013

Gjon Karrica me plot nominime ne ZHSHA (Video)

Si duket hiti i tij i sjellë me një super video me titull “Lugati” është pëlqyer kaq shumë saqë ka ra edhe në syrin e organizatorëve të eventimentit më të madh të muzikës “Zhurma Show Awards 2013, dhe për këtë ai është i nominuar në disa vende.

Eshtë fjala për këngëtarin atraktiv Gjon Karrica ku mësojmë se do të jetë i pranishëm në këtë event dhe pse jo me plot pretendime për ndonjë cmim.

Po me kë do të shoqërohet ai në tapetin e kuq, si do të duket ai, pritet të shihet me datën 2 tetor. Artisti është nominuar në tre kategori për “Best New Artist”, “Best Male” dhe për cmimin e Diasporës.

Me poshte ndiqni nominimet e kenges “Lugati”/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
John Karrica nominations in full ZHSHA
Monday, 2 September 2013

E kujt eshte femra e 'Lugatit' apo 50 cent?(Video)

Atë e njohin të gjithë falë superhitit të tij me nofkën 'Lugati", por ne zbulojmë se ai ia paska rrëmbyer femrën reperit të njohur botërtor 50 Cent.

Këngëtari atraktiv shqiptar Gjon Karrica duket në këtë foto me bukuroshen Jessy Hannessy, vajza e cila ka qenë e lidhur më parë me 50 Cent, e ne zbulojmë se kjo vajzë ka qenë mike shumë kohë më parë me këngëtarin shqiptar, madje ata janë takuar në Zvicër, ku artisti jeton.

Mos vallë Gjoni është duke përgaditur dicka të nxehtë me vajzën? Le të presim deri sa të zbulojmë ende më tepër, ndërsa këngëtari i hitit 'Lugati" po mendon të konkurojë këtë vit për herë të parë në festivalin "Kënga Magjike"./Maksim Gjokaj/

Sunday, 7 July 2013

Revista PALOMA - 6 Korrik 2013

Revista PALOMA, 6 Korrik 2013
 • Aferdita Dreshaj: Zemra me eshte thyer disa here! Djali ne klip nuk eshte i dashuri im!
 • Enca Haxhia: Ku ka me mire se t'i kesh te gjitha!
 • Linda Halimi, pjese e "Playboy"
 • Adelina Tahiri i ve kusht Arian Canit: Mua ose Aferditen ne emision! Cani zgjedh Aferditen!
 • Dren Abazi: Jam nje shpirt i lire!
 • Gili: Pse nuk bej nderhyrje estetike. Nuk dua qe ne jeten e perditshme te dukem si ne ekran
 • Big Brother; Ditet e Elones ne France...
 • Alban Skenderaj i propozon per martese Miriam nen uje
 • Dajana Shabani, seksi ne plazh
 • Dafina nuk rruan sqetullat!
 • Dhurata Dora: Nuk jam kopje e Tunes dhe Dafines! Me pelqen shume vetja!
 • Nga Niko Komani: Vera ne Plazh 2013

Sunday, 30 June 2013

"Lugati", nje super kenge dhe video nga Gjon Karrica (Video)

“Lugati” kështu quhet kënga e sjell nga këngëtari atraktiv Gjon Karrica, i cili jeton në Zvicër, por është nga Kosova.

Video është pritur mjaft mirë dhe ka marrë shumë klikime në kanalin Youtube, ndërsa xhirimet e kësaj video janë realizuar nga produksioni ‘Max Productions’ në Tiranë.

Shumë stil dhe mjaft ritëm sjell Gjon në këtë këngë të re, me tekst të vetë artistit dhe muzikë nga një producent i njohur në Zvicër. Mund të themi duke u nisur nga muzika dhe teksti e deri në klipin e punuar flitet se kjo është një nga këngët më të vecantë të sjella këtë vit në tregun muzikor shqiptar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
John Karrica, with a super video

"Ghost" so called song brings out John Karrica attractive singer, who lives in Switzerland, but is from Kosovo. Video is well received and has received many clicks on Youtube channel and video footage of this production are carried out 'Max Productions' in Tirana.

Very stylish and very rhythm John brings to this new song, the artist's own text and music by a well-known producer in Switzerland. We can say given the music and lyrics of work to talk clip this is one of the most special songs this year brought in Albanian music market. / Maxim Gjokaj /

Friday, 31 May 2013

Nje klip i cuditshem shqiptar po vjen

Nje këngë shqiptare e cila pritet të dalë shumë shpejt në treg do të jetë tepër e vecantë.

Portali ynë mëson se këngëtari Gjon Karrica, sapo ka përfunduar xhirimet e një videoklipi shumë të vecantë dhe të kushtueshëm që e ka realizuar në Tiranë te “Max Productions”.

Kënga quhet “Lugati” dhe është shkruar nga vetë Karrica dhe Anton Nue, ku ky i fundit ka realizuar edhe mnuzikën, dhe është artist shqiptaro-zviceran.

Në video kanë marrë pjesë shumë statistë, afër 90 dhe kur video do të vijë do të lërë me gojë të hapur të gjithë, ne zbuluam edhe një foto nga ky klip që po vjen./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A clip of Albanian strange coming

Sunday, 10 February 2013

Shqiptari qe bashkepunon me producente te huaj

Gjon Karrica

Do te sjelle shume shpejt nje video te trete, e cila do te jete, sic thuhet, e treta e verteta, shume interesante  qofte me ide dhe me tekst.

Ky eshte kengetari i ri nga Gjakova, por qe jeton prej vitesh ne Zvicer, Gjon Karrica. Ne mesojme se ai po bashkepunon me emra te njohur te muzikes se huaj, mes te tjeresh me producentin Anton Nue.

Gjoni shquhet per nje talent dhe stil te vecante ne muzike, ndersa kengen me te re me titull ‘Lugati’ e ka gati dhe se shpejti do ta realizoje dhe videon ne Prishtine./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lasso collaborating with foreign producers

Will soon bring a third video, which will be, as they say, third truth, very interesting if ideas and text. This is a young singer from Gjakova, but living for years in Switzerland, John Karrica. We learn that he is collaborating with prominent foreign music, among others with producer Anton Nue.

John is known for a special talent and style in music, while new song titled 'Lugati' is ready and will soon realize and video in Pristina. / Maxim Gjokaj /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online