All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Heroina Bajra. Show all posts
Showing posts with label Heroina Bajra. Show all posts

Sunday, 18 December 2011

Heroina Bajra Modelja qe po ben emer...

Heroina, modelja qe po ben emer ne boten e modes

Heroina Bajra eshte si modele e suksesshme dhe me shume fat. Gjate karrieres se saj ka arritur te kurorezohet me disa cmime, ndonese vazhdon bashkepunimin edhe me disenjator te njohur amerikan. E kenaqur ne modelim por edhe ne dashuri pasi qe tani e 3 vjet ka ne krahe djaloshin e endrrave te saj. Per me shume rreth pune dhe jetes jashte modelimit flet per “Zeri”.

Nga u inspiruat per te filluar modelimin?
- Modelimi qysh ne moshen femijerore me ka pelqyer shume. Kam filluar gradualisht ta realizoj kete enderr e cila tani me eshte bere realitet. Arritjet dhe sukseset qe kam arritur deri me tani dhe jam duke arritur ende jane faktoret kryesore te cilet me shtyjne qe te vazhdoje edhe me tutje me modelim.

Cila ishte sfilata juaj e pare?
- Sfilata ime e pare ishte qysh ne moshen 17 vjecare ne “Miss Kosova”, ku arrita te fitoj cmimin “Percjellesja e pare”. Me pas kisha edhe shume sfilata te tjera, mirepo ne vijim merrja pjese edhe ne spektakle tjera sic jane “Miss Universi”, ku mora cmimin “Percjellesja e dyte” dhe “Miss Buzeqeshja”. Pastaj po ne te njejtin vit (2011) jam njera nder fitueset te spektaklit “Une jam Top Model”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online