All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Hana Cakuli. Show all posts
Showing posts with label Hana Cakuli. Show all posts

Saturday, 3 August 2013

Kengetarja Hana Cakuli, i jep fund beqarise...

Fejohet Hana Cakuli

Kengetarja shqiptare, Hana Cakuli, i ka dhene fund beqarise, duke konfirmuar se eshte fejuar.

Krijuesja e shume hiteve dhe kengetarja e njohur per zerin karakteristik dhe performancat live ne kryeqytet, ka konfirmuar se eshte fejuar.

“Shoqeri dhe media. Kam kenaqesi me nda me ju, pervec lajmeve per muzike, edhe momente te rendesishme te jetes teme”.

“Me 28 korrik 2013 kam pasur nje propozim romantik ne Munich te Gjermanise, te cilin e kam pranu pozitivisht dhe tash jam e fejume”.


“Me siguri disa prej jush pytni se kush eshte ai... Gjithcka qe mund te them eshte se ai eshte ai, #1”, ka shkruar Hana ne llogarine e saj zyrtare ne Facebook.

Saturday, 13 July 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Monday, 26 March 2012

Hana Cakuli: Nga muzika ne prezantim...

Hana Cakuli: Nga muzika ne prezantim

Kengetarja e njohur, Hana Cakuli, ndan dashurine me kengen, por edhe me profesionin tjeter, ate te prezantueses permes emisionit ‘’Kubi ku zin’’. Te jesh kengetare dhe prezantuese per te eshte emocion me shume, pasi jane profesione qe te mbajne te lidhur me publikun. Por mos kujtoni se Hana deshiron te beje vetem kaq. Ne kete interviste ajo zbulon edhe shume gjera te tjera…

Per cfare studion Hana?
Jam duke perfunduar studimet per Menaxhim dhe Politika publike ne Universitetin Amerikan ne Kosove.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 24 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Mars 2012
 • Elton Deda, kengetari nis procedurat e divorcit nga Jola, pas 7 vitesh martese
 • Krize ne lidhjen e Getit, reperi ndahet nga e fejuara Florenta
 • Hana Cakuli, nga muzika ne prezantim
 • Eranda Libohova, konkurrentja e re ne listen e femrave VIP te "Dancing"
 • Emina Cunmulaj, pas vendeve perendimore, tani karriere edhe ne Indi
 • Eni Vasili, studime ne Milano
 • Flet biznesmeni Besim Mehmeti: Per 10 vite kam ndihmuar financiarisht Dafina Zeqirin, ajo eshte mosmirenjohese
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France
 • Agron Llakaj: Ju rrefej projektin tim te ri satiriko - humoristik
 • Tronditen ciftet e BB, seks pa dashuri dhe shume te dashur jashte shtepise. Zbulohen nga vete rrefimet e tyre se cilet jane partneret e vertete dhe per ke u rreh zemra

Thursday, 26 January 2012

Hana Cakuli ka puthur nje femer


Këngëtarja nga Ulqini, Hana Cakuli, ka zbuluar një detaj interesant nga e kaluara e saj, duke thënë se puthjen e parë ia ka dhuruar një femre.

“Kur isha rreth pesë-gjashtë vjeçe dhe nuk e dija rendësinë e puthjes, dhe doja ta zbatoja ashtu siç e shihja nëpër filma, pata puthjen time të parë me një femër. E përshëndes me një të qeshur vajzën e hallës, Rinën”, citon Standard fjalët e Hanës.

Në të kaluarën, krijuesja e hitit “Unë vendos” ka punuar në Odën Ekonomike Amerikane, ndërsa aktualisht është duke moderuar një emision në televizion, dhe kuptohet, ajo vazhdon të këndojë ‘live’ nëpër lokale të ndryshme./Standart/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Hana Cakuli has kissed a woman

The singer from Ulcinj, Hana Cakuli, has revealed an interesting detail from her past, saying that the first kiss has bestowed on a woman.

"When I was about five-six years old and did not know the importance of kissing, and I wanted to ever keeping as I saw in movies, I had my first kiss with a female. And greet with a laugh aunt daughter, Rina, "Standard quoted the words of Hannes.

Tuesday, 24 January 2012

Hana Cakuli: Puthja ime e pare me nje femer...

Hana Cakuli : Dua te kontribuoj per shoqerine

Interviste eksluzive me kengetaren simpatike Hana Cakuli nga portali ne gjuhen shqipe Editorial. Ajo rrefen per periudha interesante ne jeten e saj, per te pathenat, pasionin e madh per muziken, interesimin e shtuar per boten e medias dhe sensin e vecante per fushen e ekonomise etj.

Editorial: Zakonisht ju pershkruajne si kengetare simpatike, e vecante e cila reflekton pozitivitet. Si e arini kete apo eshte dicka qe buron natyrshem prej brenda?

Hana Cakuli: Me ka ardhur gjithmone natyrshem pozitiviteti. Por ka raste kur edhe duhet ta mbaj me force, sidomos kur nuk dua t’ia transmetoj negativitetin tim te tjereve perreth.

Wednesday, 21 December 2011

Hana Cakuli: Dua te Fokusohem te Videoklipet...

photo: labinot iberdemaj
Hana Cakuli nuk ka kohe per dashuri?

Nese dikur e keni pare Hana Cakulin ne skenat e festivaleve me nuk do ta shihni se nuk do te ndodh kjo. Hana Cakuli u ka thene “jo” festivaleve.

Pse? Kengetarja thote se nje here pernjehere nuk deshiron te jete pjese e asnje festivali edhe pse i cmon dhe respekton ato shume. Arsyeja pse ajo nuk do te punoje per skenat ne te cilat garohet dhe tregohet vlera, eshte se ajo tashme me teper eshte e interesuar te punoje videoklipe dhe keshtu te bej per vete masen. “Dua te fokusohem te videoklipet”, ka thene shkurt kengetarja, e cila aktualisht po perjeton eksperiencen e re duke u marre me presentimin e nje emisioni te ri ne nje televizion kosovar.

Nderkohe qe jeta e kengetares se njohur edhe me tej eshte e ndare mes Ulqinit dhe Prishtines. posted at albavipnews.blogspot.com. “Jam tip qe adaptohem shpejt dhe me pelqejne ndryshimet, pavaresisht mallit per prinderit dhe familjen time ne Ulqin gjysma e familjes qe kam ketu pak a shume ma permbushin ate pjese edhe pse them se jetoj ne mes te Malit te Zi dhe Kosoves. Hana akoma eshte single pasi angazhimet e shumta ne muzike dhe angazhimet shtese nuk i japing asaj kohe per dashuri! /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/

Wednesday, 14 December 2011

Hana Cakuli Kenge Te Re me Kushtrim Hoxhen...

Hana Cakuli bashkepunim me Kushtrim Hoxhen

Hana Cakuli ne mesin e shume oferta per krijime te reja muzikore ka zgjedhur te realizoje nje duet me aktorin/kengetarin Kushtrim Hoxha.

“Do incizoj nje kenge te re keto dite. Eshte bashkepunimi im i pare. Dhe ky do te jete me artisin Kushtrim Hoxha. I them artist, sepse eshte i tille me plote kuptimin e fjales. Dhe me kenaqesi do ta bej kete bashkepunim”, ka thene Hana per “Infopress”.

Kengetarja jo gjithcka ka fokusuar tek muzika, pasi tash e sa jave ajo ka filluar nis te drejtoje edhe nje emision ne KTV, duke e sprovuar veten si moderatore.

“Moderimin e dua shume. Dhe per cka do te jete emisioni/programi, une ndihem shume e lumtur teksa komunikoj me njerezit dhe zhvilloj tema te ndryshme para publikut”, ka shtuar Hana. /infopress/telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista KOSOVARJA, 2 Dhjetor 2011

Revista KOSOVARJA, 2 Dhjetor 2011
 • Hana Cakuli JO festivaleve
 • Genta grushton nje mashkull
 • Disa edhe ne lufte kane menduar per interesa vetjake
 • Tradhtia sipas shenjave te horoskopit
 • Jeta private e politikaneve tane
 • Fehmi Ferati: Alamet analfabete shiten VIP-at
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gazeta Kosovarja, 2 December 2011

Hana Cakuli say no to festivals
Genta Punches a male
Some even in war thought of personal interests
Betrayal according to horoscope signs
Private lives of our politicians
Fehmi Ferati: highly illiterate VIPs selling as
]]

Monday, 29 December 2008

Hana Cakuli e Ftuar ne Top Koha KTV

HANA CAKULI MYSAFIRE NE TOP KOHA KTV (24.12.08)

Hana Cakuli poashtu ishte njera nga te ftuarit ne emisionin "Top Koha" te televizionit kosovar KTV, autore dhe moderatore e te cilit program eshte Alba Morina. Biseda qe u zhvillua aty ishte kryesisht rreth projektit te saj te fundit, videoklipit te kenges "Simbol" (kliko per ta shiquar). Ky eshte videoklipi i saj i dyte. Me kete kenge, te kompozuar nga Flori Mumajesi, Hana eshte prezentuar ne edicionin e 10-te te Kenges Magjike 2008 ku edhe eshte shperblyer me Cmimin "Best Vokal".


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online