All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Holta Dulaku. Show all posts
Showing posts with label Holta Dulaku. Show all posts

Monday, 4 November 2013

DWS, Miriam Cani: Me vjen keq per ata qe prisnin te me shihnin live...

Miriam Cani
... arsyeja e vertete e largimit nga “DWS”

Largimi i Miriam Canit nga prezantimi i “Dancing with the stars” vetem kater dite para nates se pare te show-t ne “Vizion Plus”, u kthyer ne temen e dites ne rrjetet sociale per te mesuar arsyen. Shume u cuditen nga kjo sjellje rebelizmi e Miriamit, e cila deri tani kishte prezantuar karakterin e vajzes se qete dhe te bindur. Pas shume aludimeve per largimin e saj, ne rrjetet sociale e verteta pse producentja Holta Dulaku vendosi perjashtimin e saj, ishte sepse Miriami ne javen e fundit te pergatitjeve i ka bere presion asaj, duke i kerkuar para plus mbi marreveshjen me te cilen kishte rene dakord ne fillim. Madje, ky presion pak para fillimit te spektaklit i eshte bere producentets nga i fejuari i Miriamit, kengetari Alban Skenderaj, i cili ka zhvilluar biseden e siperpermendur. Holtes nuk i ka tingelluar aspak e drejte dhe normale kjo kerkese pas renies dakord me pare, dhe ndaj ka marre vendimin per ta perjashtuar pa hyre fare ne bisedime per kompromis.


Monday, 30 January 2012

Dancing With The Stars: Alfred Kacinari ne vend te Canit ne juri...

Surprizat e “Dancing With The Stars”!

Spektakli i vallezimit “Dancing With The Stars Albania” tashme ka filluar pergatitjet per edicionin e tij te trete. Producentja Holta Dulaku bashke me stafin e saj kane filluar te punojne mbi spektaklin qe ne fillim te muajit janar. Nga informacionet qe ne kemi, marreveshjet me personazhet VIP qe do te marrin pjese ne konkurrim jane pothuajse te mbyllura tashme. Lart e poshte jane diskutuar shume emra te njohur, por nga vete stafi i “Dancing” nuk eshte dhene asnje konfirmim deri tani. Kjo per sa i perket konkurrenteve, sepse prezantuesit jane konfirmuar zyrtarisht. Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi do jene prezantuesit e ketij edicioni te trete. Shume kuriozitet kane ngjallur edhe emrat e anetareve te jurise, dy prej te cileve kane mbetur te pandryshuar. Pra yjet do te vleresohen serish nga Ilir Shaqiri dhe Iva Tico. Surpriza eshte anetari i trete te cilin ne e kemi zbuluar dhe na pelqen.

Saturday, 14 January 2012

Holta Dulaku me Surpriza te Reja...

Surprizat e Holtes

Holta Dulaku vajza artiste (sic na pelqen ne ta therrasim) vazhdon surprizon. Ideatore dhe producente e musical-it te pare ne Shqiperi jo vetem qe ka kenaqur publikun tone artdashes, por pa dyshim ka sjelle edhe nje fryme krejtesisht te re ne boten artistike shqiptare. Pasi ka realizuar me sukses disa musical te famshem boterore si “Nje shekull Brodway”, “Romeo e Zhuljeta”, “Chicago”, “Moulin Rouge”, etj, dhe dy edicione te “Dancing With the Stars Albania” ajo vjen me surpriza te reja. Sigurisht jo me pak te rendesishme jane levizjet e fundit te Holta Dulakut e cila vjen kete here vjen si bashkeproducente e “A Show” varieteja qe do te prezantohet nga Adi Krasta dhe qe do te transmetohet keto dite ne Vizion Plus. Sic thuhet korridoreve te “Vizionit” projekti i Krastes do t’i kaloje kufijte e nje programi argetues, duke trajtuar ne vetvete edhe tema te aktualitetit.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Janar 2012

 • Lorik Cana lidhet me miss-in. Ne Tirane perflitet fejesa me Arniten, ne Kosove lidhja me Genta Ismajlin
 • "E Diell" me dy autore. Vec Alban Dudushit dhe Xhemi Shehut, ne prezantim edhe Ulpiana Lama. Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste
 • Ronela Hajati: Kam marre kredi per te bere kenge!
 • Teuta Kurti pas marteses ne pritje te nje femije
 • Anxhela Peristeri: Jeta ime ne buzuqet e Greqise
 • Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine
 • Surprizat e Holta Dulakut
 • Agnesa Vuthaj: Jam nje beqare e lumtur
 • Zbulohet i dashuri i Irsa Demnerit
 • Turi i suksesshem i Valbona Memes
 • Adelina Ismajli zihet me Dj serbe per ceshtje nacionaliteti
 • Rozana Radi dhe Mc Kresha hapin zemren
 • Dafina me Ledrin nje tjeter dashuri VIP?!
 • Gjergj Kacinari: Mami, mbeshtetesja ime e flaket! Konkurrenti i "The Voice of Albania": Per momentin jam singell, fama s'do te me ndihmoje per nje lidhje

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online