All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Grandiola BB5. Show all posts
Showing posts with label Grandiola BB5. Show all posts

Friday, 18 May 2012

Arbri dhe Liami, me te favorizuarit

“Big Brother 5”, ish-banorët flasin për fituesin

Ata nuk e vazhduan lojën për arsye se ndoshta nuk luajtën mirë, apo nuk u deshën më nga publiku që i ndiqte 24 orë në 24 orë në spektaklin “Big Brother Albania 5”.

Ne u munduam të kontaktojnë me shumicën e ish-konkurrentëve të këtij reality-shou dhe e dinim se një pjesë e mirë e tyre do të na thoshin se nuk kishin kohë ta ndiqnin më, pas daljes së tyre, madje disa as nuk donin ta favorizonin asnjërin prej lojtarëve që kanë mbetur në konkurrim.

Ndoshta kishin të drejtë pasi atyre u ishte prerë dëshira për ta fituar shumën e madhe të parave në këtë BIG BROTHER. Por, sipas banorëve të BB5, që tashmë e kanë lënë lojën, kush janë më të favorizuarit e tyre dhe kë e shohin ata fitues ndërmjet Liamit, Ermalit, Arbrit, Erionit, Françeskës apo Gentës, vetëm një javë para finales së madhe? Lexojeni mendimin e tyre dhënë gazetës sonë!

Vlashi:
Sipas mendimit tim, Liami e meriton ta fitojë “Big Brother 5”. Është djalë shumë i zgjuar dhe ka ditur si të bëjë në këta tre muaj lojë të fortë kundër gjithë të tjerëve.

Monday, 7 May 2012

Revista PALOMA - 5 Maj 2012

Revista PALOMA, 5 Maj 2012
 • Julka: Per mua je dashuri... e martuar ne fshehtesi!
 • Sheila e X-Factor: Me Noizy-in vetem shoqeri
 • Saimir Cili dhe lidhja e tij me Francesken e "Big Brother": Franceska, shembull qe duhet te ndjeke rinia shqiptare
 • Edgar Cani: Po fitoi Liami,... Shqiperia nuk behet me!
 • Bertina merr seriozisht palestren. Behet gati per stinen e veres!
 • Simone afrohet me Adelina Tahirin
 • Noizy: Getoari dhe shoket e tij jane femra, jo meshkuj!
 • Gerta e BB: Nuk kam punuar asnje dite ne jeten time
 • Cfare cifti i cuditshem, Nora Istrefi dhe Robert Berisha
 • Big Mama i rikthehet muzikes, ne "X Factor"
 • Linda Halimi dasmen ne qershor ne Xhamajka
 • Mihrija dhe Naimi "rimartohen"
 • Dafina dhe Ledri kapen mat
 • Grandiola e BB: Tani e ka radhen "Grande Fratello"... me kane pranuar!
 • "Tirana Street Style" sjell mode ne Shqiperi, nga Niko Komani
 • 1 Minute me Jeta Faqollin
 • Interviste me Kristi Mollaj
 • IN & OUT: Noizy, Inva Mula, Elvana Gjata (IN); Gjyste Vulaj, eliminimi i Ylli Limanit, Klaudia e BB5 (OUT)

Sunday, 29 April 2012

Grandiola: Nuk me pelqen loja e Liamit

Grandiola, banorja e larguar të shtunën në mbrëmje gjatë spektaklit të Big Borther, u shpreh se loja që bën Liami nuk i pëlqen aspak.

“Mua nuk më pëlqen loja e Liamit brenda shtëpisë. Ai organizon të tjerët dhe nuk përballet vetë në konflikte. Por, duhet të them që nga jashtë Liami më pëlqente për shakatë që bënte”, theksoi Grandiola e ftuar në emisionin ‘Fan Club’.

Mbi arsyet e largimit nga loja, ajo shpjegoi: “Më thanë pse nuk u hapa më shumë. Kjo ndodhi ndoshta nga fakti se hyra me vonesë dhe ishte e vështirë të kuptoheshin banorët e shtëpisë. Unë isha më e mbyllur dhe nuk merrja pjesë shumë në debate sepse nuk më dukeshin të rëndësishme zënkat për cigare, por kur hapeshin tema të ndryshme unë gjithmonë kam marrë pjesë, gjithmonë kam folur pa bërtitur.”

Në lidhje me banorët që ishte më shumë e lidhur në shtëpinë e Big Brother ajo nënvizoi se Edgari, Ermali dhe Graciano kanë qenë të preferuarit e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online