All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Granit Miftari. Show all posts
Showing posts with label Granit Miftari. Show all posts

Wednesday, 23 July 2014

Granit Miftari, moderatori që provon dhe këngën (Video)

Ka qenë e premte kur erdhi në treg, dhe në fakt kështu titullohet edhe kënga e cila ka ngjallur shumë kureshtje e kënduar nga moderatori Granit Miftari në bashkëpunim me Daggi.

E në fakt kënga ‘E premte’ është shumë interesante dhe nga ato që s’jemi mësuar ta shohim, qoftë edhe në një videoklip të thjeshtë e të bukur ku në të reklamohen edhe disa personazhë të njohur të artit të gazetarisë.

Kënga është realizuar na ‘Jukebox Group’ nga Shkupi dhe klipi i punuar nga produksioni ‘MenMedia Pictures’ nga Gjilani dhe mësojmë se cdo gjë ka qenë spontan.

Por a do të jetë ky pasioni më i ri i moderatorit , apo vetëm një provë pritet të shihet, megjithëse zëri i Granitit tingëllon bukur edhe në këngë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miftari granite, and the song that proves moderator

Friday has been coming to the market, and in fact so well titled song which has aroused much curiosity sung by the moderator Granite Miftari in cooperation with Daggi. And in fact the song 'Friday' is very interesting and that we are not accustomed to seeing, even in a simple video clip of beautiful where advertised in some of the renowned art of journalism.

The song is performed us 'Jukebox Group' from Skopje and clips from the production work 'MenMedia Pictures' from Gnjilane and learn that everything was spontaneous. But will this newest passion moderator, or just a test to be seen, granite, nevertheless euphonious voice in song. / Maxim Gjokaj /

Sunday, 7 July 2013

Genta dhe Graniti, nje lidhje misterioze...

Genta dhe Graniti
Moderatori kosovar: Me Genta Ismajlin, me shume se miq

Eshte si hije e Gentes. Kudo qe eshte kengetarja, eshte edhe moderatori Granit Miftari, djali nga Gjilani, i cili nuk eshte i panjohur per publikun. Por i pakuptueshem per publikun mbetet raporti qe ai ka me Genten. Duke qene se shihen gjithmone bashke, shpesh jane hedhur dyshime rreth nje lidhjeje te mundshme dashurie mes tyre. “Me Genten njihemi prej 9 vitesh. Jemi njohur per here te pare te disa te aferm dhe nga aty filluam te shoqerohemi”, ka treguar fillimisht Graniti, duke sqaruar se miqesia e tyre eshte forcuar dhe ka filluar te marre kete forme qe ka sot, nga xhirimet e kenges se Gentes “Skllav me ti s’do te jesh”. “Kane kaluar shume e shume vjet. Miqesia ende ruhet per arsye te respektit reciprok, ndjenjes njerezore, pozitivitetit, sinqeritetit dhe dashurise. Po, eshte e vertete se ne jemi me shume se miq. Jemi si anetare te nje familjeje e jo vetem miq. Madje raporti yne sa vjen e forcohet”, ka shtuar ai duke mos mohuar se kane nje lidhje me shume se miqesore.


Sunday, 17 March 2013

Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar?

Genta Ismajli
Genta Ismajli, ne nje lidhje te re dashurie

Genta Ismajli, me nje te dashur te ri?! Ajo vete thote ‘jo’, por thashethemet qe qarkullojne per te se fundmi, pohojne te kunderten. Ylli i skenes sone flitet te kete nisur nje histori dashurie me gazetarin nga Kosova, Granit Miftari, i cili e shoqeron ngado kengetaren. E kontaktuar nga “Bluetooth”, vete Genta e ka mohuar kete lajm duke thene se ‘me Granitin jemi miq shume te mire’. Por, perkunder deklarates se saj, zera prane televizionit ‘Klan’ ku ajo eshte e angazhuar seriozisht keto kohe si anetare e jurise se “Gjeniut te Vogel”, thone se kengetarja eshte ne nje lidhje dashurie. Te njejtat burime na konfirmojne se ata ndajne te njejtin hotel se bashku, cka i shton edhe me shume dyshimet tona per nje histori dashurie. Megjithese kengetarja eshte gjate gjithe kohes e shoqeruar edhe nga e ema, Graniti nuk i ndahet per asnje moment. Madje kohet e fundit, ai u eshte pergjigjur edhe telefonatave ne adrese te Gentes, duke u shnderruar keshtu ne nje ‘menaxher’ te kohes dhe angazhimeve qe ka kengetarja e suksesshme.


Wednesday, 11 April 2012

Surpriza e Gentes per ditelindjen e saj

Këngëtarja atraktive, Genta Ismajli, ka festuar pak ditë më parë ditëlindjen e saj. Por, në fakt, ajo nuk e ka pasur idenë e realizimit të një festë të madhe, gjithçka ka qenë surprizë, falë mikut të saj të mirë, Granit Miftarit, i cili ka ftuar disa prej miqve të këngëtares, ndërsa vetë Genta nuk e ka ditur.

Mes shumë befasive, që vetëm nëna e saj e ka ditur, edhe torta ka qenë shumë e çuditshme, ku në pamje të parë shihej idhulli i këngëtares, Majkëll Xhekson. Vajza tashmë është rritur dhe nuk është më 20 vjeçe, për ju kureshtarë që donit të dinit moshën e saj.

Mes shumë artistëve ishin edhe Kaltrina Selimi, Blero dhe Teuta, Adrian Gaxha, Veton Osmani etj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gentes surprise for her birthday

Attractive singer, Wiley, has celebrated a few days before her birthday. But, in fact, she had no idea of ​​holding a huge party, everything was a surprise, thanks to her good friend, Granite Miftari, who has invited some of the friends of the singer, while the Genta has not knowing.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online