All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Graciano BB5. Show all posts
Showing posts with label Graciano BB5. Show all posts

Sunday, 27 May 2012

Banoret e “Big Brother 5” harbohen pas spektaklit final

Nuk kanë qenë të gjithë në after party që u organizua pas natës finale të ‘Big Brother Albania 5’. Por ata që kanë qenë e kanë “djegur” diskon ‘Saint Tropes” në Tiranë.

Ishin edhe disa nga finalistët, nuk mungoi Arbri, Liami, Genta, Anila, Vlashi, Graciano, Lorena, Klaudia, Gerta etj. Por si duket Ermali dhe Franceska nuk ishin, apo të paktën syri ynë në këto foto nuk na i zuri. Megjithastë ata që ishin janë harbuar fare duke hypur edhe sipas në banak e duke kërcyer./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Residents of "Big Brother 5" running wild after the final spectacle

There have been all After parties that took place after the final night of 'Big Brother 5'. But those who have been "burned" disco "Saint Tropes" in Tirana. There were also some of the finalists, not missing Arbri, Liami, Genta, Anila, Vlashi, Graciano, Lorena, Claudia, Gerta etc.. But it seems Ermali and Francis were not, or at least our eyes in these pictures took us there. Megjithastë those who are enraged at being dun even under the counter and jumping. / Albavipnews /

Monday, 7 May 2012

Graciano sheh si me te forte Arbrin

Graciano Tagani ka lënë shtëpinë e “Big Brother” pas 2 muaj e 3 javësh lojë. Vetëm pak orë më pas, ai i sheh me sy tjetër situatat brenda në shtëpi. Ndonëse e ka akuzuar shumë herë Arbrin si zar i Liamit, tashmë mendon se është Arbri ai që e ka vënë në lojë Liamin.

“Lidhja me Lorenën do të vazhdojë normalisht”

Graciano Tagani ka spikatur në këtë edicion të “Big Brother” për karakterin e tij luftarak. Ndonëse banorët ia vinin gjithnjë në pah moshën 19-vjeçare, ai është përballur me pjesën më të madhe të tyre. Në përballje me Gentën, priste që loja e tij të vazhdonte deri në finale. Për sa i përket lidhjes së shumëdiskutuar të tij me Lorenën, shprehet se gjërat do të vijojnë natyrshëm, sepse ata janë të njëjtët persona si brenda dhe jashtë shtëpisë. Konkurrenti më i fortë për të është Arbri.

Një javë e vështirë pas një nominimi që të vuri përballë me Gentën. E prisje që publiku të votonte ty për të dalë nga shtëpia?
Realisht nuk e prisja, por më bëhet shumë qejfi për Gentën që arriti të vazhdonte lojën, sepse është një nga mikeshat e mia më të mira atje brenda. Nuk e prisja të dilja, sepse ky ishte nominimi i parë i Gentës dhe pati shumë luhatje, ndërkohë që unë isha 6 herë në nominim dhe i pata rezistuar.

Thursday, 15 March 2012

Në “Big Brother 5” ka plasur “Puci-Puci”

Reality-shou më i ndjekur shqiptar “Big Brother 5” po na befason në aspektin e krijimeve të çifteve me bollëk. Pishina dhe relaksi në të kanë bërë që Ermali, Françeska, Graciano dhe Lorena të shkëmbejnë pafund puthje, duke treguar se po duhen.

Ndërsa, ditë më parë Lorena kishte treguar se ishte e virgjër në një komunikim me të dashurin e saj të gjetur aty brenda, balerinin Graciano. E nëse ajo është vërtet ashtu, me këto lloj dashuriçkash të tyre i bie që kur të dalin nga “BB5”, vajzat të dalin shtatzëna. Megjithëse pak si herët kanë nisur “lidhjet-lojë” në këtë edicion, por sëmundja “Puci-Puci” i ka prekur thuajse të gjithë konkurrentët./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
In "Big Brother 5" has burst "Puci-Puci"

Reality-show followed the Albanian "Big Brother 5" is surprising in terms of creative couples abound. Swimming and relaxing in Ermali have made​​, Francis, Graciano and share Lorena endless kiss, showing that they are needed.

While Lorena day ago had shown that he was a virgin in a communication with her ​​boyfriend to find it inside, balerinin Graciano. And if it is indeed so, with these kind of intrigue that gets them when they emerge from "Bb5" pregnant girls appear. Though few have started earlier as "links-game" in this edition, but the disease "Puci-Puci" has affected almost all competitors./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Saturday, 3 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 3 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Mars 2012
 • Besa Kokedhima: Muziken e bej per pasion, jetoj modestisht. Fotot ekskluzive nga femijeria, marredhenia me te atin dhe te dashurin. "Babai eshte heroi im, ngjajme shume te dy". "Po jetoj dashurine e jetes time... Eldi, partneri me i mrekullueshem". "E vogel doja te behesha mjeke"
 • Adrian Gaxha: Ja pse u ndava nga Luana! Vajza e Top-it ne Facebook 2 jave me pare per Gaxhen: Gezuar Ditelindjen Jeta Ime! "Lidhja me Luanen, si martese qe ne diten e pare"
 • Franceska sherr me modelen. Ja pse u skualifikua nga show i Aurela Hoxhes
 • Klaudja, baristja seksi
 • Graciano, jeta pa te atin
 • Ermal Merdani, berber me kohe te pjesshme
 • Besarda: Kisha frike se me pergojonin, prandaj dola. "S'kam te dashur, mendova vetem per veten time"
 • Emirjeta e BB5: Tani do iki nga Shqiperia. "Arjola vajze e kompletuar, Liamin e shoh si fitues"

Tuesday, 28 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 24 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 24 Shkurt 2012

 • Albulena e BB5, ish e dashura e nje te martuari, ne listen e romancave edhe nje personazh VIP
 • Kengetarja Semi Jaupaj, ish e dashura e Gracianos. Pse perfundoi lidhja e tyre...
 • Xhelozia e te dashurit, arsyeja qe Besarda braktisi lojen e BB5
 • Melisa Zaganjori: Marredhenia ime me Edgarin, burrin e mamase sime
 • Agnesa Vuthaj: Ku dhe si e kam njohur Metin e BB5
 • Jeta e Liam (Armandos) dhe fama e tij ne Gjermani

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 24 February 2012

Albulena of Bb5, former girlfriend of a married man, on the list of romances one VIP character
Semi Jaupaj singer, former girlfriend of Gracianos. Why their relationship ended ...
Jealousy of lover, this is why Besarda abandoned the game of BB5
Melissa Zaganjori: My relationship with Edgarin husband of my mum
Agnes Vuthaj: Where and how do I know the Bb5 Metin
Life of Liam (Armandos) and his fame in Germany ]]

Wednesday, 22 February 2012

Graciano i BB5 miqesi me Ronela Hajatin...

Zbulohet miqesia e Gracianos me Ronela Hajatin

Menjehere pasi u shfaq ne ekran si konkurent i Big Brother, nisen te qarkullojne edhe fotot e para qe kane lidhje me jeten e Gracianos para hyrjes ne kete reality show. Behet fjale per disa imazhe ku duket qarte se mes tij dhe kengetares Ronela Hajati ka nje miqesi te ngushte, madje ata kane shume foto ku shfaqen te dy te perqafuar, sigurisht si dy miq te mire dhe asgje me shume. Pjesa me e madhe e fotove jane te shkeputura nga momentet e jetes se nates, ku edhe Ronela ka qene gjithmone shume afer Gracianos, c’ka konfirmon se njihen prej kohesh se bashku. Madje mesohet se Graciano ka qene shpesh edhe pjese e koreografive te kengetares, e cila duket se ka preferuar qe mikun e saj te jete protagonist i kengeve te saj. /shqiptarja/shkurt 2012/

Sunday, 19 February 2012

Big Brother Albania 5 nise aventuren...

Starton Big Brother 5

“Big Brother 5” ka nisur aventuren me 15 personat qe hyne te shtunen mbrema ne shtepine me te vezhguar.

Ata jane: Gentiana nga Devolli, Meti nga Prishtina, Ermali nga Memaliaj, Graciano, te cilit vendimi per tu bere pjese e lojes iu komunikua ne shtepine e tij, Arjola nga Pogradeci, Edgari, 52 vjec nga Tirana, Emirjeta nga Shkodra, Anila nga Tirana, Flori nga Baldushku, Besarta e cila jeton ne Itali, Albulena nga Prishtina, Erjoni nga Tirana, Elvisi nga Gjakova, Liami i cili jeton ne Gjermani dhe Gjoni i cili jeton ne Itali.

Ne studio Arbana Osmani, opinionist Arjan Konomi, ndersa Vellai i Madh ka nisur menjehere me te papriturat. Asnjeri prej atyre qe hyne nuk konsiderohet ende banor zyrtar i shtepise. Vendimi se cili do te largohet nga shtepia te shtunen e ardhshme mes Ermalit, Metit dhe Elvisit do ta marre Gentjana.

Big Brother u ka ngarkuar atyre te bejne disa gjeste kortezie ndaj vajzes gjate javes dhe ai qe do te rezultoje me pak i pelqyer nga Gentjana do te largohet.

Per te tjeret sfidat jane perpara. /top channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online