All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gjyste Vulaj. Show all posts
Showing posts with label Gjyste Vulaj. Show all posts

Friday, 25 July 2014

Mega Event me artistët më ‘in’ në koncertet në Kosovë

Ka kohë që edhe në Kosovë kanë nisur organizimet dhe koncertet në këtë sezon me plot zhurmë popullate.

E natyrisht që sidomos të rinjtë që vijnë për të kaluar pushimet në vendlindjen e tyre duan argëtim, e për këtë ka menduar shumë mirë duke sjellë artistët shqiptarë më ‘in’ Robert Ukaj, menaxheri i njohur i kompanisë ‘Mega Event’ në Zvicër.

 Ne mësojmë se pikërisht nga kjo kompani super e sukseshmë në Diasporë me eventet që bën, ka mbeldhur yjet duke i sjellë në Kosovë si Gjyste Vulën, Sabri Fejzullahun, Leonida Marjakaj, Mark Marku, Nora Muqaj.

Do të jetë një super mbrëmje në datën 28 Korrik në Stubëll të Vitisë për Ditën e Mërgimtarëve që mban fimën e këtij organizatori dhe do të arëgtohen në zërin e këngëtares më atraktive shqiptare Gjyste Vulaj dhe super talentin Mark Marku si dhe këngëtares bukuroshe Nora Muqaj.

Më pas po këta artistë do të mblidhen në Gjakovë në një tjetër shoë në Pishinën Arbi për të argëtuar shqiptarët dhe pushuesit në mbrëmjen e 29 korrikut, një mbrëmje që do të prezantohet nga një moderator i njohur. Që tani kanë nisur intersimi i madh për këto dy koncerte ku falë kompanisë ‘Mega Event’ shqiptarët do të mund të argëtohen pa limit duke dëgjuar këngëtarët më të mirë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mega Event with artists 'in.' concerts in Kosovo

Monday, 9 December 2013

Një Mega Party në New York me Gjyste Vulën

Nata e parë e vitit të ri që po vjen 2014 këngëtaren e madhe Gjyste Vulaj do ta gjejë në Amerikë e kontretisht në New York, pasi ajo është e ftuar në një super mbrëmje që është quajtur “Nata Shqiptare në New York” për të festuar Vitin e Ri me qindra e mijëra shqiptarë atje.

Gjyste Vulaj po përgaditet që të mbledhë të gjithë shqiptarët në këtë show madhështor për të festuar ditën e parë të Vitit të Ri.

Organizatorët e sukseshëm të mbrëmjeve muzikore Rifat Demiri dhe Fatmir Cuka kanë menduar që të sjellin një mega mbrëmje në ditën e parë të vitit 2014, ndërsa mësojmë që tani kanë nisur pronotimet, pasi edhe vendet për këtë koncert janë të kufizuara.

Artisten e madhe Gjyste Vulaj do ta shoqërojë si gjithmonë bashkëshorti i saj muzikanti i njohur Sokol Vulaj si edhe artistët Hajro Ceka, Elizabeta Marku.

Një mbrëmje që nuk duhet të mungoni sidomos ju shqiptarë që jeni afër New Yorkut për të marrë pjesë në këtë mbrëmje madhështore ku 100 përqind do të jetë ‘live’ ndrësa mbrëmjet e organizuara nga Rifati kanë gjithmonë vulën e suksesit  dhe adresa është kjo: ‘5 Star Banquet 13-05 43 rd Ave Lond Island City, NY 11101’./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A Mega Party in New York with Miley Seal

Saturday, 9 November 2013

Jozefina Kryeziu: “Gjyste Vulaj më ndryshoi jetën”

Është nënë e dy djemve dhe bashkëshorte e mirë, por ajo adhuron dhe e përcjell gjithmonë të rejat e këngëtares së saj të preferuar Gjyste Vulaj.

Kjo është Jozefina Kryeziu me origjinë nga Kosova, por që jeton në Zvicër e cila ka dëshirë me shumë emocione të tregojë për artisten e saj që e don më së shumtë dhe që e dëgjon nga mëngjesi deri në darkë.

“Pse unë e dua këtë këngëtare është sepse jo vetëm ka këngë të bukura dhe bën muzikë të mirë, por është edhe një person shumë i dashur, dhe sa herë unë e kam takuar ose kam biseduar me të kanë ndryshuar shumë gjëra në jetën time, me një fjala Gjystja dhe muzika e saj kanë ndryshuar jetën time.”-Kështu tregon për ne Jozefina e cila e ka takuar atisten për herë të parë në një koncert në Diasporë në muajin Maj të vitin 2012.

Wednesday, 6 November 2013

Të duash Gjysten dhe Sokolin si Fran Bezhi

Kemi dëgjuar shpesh herë se VIP-at e huaj kanë shumë fansa, por tashmë nëse do të flasim për një artiste shqiptare sic është Gjyste Vulaj, atëherë edhe ajo ka shumë fansa.

Ne e kemi takuar një djalosh i cili quhet Fran Bezhi dhe që e adhuron shumë Gjysten dhe për ne ka treguar se pse e do ai kaq shumë. “Ajo është një këngëtare shumë e mirë dhe njëkohësisht ka një jetë private shumë të pëlqyer”-thotë mes tjerash djaloshi i ri i cili ruan si kujtim shumë takime me artisten dhe me bashkëshortin e saj Sokolin, ai është takuar me ta 8 herë.

Adhuruesi i këngëtares jeton në Augusburg të Gjermanisë, ka lindur në Berlin por që origjina e tij është Gjakova, sapo ka marrë një dhuratë nga artistja e tij e preferuar, konkretisht një dvd ku në të është 20 vjetori i Gjystes dhe për këtë ndjehet shumë i nderuar.

Frani tregon se këngëtaren e ka takuar  për herë të parë në vitin 2009-të në Lucern dhe nga emocioni vetëm ka bërë fotografi me të dhe nuk ka folur aspak, ndërsa nuk e harron kurrë dhe e mban si një kujtim të bukur një mbrëmje në Kressbronn (Bodensee) kur ai ka pasur mundësi të rrijë me Gjysten dhe Sokolin.

Saturday, 31 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 31 Gusht 2013
 • Mirjeta e BB, lidhja e re me biznesmenin, pas divorcit: "Pas dy muajsh lidhje, me bleu nje Maserati 130 mije paund"
 • Ilir Meta, me pamje te re, regjimi qe e dobesoi 30 kg
 • Rike Roci: Ja si mund te zgjase nje dashuri si e jona. Pushime ne Spanje me te dashurin!
 • Jorida Rustemi, pushimet luksoze me pasanikun grek
 • Kejdi Mehmetaj, 20-vjecarja qe mund te jete deputete e LSI
 • Vellezerit Laco, kete sezon spektakel te ri me musicals
 • Blerim Destani: Seksi eshte sport qe kerkon energji
 • Jonida Vokshi: Transformimi i look-ut ishte befasues, ja cfare kam ndryshuar tjeter. Per aq kohe sa jetoj mes dashurise pa kushte, i besoj
 • Me e bukura e Malesise eshte futbollistja Irena Dedivanaj
 • Eni Vasili dhe Arbana Osmani shijojne ditet e fundit te gushtit ne plazh
 • Sonte martohet ministrja e ardhshme e Integrimit, Klajda Gjosha
 • Silva Gunbardhi dhe Dafi, fanatike per lidhjen e tyre

Wednesday, 28 August 2013

Gjyste Vulaj, vesh serish fustanin e bardhe...

... serish nuse

Kengetarja atraktive Gjyste Vulaj ka shenuar 20 vjetorin e marteses se saj. Ajo ne kete mbremje te cilen e ka organizuar ne Ulqin ne pranine e shume mysafireve ka veshur serish fustanin e bardhe, duke i kujtuar vitet e para te marteses.

“Para shume vitesh me date 16 gusht, u bera nuse. Po me kujtohet mengjesi i atehershem, me vinte per te qare cdo moment, ndjeja dhimbshmeri e malle per motrat qe po i le, e isha motra e madhe e tyre, pastaj babin e shihja aty ketu, fshehtas duke qare dhe fshire lotet. Ne anen tjeter deshiroja te dilja sa me bukur qe Sokoli te befasohet nga bukuria. Vertete isha e bukur, por nuse nuk dola aq e bukur sikur isha pa grim, isha 16 vjecare vooo”, ka shkruar ajo ne rrjetin social Facebook.

Sunday, 21 April 2013

Gjyste Vulaj, nje mama e perkushtuar

Duket sikur ajo është një mama repere, me lukun e saj të cilin vazhdon të befasojë, është kjo këngëtarja e dashur Gjyste Vulaj dhe në prehër ka djalin e saj, Besartin.

Duket se është një mama shumë e përkushtuar, dhe e lumtur skajshmërisht, por përveç kësaj ajo ka javë që ka nisur agjentën e saj të shumë koncerteve në Diasporë.

Burimi Maksimnews
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj a devoted mum

Looks like she is a mum benchmarks, with its lukun which continues to surprise, is that the singer had Gjyste Vulaj lap and has her son, Besart.

It seems that is a very devoted mother, and extremely happy, but other than that it has launched agjentën week that its many concerts in the Diaspora.

Sunday, 10 March 2013

Gjyste Vulaj: Si ma ndryshoi jeten Besarti...

Ua keshilloj te gjitha femrave nje femije ne moshen time

Ajo eshte nje nga femrat me te drejtperdrejta te skenes shqiptare. Gjyste Vulaj, vjen ne nje rrefim ekskluziv per gazeten “Panorama”, duke treguar se si eshte te jesh nene e dy femijeve, si po e perjeton endrren e saj, sa e ndihmon bashkeshorti, si ishte shtatzenia ne kulmin e angazhimeve profesionale, aborti ne vitet e para te marteses ne moshen 16-vjecare dhe shume gjera te tjera ne lidhje me jeten e saj. Lexoni intervisten ne vazhdim…

Jeni bere nene e dy femijeve, na e pershkruani pak si eshte nje dite e juaja tani?
Meqe jam akoma ne Amerike dhe Rozana per shkak te shkolles eshte kthyer ne Mal te Zi, per te kujdeset motra ime Kristina. Ketu kam motren e vogel Marinen, e cila po me rri gati per cdo gje qe kam nevoje. Si nene e nje femije te porsalindur, nuk kam kohe per asgje, sepse gjate gjithe kohes jam prane tij fizikisht dhe psikikisht, me ka bere per vete, nuk dua te futem ne detaje si e tek, por po ju tregoj se Besarti me se miri rehatohet kur i kendoj kengen “Zemer, zemer, ooo Besarti zemer”.

Friday, 8 March 2013

8 Marsi i veçante i nenave VIP

“E tërë ajo që është e bukur te njeriu është krijuar prej rrezeve të diellit dhe prej qumështit të nënës dhe kjo na mbush me dashuri për jetë”. Kështu shkruante dikur shkrimtari i madh, Maksim Gorki.

Por, megjithëse në vendin tonë vazhdohet ende të ketë pikëpyetje a është festë e femrës në përgjithësi, apo e vetëm e nënës, një gjë është e sigurt se gjinia femërore në këtë festë respektohet si asnjë ditë tjetër.

Por, ne u interesuam të dinim se cili 8 Mars mbahet mend më shumë nga disa artiste të skenës, të cilat e festojnë edhe vetë këtë festë, pasi janë jo vetëm të suksesshme, por edhe nëna të devotshme.


Edona Llalloshi: “Çdo 8 Mars ne motrat mblidhemi dhe duke e ditur shijen e nënës sonë i bëjmë një dhuratë për këtë festë, por mua gjithmonë në këtë festë më bie të këndoj. Ndërsa për mua si nënë është viti i dytë që e festoj, ndërsa është bashkëshorti im që kujdeset për mua. Mund t’i veçoj këto dy vitet e fundit të kësaj feste, duke e ditur që e festoj edhe unë si një nënë. Ndërsa, në këtë 8 Mars do të këndoj në Ferizaj”.

Saturday, 9 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Shkurt 2013
 • Angela Martini i rremben Paris Hilton te dashurin milioner. Tim Vogele, i dashuri i ri i modeles shqiptare, eshte trashegimtar i nje pasurie familjare disa milion dollareshe
 • Paparacet kapin Aferdita Dreshajn ne vilen e Leonardo Di Caprio-s ne Miami, reagon Shpati
 • Hermes Nikaj: Pretendoj postin e zedhenesit ne Bashki, Lulzim Basha me kerkoi vete
 • Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla, po bejme plane per martese dhe femije
 • Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit
 • Alketa Vejsiu rrefehet per here te pare per jeten e saj private
 • Silva Gunbardhi refuzon t'i kendoj Kryeministrit Berisha: " Jam origjinale, nuk ndikohem lehte!"
 • Gjyste Vulaj behet nene per here te dyte, vjen ne jete Besarti
 • Ciljeta behet nene: "Zoti donte qe djalin ta lindja ne ditelindjen time"
 • Gent Bushpepa, gjithandej me te dashuren.

Revista BLUETOOTH - 9 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Shkurt 2013
 • Ingrit Gjoni nene e perkushtuar. Ben pazar me te birin, Parid. Fotot e pare te te voglit te kengetares
 • Noizy: Kam bere seks me Tunen dhe Adelinen. Jane te egra! Te dashurat e mia, superseksi por budallaqe. 
 • Aferdita Dreshaj: S'e kam tradhtuar Shpatin, Di Caprion e kam shok te mire. Njoh te dashuren e tij. Ishim ne nje feste mes miqsh.
 • Shpat Kasapi: E njoh edhe une Di Caprion, s'jam xheloz
 • Linda Halimi: Si i humba 37 kilograme. Big D me do pa hile
 • Fituesit e RTSH-s "mat" ne aeroport, gati kenga per festivalin europian
 • Korab Shaqiri prezanton te dashuren
 • Arben Cmeta: Tirana qe sjell une ne album!
 • Dafina Zeqiri tregon linjat
 • Rosela Gjylbegu: "Edhe paparacet me respektojne"
 • Ciftet qe fitojne nga fama e njeri-tjetrit: Big Basta & Vesa Luma, Besart Kallaku & Xhensila Myrtezaj

Friday, 8 February 2013

Gjyste Vulaj pagezon djalin me emrin e fansit

Këngëtarja Gjyste Vulaj e ka sjellë në jetë, pas shumë viteve, fëmijën e saj të dytë dhe menjëherë, pa nguruar, e ka publikuar foton e bebes së saj, duke shkruar “I bukuri i mamit”.

Ajo e ka lindur atë në Amerikë dhe mësojmë se e ka pagëzuar me emrin e një prej fansave të saj më të mëdhenj, Besart.

Tashmë familjes së dy artistëve i shtohet edhe një pjesëtar tjetër, pas vajzës, Rozanës, ndërsa këngëtarja është munduar që po atë ditë të falënderojë në ‘Facebook’ miqtë dhe adhuruesit e shumtë për urimet që i ka marrë. /Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Gjyste Vulaj baptizes son named fansit

Singer Gjyste Vulaj brought to life, after many years, her second child, and immediately, without hesitation, published a picture of her baby, writing "The beauty of my mom." She has borne him to America and learn that he has been baptized with the name of one of her biggest fans, Besart.

Family of two artists already added another member, after girl, Rozanës, while the singer has tried that day to thank the 'Facebook' friends and many fans who wishes received. / Maxim Gjokaj /.

Wednesday, 6 February 2013

Gjyste Vulaj sjell ne jete djalin

E ka pagëzuar me emrin Besart, djalin e saj këngëtarja e njohur shqiptare Gjyste Vulaj.

Ne mësojmë se ajo e ka sjellë sot në jetë fëmijën e saj të dytë, pikërisht në Amerikë ku edhe ajo ndodhet.

Këngëtarja më popullore shqiptare është mbuluar me mesazhe dhe urime pafund edhe në rrjetin social. Urime dhe me jetë të gjatë Besarti!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj brings in life son

It has been baptized with the name Besart, her son-known Albanian singer Gjyste Vulaj. We learn that she has brought today to be her second child, especially in America where it is located. Albanian folk singer is covered with messages and endless congratulations social network. Congratulations and long life Besart! / Albavipnews /

Thursday, 3 January 2013

Kengetaret, asnje peng te madh ne 2012-n

Kaloi edhe një vit, ku artistët kanë qenë të organizuar në forma dhe mënyra të ndryshme, sidomos këngëtarët dhe me ta ne kemi biseduar për të kuptuar nëse në vitin që kaloi kanë pasur ndonjë peng që e kujtojnë dhe për arsye të ndryshme nuk e kanë realizuar.

Por, shprehja më e shpeshtë e tyre gjatë prononcimit për gazetën tonë ka qenë kjo: “Asnjë peng nuk më ka mbetur”.

Megjithëse këngëtarët e njohur shqiptarë të rinj dhe të vjetër në karrierën e tyre muzikore janë treguar paksa diplomatikë duke na kujtuar se pengje nuk kanë pasur, për shkak se albumet, këngët dhe videot kanë rezultuar të suksesshme, por e gjitha kjo falë fansave të tyre të shumtë. E dikush shkurt e dikush më gjatë flasin për këtë temë.

Aurela Gaçe: “Asnjë peng nuk më ka ngelur. I kam realizuar të gjitha ato që ia kisha vënë qëllim vetes. Nga ana profesionale arrita  të  “promovoja albumin e ri që kisha 2 vjet që punoja, nxora në treg video të reja, këngë të reja. Realizova koncert recital në Tiranë, ku çdo gjë ishte “live”. Pata mundësinë të isha në USA, Itali e Vlorë për festën e Pavarësisë dhe  të merrja një emocion të papërshkrueshëm. Nga ana humane, këtë vit ndiej se jam njeri shumë i lumtur dhe e plotësuar si femër. Jam nënë e një vajze 1-vjeçare dhe kjo është lumturia dhe arritja më e madhe e jetës.”

Wednesday, 2 January 2013

Fenomeni Rita Ora


Të gjithë e quajnë fenomen dhe yll këngëtaren Rita Ora.

Kështu ka nisur edhe ideja jonë në bisedën me disa nga artistët më të njohur shqiptarë, ku për gazetën tonë kanë treguar dikush me disa fjalë e dikush nga krenaria që u dhuroi të gjithë shqiptarëve me suksesin e saj kjo artistë shqiptare me famë botërore, kanë shumë fjalë për të thënë për të.

Edhe ata vetë si artistë shqiptarë do të donin një ditë të kishin famën e saj, por konkretisht  çfarë mendojnë këngëtarët tanë për Rita Orën?

Genta Ismajli:  “Gëzohem për suksesin e saj, si të gjithë shqiptarët. Edhe unë mendoj njëjtë me ta.”

Ermal Fejzullahu: “Për Rita Orën çfarë të them, isha dje duke e analizuar në një performancë të “X Factor” të UK, dhe për mua ajo është një yll i lindur dhe po na e n’drit fytyrën kudo që shkon dhe kështu ne i urojmë edhe shumë më shumë sukses.

Wednesday, 12 December 2012

Gjyste Vulaj: Kam 10 vjet qe bej plan shtatzenine

Megjithese tani ka hyre ne muajin e tete te shtatzenise, kengetarja Gjyste Vulaj se fundmi eshte lavderuar per trupin e saj ende ne forme. Tashme, eshte bere e ditur se ajo ka udhetuar ne Amerike, me konkretisht ne New York, ku pritet te linde djalin, perndryshe femijen e dyte te saj me Sokolin.

Shtatzenia e saj e dyte vjen pas shume vitesh, por nuk eshte se ajo nuk e ka konceptuar kete me heret:

"Gjerat me rendesi i mendoj gjate, ne fakt kam 10 vjet qe e mendoja kete shtatzeni por angazhimet e mia muzikore me kane bere qe ta shtyj vit pas viti...", ka thene mes tjerash kengetarja per gazeten "Paloma".

Ka treguar se ka pasur nje shtatzeni te veshtire, por kjo nuk do te jete shtatzenia e saj e fundit, pasi Gjystja ka deshire te kete dy djem dhe dy vajza. /Albavipnews/

Monday, 10 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 10 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Bleona Qereti reagon ne facebook per lajmin se ka refuzuar dreken me Rita Oren dhe e klasifikon si lajm te rreme!
 • Rita Ora paralajmeron turin e saj britanik "Radioactive" qe fillon me 28 janar
 • Rob Kardashian akuzon Riten per tradhti. Rita nuk i eshte pergjigjur akuzave. Por, me vone ai poston se asnjehere nuk ka permendur emrin e Rita Ores dhe se ai respekton femrat!
 • Festivali i RTSH nise me 20 dhjetor!
 • Gjyste Vulaj zgjedhe Ameriken per te lindur djalin
 • Zanfina Ismajli xhiron klipin "Te kerkoj"

Sunday, 9 December 2012

Revista PALOMA - 8 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 8 Dhjetor 2012
 • Gjyste Vulaj zgjedh Ameriken per lindjen e djalit. "Ju rrefej per shtatzenine time te veshtire... Kam stilin alla Gjyste!"
 • Xheni Hallulli: Shpirti im binjak gjendet ne trupen e "Portokalli"-se
 • Luana dhe Adriani, me te dashuruar se kurre
 • Seldi behet producent, hapen studion e tij
 • Rob Kardashian: Nuk e quajtur Rita Oren kurve! Kam respekt per te!
 • Dy fytyrat e Stresit. Arkimedi eshte nje filozof i zgjuar. Stresi, nje djale i levizur qe mban arme sepse s'le njeri ta poshteroje
 • Frederik Ndoci, menaxheri i Lek Plepit
 • Gerta Heta, nje femer ne karriere, me nje familje te mrekullueshme: Jam shefe me vizion perendimor!
 • Ku do te kendojne artistet per Vitin e Ri?
 • Imelda, ish-banorja e "Big Brother", rrefen perse vendosi te rrise gjoksin
 • Bleonen e kopjojne te gjitha!
 • In Love: Dashnor Diko & Etleva, te dashuruar ne qytetin e serenatave. Dashnor Diko: Nuk kam enderruar  ndonjehere qe gruaja ime te jete nje princeshe.

Tuesday, 4 December 2012

Gjyste Vulaj drejt Amerikes per te lindur djalin (Video)

I kanë mbetur edhe dy muaj dhe pak derisa ta sjellë në jetë djalin e saj, i cili do të jetë fëmija i saj e dytë. Po flasim për Gjyste Vulën, e cila ka treguar se po bëhet gati dhe me lejen e mjekut do të udhëtojë shumë orë në lartësi për të mbërritur në Amerikë, ku do ta sjellë në jetë djalin e saj.

Ndërsa për emrin ka thënë se e ka menduar, por nuk ka vendosur ende, dhe me siguri do të jetë një emër i bukur shqiptar. Per me shuem ndiqni rrefemin e saj ne programin MIX-MAX.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj to America to give birth to son

The remaining two months and less until they bring to be her son, who will be her second child. Talking about Gjyste seal, which has shown that getting ready and the doctor's permission to travel many hours to reach heights in America, which will bring to life her son. While the name has said that he thought, but has not decided yet, and will certainly be a nice name Albanian. For shuem follow her rrefemin we MIX-MAX program.
M. GJ.

Saturday, 1 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Dhjetor 2012
 • Floriana Garo: Ju rrefej per Rita Oren mbrapa kuintave. Rita e lodhur dhe e emocionuar.
 • Argjentina Ramosaj: Me Vedatin kishim mosmarreveshje, do bej duet me Florin
 • Stresi: Si i perjetova kater javet ne burg, mbaj arme per siguri
 • Zbulohet i dashuri i ri i Dafina Zeqirit, me profesion truproje
 • Tony Dovolani, shqiptari qe fiton "Dancing With The Stars" ne Amerike
 • Motra e Ermeles se BB4 le burgun pas dy vitesh, perfiton nga amnistia per 100-vjetor
 • Klipi i Gaxhes 500 mije klikime per 24 ore, zhduket mistershem nga YouTube
 • Pirro Cako i shmanget zhurmes se koncertit te Inves, 100-vjetorin e feston jashte
 • Gjyste Vulaj: Edhe pse shtatzene, ofertat per koncerte nuk munguan

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online