All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Hueyda El Saied. Show all posts
Showing posts with label Hueyda El Saied. Show all posts

Friday, 28 September 2012

Hueyda ndahet nga kirurgu italian Bruno

Showgirli Hueyda El Saied i jep fund lidhjes tre vjecare me italianin Bruno, raporton "Paloma". Ajo ka shpjeguar per emisionin "Silikon" ne radio NRG se arsyeja e ndarjes ishte distanca. Me kirurgun Bruno, Hueyda ka bashkejetuar rreth nje vit e gjysme ne Rome, ku ajo mbaroi masterin dhe me pastaj vendosi te kthehej ne Paris. "U ndava nga Bruno pasi kishim kohe qe jetonim nje lidhje ne distance... por gjithsesi me Brunon kemi ruajtur marredheniet dhe vazhdojme te mbajme kontake" ka deklaruar Huyeda. Ne Shqiperi ka ardhur per nje periudhe te shkurter kater ditore, ku ajo do prezantoj disa projekte te reja ne lidhje me angazhimin e saj te ri si eksperte e te drejtave te njeriut. Shpreson te kete nje emision ku do t'i perfshije te dy pasionet e saj, per televizionin dhe tani edhe per te drejtat e njeriut. Ne perfundim e siper ka librin e saj te trete. /Albavipnews/

Sunday, 16 September 2012

Revista BLUETOOTH - 15 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Shtator 2012
 • Hygerta Sako i jep fund marteses. Zbardhet vendimi i divorcit, ish-missi merr kujdestarine e vajzes
 • Nadir Murra, aktor ne filmat hard porno
 • Hueyda El Saied: "Po"-ja ne altar, s'eshte garancia e lumturise
 • Sinani dhe Seldi, te lumtur si dikur, se shpejti kenga e re
 • Edhe Edi behet gati per ne shkolle
 • Pushimet singell te Agnesa Vuthajt
 • Artistet e Kosoves edhe kolege, edhe miq
 • Luana shkon ne shkollen naten
 • VIP-at kujtojne femijerine...Filmat e preferuar me kartona
 • Helidon Haliti pushon te Mercedes
 • Besjan Pesha ndryshon zhanrin
 • Bert Budina e Romir Zalla, serish per pune
 • "Baba Stars" ne prag te shperberjes, largohet edhe menaxheri
 • Familjet e Shaqirit e Berhamit, tifozllek per djemte, por jo per Zvicren
 • Aurela Hoxha cudit, e veshur e gjitha ne "Prada"

Sunday, 26 August 2012

Hueyda, kandidate per deputete...

Hueyda El Saied propozohet nga G99 si kandidate per deputete

Edhe pse e njohur ne fillimet e saj si balerine, vajza e vecante e ekranit shqiptar Hueyda El Saied e ka reflektuar kapacitetin e saj prej nje intelektualeje te formuar ne debatet e ndryshme televizive ku qene e ftuar. Dhe ndaj paralelisht me karrieren e saj si prezantuese e programeve argetuese, udhetimeve neper bote dhe librave qe ka shkruar, shume pak e dine qe ajo ka pasion shkollimin me kualifikimet e vazhdueshme. Ndaj plus kesaj dhe duke u pare si nje natyre diplomate dhe te shkathet, partia G99 ia ka bere tashme propozimin per te hedhur kandidaturen per deputete te Tiranes, ne zgjedhjet e ardhshme. Ne CV-ne e saj ajo ka nje diplome juristeje dhe ate te studimeve pasuniversitare per Marredhenie Nderkombetare ne universitetin «Roma Tre» ne Itali.

Tuesday, 29 November 2011

Hueyda El Saied Shpreson T'i Ike Epidemise se Shtatzenise...

Ishalla s’me ze edhe mua epidemia e grave shtatzena

Hueyda El Saied i rikthehet per pak dite Tiranes dhe ne kete interval te shkurter kohor nuk kane munguar as takimet e saj me miq te vjeter. Nje prej tyre ishte edhe gazetari Arjan Konomi, me te cilin artistja e ekraneve shqiptare ka realizuar edhe nje bisede televizive ne nje prej kanaleve lokale ne Vlore.

Gjate bisedes me Arjan Konomin, cokollata e ekraneve shqiptare ka theksuar se lidhja e saj me Brunon, mjekun e kirurgjise plastike shkon me se miri, madje prezantuesja ka thene se i frikesohet epidemise qe ka zene femrat e ekranit, pasi shume prej tyre kane mbetur shtatzene. Hueyda ka zbuluar gjithashtu se e ka perfunduar tanime masterin ne Shkencat e Komunikimit, nderkohe sic kemi mesuar eshte ne pritje te fillimit te nje pune.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online