All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gold AG. Show all posts
Showing posts with label Gold AG. Show all posts

Monday, 17 March 2014

‘IB Events’ solli një super mbrëmje me yjet e muzikës

Gjatë mbrëmjes së shtunë të 15 marsit në diskon e njohur të shqiptarëve në Neuus të Gjermanisë në ‘GoldenTime’ kompania e njohur e organizimeve ‘Ib Events’ kishte ftuar këngëtarët më ‘in’.

Ndërsa shqiptarët që jetojnë në Gjermani kishin mbushur këtë club për të dëgjuar dhe u argëtuar me artistë me me zë sic ishte Gold Ag, Zajmina Vasjari, Noizy, Astrit Mulaj.

Artistët kanë performuar hitet e tyre për shqiptarët që jetojnë  në Diasporë, ndërsa organizime të tilla e plot sukse nën firmën e ‘IB Events’ dhe drejtuesit të saj Ilir Balija, vazhdojnë të jenë të pranishme gjithmonë  e më shumë atje. /Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
'IB Events' brought a super evening with music stars

During the evening of Saturday March 15th diskon known Neuus Albanians in Germany in 'Goldentime' organizations recognized company 'Ib Events' had invited singers 'in'. While Albanians living in Germany had filled the club to listen and entertain with sound artists as was Gold Ag, Zajmina Vasjari, Noizy, Astrit Mulaj.

Artists have performed their hits for Albanians living in the Diaspora, while organizations such successes under the full signature of 'IB Events' and its leaders Ilir Balija, continue to be more and more present there. / Maxim Gjokaj /

Wednesday, 22 January 2014

Ciljeta, Noizy dhe Goldi gati për ta ndezur Luzernin

Quhet disko “Scala” e cila me përmasa shumë komode do të promovohet në ditën e parë të muajit shkurt, e ku do të mbledhë të gjithë shqiptarët që jetojnë në Luzern të Zvicrës dhe në vendet përreth për tu argëtuar.

Ne mësojmë se me 1 shkurt në hapjen e saj do të jetë një show gjigand ku artistët më “in” të momentit do të marrin pjesë si këngëtarja bombë Ciljeta, reperët super të dashur për publikun Noizy dhe Goldi si dhe Varrosi, ndërsa ky koncert me shumë supriza do të moderohet nga Maxi.

Pronari i night club “Scala” z.Muhamer Jashari tashmë ka gati cdo gjë për të pritur shqiptarët që tashmë kanë nisur të rezervojmë edhe vendet për tu argëtuar nga ora 22:00 deri në orën e para të mëngjesit.

Ky ambient i cili ndodhet në Kussnacht a.R alte Zugerstrasse në Luzern 1 tashmë do të jetë vendi ku shqiptarët do të kalojnë mbrëmjet më të bukura të jetës së tyre, duke nisur nga fillimi i shkurtit e më pas në shumë mbrëmje dhe festa me artistët më të mirë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ciljeta, Noizy and Goldi ready to turn on Lucerne

Monday, 22 July 2013

Gold AG: Si iu ktheva rruges se Zotit!

Mund te kisha vdekur ne gjendje te dehur, i jam kthyer rruges se Zotit

Para pak ditesh, rreperi i njohur nga Kosova GOLD AG lancoi ne tregun muzikor kengen e tij me te re, ne bashkepunim me kengetaren Beatrix Ramosaj te titulluar "Sa vite". Menjehere pas prezantimit te saj ne rrjetet sociale, Youtube, si dhe kanalet muzikore kane mberritur pershtypjet e dashamiresve te te dyja paleve, te cilet e kane vleresuar kete kenge si nje nder duetet me te bukura shqiptare. Aktualisht, Gold Ag eshte ne pauze profesionale. Si nje besimtar i devotshem mysliman, keto dite ai po agjeron, pasi muaji i Ramazanit per kengetarin konsiderohet si periudha e sakrifices se njeriut ne shenje mirenjohjeje per Zotin. Po sa i takon jetes private, si po shkojne gjerat per Gold Ag? Si ka qene jeta e tij deri me tani? Cfare eshte dashuria per te dhe cilet jane kujtimet me te bukura qe ai ruan ne memorie? Te gjitha keto rreperi na i zbulon me poshte.

Tuesday, 25 June 2013

Po vjen Meda me Gold Ag dhe Vjollcen

Ashtu sic kishte thënë edhe në programin ‘Mix-Max’ këngëtari i njohur Meda sapo ka realizuar edhe klipin më të ri i cili pritet të vijë së shpejti.

E këtë rradhë nuk do të jetë Getoar Selimi, dhe Tuna, por reperi i njohur Gold Ag dhe këngëtarja Vjollca Haxhiu në një bashkëpunim shumë intersant të tyre.

Meda ka treguar se është gjithmonë i gatshëm për bashkëpunime me kolegët, ndërsa megjithëse njihet si një artist shumë i paguar qoftë edhe në reklamën e fundit me familjë e tij, ai nuk ka dëshirë kurrë të tregojë për shuma parashë që merr apo edhe që jep për bamirësi.

Ndërsa brenda vitit ai ka thënë se do të sjellë edhe klipe të reja dhe një album në treg.

Burimi http://teksteshqip.com/meda/lajme_5005.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meda ready for cooperation with Gold Ag and blue,

Friday, 24 May 2013

Gold AG dhe Beatrix se shpejti me klip

Beatrix ne finalen e "Top Fest 10"

Kenga me titull "Sa vite", do jete bashkepunimi me i ri mes dy artisteve, Gold AG dhe Beatrix Ramosaj, qe se shpejti pritet te lancohet me videoklip. Mesojme se pjese e kenges do te jete edhe Astrit Stafaj me gitare.

Perndryshe, kengetarja e re dhe e bukur, Beatrix Ramosaj, ka treguar ne rrjetin e saj social se eshte teper e lumtur qe kenga e saj "Prekem ndadal" eshte kualifikuar per finalen e "Top Fest 10" qe mbahet me 8 Qershor ne Pallatin e Kongreseve. Ajo ka falenderuar fansat, bashkepunetoret dhe familjen qe e besuan ate te prek finalen.

Fakti qe kjo po ndodh ne vigjilje te ditelindjes se saj me 9 qershor, eshte edhe nje arsye me teper qe kengetarja t'i gezohet ketij lajmi. Interpretimi i saj ne "Top Fest" eshte pelqyer nga fansat dhe urojme Beatrix ta shijoj kete sukses. /Albavipnews/

Wednesday, 22 May 2013

Noizy dhe Goldi gati “Ça i bonet vetes”

Janë bashkuar dy reperët e njohur shqiptarë për të sjellë një hit.

Noizy dhe ‘Gold Ag’ sapo kanë kënduar një këngë në duet me titull “Ça i bonet vetes’ dhe kënga në versionin audio  është e punuar nga një artist i huaj me emrin Kajmir, ndërsa një pjesë të tekstit e ka shkruar Goldi dhe pjesën tjetër Noizy.

Mësojmë se djemtë janë duke menduar që shumë shpejt këtë këngë ta sjellin edhe me video dhe mendohet se kënga është një diss kundër  labelit tjetër ‘Babastars’. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy and Goldi ready "Bonet himself ca"

Both benchmarks are united Albanian known for bringing a hit. Noizy and 'Gold Ag' have just sung a duet song titled "The Cha Bonet self 'and the song in the audio version is made by a foreign artist named Kajmir, while a part of the text was written and the rest Goldi Noizy.

Sunday, 19 May 2013

Gold AG dhe Nora Mucaj i japin fund lidhjes...

Gold Ag ndahet nga Nora

Nuk ka ecur ashtu sic eshte menduar lidhja e tyre, nderkohe qe puna, bashkepunimet dhe koncertet po i shkojne si mos me mire. Fjala eshte per reperin e njohur kosovar, Gold Ag dhe kengetaren e aktoren Nora Mucaj, te cilet kane qene ne nje lidhje me njeri-tjetrin, por qe vetem pak dite me pare kjo lidhje eshte prishur. Nuk mund te themi se arsyeja eshte largesia, pasi reperi me emrin e vertete Arian, udhetonte shume ne diaspore ku jo vetem kishte mundesi te kendonte, por edhe te rrinte me teper me te dashuren e tij qe jetonte atje. Por shpesh ndodhte per arsye muzike edhe per te takuar te dashurin e saj, Nora vinte ne Prishtine. Ditet e fundit, Nora eshte pare ne krahet e Ermal Merdanit, djaloshit te “BB5”, por kete here vetem per videon e saj me te re qe e ka realizuar ne Tirane, dhe qe misterin e ka kerkuar vete ajo, ndersa Goldi eshte pare ne bashkepunim me nje kengetare te re, Zana Kuci. Sic duket, edhe ne kete rast ajo thenia se veshtire qe dy kengetare te jetojne gjate se bashku, rezulton se eshte e vertete.

Saturday, 18 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 18 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 18 Maj 2013
 • Arian Cani, 45-vjetori hot. Politikane dhe artiste mes balerinash seksi topless
 • Flori Mumajesi e akuzon se nuk di te kendoje, reagon Gaxha: Ti je gei! Adriani: Nuk e kam ekzagjeruar me fjalen gei, se ia kam falur shume here ofendimet, nuk ballafaqohem me te se nuk ia vlen.
 • Ja cfare ben Joana pas daljes nga "Big Brother", fotot. Ervini i "BB4": Cfare me tha per Janin dhe Anaidin.
 • Kleoniki Delijorgji vjen me foto shume sensuale. Niki: Do doja te sfiloja per "Victoria's Secret"
 • Anjeza Shahini: Ndihem mire, fejesa eshte ne planet tona
 • Rikja fut ne sherr Ilirin me Elonen, plas xhelozia, e duan te dy per vete
 • Dalja e Joanes, ul adrenalinen e Anaidit. Shpendi i papozicionuar, nuk merret vesh ke pelqen dhe ke jo
 • Ermal Merdani: Finalistet sipas meje!
 • Kush e vesh Ilir Meten?

Monday, 8 April 2013

“Harrove” e Gold Ag super e klikuar

Vetëm për tre ditë kënga dhe videoklipi më i ri i reperit Gold Ag me titull ‘Harrove’ ka shkruar afër 150 mijë klikime, ky është një sukses dhe tregon se sa shumë e kanë pritur fansat këtë këngë me një tekst dhe vijë melodike shumë të bukur.

Reperi më i famshëm shqiptar megjithëse mes shumë angazhimeve që ka, falenderon të gjithë ata që e kanë vlerësuar këtë këngë ku brenda ka një mini-film shumë interesant.

Imagjinoni se sa shikime do të ketë ky hit pas një jave?./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Forgotten", the super Gold Ag clicking

Just three days the song and video are the new benchmark Gold Ag entitled 'Forgotten' has written close to 150 thousand clicks, this is a success and shows how much the fans have been waiting for this song to a text and very beautiful tune .

Monday, 18 February 2013

Artistet shqiptare me dy flamuj

Kosova tashmë ka pesë vjet që e ka simbolin e vet, edhe kur i referohet flamurit të një shteti.

Por sa po mësohen më këtë flamur VIP-at dhe a kanë ata vetëm një flamur kuqezi apo edhe flamurin e Kosovës.

Dikush thotë se flamuri kombëtar është i pazëvendësueshëm, e dikush tjetër thotë që po mësohen edhe me flamurin tonë. Për më tej, artistët janë rrëfyer për gazetën tonë.

Gena: Po i kam të 2 flamujt, madje m’i kanë dhuruar fansat nëpër koncerte dhe për këtë arsye i mbaj, sepse kanë vlerë të dyfishtë për mua.... Një, sepse është flamuri i vendit tim dhe jam krenar për të dhe tjetra sepse janë dhuratë nga fansat e mi që dhe kjo ka vlerë të veçantë për mua.

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Monday, 21 January 2013

Revista BLUETOOTH - 19 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 19 Janar 2013
 • Zajmina Vajsari: Njeriu te cilit i detyrohem gjithcka. Kengetarja seksi, se shpejti me nje kenge hip-hop. Oret qe kalon ne shkolle dhe pse s'po e shikojme me ne jeten e nates.
 • Zanfina: Mbaja arme per vetembrojtje, ja e verteta e arrestimit tim. Mediat publikojne urdher-arrestin, kengetarja: Ndryshova shtepi!
 • Politikanet shqiptare qe lyejne floket: Fatos Nano, Sokol Olldashi, Jemin Gjana, Vangjel Tavo, Arben Ristani, Genc Ruli, Ridvan Bode, Bamir Topi, Andis Harasani, Kreshnik Spahiu...
 • "The Voice"; Flasin anetaret e jurise: Kush duam te fitoje...
 • E bija zbulon fotot e rinise se Eli Fares
 • Si u shnderrua Michelle nga shefe, ne grua per Obamen
 • "Grate e divorcuara" shkojne ne Elbasan
 • Ledri Vula, pjese e jurise "#InstaKosova"
 • "Arushi" qe riktheu Teuta Kurtin
 • Gold AG, reperi ne mbrojtje te ceshtjeve patriotike

Thursday, 3 January 2013

Kengetaret, asnje peng te madh ne 2012-n

Kaloi edhe një vit, ku artistët kanë qenë të organizuar në forma dhe mënyra të ndryshme, sidomos këngëtarët dhe me ta ne kemi biseduar për të kuptuar nëse në vitin që kaloi kanë pasur ndonjë peng që e kujtojnë dhe për arsye të ndryshme nuk e kanë realizuar.

Por, shprehja më e shpeshtë e tyre gjatë prononcimit për gazetën tonë ka qenë kjo: “Asnjë peng nuk më ka mbetur”.

Megjithëse këngëtarët e njohur shqiptarë të rinj dhe të vjetër në karrierën e tyre muzikore janë treguar paksa diplomatikë duke na kujtuar se pengje nuk kanë pasur, për shkak se albumet, këngët dhe videot kanë rezultuar të suksesshme, por e gjitha kjo falë fansave të tyre të shumtë. E dikush shkurt e dikush më gjatë flasin për këtë temë.

Aurela Gaçe: “Asnjë peng nuk më ka ngelur. I kam realizuar të gjitha ato që ia kisha vënë qëllim vetes. Nga ana profesionale arrita  të  “promovoja albumin e ri që kisha 2 vjet që punoja, nxora në treg video të reja, këngë të reja. Realizova koncert recital në Tiranë, ku çdo gjë ishte “live”. Pata mundësinë të isha në USA, Itali e Vlorë për festën e Pavarësisë dhe  të merrja një emocion të papërshkrueshëm. Nga ana humane, këtë vit ndiej se jam njeri shumë i lumtur dhe e plotësuar si femër. Jam nënë e një vajze 1-vjeçare dhe kjo është lumturia dhe arritja më e madhe e jetës.”

Wednesday, 2 January 2013

Kengetaret, shpenzime per te qene “in”

Nuk janë vetëm femrat ato që duhet të duken bukur në një video, por edhe meshkujt, apo qoftë edhe në një ditë të zakonshme dhe të lirë të tyre, jo vetëm gjinia e bukur është meraklie e të veshurit.

E për tu dukur bukur dhe ’in’ dhe duke qenë se je në syrin kritikues të njerëzve të tjerë të thjeshtë, artisti mundohet të vishet bukur dhe të duket mirë në një video.

Këtë vit që iku sollën shumë klipe, sa i kushtuan ata rëndësi, apo a i fituan ato para që shpenzuan na rrëfejnë vetë këngëtarët e njohur shqiptar.

Aurela Gaçe: “Oh, sigurisht shpenzova shumë në albumin tim të ri, në klipet pasuese sigurisht, dhe të gjitha këto kanë shumë kosto.  Nuk i kam bërë llogaritë  a i fitova menjëherë çfarë shpenzova, por  diçka është e ditur, kur punon shumë , edhe rezultatin  e sheh.”

Rovena Stefa: “Do të gënjeja nëse do të thosha se nuk shpenzova, nganjëherë më shumë se sa duhet kur i referohem harxhimeve, pasi unë si këngëtare i kushtoj shumë rëndësi dukjes, për të ardhur pranë fansave më bukur dhe gjithmonë e më mirë.

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Wednesday, 24 October 2012

Goldi dhe Nora te lumtur sjellin duetin e dyte

Quhet “Mendoj”, kënga më e re e cila në mbrëmjen e së mërkurës ka ardhur me një video, e kënduar nga reperi i famshëm shqiptar Gold Ag dhe këngëtarja dhe aktorja Nora Muqaj. Këtë herë dueti duket më i lumtur se kurrë dhe nuk bëjnë sikur aktrojnë, pasi tashmë janë të lidhur.

Videoklipi plot jetë është realizuar nga produksioni “M Production”, ndërsa menjëherë në kanalin Youtube ka marrë shumë pëlqime.

Një histori e bukur dashurie që reflektohet te kjo këngë e ëmbël, ndërsa cifti nu ka dashur të lë anash edhe njërin prej cmimeve që sapo morën si një “Best Couple” dhe që edhe në video shihet një moment i marrë nga spektakli “Zhurma Show Awards 2012”.

Po në duetit tjetër cifti do të jetë i martuar? Ndoshta! Deri sa të vijë kënga tjetër ne kënaqemi me këngët e tyre më të re “Mendoj”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Goldi and Nora happy to bring the duo's second

Called "I", the new song which on Wednesday evening has come up with a video, sung by the famous rapper Albanian Gold Ag and singer and actress Nora Muqaj. This time the duo seems happier than ever and do not pretend to act out, as already related. Video clip full of life was carried out by production "M Production" Immediately Youtube channel has received consents.

A beautiful love story that is reflected in this sweet song, while nu couple wanted to leave aside one of the prices I just received a "Best Couple" and in the video shows a moment taken from the show "Noise Show Awards 2012 ". What other duo couple will be married? Maybe! So how come other song we be satisfied with their new songs "I". / Albavipnews /

Thursday, 20 September 2012

Gold Ag kenge per shqiptaret e denuar ne Serbi (Audio)

Reperi i njohur shqiptar Gold Ag ka lansuar këngën e tij më të re “Shqiptar me zemër”.Kënga është publikuar vetëm një ditë pasi në Beograd janë dënuar njëmbëdhjetë pjesëtarë të ashtuquajturit “Grupi i Gjilanit” me 116 vjet burgim.

Kënga është në bashkëpunim edhe me këngëtarin Hysni Klinaku dhe eshte hedhur si fillim ne audio, por mund te kete edhe klip pak me vone./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Ag song sentenced Albanians in Serbia

The rapper known Albanian Gold Ag has launched his new song "Albanian with the heart."
The song was released just a day after the Belgrade sentenced eleven members of the so-called "Group of Gnjilane" 116 years in prison.The song is in collaboration with the singer Hysni Klinaku / Albavipnews /

Friday, 7 September 2012

Kengetaret shqiptare dhe plazhet nudo

Ndërsa këto ditë në të gjitha portalet shqiptare po qarkullojnë disa foto nudo të këngëtares Bleona Qereti, ndoshta si tentativë keqdashëse para koncertit të saj që do të mbahet sot në Prishtinë, besoj se kolegëve të saj kur i kanë parë këto foto u ka ardhur keq dhe janë tronditur duke bërë që të reflektojnë më mirë ata.

Por, jashtë kësaj, ne ditë më parë, gjatë temperaturave të larta të verës, e realizuam një anketë me disa këngëtarë shqiptarë që pranuan të flasin se a u pëlqen atyre që të marrin ngjyrë kudo dhe t’i frekuentojnë plazhet nudo.

Ne kemi dëgjuar se disa artistë shqiptarë i kanë frekuentuar ato, sidomos në Ulqin, por si duket artistët që ne pyetëm nuk i pëlqejnë plazhet e tilla, madje dikush e quan absurde pozimin në plazh nudo, por kishte edhe nga ata që nuk u pengonte. Por, ndërsa në bregdetin shqiptar në Shqipëri një plazh nudistësh ndalohet ende me ligj, çfarë thonë këngëtarët tanë në lidhje me frekuentimin e një plazhi të tillë?

Drenusha Latifi:
- Unë i falënderohem Zotit që më jep mundësinë të shkoj në dete e pishina dhe pak ka rëndësi se nga cilat anë marr ngjyrë, unë edhe kështu nuk jam e bardhë, marr lehtë ngjyrë nuk kam çfarë të ekspozohem shumë.

Wednesday, 15 August 2012

Nora Mucaj ne krahet e Gold Ag


Ata të dy kanë realizuar një videoklip dhe një këngë me titull “Me ty” e ndoshta ia kanë dedikuar njëri-tjetrit, pasi sipas disa burimeve reperi Gold Ag dhe këngëtarja dhe aktorja Nora Mucaj janë në lidhje me njëri-tjetrin.

Madje mësojmë se po i ecën shumë mirë dashuria e tyre dhe shpesh herë i shohim bashkë si në këtë foto që jeni duke parë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Nora Gold Mucaj in the arms of Ag

They both have made ​​a video and a song titled "With You" and perhaps have dedicated one another, because according to some sources Ag Gold rapper and singer and actress Nora Mucaj are related to each other. Even we know is doing very well their love and often see in this picture along as you are seeing. / Albavipnews /

Friday, 20 July 2012

Bezdia e VIP-ave ne foto me fansat ne plazh

Nuk kanë shumë kohë për të bërë pushime dhe për të marrë rreze, sepse ata punojnë të paktën në ditët më të nxehta të verës.

Por artistët tanë ndonjë ditë para se të këndojnë në mbrëmje në një ambient veror, shfrytëzojnë ndonjë orë për të marrë disa rreze.

Por si reagojnë ata nëse ndonjë fans i tyre i takon afër pishinës apo detit dhe do të ketë një kujtim me artistin e preferuar. A janë këngëtarët tanë të ‘marrueshëm’ kur gjenden përballë fansit me rroba banje dhe u shmangen fotove të tilla? Ne i kemi pyetur disa prej tyre dhe ja se çfarë na tregojnë ata në këtë situatë.

Drenusha Latifi
Zakonisht po i shmangem se edhe munden ta keqpërdorin, unë kam shumë frikë dhe bezdi.

Grupi Aurora
Të jesh njeri i famshëm ngërthen me vete elemente pozitive dhe negative.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online