All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Grupi Fama. Show all posts
Showing posts with label Grupi Fama. Show all posts

Friday, 19 April 2013

Starton festivali “Çelesi Muzikor 7”

Ka nisur për këtë vit edhe festivali i muzikës moderne dhe asaj popullore shqiptare në Prishtinë, “Çelësi Muzikor” në edicionin e shtatë të tij.

Në natën e parë garuese janë prezantuar krijime shumë interesante, që janë pritur shumë mirë, mes shumë artistëve të rinj dhe me emër konkurojnë edhe Fatjeta Barbullushi, Sevi, Grupi Fama & Meti, Petro( X Factor), Meti, Stelina, Gentjan Ramosaj e shumë të tjerë.

Trasmetimi këtë vit ka qenë në cilësinë e pastër HD në kanalin muzikor më të ndjekur shqiptar Zico TV. Edhe këtë vit prezantuesi ka qenë Maksim Gjokaj, ndërsa Edona Memini ka qenë në rolin e drejtoreshës artistike. Nata e dytë garuese do të mbahet javën tjetër, ndërsa finalja është menduar një super show në mesin e muajit Maj./Maksimnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Started festival "Musical Key 7"

Wednesday, 17 April 2013

Meti i BB5 ia nis edhe kenges


Si duket, pas Arbër Zekës, një tjetër djalosh i dalë nga spektakli “Big Brother Albania 5” ka nisur të merret me muzikë.

Gazeta jonë zbulon se është pikërisht modeli Meti Alshiqi, i cili këto ditë do të shfaqet në festivalin “Çelësi Muzikor 7”, me këngën me titull “Falma”.

Ky është në bashkëpunim me grupin “Fama”. Kënga është shumë ritmike dhe pritet të kthehet në një hit veror.

Meti guxon që ta provojë edhe në muzikë, pasi deri tani e ka prekur fushën e modelizmit, futbollit, moderimit dhe i urojmë t’i ecën mirë edhe në muzikë, pse jo. /M. GJ./

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The Bb5 Matthey starts with the song

Apparently, after Zeke Arber, another guy out of the show "Big Brother 5" has begun to deal with music. Our paper reveals that the model is exactly Alshiqi Matthey, which these days will appear at "Key Music 7", with the song entitled "pardon". This is in collaboration with the group "Fame".

Monday, 5 November 2012

Grupi ‘Fama” me nje video te re

Pas këngës me video ‘Shën Valentini’ djemtë e grupit ‘Fama’ kanë diçka tjetër për të sjellë për fansat e tyre.

Ata këtë të diel që sapo kaloi kanë sjellë në tregun shqiptar klipin me titull ‘Vampire’,  një baladë e bukur kjo me orkestrim nga Kushtrim Hajrullahu, dhe është realizuar nga produksioni “Fokus Production”, ku natyrisht kërkojnë suksesin si në videon e parë.

Anëtarët e këtij grupi kanë thënë për gazetën tonë se këtë vit do të sjellin edhe një album të ri, ku do të ketë 20 këngë, ndërsa janë shumë të angazhuar kudo në mbrëmje të shumta qoftë në Kosovë, në Shqipëri dhe në Diasporë, ku performojnë gjithmonë “live’. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The 'Fame "with a new video

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online