All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Greta Koci. Show all posts
Showing posts with label Greta Koci. Show all posts

Monday, 24 June 2013

Artistet votojne Liderin e tyre...

Artistet shqiptare votojne Liderin e tyre: Kushdo qofte fituesi, le te beje me te miren per popullin shqiptar

"Le t'i tregojme botes se jemi nje popull qe dime te respektojme te drejten e votes"

Dita e djeshme ka qene nje dite mjaft e ngjeshur me ngjarje politike, deklarata te nxehta politikanesh dhe ankth pritjeje per te gjithe shqiptaret lidhur me rezultatet e zgjedhjeve ne vend. Edhe artistet, sikurse pjesa me e madhe e qytetareve te thjeshte te Shqiperise, qe ne oret e para te mengjesit jane drejtuar per ne Qendrat e tyre te Votimeve per te shprehur vullnetin e lire nepermjet votes. Kengetare te njohur, aktore, regjisore, sportiste, etj., te shoqeruar, ose jo nga familjaret e tyre kane permbushur misionin, qe cdo qytetar shqiptar duhet ta ndjeje si detyre morale karshi vendit te tij. "Vota eshte e rendesishme, vota eshte respekt ndaj vetes, vota eshte e shenjte dhe ne nuk duhet te tregohemi neglizhente ne kete proces delikat, qe ka te beje me fatin tone", keshtu shprehen disa prej artisteve me te njohur per "Koha Jone" mbi rendesine e votes se cdo individi, ndikimit qe mund te kete nje e vetme ne rezultat, si dhe ne forme apeli per pjesemarrje e ruajtje te qetesise. Sipas tyre, kushdo qe t'i fitoje zgjedhjet, PD, PS, LSI... duhet te beje me shume per Shqiperine, te permbushe kerkesat e popullit dhe t'i tregoje Europes se jemi nje vend qe e respektojme njeri-tjetrin. Pavaresisht bindjeve...

Tuesday, 7 May 2013

Kengetaret e bukura qe joshen nga politika...

Kur mikrofoni te cel rrugen e politikes

Shfrytezojne zerin, pamjen e jashtme dhe popullaritetin si trampoline per tu hedhur ne politike apo e shohin ate si nje element ekstra per te rritur famen. Gjithnje e me shume kengetaret kane nisur te angazhohen dhe te marrin pjese ne aktivitete te ndryshme politike, duke e nisur fillimisht si kengetare ne mitingje partiake.

Eshte ky trendi i ri i kengetareve ne mbare boten qe po preferohet edhe nga artistet ne vendin tone, kryesisht kengetaret femra.

Rosela Gjylbegu, kengetarja me disa vite eksperience mbi supe, prej disa vitesh eshte punonjese e administrates ne kryesine e Kuvendit te Shqiperise. Paralelisht me kenget dhe nxjerrjen e albumeve ne tregun muzikor, Rosela shihet shpesh edhe ne aktivitetet e Partise Demokratike.

Monday, 6 May 2013

Greta Koci, fotot e para si drejtoreshe ne Ministri...

Greta Koci
Greta Koci, ne versionin zyrtar

Lajmi qe Greta Koci ka filluar pune ne nje Ministri, duket se i ka cuditur jo pak fansat e saj. Te mesuar per ta pare ne skena koncertesh dhe festivalesh, se si u duket qe tani ajo do te kycet ne nje zyre shteterore. E natyrisht qe, krahas ndryshimit te axhendes, Greta eshte kujdesur per te ndryshuar edhe veshjen e saj. Paparaci yne e fotografoi teksa dilte nga dera e Ministrise dhe, sic e shikoni, ajo ka nje veshje zyrtare te ngjashme me ato qe perdor ne aktivitetet e PD-se.

Read more at: Panorama Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Greta Koci, the official version

The news that Greta Koci has begun work on a minister, appears to have no little surprise her fans. Learn to see the scene of concerts and festivals, how it looks now will be included in a state office. And of course, along with the change agenda, Greta is well cared for changing her clothes. Our paparazzi photographed while out of the door of the Ministry and, as you can see, she has a dress similar to those used in DP activities. ]]

Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Tuesday, 23 April 2013

Revista PALOMA - 20 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 20 Prill 2013
 • Greta Koci: Me gjykuan pa te drejte per postin ne ministri
 • Ami shtatzene
 • Kush eshte djali qe i ka rrembyer zemren Rikes?
 • Olta BB: Kur vjen e shtuna, Anaidi ben gjoja si patriot!
 • Sexy & Single; Isida Mollaymeri: Me pelqejne meshkujt tullace me kembe te shtrembra!
 • Fabi i Produkt 28, pret te behet baba i dy binjakeve
 • Angela Martini, lakuriq neper rruge
 • Elhaida Dani kualifikohet per ne netet "live" te "The Voice of Italy"
 • Rita Ora ne kopertinen e revistes "Elle" ne Amerike
 • Nga Niko Komani: 10 menyra si te veshim "fustanin e vogel te bardhe"
 • Mustafa Nano: Tortura me e madhe? Te ndiqja "Big Brother"!
 • Ne rrjet; Kush e ka marre me sysh Gjyste Vulajn?; Opinionet e Arjan Konomit ne FB; Big Mamen e pickojne grerezat...; Nora Istrefi; Zanfina, hajde bark, hajde; Armina Mevlani pa grim; Ngjarja e rende ne Boston

Sunday, 14 April 2013

Greta Koci, drejtoreshe ne Ministrine e Brendshme...

Greta Koci
Greta Koci emerohet drejtoreshe ne Ministrine e Brendshme

Qe me marrjen e postit te nenkryetares se Forumit Rinor te Partise Demokratike, Greta Koci u angazhua seriozisht per te dhene me te miren e saj ne skenen politike. Dhe ne fakt, nese do t’u referohemi anetaresimeve te reja ne forumin rinor pas angazhimit te saj ne strukturat drejtuese, shifrat jane vertet mbreselenese.

Greta u perkushtua shume dhe ndermori nje tur te gjate takimesh neper te gjitha qytetet e Shqiperise, ku njohu nga afer te gjithe te rinjte demokrate. Per hir te angazhimit politik ajo hoqi dore edhe nga jeta artistike dhe nuk mungoi ne asnje aktivitet te Partise Demokratike, madje ne nje pjese te tyre, truri drejtues ishte pikerisht ajo. Por, asnje nga keto cfare ju thame me siper nuk perben lajm. Ajo qe ne kemi zbuluar eshte emerimi i kengetares se dashur si drejtoreshe e Marreveshjeve ne Ministrine e Brendshme... Mesohet se qe ne ditet e para te punes Greta ka nenshkruar nje marreveshje shume te rendesishme per institucionin ku punon.

Saturday, 13 April 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 13 Prill 2013
 • Politika ne syte e Beses. Kengetarja sjell dy albume te reja dhe nje kenge ne bashkepunim me Mc Kreshen. Rrefimi: Shpresoj te martohem se shpejti. Deshiroj te kem dy femije, edhe pse ndonjehere kam fantazine e "shfrenuar" se mund te ishin kater.
 • Greta Koci emerohet drejtoreshe ne Ministrine e Brendshme
 • Aurela Gace, imiton veten, behet tullace si ne '98: Do jem nusja e pare me koke te rruar!
 • Ulpiana Lama: Aksidentet e mia te perditshme! Cfare do te kete pas "Pasdites", planet per te shkruan nje liber dhe marredhenia me bashkeshortin.
 • Konflikti, mamaja e Enit ofendon rende Noizy-n. Reperi: Ja pse i hoqa kenget ne Youtube!
 • Andresa iken nga "E Diela", e zevendeson Floriana Garo
 • Producenti i famshem Timbaland promovon Bleonen
 • Te rejat e BB6; Shpendi: Me Eldoren vetem shoqeri; Iliri: Elena te dale, i skadoi koha; Banorja e re ne "BB", partnerja e njerit prej djemve; Marselino ne duet me Stinen: "Kengen ia dedikoj nuses"; Iliri dhe Elona: Joana, negative dhe e pafytyre; Joana pas Anaidit ne shtrat me Edberin: "Do kthehem me Janin"; Anaidi: S'kam ndermend te pres Joanen; Vigani-Edberit: Puthe Joanen, qe te bjere ne kurthin qe bene vete.

Tuesday, 12 February 2013

Greta Koçi, kerkon nje vend ne parlament


Muzika per te tashme do te jete vetem nje hobi, pasi kengetaren Greta Koci e ka joshur kaq shume partia qe ajo pelqen, sa ka vendosur qe te mos jete vetem nje nenkryetare.

Ne mesojme se emri i kengetares Greta Koci eshte i listuar ne kandidatet per deputete te qytetit te Shkodres per Partine Demokratike.

Sa do t’ia dale me kete ambicie te larte politike, le te presim deri ne zgjedhjet qe po vijne ne Shqiperi./Maksim  Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Greta Koci, seeking a place in parliament

Music will now be just a hobby, as singer Greta Koci has attracted so many party she likes, it has decided to not only be a vice. We learn that the name of the singer Greta Koci is listed in Shkodra deputies candidates for the Democratic Party. How will succeed in this high political ambition, let's wait until the coming elections in Albania. / Maxim Gjokaj /

Saturday, 26 January 2013

Revista BLUETOOTH - 26 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 26 Janar 2013
 • Merr zyre ne PD, Greta Koci: Njerez si Berisha i vijne rralle kombit, ja bisedat e mia me te
 • Kengetarja Bleona: Cfare i kerkova Donald Trump-it!
 • Bora Meta: Incidenti ne shkolle pas videos se Priftit
 • Ne shtepine e Fidel Yllit; Deputeti rrefen lidhjen me fene dhe pasionin per te gatuar
 • Liljana Kondakci rrefen vitet e denimit
 • Pervjetori i Pavaresise se Kosoves, pa Rita Oren
 • Nora Istrefi shofere autobusi
 • Thashethemet: Krasta iken nga "Vizion"-i?
 • Blero, me klip te ri
 • Blerim Destani mysliman i devotshem, kerkon grua te mbuluar
 • Samanta Karavella, se shpejti nje kenge dance
 • Vildane Zeneli: "I'm sexy and I know it"
 • "N'Prishtine" i kapercen nje milion klikime
 • Aragona Band lancon kengen e re

Saturday, 20 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 20 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 20 Tetor 2012
 • Rezarta Shkurta: Si e perjetoj ndarjen
 • Zbulohet i dashuri i Greta Kocit, historia e dashurise se kengetares me dentistin 25-vjecar
 • Cilet ishin VIP-at pjesemarres ne mbremjen gala te Liri Berishes, fotot
 • Hygerta Sako: Pse kam zgjedhur te terhiqem nga jeta publike
 • Enver Petrovci nderron mendje: Nuk kam kohe te hyj te "VIP Shpija"
 • Albana Osmani shperngulet ne Kosove, do te moderoje spektaklin "VIP Shpija"
 • Adrian Gaxha: Luana eshte inspirimi im
 • Flori akuzon Adrianin per kopjim te kenges "Tallava"
 • Elton Deda pas perplasjes me Pandi Lacon, hap club-in e rockut ne Tirane
 • Tuna pa konkurrence, fiton tri cmime te "Zhurma Show"
 • Dashurohet djali i Presidentit Nishani, lidhja e Ersit me Isabelen
 • Zanfina censuron vetem gjysmen e gjoksit, gjysma tjeter jashte

Friday, 10 August 2012

Motrat Koci si binjake...

Greta Eni KociGreta dhe Eni Koci si binjake, presin floket njelloj

Motrat Koci kane vendosur te mos kene me dallime te medha as ne look-un e tyre. Se fundmi ato kane vendosur te bejne ndryshime ne pamjen e tyre dhe kete gje e kane bere tamam si binjake. Modeli sesi i kane prere floket eshte i njejte, ndryshon vetem ngjyra. Dy vajzat simpatike duken te lumtura me kete ndryshim dhe e kane komentuar kete gje me entuziazem, madje Eni ne Facebook ka shkruar “Une dhe motra ime e dashur. Dukemi si binjake”. /mapo.al/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eni Koci Greta and as twin, same hair cut
Koçi sisters have decided not to have significant differences on either the look-un. Recently they have decided to make changes in their appearance and have made it exactly like twin. Model how they have cut hair is the same, just different colors. Two cute girls seem happy with this change and have commented on this with enthusiasm, even on Facebook Eni wrote "I and my dear sister. Look like twins. "/ mapo.al / ]]

Saturday, 4 August 2012

Greta Koci behet me diplome ne xhep...

Greta Koci: Diplomohet per shkenca politike

Nenkryetare e forumit rinor te Partise Demokratike, e tanime me nje diplome ne xhep.

Kengetarja bukuroshe Greta Koci eshte diplomuar per shkenca politike, pasion i cili rritet cdo dite bashke me angazhimin e saj me te rinjte e PD-se.

Greta Koci eshte nder me te perkedhelurat e kryeministrit, i cili ne cdo event rinor, ka ne krah vajzen tashme te diplomuar. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Greta Koci: Graduated in political science
Vice President of the youth wing of the Democratic Party, and already with a degree in his pocket.
Lovely singer Greta Koci is a graduate in political science, the passion of which grows every day with its commitment to the youth of PD.Greta Koci is among the premier pet, who at any youth event, alongside girl who has already graduated. / bluetooth / ]]

Revista BLUETOOTH - 4 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 4 Gusht 2012
 • Flori Mumajesi: Armiqte e mi shajne pas shpine, perballe me perqafojne e me kerkojne kenge
 • Ingrit Gjoni, fotot e pushimeve te para me djalin. Kengetarja i rikthehet fuqishem koncerteve
 • Valbona Zeneli: Shtate vjet bashke, e cdo dite edhe me e bukur
 • Vetegjykuesi Spartak Ngjela
 • Greta Koci diplomohet per shkenca politike
 • Martohet Luela Hajdaraga, vajza e Luan Hajdarages
 • Sa shume respekt per kengetaret, Eli Fara dhe Dashnor Diko
 • Soni & Mirko, nje pershendetje nga Sardenja
 • Anjeza Branka, nje kenge per ciftet e lumtura
 • Genta Ismajli, autografe ne trup per fansat
 • Albana Osmani ju gjuan me "poke"
 • Jonida Shehu iken nga "AS", se shpejti tek "Ora News"
 • Adelina Berisha pa te mbathura?!
 • Ikja e Dell largon nga agjerimi Hashim Thacin
 • Stresi, foto duke tymosur hashash

Monday, 21 May 2012

Grabitet Greta Koci, i kane thyer makinen

Grabitet Greta Koci, kengetarja: Mire me kaq!

Eshte thyer dhe eshte grabitur makina e kengetares Greta Koci, ne zonen e Freskut ne Tirane.

Grabitja ka ndodhur ne oret e vona te se henes, ku se bashku me Kocin e kane pesuar edhe disa pronare te tjere automjetesh. Kengetares i kane thyer xhamin e makines se parkuar ne garazhin e pallatit ku banon dhe i kane vjedhur disa objekte qe ndodheshin brenda automjetit. Ngjarja ka ndodhur gjate mbremjes se te henes ne nje prej pallateve qe ndodhen ne zonen e Qesarakes, prane Freskut ne Tirane. Burime nga policia thane se persona ende te paidentifikuar kane thyer xhamin e makines tip “Chevrolet”, me targe TR 8383 N, ne pronesi te shtetases Greta Koci, 21 vjece.

Thursday, 17 May 2012

Politika e hollon Greta Koçin

Pak ditë më parë, këngëtarja Greta Koçi e ka mohuar lajmin për dorëheqjen nga pozita e nënkryetares së Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Por, në fakt, vajza jo vetëm nuk është larguar nga ky post, por si duket po e ndien veten shumë mirë, madje është bërë më elegante, duke u marrë me këtë punë. Siç e shihni edhe në këtë foto, këngëtarja është tëholluar më tepër, duke i dhënë mundësi që ajo të duket më në formë, aty ky është edhe meraku i vajzave artiste./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Politics make Greta Koci look slimmer

Few days ago, singer Greta Koci has denied the news of the resignation from the position of Deputy Youth Forum of the Democratic Party. But, in fact, girls not only removed from this post, but appears to be felt myself very well, is made ​​even more elegant, dealing with this work. As you see in this picture, the singer is thinned further, enabling it to look more in shape, there is also worry that girls are artists. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot/

Monday, 14 May 2012

Revista PALOMA - 12 Maj 2012

Revista PALOMA, 12 Maj 2012
 • Big Mama: Jam e lumtur ne dashuri!
 • Genta dhe Franceska puthen plot pasion. Ermali shijon pamjen... dhe jo vetem!
 • Flasin familjaret e banorit te "Big Brother": Pas "Big Brother" per Liamin ka dasem!
 • Arber Cepani feston ditelindjen me balerina "belly dancer"
 • Ledri i dedikon kenge me te shara Noizyt
 • Arbana Osmani dje me e kritikuara, sot me e pelqyera!
 • Ndahet Ema Andrea nga i dashuri 10 vjet me i ri
 • Tuna, kujdes nga mbrapa!
 • Martohet Ledio i "Zone e Lire"
 • Anjeza Shahini, feste gjigante per 25 vjetorin
 • Greta Koci heq dore nga posti ne FRPD (ky lajm eshte pergenjeshtruar)
 • Graciano: Isha me i miri! Duhej ta fitoja une "Big Brother"
 • Eraldo Musabelliu, Beckham-i shqiptar!
 • "Big Brother" Deftesa nga Ogreni dhe Neda

Greta Koci mohon lajmin per doreheqje nga posti i nenkryetares ne FRPD

Greta Koci mohon te kete lene postin e nenkryetares ne FRPD

Greta Koci vazhdon te jete nenkryetare e FRPD-es.Lajmi i publikuar dje ne gazeten tone nuk ishte i sakte,pas nje informacioni te gabuar te mberritur ne redaksi. Ne e pergenjeshtrojme lajmin e publikuar. Kemi kontakuar ne telefon me Greten dhe ajo pergenjeshtron ne menyre kategorike lajmin,duke theksuar se pjesmarrja e saj ne FRPD eshte me aktive se kurre me pare dhe se po punon fort per projektet per rinine shqiptare. Ne shenje korrektesie ndaj Gretes,por edhe lexuesve te gazetes menduam se ishte e drejte te benim kete publikim.Ne i kerkojme suksese te metejshme dhe i kerkojme ndjese publike per lajmin e publikuar. /paloma/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Greta Koci denies resigning post in FRPD

Greta Koci continues to be the vice president of FRPD-es. News published in our newspaper yesterday was not correct wrong information after an arrival in the newsroom. We publish news reject. We have contacted on the phone with GRETEN and it so categorically deny the news, stressing that its participation in FRPD is more active than ever before and is working hard for Albanian youth projects. We sign on Gretes correctness, but also newspaper readers thought was right to do this publikim.Ne ask for further success and apologize publicly to the news published. / Paloma / ]]

Sunday, 13 May 2012

Greta Koci jep doreheqje nga posti ne FRPD...

Greta Koci heq dore nga posti ne FRPD

Kemi mesuar ke kengetarja Greta Koci ka dhene doreheqjen nga posti i kryetares se Forumit Rinor te PD-se. Lajmi i mberritur ne redaksi flet per nje largim te Gretes nga posti i saj marre vetem disa muaj me pare, si pasoje e angazhimeve te shumta qe ai kerkonte, por qe nuk shperbleheshin financiarisht. Te gjithe i mbajme mend intervistat dhe deklaratat e kengetares ne lidhje me politiken, pasionin e saj te madh dhe vrullin me te cilin e kishte marre kete angazhim te ri. Por mesa duket vrulli ka rene ndjeshem kur ai nuk eshte shperblyer. Dhe kjo eshte normale. Greta, nje figure e njohur e skenes dhe muzikes shqiptare, e cila ka arritur shume qe ne moshe te vogel, nuk po e perdorte politiken si nje trampoline apo si nje menyre per te bere perpara ne karriere, sepse ajo emrin tashme e ka krijuar. Madje te gjithe e kemi pare impenjimin dhe seriozitetin me te cilin Greta e kishte marre kete detyre te re. Gjithsesi, nuk e dime nese ky largim vlen vetem per postin e nenkryetares apo do te jete nje shkeputje e perhershme e Gretes nga politika. Ne shpresojme qe te pakten kjo te kete edhe nje ane te mire, kthimin e Gretes ne muzike me hite te reja, te cilat na kane munguar. /gazeta paloma/

Saturday, 7 April 2012

Greta dhe Eni Koci vuajne humbjen e gjyshes...

Greta dhe Eni PERJETOJNE keq humbjen e gjyshes

Dy motrat e dashura te skenes shqiptare, Greta dhe Eni Koci, kane perjetuar se fundmi nje humbje te madhe ne jeten e tyre. Gjyshja nga ana e mamit, me te cilen vajzat ndanin prej vitesh te njejten shtepi, eshte ndare nga jeta duke i lene pas nje boshllek te madh bukurosheve Koci. Sic mesohet dy motrat e kane vuajtur shume kete largim nga jeta te gjyshes se tyre te dashur dhe per dite me rradhe nuk kane dale nga shtepia. Greta Koci se fundmi po ben nje pauze ne muzike, duke i dhene prioritet politikes, me sakte angazhimit te saj si nenkryetare e Forumit Rinor Demokrat, ndersa e motra, Eni, ne ndryshim nga ajo po sjell gjithmone e me shpesh kenge e krijime te reja muzikore, te cilat po priten shume mire nga publiku artdashes. /bluetooth/

Sunday, 18 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 17 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Mars 2012
 • Ermali & Franceska, intimitetin e bejne thjesht per show. Flet mamaja e Ermalit, Tefta Merdani: "Franceska jo femer shume e bukur, me duket normale si pamje"
 • Flori & Andy Gram ne koncerte zevendesojne Elvanen me Nora Istrefin
 • Eni kunder Sabines, plas konflikti mes dy kengetareve te reja
 • Elvana me stil te ri, fansat e quajne kopje te Zanfina Ismajlit
 • Gara e "Dancing", cfare kane sakrifikuar VIP-at per te fituar kupen. Elvana, Seldi, Aferdita, Adelina shtyjne koncertet per fundjave. Ornela Bregu, Anjeza, Zhaku, Niada, Xhani Shqerra, shansi per t'u rishfaqur ne ekran. Vedat Ademi dhe Dren Abazi braktisin koncertet "Live".Tan Imami dhe Bujar Kapexhiu, projektet jashte gares. 
 • Greta Koci viziton Kukesin, vishet me kostumin kombetar te asaj zone
 • Fotografi Nexhat Behrami promovon Dafinen ne Argjentine
 • Stine: Pas disa vitesh rikthehem ne garen e "Top Fest" i karikuar nga dashuria

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online