All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Hasna Xhukici. Show all posts
Showing posts with label Hasna Xhukici. Show all posts

Wednesday, 20 June 2012

Ku jane sot shqiptaret me te bukura te "Miss Universe"...Ja ku jane sot shqiptaret me te bukura te “Miss Universe”

Qysh nga viti 2002 Shqiperia ka marre pjese ne garen e bukurise ne “Miss Universe”. Ndersa Kosova filloi te kishte perfaqesueset e saj si shtet vetem ne vitin 2008. Disa prej tyre kane arritur te shijojne famen pertej kufijve nga ky kompeticion, si Angela Martini apo Marigona Dragusha. Me poshte do te gjeni te gjitha bukuroshet qe na kane perfaqesuar nder vite si dhe jeten e tyre aktuale.


Sunday, 4 December 2011

Hasna Xhukici: Nuk Jam Zhdukur, Thjesht Jam Shume e Angazhuar...

Hasna Xhukici: Kontrata e Trump me mundeson karrieren ne Europe

Ajo nuk eshte zhdukur, por eshte gjithmone ne levizje neper shtete te ndryshme europiane per te sfiluar e reklamuar per firma nga me te ndryshmet. Hasna eshte vajza e cila perfitoi sukses, fame e para pasi perfaqesoi vendin tone ne “Miss Universe”. Lirisht mund te thuhet se eshte nje nder te rrallat perfaqesusese tona qe punon dhe eshte me se e angazhuar. Ne e kontaktuam Hasnen per te mesuar dicka me shume rreth aktiviteteve te saj, pasi menduam se ishte zhdukur, por ne fakt, per shkak te puneve te medha, ajo nuk mund te ngrinte koken. “Nuk jam zhdukur, thjesht jam shume e angazhuar me pune ne Spanje, Portugali, Gjermani, France e gjetiu dhe nuk kam kohe aspak per internetin apo fb”, tregon supermodelja Xhukici. Kur e pyetem me saktesisht cfare eshte duke punuar dhe kush ia mundeson gjithe kete pune, ajo u pergjigj: “Trump m’i mundeson te gjitha kontratat qe kam. Meqe jam ne Europe, leviz shume, jam ne Gjermani, me kerkojne per nje katalog dhe udhetoj direkt per ne Itali ose heren e fundit isha ne France, mora nje pune ne Spanje per nje reklame dhe udhetova per ne Spanje. Ky eshte katerkendeshi i punes sime” – perfundon supermodelja Hasna Xhukici. /panorama/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 29 April 2010

Hasna Xhukici Kontrate me Pt Models

Hasna Xhukiçi kontratë me “Pt Models”

Pas suksesit të arritur në Greqi ku për një muaj rresht ishte pjesë e “Elite Models”, Hasna qëndrimin tre mujor atje e redukton në një muaj shkak i vizës. “Pas vajtjes sime në Greqi, qëndrova një muaj atje, edhe pse përcaktimi ishte për tre muaj. Por, pasi më dolën disa probleme me vizën, qëndrimi u reduktua në një muaj”, thekson Hasna. “Më duhet të pranoj se jam ndjerë mjafë mirë atje, dhe përkatësisht në Athinë ku qëndrova. Pavarësisht fërkimeve kohëve të fundit Shqipëri-Greqi, përsëri u ndjeva paksa si në Shqipëri. Tashmë kam një tjetër kontratë atje, me një tjetër agjensi ”PT MODELS”, në Shangai. /bota sot/prill 2010/
- - - - - - - - - -
+tag: gjukiqi xhukiqi
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Hasna Xhukiçi contract with 'Pt Models "

After the success achieved in Greece, where for a consecutive months was part of "Elite Models, three months there hasn position reduces to a month because of visa. "After my vajtjes in Greece, there stood a month, although the definition was for three months. But, as emerged on some visa problems, the position was reduced to one month, "said hasn. "I have to admit that I felt pretty good out there, and stood respectively in Athens. Despite recent friction Albania-Greece, again I felt a bit like the U.S.. Already there have another contract with another agency, "PT Models", in Shanghai.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online