All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Graciano Tagani. Show all posts
Showing posts with label Graciano Tagani. Show all posts

Sunday, 28 October 2012

Graciano i BB, feston 20 vjetorin me "belly dancing" [VIDEO]

Graciano Tagani, balerini simpatik qe mori famen si pjesemarres ne "Big Brother", keto dite ka festuar ditelindjen e tij te 20-te, ne "Nunu Club" ne Tirane, ku ka ftuar miqte, familjaret, personazhe nga Big Brother dhe nga ekrani, si dhe gazetare, raportojne mediat ne Tirane. Me pas, Graciano dhe ka hedhur nje video te festes ne Youtube.

Ne video Graciano, te cilet miqte e nxoren jashte lokalit, lexohet te jete i shqetesuar per mosardhje te mysafireve, gjersa per te ishte pergaditur nje surprize, kur pas kthimit brenda, lokali ishte mbushur perplote nga miqte te cilet ishin fshehur per ta befasuar.

Atmosfera eshte ndezur me dy balerina qe kercyen "belly dancing" per te kenaqur Gracianon. Balerini mori shume dhurata por me specialja ka qene ajo nga mamaja e tij, nje makine e tipit "Mercedes Benz" qe iu dorezua me nje prezantim te shoqeruar me fishekzjarre. /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 17 August 2012

Genta puth vellaun Graciano

Ka kohe qe Big Brother 5 Albania ka mbaruar dhe konkurrentet jane shtruar mire ne rrethin e tyre shoqeror, por sic duket dashuriçkat s’kane fund. Kemi pare Françesken me Ermalin duke bere pushime ne bregdetin jugor duke qendruar prane dhe duke shijuar momentet intime mes tyre, madje kane dhene edhe intervista.

Ndersa Genta vazhdon aventurat e saj prej vajze çapkene, pas ndarjes me te dashurin e saj Rubensi, sic duket ajo ka nisur nje jete te re me nje çun ne Tirane. Ndersa sot zbulojme se qenka dhe nje tjeter ‘çun’ qe eshte i lidhur me te.

Ne foto shfaqet Genta qe eshte duke u puthur as me shume as me pak se me Gracianon e Edicionit te kaluar te Big Brother, puthja e tyre ne buze le hapsira per interpretime te ndryshme, por pista e pare eshte natyrisht ajo e nje lidhje intime midis tyre ku sic shihet qarte ne foto te dy po e shijojne me pasion kete moment. /Epelqej.com/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta kiss brother Graciano

Has long Big Brother 5 over and competitors are well spread in their social circle, but apparently dashuriçkat no end. We have seen Françesken ErMaLi doing south coast vacation by staying at and enjoying intimate moments between them, and even have given interviews.

Saturday, 7 July 2012

Revista BLUETOOTH - 7 Korrik 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Korrik 2012
 • Ekskluzive: Gjobat e papaguara te politikaneve. Ministri i Brendshem, Flamur Noka mban rekord me 17 gjoba.
 • Intervista; Anbeta Toromani: E mbaja me buke! Oni Pustina me vodhi leket, diten qe u ndame!
 • Adelina Berisha "shkon" ne burg
 • Breanne Benson, u pergjigjet shqiptareve: Familja ime e di qe jam pornostare!
 • Graciano, nga "Big Brother" tek "Amici": Me zgjodhi Celentano, por mund te me penalizoje gjuha!
 • Lorik Cana, pushime me te dashuren italiane ne Shqiperi
 • Big Basta: Ju pres sot ne mbremje
 • Cfare do te thote Ledi Vokshi?
 • Tuna dhe Diellza me te njejten veshje
 • Ciljeta: Jam nje vajze singell, por e lumtur
 • "O Dafinen, o familjen", Xheri i vendos kushte te birit
 • Shqiptaret lobojne per Rita Oren
 • Gent Bushpepa nuk hedh hap pa te dashuren

Saturday, 23 June 2012

Graciano konfirmon ndarjen me Lorenen...

Graciano: Jemi ndare. Lorena: S’dua te flas per kete histori

Stina e nxehte ne boten e showbizit mbahet si periudha kulmore e vitit ne te cilen lulezojne dhe perfundojne historite e dashurise. Personazhet me te ‘ fresket’ te tregut te cilet pushtojne faqet e para te suplemeteve roze cdo vere jane ish banoret e “Big Brother”. Arsyeja kryesore e ketij fenomeni ka te beje me faktin se publiku mesohet t’i shohe ata pergjate tre muajve te transmetimit, dhe me mbarimin e spektaktlit kurioziteti per te mesuar gjithcka ndodh me ta vazhdon. Lajmi i fundit na vjen per ciftin Graciano- Lorena te cilet u njohen dhe u lidhen brenda shtepise se famshme dhe historia e tyre vazhdoi deri pak dite me pare.

Tuesday, 19 June 2012

Graciano dhe Lori ndahen...

Graciano ndahet nga Lori

Qe prej krijimit te lidhjes brenda shtepise se “BB5” fansat nuk ishin shume entuziaste dhe shume pak besonin ne historine e tyre. Graciano dhe Lorena, cifti simpatik i krijuar brenda shtepise se “BB”, i ka dhene fund romances se dashurise, e cila gjate qendrimit brenda ne shtepi dukej si e tille vetem darkave, kur flinin bashke...Sic mesohet, dy banoret kane vazhduar jeten e tyre, pavaresisht se vazhdojne te shoqerohen me njeri-tjetrin. Graciano madje mesohet se ka nje tjeter vajze tashme ne krah, por identiteti i saj nuk dihet... /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Graciano separated from Lori
Since the creation of connectivity within the home "Bb5" fans were very enthusiastic and very few believed in their history. Graciano and Lorena, charming couple established the home of "BB", has ended the romance of love, which during their stay in the house just seemed like such a dinner, when they were sleeping together ... As we learn, two people have continued their lives, despite continuing to socialize with each other. Graciano even taught that already has another girl on the side, but its identity is unknown ... / bluetooth /
+tag: tagani lorena kostandini ]]

Friday, 1 June 2012

Genta vazhdon te thure bejte

Vajza e cila doli e treta në finale në “Big Brother 5”, Genta si duket ojo gjen kohë që të hyjë në facebook dhe pse jo të ngacmojë me rimën e bejteve të saja.

Këtë herë ajo kishte shkruar kështu në facebookun e saj “vellackoja im i dytë , për ty të gjithëve ja nxjerr sytë, kur isha brenda më ngrije gjakun, se mos më zemeroheshë kisha merakun.”.

Këto vargje ajo i kishte krijuar për Gracianon, të cilin ajo edhe kur luante lojën në BB  e quante vëlla. Urojmë që me këto bejte Genta të realiozojë dëshirën për të qenë pjesë e spektaklit të humorit “Portokalli”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta continues to compose bayt

The girl who was third in the finals on "Big Brother 5" ojo Genta finds time seems to go on facebook and why not to tamper with its rhyme of Bayt. This time it was written so in her Facebook "My second vellackoja, for you shall issue all eyes, when I was inside me blood freeze, no more angry that I had anxiety.".

These verses she had created for Gracianon, which she played the game even when BB called brother. We hope that with these bayt Genta to realiozojë desire to be part of the spectacle of humor "orange". / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Monday, 14 May 2012

Revista PALOMA - 12 Maj 2012

Revista PALOMA, 12 Maj 2012
 • Big Mama: Jam e lumtur ne dashuri!
 • Genta dhe Franceska puthen plot pasion. Ermali shijon pamjen... dhe jo vetem!
 • Flasin familjaret e banorit te "Big Brother": Pas "Big Brother" per Liamin ka dasem!
 • Arber Cepani feston ditelindjen me balerina "belly dancer"
 • Ledri i dedikon kenge me te shara Noizyt
 • Arbana Osmani dje me e kritikuara, sot me e pelqyera!
 • Ndahet Ema Andrea nga i dashuri 10 vjet me i ri
 • Tuna, kujdes nga mbrapa!
 • Martohet Ledio i "Zone e Lire"
 • Anjeza Shahini, feste gjigante per 25 vjetorin
 • Greta Koci heq dore nga posti ne FRPD (ky lajm eshte pergenjeshtruar)
 • Graciano: Isha me i miri! Duhej ta fitoja une "Big Brother"
 • Eraldo Musabelliu, Beckham-i shqiptar!
 • "Big Brother" Deftesa nga Ogreni dhe Neda

Saturday, 12 May 2012

Revista BLUETOOTH - 12 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 12 Maj 2012
 • "Dasma Tironse" percan artistet. Te perjashtuarit: Jemi te indinjuar, kemi nje jete qe kendojme per Tironen!
 • Aleksandri i Ciljetes arrestohet per trafik droge. Zacaj eshte ndaluar ne Itali per trafikim te lendeve narkotike.
 • Graciano: Fotot nudo e ndihmuan Genten! Rrefimi i banorit: Si do te shkoje lidhja me Lorenen
 • Neda e BB4 e rrezikon diplomimin, s'ka paguar leket e shkolles
 • Rozana Radi: Jeta ime e re mes Tiranes dhe Prishtines. Te dija se ku doja te jetoja, tani do te isha martuar me Kreshen.
 • Eneda Xhelili shtatzene, pret vajze
 • Franceska dhe Genta puthen ne buze
 • Sequi zv/ministrit: Garen duhet ta fitoj une...
 • Vrapi i Majlinda Bregut
 • Mamaja e Gertes: Jetojme me biznesin e tim shoqi. S'jemi te pasur, por veshim rroba pasanikesh.
 • Ervini: Joni s'ka pse behet xheloz, me Ermelen thjeshte miq

Tuesday, 8 May 2012

Graciano: Lidhja me Lorenen do te vazhdoje...

Graciano Tagani
Graciano: Kam nderruar mendim, Arbri ka vene ne loje Liamin

Graciano Tagani ka lene shtepine e “Big Brother” pas 2 muaj e 3 javesh loje. Vetem pak ore me pas, ai i sheh me sy tjeter situatat brenda ne shtepi. Ndonese e ka akuzuar shume here Arbrin si zar i Liamit, tashme mendon se eshte Arbri ai qe e ka vene ne loje Liamin

“Lidhja me Lorenen do te vazhdoje normalisht”

Graciano Tagani ka spikatur ne kete edicion te “Big Brother” per karakterin e tij luftarak. Ndonese banoret ia vinin gjithnje ne pah moshen 19-vjecare, ai eshte perballur me pjesen me te madhe te tyre. Ne perballje me Genten, priste qe loja e tij te vazhdonte deri ne finale. Per sa i perket lidhjes se shumediskutuar te tij me Lorenen, shprehet se gjerat do te vijojne natyrshem, sepse ata jane te njejtet persona si brenda dhe jashte shtepise. Konkurrenti me i forte per te eshte Arbri.

Monday, 7 May 2012

Sekui ne Big Brother, Graciano eliminohet...

Sekui ne “Big Brother”, eliminohet Graciano

Nje mysafir i vecante ka vizituar shtepine e “Big Brother” ne spektaklin e se shtunes mbrema.

Ambasadori i Bashkimit Europian, Etore Sekui, iu eshte bashkuar banoreve te shtepise me te famshme ne Shqiperi gjate zhvillimit te proves se javes, e cila kete radhe eshte zhvilluar ne kuader te muajit europian, per te dhene nje mesazh per te rinjte shqiptare.

”Une pres qe te rinjte shqiptare te angazhohen edhe me shume dhe te shtyjne integrimin e Shqiperise ne Europe”, deklaroi Sekui.

Sunday, 15 April 2012

Lori BB5: Nuk besoj qe Graciano eshte biseksual...

Lori: Graciano me terheq shume, nuk besoj qe eshte biseksual

Historia e dashurise qe lindi ne “Big Brother 5” mes Graciano Taganit, 20-vjecarit balerin, dhe Lorenes po 20 vjec, studente e Inxhierise se Ndertimit ne Tirane, u komentua si nje nga ato historite e lehta, qe me shume i sherbeu lojes se Gracianos. Tashme qe vajza nga Korca ka dale nga loja, ajo eshte perballur me pyetjet e shumta te gazetareve nese ndihet e dashuruar me Gracianon, apo gjithcka ishte nje afeksion i ndikuar nga intriga brenda lojes. Lorena tregon se si eshte perballur me thashethemet dhe opinionin e krijuar per ciftin ne jeten reale.

Tashme qe nuk je me ne loje, s’je ne kontakt as me Gracianon. Si po ndihesh?
Keto dite pas daljes nga shtepia, kane qene per mua dite reflektuese dhe dite rikthimi ne realitet. Per Gracianon ndiej te njejten gje qe ndieja brenda lojes, dhe mezi pres ta takoj serish.

Wednesday, 21 March 2012

Graciano thote se ka bere seks me Lorenen [VIDEO]

Graciano thote se ka kryer marredhenie seksuale me Lorenen...

Graciano, Lorena, Franceska, Meti, Arberi dhe Anila ndodhen ne oborr dhe bisedojne per marredheniet ne cift. Graciano thote se ai dhe Lorena kane vendosur qe te mos jene me bashke sepse nuk ishte e kendshme qe ata t’i bashkonte vetem nata dhe keshtu sonte Lorena ka fjetur vetem. Franceska thote se pyetjet qe bejne disa nga banoret jane absurde ne lidhje me ato qe mund te kene ndodhur brenda nje cifti ne shtepi. “Nese ju intereson hajdeni dhe shiheni poshte jorganit se cfare behet” thote Franceska. Graciano nga ana tjeter nuk mendon si ajo dhe fillon te flase per marredhenien e tij me Lorenen.

Tuesday, 13 March 2012

Graciano dhe Lorena seks ne BB5?

Graciano e Lorena, tjeter raport seksual ne BB5 (Video)

Pas Ermalit e Françeskës, nje tjeter video e Big Brother 5, qe eshte publikuar ne Youtube, tregon për marrëdhënien e afërt që është krijuar midis Gracianos dhe Lorenes. Në një moment të videos, të dy përfundojnë nën jorgan për një kohë të gjatë, duke bërë të aludohet se po bëjnë seks. /vipat/

Saktësisht nuk dihet se çfarë ndodh aty, por gjithsesi, gjithçka të bën të kuptohet se ka diçka…të nxehtë. Për më shumë ndiqni videon:


- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 6 March 2012

Graciano Tagani, jeta pa te atin...

Graciano i BB5, jeta pa te atin

Balerini simpatik Graciano ka ardhur ne jete kur nena e tij ishte vetem 15 vjec dhe per kete arsye ai e konsideron ate edhe si shoqen e tij me te ngushte. Megjithate, lidhjen e ngushte qe Graciano ka me te emen mund ta justifikoje edhe fakti se ai ka pasur prane vetem ate duke mos e njohur te atin deri vone. Ai aktualisht vazhdon te jetoje me te emen ne shtepine e gjysherve, dhe babain e takon shume rralle. Historia familjare e Gracianos i shtohet listes se gjate te historive te dhimbshme te banoreve qe kete jave duket se e kane kthyer ne “mode” t’i tregojne njera pas tjetres e njekohesisht t’ua qajne hallet njeri-tjetrit dhe “padashur” edhe publikut qe i ndjek e i voton. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Graciano, life without the father

Graciano charming ballet dancer has come to life when his mother was only 15 years old and therefore he considers him as his wife closer. However, the close relationship that has with his mother Graciano can justify the fact that he was at just that by not recognizing his father until recently. He currently still lives with his mother in the home of grandparents, father and meets infrequently. Family history of Gracianos added to the long list of painful stories of residents that this week seems to have become "fashionable" to show one after another of them simultaneously weep each other's concerns and "unwittingly" the public that follows and the vote. / bluetooth / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online