All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Gresa Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Gresa Krasniqi. Show all posts

Monday, 11 November 2013

Lyrical Son, i dashuruar marrezisht...

Lyrical Son & Gresa Krasniqi
...shkon tek e dashura ne Amerike

“E kisha ne fillim shoqe dhe kurre nuk me shkonte mendja se nje dite do te behej e dashura ime, dhe, pse jo, vajza qe do te me merrte zemren time dhe drejt Amerikes do te udhetoj vetem per te”. Keshtu ka treguar per ne nje nga reperet me te mire shqiptare, Festimi, apo sic e njohim te gjithe ne art, si Lyrical Son.

Djali qe ka shume vite qe krijon rep, tashme eshte i dashuruar marrezisht me vajzen qe quhet Gresa dhe ka udhetuar ne Amerike, pas nje mbingarkese qe ka pasur gjate sezonit veror nga koncertet e shumta dhe albumit qe lancoi ne treg.

Dhe reperi ka treguar per ne se e vetmja arsye e ketij udhetimi eshte e dashura e tij, Gresa dhe, me kete rast, edhe do te pushoje disa dite ne Amerike, vend ku ndodhet momentalisht.

Wednesday, 22 August 2012

Lyrical Son ne lidhje te re dashurie...

Gresa Krasniqi, e dashura e re e Lyrical Son

Javes qe kaloi, publikuam lajmin qe Festim Arifi (Lyrical Son) eshte ndare nga e fejuara dhe po shijon pushimet me miqte e tij, ndersa kete jave ne jemi informuar me mire rreth kengetarit i cili, sic thuhet, ka filluar nje lidhje te re dashurie me nje tjeter bukuroshe. Vajza e cila i ka vjedhur zemren Lyrical Son-it duke e bere per vete ate, quhet Gresa Krasniqi dhe eshte nga Prishtina. Lidhja e tyre ka pak kohe qe eshte zbuluar, ndersa ne twitter Gresa kishte shkruar ne nje postim te saj se eshte jashte ne kafe me te dashurin! Nuk dihet nese kjo lidhje e tyre do te zgjase shume, pasi reperi i njohur shpesh neper intervistat e tij ka bere te ditur se nuk e le profesionin e tij per dashurine. Por Gresa ia ka vjedhur teresisht zemren, pasi Festimi ne profilin e tij ne facebook mban shume foto te saj. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gresa Krasniqi new girlfriend Lyrical Son

Saturday, 18 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
  • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
  • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
  • Ezel ben aksident automobilistik
  • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
  • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
  • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
  • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
  • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
  • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online