All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Granit Ahmeti. Show all posts
Showing posts with label Granit Ahmeti. Show all posts

Tuesday, 28 May 2013

Rikthimi ‘Boom’ i Granit Ahmetit

Pasi ka përfunduar ushtrinë në shtetin zviceran, këngëtari i talentuar Granit Ahmeti i është rikthyer shumë fort angazhimeve muzikore, duke qenë njëri prej artistëve më të kërkuar sidomos në diasporë.

Ne mësojmë se kënëgatari, një prej djemve më të bukur të estradës shqiptare tashmë këndon vetëm ‘live’ nëpër mbrëmje të shumta muzikore.

Vetëm pak ditë më parë ai ka qenë i ftuar në një organizim të madh të festivalit ‘Celësi Muzikor’ mbajtur në Rinora 4 në Zvicër, ku shumë fansa kryesisht femra kishin ardhur për të kënduar dhe vallëzuar me zërin e ëmbël të këngëtarit me origjinë nga Gjilani.

22 vjecari për ne ka treguar se janë gati disa projekte shumë të forta muzikore, një me labelin e njohur “Arbasaund” dhe një tjetër me “2Ton”.

Graniti nuk harron kurrë që të falenderoj për karrierën e tij Zotin dhe familjen që janë pranë tij, por edhe menaxherin e tij më të suksesshëm të diasporës Arsim Salihaj, ndërsa tashmë ka gjetur edhe një kombinim të mirë dhe harmonik me muzikantin e tij (Sintashin) të talentuar Florin Hasanaj.

Tuesday, 26 June 2012

Granit Ahmeti kerkon vajzen e bukur (Video)

Ritëm dhe shumë ëmbël ka ardhur edhe videoklipi më i ri i këngëtarit të njohur Granit Ahmeti.

Kënga mban titullin “ Të kërkoj” dhe menjeherë sapo është hedhur si video në kanalin Youtube ka marrë pëlqime të shumta dhe e kanë quajtur edhe një hit të kësaj verë.

Djaloshi simpatik videon e ka xhiruar në një nga hotelet më luksoze në qendër të Prishtinës, nga produksioni “Video Art” dhe megjithëse është tepër i ri, ai sikur kërkon një vajzë të bukur ashtu na thotë fabula e klipit.

Nuk do të jetë vetëm kjo kënga e kësaj verë,  Graniti është duke punuar edhe për projekte të tjera dhe është shumë i angazhuar nëpër dasma dhe koncerte në Kosovë dhe ne Diasporë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Asks Ahmad granite beautiful daughter

Saturday, 7 January 2012

Granit Ahmeti vjen në “Top Fest” me “Secret Love”

Djaloshi i cili në festivalin “Celësi Muzikor 2012” rrëmbeu dy cmime atë të “Best Male” dhe cmimin radiofoniik nga “Top Kosova radio” me këngën “Diva jem”, Granin Ahmeti por vjen me një këngë të re.

Në fakt pasi i ka kënduar divës, tashmë ai thotë “Secret love”, kënga ka fituar të drejtën për të qenë konkuruese në “Top Fest 9”. Kënga është orkestruar ngë Dj Cimi, ndërsa tekstin e ka shkruar Driton Sopa.

Këngëtari 20 vjecar i cili jeton në Zvicër, po përgaditet shumë seriozisht që viti 2012 të jetë vit i tij, ndërsa mësuam se ai ka realizuar dhe një këngë popullore ku do të ketë dhe një video të saj.

Festivali modern i muzikës shqipatre në Tiranë, “Top Fest” do të jetë një hap më i madh për të, pse jo talenti i tij të njihet dhe në Shqipëri. Ndrësa ne urojmë suksese, dhe e dimë se përvec zërit të tij, ka dhe një plus tjetër, kjo tingëllon bukur për vajzat, është një nga këngëtarët më simptikë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ahmeti Granite comes in "Top Fest" with "Secret Love"

The boy who at "The key Music 2012" grabbed two awards it "Best Female" and radiofoniik price of the "Top Kosovo radio" with the song "Diva I" Ahmad Grani but comes with a new song. In fact, after having performed dives, he now says "Secret Love", the song has won the right to be competitive in the "Top Fest 9".

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online