All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Hermes Nikaj. Show all posts
Showing posts with label Hermes Nikaj. Show all posts

Sunday, 21 July 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013
Revista PALOMA, 20 Korrik 2013
 • Besa Kokedhima: Kur rilind nga nje dashuri...
 • Arian Cani braktis TV Klan?
 • Joana u qendron larg meshkujve
 • "Miss World Kosova", Antigona Sejdiu: I trembem gares me me te bukurat e botes
 • Luran Ahmeti, shqiptari qe interpreton ne "Sulltani i Madherishem": Ne Turqi shqiptaret respektohen me shume se ne vendlindjen e tyre
 • Big Mama: Kam trup perfekt!
 • Erik Lloshi, mesazh meshkujve shqiptare: Mjaft i dhunuat femrat!
 • Hermes Nikaj, feston 21-vjetorin e lindjes mes shume VIP-ash
 • Albana Osmani: Rihanna me ka kopjuar!
 • Bar Rafaeli shijon puthjet lesbike me mikeshen
 • Ermal Fejzullahu, baba per here te trete!
 • Mimoza Ahmeti vjen nga Kanadaja per pushime
 • Fejohet Masiela Lusha, i dashuri i propozon ne Hawaii

Saturday, 30 March 2013

Hermes Nikaj: Prezantuesja plot sharm & elegance eshte…

E kemi parë në skenë si Balerin, më pas si një Model dhe së fundmi si prezantues në disa programe televizive.

Bëhet fjalë për Hermes Nikaj, 21-vjeçarin i cili është kthyer në një personazh shumë të dashur për publikun shqiptar.

Është i qeshur, modest dhe me direktiva të qarta për sa i përket botës së modes. Hermesi është njohur në fushën e modelingut në moshë shumë të vogël, në Greqi dhe Itali.

I gjithë rrëfimi i tij në këtë intervistë ka të bëjë me mënyrën se si ai e sheh botën e televizionit, spektaklit dhe idetë e tij për projektet e reja. Mes fjalëve të Hermesit duket qartë një djalë me ambicie, mjaft i kujdesur në ato që thotë dhe që nuk ka një idhull të veçantë, përveç punës së tij.

Një rrugëtim i gjatë mes baletit, modes dhe programeve televizive e bëjnë atë një 21-vjeçar të kompletuar dhe me shumë arritje në një moshë të re. Për më tepër ju ftojme të lexoni këtë intervistë 100 % të sinqertë.

Saturday, 9 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Shkurt 2013
 • Angela Martini i rremben Paris Hilton te dashurin milioner. Tim Vogele, i dashuri i ri i modeles shqiptare, eshte trashegimtar i nje pasurie familjare disa milion dollareshe
 • Paparacet kapin Aferdita Dreshajn ne vilen e Leonardo Di Caprio-s ne Miami, reagon Shpati
 • Hermes Nikaj: Pretendoj postin e zedhenesit ne Bashki, Lulzim Basha me kerkoi vete
 • Miriam Cani: Albani, i veshtire ne detaje te vogla, po bejme plane per martese dhe femije
 • Autoritetet turke nuk i japin shtetesine Almeda Abazit
 • Alketa Vejsiu rrefehet per here te pare per jeten e saj private
 • Silva Gunbardhi refuzon t'i kendoj Kryeministrit Berisha: " Jam origjinale, nuk ndikohem lehte!"
 • Gjyste Vulaj behet nene per here te dyte, vjen ne jete Besarti
 • Ciljeta behet nene: "Zoti donte qe djalin ta lindja ne ditelindjen time"
 • Gent Bushpepa, gjithandej me te dashuren.

Sunday, 16 December 2012

Revista PALOMA - 15 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 15 Dhjetor 2012
 • Fjolla Morina vjen me klipin me te ri "FB". Me Rozana Radin, jo vetem miqesi, por edhe shkendija seksuale!
 • Lorik Cana me te dashur si Adelina Tahiri
 • Shpati Kasapi: Aferdites i fal dashurine, Adelines i bej kenge!
 • Kastro Zizo behet doktor dhe nis nje reality si Kim Kardashian
 • Hermes Nikaj i kerkon falje publike Aldon Lipes: Me fal nese te lendova dhe tradhtova besimin tend!
 • In Love; Sofia e Canit dhe i fejuari i saj. Romina: Kisha frike ta dashuroja! Pjetri: E kam ndjekur per dy vjet rresht!
 • Sabina Dana: Kenga ime nje nder me te klikuarat!
 • Adelina Ismajli feston Vitin e Ri me Valin ne Bora Bora
 • Elvana Gjata revoltohet: Nuk e kam bere operacion gjoksin. Vajza ne foto nuk jam une!
 • Agnesa Vuthaj merr nje propozim te vecante per martese
 • Per nje nderrim vitesh perfekt... Ja keshillat tona! Nga Niko Komani
 • Personazhet qe bene vitin 2012: Elvana Gjata, Zhaku, Genta Gjalpi, Rita Ora, Shkendije Mujaj, Eliza Dushku, Nik Xhelilaj, Elhaida Dani, Rona Nishliu, Vali Corleone, Bleona Qereti.

Tuesday, 19 June 2012

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Wednesday, 16 May 2012

Hermes Nikaj i rikthehet modelimit...

Hermes Nikaj, pas pezullimit nga Aldo i rikthehet modelimit

22-vjecari nga Tirana, i njohur si Zogu i Tiranes, gjate nje viti qe shfaqej cdo mengjes ne programin “Aldo Morning Show” ne “Tv Klan”, tashmja i eshte rikthyer pasionit te tij prej tri vitesh, modelimit. Djali i komentuar ne media per deklaraten e tij te dashurise ndaj Vlash Mertikes, ish-banor i “Big Brother 5”, u pezullua perkohesisht nga ky program per thyerje te rregullores, ndersa flitet per nje rikthim te tij. Ndaj kete periudhe qe ai nuk shfaqet ne ekran, ka realizuar nje set fotografish, ku ishte pjesemarres tek Java e Modes, nje spektakel i zhvilluar ne ambientet e TEG, dhe ku Hermes sfiloi per veshje te ndryshme te sezonit te ri, duke u bere pjese e katalogeve. Para pak kohesh, Hermes realizoi nje set fotografik se bashku me Domeniken e BB4, qe u pelqye nga publiku. Ne emisionin e Aldon Lipes, ai fitoi fansa per faktin se realizonte cdo gje ne ekran, pa e vrare mendjen per komentet qe mund t’i beheshin. /panorama plus/

Saturday, 12 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 12 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 12 Maj 2012
 • Shperthen Franceska: Do bej seks sa here te dua me Ermalin! Banoret e "Big Brother" shprehin bezdi nga intimiteti i ciftit
 • Pirro Cako merre Sisin me vete ne koncerte, paguhet 1 mije euro nata.
 • Bertina pas 5 muajsh ndarje, deshiron t'i kthehet lidhjes me Erionin
 • Arjan Konomi: Nuk eshte detyre e shtypit te ruaj imazhin e Sonit, ne vetem ia renditem te fejuarit. Na kerkoi para me shume se c'merr ne koncertet me "shukariet" dhe ne menyre ilegale, pa fature tatimore. 
 • Soni Malaj: Hapa gjyq, sepse ne shkrim perdhosej jeta ime dhe e Mirkos
 • Ceshtja Genta, dy te dashurit ne perballje. Melson Kurti, i dashuri tjeter i Gentes: Nuk i trembem Rubensit, do i kerkoj fejese Gentes sapo te dale
 • Liami fle me Gerten, vellai: Ja si e ka pritur Evelin!Arieli: Mendoj se Liami do te jete shok me Ermalin kur te mbaroje lojen

Sunday, 22 April 2012

Revista BLUETOOTH - 21 Prill 2012

Bluetooth, 21 Prill 2012
 • Adelina Ismajli: Nuk shkela per 9 vite ne Shqiperi, nje kolege me tha "te presin rreziqe". 26 vite, here me pak e here me shume, te jem qendra e vemendjes me duket se eshte bere teper!
 • Blendi Fevziu: Ka ardhur koha per nje femije tjeter. Qejfli restorantesh edhe pse ne diete.
 • Divorci; Landi i "West Side Family" ndahet nga gruaja. Ndahen pas 10 vitesh Roland Hysi dhe Irisi, shkaqet te panjohura.
 • Rrefimi. Motra e Gertes se BB5: Te vertetat per motren time, nga lidhja me milionerin tek nderhyrjet.
 • Enkel Demi le "Klanin" per "Vizionin"
 • BLUETOOTH-i i 300-te. Cfare mendojne Gjebrea, Cani, Harasani, Lila, Malaj e Magjistari
 • "Hackerat" sulmojne Gjergj Kacinarin
 • Duffy "Ia Lyp" Rita Ores
 • Ledri tallet me "armiqte" ne FB
 • Ervini i BB4 prezanton te dashuren e re, habit ngjashmeria e saj me Ermelen

Sunday, 15 April 2012

Hermes dhe Vlashi "lufta" vazhdon me femra seksi ne krah...

Hermes dhe Vlashi hakmerren ndaj njeri-tjetrit me femra seksi ne krah

Pas nje perballjeje publike, ku u duk se u finalizua me nje lloj ftohjeje mes njeri-tjetrit, duket se Hermes Nikaj dhe Vlash Martika tani po hakmerren me femra seksi, me te cilat kane vendosur te shoqerohen keto kohe qe jane perfolur per prirje homoseksuale. Nje menyre kjo per te rene ne sy, apo nje stil i ri per t’i bere karshillek njeri-tjetrit?! I pari qe ka postuar ne profilin e tij ne facebook nje foto me nje femer brune ka qene Hermes, i cili ka ndryshuar po ashtu statusin e tij nga “single” “in a relationship”, duke komentuar mbi vajzen ne foto “dashuria ime e vetme dhe e perjetshme”. Vajza me te cilen ai ka pozuar, quhet Anja Xhafa.

Tuesday, 3 April 2012

Vlash Martika: Hermes Nikaj kerkon fame ne kurrizin tim...

Vlash Martika: Hermes Nikaj kerkon fame ne kurrizin tim

I eliminuari i javes ne spektaklin e se shtunes se “Big Brother”, Vlash Martika, me te dale nga shtepia, eshte vene ne dijeni te gjithe atyre cfare jane shkruar keto jave per te, qe nga akuzat e ish-konkurrentit tjeter, Elvisit, per homoseksualitet, e deri te deklaratat e “Zogut te Tiranes”, Hermes Nikajt, se eshte i dashuruar pas Vlashit. Per keto ose me sakte per Hermesin, sepse per homoseksualitetin nuk ka preferuar te flase, Vlashi ka dhene dje pergjigje ne emisionin “BB Fun’s Club”, vetem pak ore pas eliminimit nga shtepia me e famshme ne Shqiperi. I ftuar se bashku me te eliminuaren tjeter, Anilen, ai ka komunikuar edhe “live” permes telefonin me Hermes Nikajn, i cili ka qene disi kontradiktor ne pergjigjet e tij, pasi nderkohe qe ne media ka thene se me Vlashin njihet mire, aty na doli se se bashku ata ishin takuar vetem nje here, shpejt e shpejt, e per me teper ne shoqerine e nje personi te trete. “Une nuk kam thene qe jam i dashuruar me Vlashin, apo ndonje gje tjeter te tille, pavaresisht se nga mediat eshte spekuluar”, - ka thene Hermes Nikaj, ndersa Vlashi i eshte kthyer: “Ti kerkon fame ne kurrizin tim dhe une nuk mund ta lejoj kete”.

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 31 Mars 2012

Revista PALOMA, 31 Mars 2012
 • Argjentina Ramosaj: Mes femrash ka shume xhelozi!
 • Elda Koci, ish e dashura e Redon Makashit, pas lajmit per ndarje: Nuk na ndau nje e trete!
 • Meti puthet me Lorenen
 • Hermes Nikaj: Po me kercenojne, deklaratat e mia jane keqkuptuar
 • Adelina Tahiri dhe Aferdita Dreshaj aksidentohen me makine
 • Ami dhe Ermali festojne 30 vjetorin te rrethuar nga VIP-at
 • Londra i jep emrin "Pirro Dhima" nje prej stacioneve te metrose
 • Nora Istrefi feston 25 vjetorin. Mungojne koleget por jo fotot seksi me Tunen.
 • Gruaja e Edgarit humb femijen. Edi vendos mos te lere lojen.
 • Bleona Qereti: Do behem aktore!
 • Profili i nje vrasesi! Femrat pas te cilave ishte i fiksuar vrasesi serial Viktor Gushi
 • Gjini i Portokallise, apo "Katunari Gangsta" pas pjesemarrjes ne Top Fest: Rrofshin Katunaret!

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 31 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 31 Mars 2012
 • Erjoni: Sfidat qe kalova per te realizuar nje film porno me aktore shqiptare. Kinemaja hard per here te pare flet shqip
 • Elis Nova: Ne Top Fest ironizoj realitetin shqiptar
 • Sheila Haxhiraj: Kam shume besim te vetja, une do e fitoj "X Factor"
 • Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare
 • Pas "Survivor", Almeda behet imazh i L'Oreal
 • Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi dhe cudit me elegancen. Sekreti, vrap cdo dite!
 • Tejkalojne mosmarreveshjet, Seldi dhe Sinani ne fundvit sjellin hitin tjeter
 • Flori, i preferuari i femrave edhe ne Gjermani
 • Rosela Gjylbegu sjell duetin e radhes me Sinan Vllasaliun
 • Paparazzi: Gazmend Paja me vajzen diplomate ne krah
 • Elvisi: Nuk dua t'i jap rendesi nje personi si Vlashi

Monday, 26 March 2012

Hermes Nikaj: E dashuroj cmendurisht Vlashin e BB...

Per here te pare, nje djale shqiptar pranon publikisht nje lidhje homoseksuale

Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nika: E dashuroj cmendurisht Vlashin e BB

Eshte vetem 21 vjec dhe deri tani ka arritur t’i realizoje te gjitha qellimet qe i ka vene vetes. Nje nga sfidat e tij ne kete realitet shqiptar eshte se shprehet hapur per prirjet e tij homoseksuale, dhe shfaq adhurimin qe ka per meshkujt seksi. Hermes Nikaj, ne eksperiencen e tij trevjecare si model, pohon se ka rene ne dashuri me Vlash Mertiken e “BB5”, pasi i ka bashkuar i njejti ambient. Djali qe eshte bere i njohur ne “Aldo Morning Show”, ku punon prej 7 muajsh ne “Tv Klan”, zbulon eksperiencen e tij me Vlashin, miqesine qe ai e quan “speciale” me djalin nga Durresi.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 24 Mars 2012

Revista PALOMA, 24 Mars 2012
 • Flet shoqeria e Lorenes: Nuk po e njohim Lorin brenda shtepise. Nuk duhet te kishte bere seks me Gracianon
 • Hermes Nikaj pranon lidhjen e tij me Vlash Martika
 • Ermali i BB5: Femrat per mua jane objekt seksi
 • Ndahet Getoari nga e fejuara Florenta
 • "X Factor" rikthen Ledina Celon ne skene
 • Rozana Radi pjese e nje filmi anglez
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France. "I love you more" futet ne Top 20 te festivali Protoclip
 • Ditelindja e "shthurur" e Xhoana Xhenetit
 • Dy bukuroshet Hueyda El Saed dhe Beatrix Ramosaj pelqejne te fortet
 • Rezart Veleshnja:  Bej gjithcka per te mos humbur ate qe kam"
 • Jurgen Bala, miku i Gracianos: Te atin e njihte me pare, ndersa dashuria e tij mban emrin Adela!

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 24 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Mars 2012
 • Elton Deda, kengetari nis procedurat e divorcit nga Jola, pas 7 vitesh martese
 • Krize ne lidhjen e Getit, reperi ndahet nga e fejuara Florenta
 • Hana Cakuli, nga muzika ne prezantim
 • Eranda Libohova, konkurrentja e re ne listen e femrave VIP te "Dancing"
 • Emina Cunmulaj, pas vendeve perendimore, tani karriere edhe ne Indi
 • Eni Vasili, studime ne Milano
 • Flet biznesmeni Besim Mehmeti: Per 10 vite kam ndihmuar financiarisht Dafina Zeqirin, ajo eshte mosmirenjohese
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France
 • Agron Llakaj: Ju rrefej projektin tim te ri satiriko - humoristik
 • Tronditen ciftet e BB, seks pa dashuri dhe shume te dashur jashte shtepise. Zbulohen nga vete rrefimet e tyre se cilet jane partneret e vertete dhe per ke u rreh zemra

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Wednesday, 25 January 2012

Hermes Nikaj nje nga konkurentet e Big Brother 5

Hermes NIKAJ u lind ne Tirane. Qe i vogel ishte i apasjonuar pas aparatit dhe endrres per te qene nje Model. Eshte vetem 21 vjec dhe deri me tani ka arritur ti realizoje te gjitha qellimet qe i ka vene vetes.Pasioni me i madh i jetes se tij eshte pasarela, por nuk ngelen pas edhe baleti dhe udhetimet ne vende te ndryshme te botes.

Hermes Nikaj eshte nipi i kengetares se njohur Pavlina Nikaj, e cila ne vitet ’50-’70 se bashku me Anita Taken u bene mjaft te dashura per publikun shqiptar. Ai eshte pasardhes i nje familje artistesh dhe pikerisht nga gjyshja ka trasheguar dashurine per artin dhe te bukuren ne teresi.

Hermesi ka perfaqesuar Shqiperine ne shume gara, evente dhe kompeticjone mode duke marre vleresime per tiparet dhe fizikun e tij te vecante te cilin e perkufizuan te tipit latin.Gjithashtu ka pozuar per koleksjone veshjesh te firmave te ndryshme, duke u bere pjese e katalogeve perkates.

Hermes Nikaj, Modeli Shqiptar tashme i njohur ne Itali & Greqi ka arritur te behet imazh i disa firmave me te njohura ne industrine e modes. Tashme u bene 3 vjet qe Hermesi po merret me modeling dhe aktualisht eshte pjese e Agjencise Icon, si Model.

Friday, 20 January 2012

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 20 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 20 Janar 2012
 • Miriam Cani: Suksesi nis nga Shqiperia
 • Adelina Ismajli fejohet me menaxherin
 • Menaxheri i Dafina Zeqirit: Muzika, luks qe duhet paguar
 • Neda Karafili i hyn politikes, zedhenese e Aleances Kuq e Zi
 • Genc Prelvukaj, ish-gruaja lidhet me mashkull 4 vjet me te ri
 • Big Brother 5: Hermes Nikaj pjese e show-it
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 20 January 2012

Miriam Cani: Success starts from Albania
Adelina Ismaili betrothal manager
Dafina Manager: Music, luxury you must pay
Neda Karafili of entering politics, spokeswoman Black Red Alliance
Prelvukaj Genc, ex-wife is related to male 4 years younger
Big Brother 5: Hermes Nikaj's part of show ]]

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 13 Janar 2012

Revista PLUS, 13 Janar 2012

 • Kaltrina Selimi: Si e binda Dritonin te braktise Angline dhe te bashkejetoje me mua. Dashuria me mesoj te gatuaj
 • Genta Ismajli: Une e dehur?! Asnjehere
 • Dren Abazi te le "Pa Fryme"
 • Elvis Pupa: Femijet e mi dua t'i rrise ne Amerike
 • Edita Abazi: Me kane kercenuar fansat dhe shoket e Noizyit
 • Shtyhet BIG BROTHER 5 per ne muajin Shkurt
 • Silva Gunbardhi: Pema po nuk u krasit nuk ben kokrra
 • Supermodel: Medjan Gjoni dhe Olta Dedja garuesit e pare per kete sezon
 • Hermes Nikaj: Pse dua te jem pjese e "Big Brother 5". Aty mund te njoh edhe shpirtin binjak

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 13 January 2012

Kaltrina Selimi: How did I convince Driton to abandon England and cohabit with me. Love tought me to cook
Genta Ismajli: Me drunk? Never
Dren Abazi to let the "Free Spirit"
Pupa Elvis: My children I want to raise in America
Edita Abazi: Noizy fans and friends have threatened me
BIG Brother 5 postponed for the February
Silva Gunbardhi: tree if not pruned will do no fruits
Supermodel: Medjan John and Olta Dedja first contestants on this season
Hermes Nikaj: Why I want to be part of "Big Brother 5." It can also recognize soul mate
]]

Friday, 16 December 2011

Hermes Nikaj: Nga Femrat Me Vijne Ftesa pa fund por...

photo: sonny nelson
Hermes Nikaj: Qe te jesh trendi duhet te provosh eksperiencen me nje mashkull!

Hermes Nikaj u lind ne Tirane. Qe i vogel ishte i apasionuar pas aparatit dhe endrra e tij me e madhe ishte te behej model. Eshte vetem 21 vjec dhe deri tani ka arritur t’i realizoje te gjitha qellimet qe i ka vene vetes. Pasioni me i madh i jetes se tij eshte pasarela, por nuk ngelen pas edhe baleti dhe udhetimet ne vende te ndryshme te botes. Hermes Nikaj eshte nipi i kengetares se njohur Pavlina Nikaj, e cila ne vitet ’50-’70, se bashku me Anita Taken, u bene mjaft te dashura per publikun shqiptar. Ai eshte pasardhes i nje familjeje artistesh dhe pikerisht nga gjyshja ka trasheguar dashurine per artin dhe te bukuren ne teresi. Hermes ka perfaqesuar Shqiperine ne shume gara, evente dhe kompeticione mode, duke marre vleresime per tiparet dhe fizikun e tij te vecante, te cilin e perkufizuan te tipit latin. Gjithashtu ka pozuar per koleksione veshjesh te firmave te ndryshme, duke u bere pjese e katalogeve perkates. Por eshte pjesemarrja ne emisionin “Good morning Albania” qe e ka bere Hermesin te njohur per gjithe publikun shqiptar. Edhe pse ka vetem tre muaj qe i eshte bashkuar stafit te emisionit, ai eshte kthyer ne nje yll te vertete mediatik. Per te gjithe ata qe duan te dine me shume per “Zogun e Tiranes”, sic tashme e therrasin te gjithe, intervista me poshte do t’ju tregoje shume gjera interesante.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online